Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SS2 a zaznam do mpg resp ts

peco (772)|12.10.2006 07:40
Zdravim. Mam SS2 a pouzivam DVBDream, podotykam, ze len kratko. Mam malicku lama otazku: Dochadza pri zazname do mpg resp ts k rekompresii, alebo sa zaznamenava presne to co je na vstupe SS2? Podla mojich odhadov by k rekompresii dochadzat nemalo, no vcera som na skusku zaznamenal z STV1 Hornblowera a po prehravani zaznamu v PC a aj cez DB500S (namapovbany HDD) sa mi zda obraz dost nekvalitny. Zabery na more a oblohu su zrnite a celkovo to posobi ako po rekompresii.
Ako to teda je? :-?
mirekv (7169)|12.10.2006 08:26
peco
Při záznamu nedochází k rekompresi. Kvalita přehrávání pak závisí už jen na přehrávači, kodeky a pod. Ovšem také na zpracování (kódování) ve studiu, někdy je použit dost nízký tok, který obraz degraduje.
blueant (820)|12.10.2006 08:55
[quote=mirekv]peco
Při záznamu nedochází k rekompresi. Kvalita přehrávání pak závisí už jen na přehrávači, kodeky a pod. Ovšem také na zpracování (kódování) ve studiu, někdy je použit dost nízký tok, který obraz degraduje.[/quote]

Presne ako pise mirekv.

U STV to ale nieje ani tak nizkym tokom ako zastaralou kompresnou technologiou pouzivanou v SKLINK.
peco (772)|12.10.2006 09:27
mirekv
blueant
Dik. Takze ako som predpokladal. Lenze potom je to na backoru. A to si ani nechcem predstavit, co by to bolo za hnus keby som na zaznam pouzil stolovy DVD recorder. 9-)
Tak ci tak sa mi hra s SS2 zacina pacit, no chcelo by to viac casu. Moja zena ma vsak iny nazor. :-E
mirekv (7169)|12.10.2006 09:39
[quote=peco]Tak ci tak sa mi hra s SS2 zacina pacit, no chcelo by to viac casu. Moja zena ma vsak iny nazor. :-E[/quote]
A to až si pořídíš motor k parabole! :-D
peco (772)|12.10.2006 10:04
[quote=mirekv][quote=peco]Tak ci tak sa mi hra s SS2 zacina pacit, no chcelo by to viac casu. Moja zena ma vsak iny nazor. :-E[/quote]
A to až si pořídíš motor k parabole! :-D[/quote]
Motor mam k DB500S a ss2 je za DB . Pre ss2 mam uz ale kupenu druhu parabolu a multifeed a to bude fakt zaber na nervy kym to nastavim :-E .