Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně
Komentáře od dragon
Co se týká Topfielda, tak vím, že existují programy, které po připojení STB k PC a spuštění programu umožňují přístup k souborům v STB pomocí FTP nebo je tam server, který dokáže ovládat celý STB přes webové stránky ­(nastavení záznamu, práce se soubory na disku, přehrávání záznamů ­- streamování, skedování TV a plno dalších věcí­), takže určitý přístup po síti je možný. Bohužel je nutné mít zapnutý a připojený počítač, ke kterému potom po síti přistupujete..
Topfield umožňuje při nahrávání 2 programů současně pouze sledování záznamu z disku ­(nahrává dva různé programy a na třetí, který je už nahraný nebo se nahrává se můžu dívat­).
Odpovědět0  0
Umí najednou nahrávat 2 programy z jakýchkoliv multiplexů.
Uvedený Dreambox umí nahrávat víc programů, ale pouze z jednoho multiplexu současně ­(např. ČT1+NOVA­). Pokud chceš nahrávat z různých multiplexů ­(třeba Nova+Prima­), tak máš s Dreamboxem smůlu. Další věc je, že když na Dreamboxu nahráváš, tak se můžeš dívat pouze na programy ve stejném multiplexu, ze kterého nahráváš. To je nevýhoda zařízení s jedním tunerem ­- a to je na tom Dreambox ještě dobře ­(99% STB s jedním tunerem umožňují při nahrávání sledovat pouze nahrávaný pořad­).
Poslední pro něoho ­"vada­" Dreamboxu je, že používá disky 2,5­" a ty jsou oproti diskům 3,5­" o dost dražší ­(většinou minimálně o třetinu­), takže cena Dreamboxu s větším diskem může přesáhnou cenu Topfielda s diskem.
Ale je to samozřejmě na tobě.
Odpovědět0  0
Ahoj,
mám doma Topfield 5000 PVRt a umožňuje bez problémů nahrávat současně 2 programy ­(i z různých multiplexů­) a současně se dívat na jeden program nahraný na HDD. Zde popisovaný model je verze 5000 doplněný o HDMI výstup. Takže informce o tom, že to nejde je blbost. Nechci zde napadat Mika ­(chápu, že dělá záslužnou práci i když mám někdy výhrady k jeho závěrům ­- vyzdvyhování problémových přijímačů­), ale tahle informace je i na českém webu Topfieldu:
• nahrávání 2 programů zároveň a zároveň přehrávání nahraného pořadu
Takže nahrávat současně 2 pořady umí ­(je to dokonce uvedené mezi základními vlastnostmi­) a bylo by dobré, kdyby Mike na takovou funkci upozornil a napsal ji do plusů, protože dobře fungující přijímač za podobnou nebo nižší cenu, který zvládá též nahrávání 2 programů současně jsem na našem trhu nenašel..
Zde jsou vypsané všechny hlavní funkce http:­/­/www.topfield.cz­/tf5100pvrt.html
Takže nahrávat umí a já ho mohu jenom doporučit.
Čau Petr
Odpovědět0  0
Chápu, že nemůžete testovat poruchovost STB za dva týdny, ale bylo by vhodné ­(alespoň dle mého názoru­) upozornit ťřeba v závěru­) na to, že s tímto STB má dost lidí problémy a stěžují si na poruchovost. Takhle to vypadá, že je STB dokonalý. Co se týká dálkového ovládání, tak s ním mají problémy všichni, takže jste asi dostal už upravené. Horší citlivost potvrzují i pracovníci Acompu viz věta v diskuzích: Citlivost je hodnocena v diskuzi samotným zaměstnancem Acompu . ­"Tuner ma mensi citlivost, s dostatecnym signalem naladi oba multiplexy.­"
Možná by nebylo špatné, mít pro testování citlivosti útlumový článek s proměnným útlumem ­(buď plynule nastavitelný nebo s přepínáním stupňů případně odboček­) a ten zařazovat mezi anténu a STB. Bylo by potom možné provádět alespoň srovnání s ostatními STB ­(napsat například, že od útlumu 6dB začal kostičkovat obraz­). To by zajistilo možnost porovnání a bylo by možné říct, že STB A je citlivější než STB B. Třeba firma www.ivo­-pt.cz prodává jeden kus s pevným útlumem za 56 Kč s DPH ­(koupit několik hodnot a případně je zařadit do série­).
