Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně
Komentáře od Antonín
Tak určitě hvězdicový rozvod a se satelitní anténou asi na čtyři družice Astra 1 ­(19e­), Astra 3 ­(23e­) a Thor ­(1w­) jsou jasné. Otázka je ta čtvrtá. U hranic s Polskem ­(kde je polština polodruhý jazyk a kde je snadná dostupnost polských staelitních karet­) je asi jasné, že Hotbird ­(13e­). Ale jinde by přicházela v úvahu možná ještě Astra2 ­(28e­).
Cena není o tolik větší, jako přínos.
Zejména otázka HD, možná budoucího 3D nebo pambůhvíčeho. DVB­-T je takový pomocný signál prostě jenom záloha nebo dočasné řešení, v moderním vysílání už pro něj není místo, nemá dostatečnou přenosovou kapacitu.
Odpovědět0  0
1. Ne 42­" je malá televize. Rozhodně nemá dnes smysl kupovat menší obrazovku. Snad jedině nějak do koupelny nebo do kuchyně, kde sledujete obraz z metru, nebo kde fyzicky skutečně není prostor. Nic expersivního. 42­" je málo. Velmi málo. Žádoucí je pro HD někde okolo 260cm...
3. Ano je.
Jsou v tom docela rozdíly v jednotlivých televizích.
Dá se to snadno srovnat ­- od té doby co je DVB­-T ­- můžete porovnat, jak SD z DVB.T vypadá na různých televizích ­(a s různým nastavením, BACHA tohle je snadný chyták, nastavit to jde VELMI různě, když bude mít prodavač věští zájem na vyprodání skladu...nebo lepší marži...nebo­).
Ten rozdíl je procesor.

SCRAT je jenom konektor. Napsáno je SCART a PAL Video ­- tedy VIDEO IN, CVBS apod. označení.
O konektor moc nejde, i když i ten je příznakem.
Ani RGB není samospasitelné.
Občas­/často to má pomalé zesilovače, které stejné nezobrazí nic jiného než rozlišení PALu, tzn. necelý 300 řádků a zhruba 400 sinusoid na řádku ­(pásmo 4­-5MHz­). Na to aby RGB opravdu přeneslo HD musí tam být zesilovače ­(jak na výstupu, tak na vstupu se šířkou pásma 15MHz.­) To je častá příčina toho, že není rozdíl mezi obrazem z CVBS a obrazem přes RGB. Většina levných přístrojů si totiž může zdát i jenom o šířce pásma 10MHz...O linearitě ani nemluvím. U digiotálních plochých panelů navíc musí dojít k nějaké digitalizaci analogového signálu na digitální panel. A to je taky proces skrývající úskalí, dá se udělat dobře, ale taky blbě.
Odpovědět0  0
1. jestli se dá poznat rozlišení 1920x1080 od 1368x788 není jenom otázka vzdálenosti pozorování, ale hlavně úhlopříčku.
Mírně se to dá zjednodušit: do úhlopříčky 42­" je to jedno, stejně na tom mikrotelevizoru nic vidět není, od 42­" nahrou už je dost podstatné aby to bylo 1920x1080. Samozřejmě se to někde lomí, a já nevím na milimetr, jestli u 40­" nebo 46­"...
2. HDTV vysílání je už ze satelitu běžně k mání.
Nejsou to pokusy, ale zhruba dvacet užitečných kanálů v konfiguraci antíény 23e a 19e a s jednou kartou Skylink.
Většina domácích kamer už je dneska 1920x1080.
HD už je realita a současnost.
3. Rozlišení samotné, ba ani technologie nevypovídá ještě všechno o kvalitě obrazu. Mnohem důležitější jsou takopvé vedlejší věci. Jako je firmware, typ obrazového procesoru, způsob podsvícení panelu. Často diskuse sklouzne na nesmysly, které se tváří zásadně a zcela opomíjí důležité a praktivké věci.
4. Jsou kvalitní LCD i kvalitní plazmy. Jsou nekvalitní LCD i nekvalitní plazmy. Kvalitní LCD je lepší, než kvalitní plazma. Levná plazma je lepší než levné LCD. To ještě platí začátkem roku 2010 a hranice mezi levná­/kvalitní je někde na 50­-70 kKč.


