Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Škŕkanie zvuku

Joe-Joe (593)|5.9.2004 07:54
Zachytavam do PC prostrednictvom DVC150. To čo mám z kamery je O.K. Filmy aj stiahnuté z TV však chrčia vo zvukovej stope. Podľa mňa to nie je ochranou voči kódovaniu. Ako to odstrániť? :-G :-?
Joe-Joe (593)|6.9.2004 19:53
Skutocne mi nikto nevie pomoct ? :(( :-(((
Kolp (7)|9.9.2004 09:51
Už som to písal treba oddeliť zeme na prepojovacích kábloch a malo by to frčať. :-I :-I
Joe-Joe (593)|9.9.2004 13:07
Ale pri stiahnuti VHS vytvorenej na kamere a stiahnutej z toho isteho videorekordera ako i original filmy resp. filmy stiahnute z TV je to v poriadku.Škvrkanie sa prejavuje len pri original filmoch a filmu stiahnuteho z TV Markiza.
Takze si myslim, že oddelenie by na to nemalo mat vplyv. :-?
Kolp (7)|9.9.2004 21:14
TV máš zapnutý na kábel alebo vlastné antény??? :-?
Skús ešte všetko zapojiť na jednu elektriku.
Keď to robí len na TV mar. tak to budú jedine rušenia na anténach. :-(
Joe-Joe (593)|10.9.2004 04:58
Pri grabovaní nemam vobec videorekorder pripojeny na antenu. Videorekorder sluzi len na pripojenie na prevodnik.
Kolp (7)|10.9.2004 16:53
A nebude to mať spoločné niečo s dual zvukom???
Skús nahrávať len audio L.
Joe-Joe (593)|10.9.2004 17:31
Skusiť to môžem. \/
Ešte ma napadla jedna vec.
Niekedy to robia tituly z požičovne a tie musim trackingom dotiahnuť.
Či to nie je ono. :-?
Kolp (7)|10.9.2004 22:55
Dúfam že niečo pomôže lebo ešte naviem čo ďalej??? :-? :OO
Joe-Joe (593)|11.9.2004 06:43
Snaď na niečo prídem.
KOLP - diky moc za ochotu. :BB:
Kolp (7)|11.9.2004 20:34
Ešte ma napadlo !!! Keď grabujem staré VHS tak vždy nastavujem hlavu na videe !!! Každé video má iné nastavenie. Záleží či sa ti to dá??? :-)- :-)-
ladarozan (17)|21.9.2004 21:14
tak tohle se zvukem mě zaujalo před lety. když jsem přišel k zachytávání.
Pravidelné pukání ve zvuku vadilo a tak jsem poslouchal, kudy to leze. Když se otevře zvukový panel - mixpult, tak se dají vypínat jednotlivé vstupy. A tak jsem zjistil, že to rušení leze se zvukem s TV karty a ještě, že je závislé na stavu myši. Pokud jsem stisknul myš na horní liště okna a přetahoval, tak to přestalo !! Jednou jsem měl spuštěný zároveň softwarový osciloskop a bylo krásné ticho. Tak jsem vymyslel jednoduchý způsob, jak proudové výkyvy v PC vyrovnat. Zkuste také.
Otevřete zápisník a napište řádku a.bat a uložte jako a.txt, pak přejmenujte soubor na a.bat a spustťe jako minimalizovaný. A co teď zvuk - zlepšil se? U mě jo a tak to používám trvale. Blíž to nevysvětlím, říká se tomu tuším recursivní volání procedury. Tak jsem zvědavý, komu tohle pomůže.
Joe-Joe (593)|22.9.2004 13:07
[quote=Kolp]Ešte ma napadlo !!! Keď grabujem staré VHS tak vždy nastavujem hlavu na videe !!! Každé video má iné nastavenie. Záleží či sa ti to dá??? :-)- :-)-[/quote]

U mna bol odobny problem. Treba na videorekordery nastavit tracking. Potom to bolo uz v poriadku.
Diky za vsetky rady.