Disk se musí vyndavat, protože v této cenové kategorii nikdo nedodává USB připojení a je pravda, že kopírování při přímém připojení HDD je rychlejší než třeba při připojení přes STB, který má rychlost USB v1.1.
Vypadá to, že přístroj, který jste dostali na testování byl pečlivě vybrán, upraven ­(úprava DO, pravděpodobně vyměněn propojovací kablík­) a teprve potom dodán na testování.
Nechtěl jsem nějak rýpat, ale to, co jsem uvedl jako chyby se projevuje u většiny standartních uživatelů a možná by bylo vhodné se v budoucnosti podívat i po webu, jaké mají zkušenosti ostatní uživatelé ­(za dobu, kdy STB testujete ani nemusíte na plno chyb a problémů ani přijít­).
Pravdou je, že ani Strong 5261PDR není bez chyby ­(např. také mizí pořady z EPG na Nově a někdy zmizí za pár dní a jindy to vydrží týden, než je nutné vypnout přístroj ze sítě­) a to stojí kolem 6 tisíc ­(a ani nemluvím o Mascomu 1321T, který je za 10 tisíc docela nedotažený­), takže jak jsem psal, kvalita odpovídá ceně a myslím si, že s tím bude souhlasit každý, kdo se zajímal o levnější i dražší přístroje.
Ps:tím že mi chybí popis funkčnosti jsem myslel, že testované stolní STB byly rozebrány víc do detailů, než tyto STB s HDD. Na nemožnost setřídit programy v Yamadě jste asi například vůbec nepřišel. Ale musím dodat, že jsou si oba přístroje dost podobné ­(mají stejný HW základ­), takže to člověk může přehlédnout.
Padlej: nenapsal jsem, že je to nejhorší STB s HDD ­(jestli to bylo na mě­), ale osobně si myslím, že patří spíš k těm horším, než lepším ­(otázkou je, co je vina výrobce a za co může Acomp se svojí lokalizací­). Samozřejmě existují i horší a přitom dražší STB s HDD ­(viz třeba Sencor, který musí zůstávat zapnutý, protože se nedokáže sám probudit ze stanby, když má nahrávat­).
Odpovědět0  0
Celá recenze vyzněla pro oba STB dost optimisticky a přitom jsou to jedny z nejhorších STB s HDD. Například dálkové ovládání je nutné docela dost přesně nasměrovat na STB ­(asi jako u Stronga­) a pokud to chcete zlepšit, tak si to musíte nechat u firmy Acomp opravit. Další věc je, že oba STB mají dost malou citlivost, propojka mezi tunery dodávaná k STB bývá často vadná a snižuje signál pro nahrávání ­(pokud to nevíte, tak se divíte, že na digitální televizi máte signál v pořádku, ale při nahrávání nemáte nahrané nic nebo v hrozné kvalitě­). Yamada neumí setřídit programy tak, jako to umí Sigmatek, takže i když si je člověk dá do favoritní skupiny, kde si je setřídí, tak není možné používat pro přímý přístup čísla kanálů, protože odpovídají nesetříděným kanálům ­(takže po stisku jedničky se přepente třeba na MHP i když jste si ve favoritních kanálech nastavili jako první program ČT1­). Dále je Sigmatek dost poruchový ­- hodně lidem ­"umřel­" a bylo nutné ho poslat do opravy. Jednání firmy Acomp je podle většiny uživatelů hrozné ­(perfektně se chovají, dokud si od nich něco nekoupíte­). Dále jsou problémy s EPG, které je dost pomalé a mizí z něho pořady ­(po zapnutí jsou tam všechny, ale po nějaké době zmizí­), přístroj se často restartuje nebo ­"zakousne­", někdy nenahraje nastavené pořady a další problémy.. Myslím si, že by bylo vhodné tyto problémy alespoň zmínit. Místo toho tvrdíte, že je to dobrý přístroj. V článku mi úplně chybí zhodnocení citlivosti tunerů, funkčnost nahrávání a další věci, kvůli kterým si člověk kupuje STB s HDD. Přetažení nahraných programů do počítače pomocí programu od Acompu je jednuduché a plně funkční ­- bohužel pouze pod WinXP ­(majitelé jiných OS mají s programem od Acompu smůlu­). Takže bych řekl, že to není zrovna ideální přístroj a kvalita odpovídá ceně.
Některé problémy uživatelů jsou například zde: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Odpovědět0  0