Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WinFast PVR2 - aplikace

Tailor (2)|29.1.2008 20:13
Pánové potřebuji poradit. Mám kartu PVR3000 deluxe a při nahrávání mi to zanechává duchy. Záběr na obličej vypadá že barvy nějak splývají a obličej se pohybuje a obraz běhá za ním. Nevím jak se toho zbavit nebo jestli to mám reklamovat. Našel jsem tam 3-D Y/C setting ale tam mi nejde nic nastavit. Přesněji jde ale po stisknutí OK se to neuloží a je pořád vše na nule. Děkuji
Džizo (2)|29.1.2008 21:54
Som prvýkrát na fóre, mám novú TV kartu DTV2000H a používam PVR2. Po prečítaní celého fóra sa mi podarilo nastaviť EPG aj diaľkový ovládač, ale mám problém - nefunguje teletex. Saxel Ty s tým nemáš problém, tak keď vieš poraď. Dík (mám WFPVR2 verz. 2.02.40 a najnovšie ovládače, predtým som mal 2.02.31 a tiež to nešlo)
Tailor (2)|5.2.2008 09:10
Nakonec jsem nahrál nové ovládače a s tšmi posuvníky už jde hýbat, musel jsem to nastavit na still jinak to bylo hrozne a i tak to není stoprocentní. Jak je možné že na dvd recorderu jsem měl obraz téměř skvělý a na kartě nejsem schopen pomalu docílit lepšího obrazu naž na vhs. Budu rád když mi někdo pomůže. Jako program na upravu používám AviDemux, ale v případě filtru nevím který použít, abych zlepšil obraz. Děkuji
Saxel (2279)|5.2.2008 10:54
[quote=Džizo;163672]... Saxel Ty s tým nemáš problém, tak keď vieš poraď...[/quote]
To bych opravdu rád, ale nevím co. Jednou jsem měl problém s teletextem, když v registrech byla neexistující cesta k souboru "nějakýnázev.bin", kam se teletextová data ukládají, ale podrobnosti už si nepamatuju. Možná až budu doma a budu moci se podívat na strukturu dat PVR2, že si na něco vzpomenu.
Saxel (2279)|5.2.2008 17:00
Takže zkus v editoru registru vyhledat řetězec "teletext.bin" - u položky "Dump File" by měla být platná cesta k souboru "teletext.bin". Také je možné, že máš teletext v tzv. Mix Módu a nezobrazuje se ti správně - stiskni F11 (přepínání Mix Modu).
Džizo (2)|6.2.2008 17:01
[QUOTE=Saxel;164570]Takže zkus v editoru registru vyhledat řetězec "teletext.bin" - u položky "Dump File" by měla být platná cesta k souboru "teletext.bin". Také je možné, že máš teletext v tzv. Mix Módu a nezobrazuje se ti správně - stiskni F11 (přepínání Mix Modu).[/QUOTE]
Mne teletext pod WFPVR2 vôbec nenabehne, skúšal som všetko možné (nainštalovať WFPVR, z neho stiahnuť súbory WFTTX, WFVTX atď , preinštalovať rôzne verzie PVR2). Keď som nainštaloval ATV2000, tak tam mi teletex išiel. Hľadal som reťazec "teletext.bin" ale ten som nenašiel. Už nemám na to nervy. Ak Ťa niečo napadne, tak napíš. Dík
Doom (2331)|17.2.2008 08:40
12.2. vyvěsil bzoley na lhsite.hu beta verzi PVR2 build 42
nemám odvahu to zkoušet, momentálně jsem s funkčností spokojen
ale kdybyste někdo měli roupy, tak se podělte o zkušenosti :-)
Jaggie (4)|17.2.2008 22:20
dobrej,
ja bych mel dotaz
ohledne zvuku
mam verzi 2.0.2.40
a kartu pvr 2000
zvuk mam pres CD pin na desce
zvuk v radiu mi jede
ale jakmile prepnu na TV tak mi jeden jenom video ale k tomu naaaadherneee škrčení
a niceho jienho nemuzu docilit :(
wokna mam visty