DEFINITIVNĚ však neuvidíte žádné HD, pokud používáte SCART konektory a analogový PAL ­(obyvykle pod nýázvem video, CVBS apod.­). Časti proto naříkají na nekvalitní signál, ale nekavlitní je jeho propojení.
Digitální HD přístoje je třeba proppojovat výhradně digitálně ­(HDMI­/DVI­), a pokud analogově, tak jedině přes komponentní spojení ­(RGB­/YUV­). Signál vám to sice nezlepší, ale hlavně uvdiíte to, co skutečně vysílají. Je to zvlášť důelžité zejména pro ty horší kanály jako je NOVA SPORT HD. Tam další úbytek kvality přes nějaký SCART drát už je nešikovný.
Odpovědět0  0
Antonín (7) | 16.9.200920:05|Kam s videem?
1. HDD vyjímatelné datové jako hlavní provozní uložiště. Kromě přehrávání jsou v poličce. Mám rámeček pro SATA, a sbírám HDD. Teď se mi zdá být dost dobrý Samsung s 1500 GB. Má jenom 5400 otáček. Ale postupně mám různé. Teď pět kusů.
2. Pro přenos a dárkové balení dělám DVD video, kde jsou i data v HD a fotky. Jedno si schovám.
3. Vstupní věci hned archivuji na DVD, které je na spindlech, v přiměřeném suchu chladu a tmě.
4: předpokládám že se slevňováním HDD dojdu k oakmžiku, kdy prostě každé plné HDD zdvojím.

Zatím dobrý...
Odpovědět0  0
možnosti této rovnice jsou:
a. málo kanálů, přenosová kapacita pásma DVB.T je maximálně 24 SD kanálů ­(a to je teoretické, nejspíše neuskutečnitelné číslo­) v mpeg2, nebo 12 HD kanálů v mpeg4. To není dost ani pro stávající providery, ne tak pro nějaké nové subjekty na trhu.
b. přechod na ještě efektivnější kompresi, než je mpeg4
c. vysílání zprzněného HD s velmi nízkými bitrate
d. zázrak
Odpovědět0  0
Soubor letáků a nejzákladnějších parametrů.
Chybí klíčové informace ­(třeba o tunerech­), ale hlavně o firmware.
Jsou použity neaktuální řady, které si nikdo nomální v době čtení už koupit nemůže, a které jsou leda někde ve výprodejích.
Sorry studente, ale s takovou úrovní znalostí bys u mne na zkoušce buď vůbec neuspěl, nebo jenom za lidovou ze soucitu.
Tohle je škoda času číst ­(nikomu to v ničem nepomůže, leda snad jako přehled typů, na což by stačila destiřádková tabulka­) a škoda času psát, ledaže ti za to platí, pak chápu.
Odpovědět0  0
Ale taky ne úplně všeho schopný.
Je rozhodně výborný pro amatérské střihání, nepadá, ani když je tam stovky klipů.

Na druhé straně třeba editace menu v DVD je poněkud nešikovnější.
Nebo utlumení zvuku do nuly na začátku klipu ­(první frame zůstane­).
Nebo problém při synchronizaci zvuku u některých 3D přechodů mezi H264 klipy ­(jako by se spletl o pár set ms­).
Nebo trochu divné enkódování mpeg2 při hodně se měnících obrazech ­(švenky se klepou, ale nevím kdy přesně se to stane, řekl bych, že to souvisí s otázkou ­).
Nebo nenačte H264 z Toshiba Camileo HD Pro, kde je novější typ hlavičky ­(verzi 3 zvládá určitě­).
Nebo neumí smart render pro H264, nebo rozhodně ne pro to H264, co leze z Camileo, ani to, co leze ze Sanyo HD 1000.

Ale za ty peníze neuvěřitelně dobrý soft.
Umí hodně věcí.
Například velice primovně pracuje s proxy files, takže se touto hračkou dá krásně stříhat i HD, aniž by člověk musel mít stroj s nějakým megaprocesorem za 30kKč.
Komu to nestačí, musí přinejmenším do Vegas ­(subjektivní domněnka, mohu se plést­).
Odpovědět0  0