diky za odpoved
Doom (2331)|19.2.2008 17:11
klávesa A
Victor77 (118)|21.2.2008 14:23
Objednal jsem si Leadtek WinFast DTV1800 Hybrid TV a jak to tady tak čtu, teletext má jenom papírově. Poradíte mi, co nainstalovat, aby případně i fungoval?
Doom (2331)|21.2.2008 14:33
teletext? buď po nainstalování PVR(2) funguje a nebo ne... čili buď karta dekodér ttx má a nebo nemá
Victor77 (118)|21.2.2008 15:55
Takže všichni, co si tu stěžují, že nemůžou rozběhat teletext, nemají prostě jen dekodér? A WinFast DTV1800 Hybrid ho má? Zkoušel jsem trochu hledat, ale většinou se o něm nikde nezmiňují, i když pár prodejců ho v popisu zboží uvádí.
Doom (2331)|21.2.2008 18:46
s některýma případama teletextu tady je to zvláštní - u někoho to prostě stávkuje, ale globálně vzato by teletext měl být bezproblémový
ondris9 (9)|28.2.2008 21:32
Dobrej, mám v pc kartu Leadtek Winfast TV2000XP Expert a měl bych dvě otázky... Vždy, když zapnu PVR2, tak mám obraz takhle :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ale hned poté, co dám jinou možnost video vstupu, a na tu co používám se následně vrátím, obraz jde normálně.. jde nějak nastavit aby to bylo normálně hned?.. když načasuji nahrávání, tak to potom mám takhle špatně... a taky kdyby jste někdo měl zkušenosti, tak bych prosil, jestli by jste někdo neporadil s nastavením nahrávání, aby byla kvalita videa co nejlepší... prostě bych potřeboval, aby bylo výsledné video ve stejné kvalitě jako když tu tv sleduji...
děkuji za odpovědi..
Saxel (2279)|29.2.2008 07:24
Přepnutí na jiný kanál nepomůže? Takhle na dálku bych to skoro odhadnul, že se nějaká část hardwaru karty špatně zinicializuje. Předpokládám, že používáš poslední ovladače a PVR2. Jestli je možnost, zkus ji v jiném PC.
Pro vyšší kvalitu záznamu si uprav vlastní nastavení enkodéru, kde mu nastav vyšší bitrate - zvedneš kvalitu ale i velikost souboru.
Victor77 (118)|29.2.2008 10:49
ondris9: Přesně tohle nám občas udělala naše TESLA Color (už je to opravdu dávno). Pomohlo přepnout na jiný kanál a zpět. V servisu to nakonec spravili. Viděl bych to na nějakou HW chybičku.
ondris9 (9)|29.2.2008 14:24
mno, jenže problém je v tom, že mi to začalo dělat až po nainstalování PVR2(v 1 to šlo normálně, ale ta mi nevyhovuje), tak jsem myslel že je to třeba chyba v nastavení... jo a k tomu bitrate... já jsem dal mpeg2 optimal quality, ale po zvednutí bitrate mi to video přislo spíš horší..
Doom (2331)|29.2.2008 14:42
jakou verzi PVR2 jsi instaloval? zkus jinou.
ondris9 (9)|29.2.2008 15:37
myslim, že je to 2.0.2.40
Doom (2331)|29.2.2008 20:32
tak zkus starší. většina verzí PVR2 by měla být k dispozici na webu lhsite.hu
ondris9 (9)|1.3.2008 00:15
tak jsem zkusil všechny možný, pořád nic... a nebyla by teda ještě nějaká ta rada k nastavení kvality videa?... mě to nějak nesedí.. vždycky když nějakej ten profil upravim, tak je to snad horší, než to původní..
Mik_czech (10)|4.3.2008 09:24
[QUOTE=ondris9;167585]Dobrej, mám v pc kartu Leadtek Winfast TV2000XP Expert a měl bych dvě otázky... Vždy, když zapnu PVR2, tak mám obraz takhle :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ale hned poté, co dám jinou možnost video vstupu, a na tu co používám se následně vrátím, obraz jde normálně.. jde nějak nastavit aby to bylo normálně hned?.. když načasuji nahrávání, tak to potom mám takhle špatně... a taky kdyby jste někdo měl zkušenosti, tak bych prosil, jestli by jste někdo neporadil s nastavením nahrávání, aby byla kvalita videa co nejlepší... prostě bych potřeboval, aby bylo výsledné video ve stejné kvalitě jako když tu tv sleduji...
děkuji za odpovědi..[/QUOTE]

Me to dela to same... prepnu na cable vstup a zpet na antena a jede to.... nevim ale cim to je :)
Mike (617)|4.3.2008 14:42
Pokud vam nejde teletext, tak neni zapnuty, podivejte so do adresare , kde je PVR2 nainstalovany a tam najdete dva soubory - ted zhlavy nevim, jak se jmenujou, jeden je s priponou .REG a druhy je tusim .CMD, oba spustit, zaregistruje se a teletext pak pojede.
ondris9 (9)|4.3.2008 16:52
prosím, já bych vážně potřeboval poradit s kvalitou videa, popř. jaké kodeky zvolit... kdyžtak pište na icq, 191826672
EDIT: tak teď mám kvalitu docela dobrou, jenon se mi zdá, že se to při pohybech hodně rozmazává... je to takové čárkované... dá se s tím něco dělat?
rubico (10)|4.3.2008 21:52
[QUOTE=ondris9;168051]prosím, já bych vážně potřeboval poradit s kvalitou videa, popř. jaké kodeky zvolit... kdyžtak pište na icq, 191826672
EDIT: tak teď mám kvalitu docela dobrou, jenon se mi zdá, že se to při pohybech hodně rozmazává... je to takové čárkované... dá se s tím něco dělat?[/QUOTE]

ono by bylo idealni sem hodit nejake screeny jak to mas nastavene...

a jinak jeste doporucuju testovat ruzne verze pvr2 + ovladacu ke karte viz ftp://ftp.leadtek.com.tw/tv_tuner/ jelikoz tyhle "ulety" jsou jiste primym dusledkem nejake kolize v ovladacich, nebo verzi software... nastavenim primo v pvr2 se to myslim nevyresi...
ondris9 (9)|7.3.2008 11:30
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

s tímhle jsem docela spokojený, akorát to není uplně optimální pro nahrávání fotbalů, hokejů nebo atletiky, to už by mi asi zabralo víc místa, kdybych to chtěl v dobré kvalitě, co?
Victor77 (118)|7.3.2008 14:37
Pořídil jsem WinFast DTV1800 H a k PVR2 je přiložen jen polský (na CD i anglický) návod. Není někde ke stažení český?

[QUOTE=Mike;168039]Pokud vam nejde teletext, tak neni zapnuty, podivejte so do adresare , kde je PVR2 nainstalovany a tam najdete dva soubory - ted zhlavy nevim, jak se jmenujou, jeden je s priponou .REG a druhy je tusim .CMD, oba spustit, zaregistruje se a teletext pak pojede.[/QUOTE]

Tohle mě zajímá. Nemohl by ses podívat a popsat to trochu podrobněj?
tlkarel (3)|8.3.2008 00:25
ahoj lidi , potřebuju poradit --- jsem total amater v tomto směru jelikoš jde o mou prvni tv kartu v pc. koupil jsem siwin fast pvr 2, vsecky stanice mi naslo ,obraz ok akorat na některych stanicích jako třeba nova prima a par dalších mi nefunguje zvuk , totalné to šumi ale obraz je ok . co mám kde nastavit nebo kde co mám přepnout ????? děkujiiiii za odpověd.
Victor77 (118)|8.3.2008 01:14
tlkarel: Klávesa "A" přepíná zvukové normy.

Mě se ale stává, že se u některých stanic "nenaladí" zvuk napoprvé dobře. Stisknu kanál a šumí. Stisknu ten samý ještě jednou a už hraje (normou to není).
tlkarel (3)|8.3.2008 08:29
chlape díííík funguje --- jsou jeste nejake jine skratky ? nemam manual v češtině --- ješte jednou dik
hypnotic666 (11)|8.3.2008 11:54
Vím, že se tu o tom vedla řeč, tak se zeptám tady. Vy co jste používali tvxb na tv program s ini z novinek jste si určitě všimli, že už tento ini nefunguje, protože adresa se změnila na tv.seznam.cz. Zkoušel jsem to nějak změnit sám, ale nedaří se, tak by mě zajímalo, jestli tady má někdo opravený ini soubor, případně nějaký jiný pro čr? Díky
Saxel (2279)|8.3.2008 12:33
Je to tak, server s programem se po 3 měsících opět změnil a tvxb.ini už zase nefunguje. Minule ho perektně opravil Enki, viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=158019#post158019 , ale ten sem asi moc nechodí :(
impaler_bxl (197)|9.3.2008 13:37
Novinky mi nešly, tak jsem to zkusil u konkurence. Zatím to vypadá funkčně. Další programy pochopitelně možno přidat, pak je nutno použít jiný pseudochannelname.
hypnotic666 (11)|9.3.2008 13:53
[QUOTE=impaler_bxl;168645]Novinky mi nešly, tak jsem to zkusil u konkurence. Zatím to vypadá funkčně. Další programy pochopitelně možno přidat, pak je nutno použít jiný pseudochannelname.[/QUOTE]

Díky moc, sice jsem to přidání dalších nějak nevykoumal, ale i ty 4 základní kanály stačí, díky.
impaler_bxl (197)|9.3.2008 14:10
Řekni, které chceš, přidám je. Pak už to bude určitě jasnější pro přidání jakýchkoli dalších. Jinak je možné, že nesedí označení v hranatých závorkách, ale to už si určitě každý opraví. Jsem tady na fóru nový, tak zatím nevím, do které aplikace to kdo potřebuje. Já mám MythTV.
impaler_bxl (197)|9.3.2008 14:23
Přidal jsem CT24, CT4, Ocko a HBO.
nightflights (1)|9.3.2008 21:09
Diky moc, usetril jsi (urcite nejen) mne spoustu prace ! novinky.cz nejak podezrele casto meni format.
tpinki (3)|9.3.2008 22:51
Dalo by sa dorobit aj nieco slovenske?(stv 1, markiza ,joj) vdaka
Saxel (2279)|10.3.2008 08:38
[quote=impaler_bxl;168645]Novinky mi nešly, tak jsem to zkusil u konkurence. Zatím to vypadá funkčně. Další programy pochopitelně možno přidat, pak je nutno použít jiný pseudochannelname.[/quote]
Velký dík. Večer vyzkouším. :BB:
Doom (2331)|10.3.2008 09:03
díky i odemě :-)
impaler_bxl (197)|10.3.2008 09:25
[QUOTE=tpinki;168686]Dalo by sa dorobit aj nieco slovenske?(stv 1, markiza ,joj) vdaka[/QUOTE]

Není problém. Na idnesu zvolit výběr "dalších více než 50 programů":

http://show.idnes.cz/tv-program.asp?k=10&k=11&k=13&k=50#other

Uložit 4 žádané programy. Potom už lze z adresy programu vyčíst kódy každého programu, v případě STV1, STV2, Markízy a JOJ jsou to 10, 11, 13 a 50, link na 12.3.2008 proto vypadá takto:

http://show.idnes.cz/tv-program.asp?den=20080312&k=10&k=11&k=13&k=50

Pro takovou sadu 4 programů stačí jedna stažená stránka na den (viz složka "cache"). Jejímu opakovanému stahovaní pro každý ze 4 programů zabráníš pomocí parametru pseudochannelname=něco. Já jsem dal pro tu druhou skupinu čtyř "idnes-2", ale je to celkem jedno. Prostě aby každé čtyři, které se tahají spolu, měly svůj vlastní pseudochannelname. Dobře je to vidět ve složce "cache", o co jde.

Pak už je potřeba jenom přiřadit multisectionchannel=1 (nebo 2,3,4) podle toho, který program je ve kterém sloupci. No a pak pochopitelně xmltvid (nebo jak se to jmenuje), které je v hranaté závorce v záhlaví každého kanálu, plus název kanálu podle vlastní chuti.
impaler_bxl (197)|10.3.2008 09:30
Takže pro zmíněné 4 slovenské by to mělo vypadat třeba takto. Prosím nekamenovat, pokud je v tom chyba, nemám tady možnost to ověřit.

[stv1]
name=STV1
url=http://show.idnes.cz/tv-program.asp?den=[day=yyyymmdd]&k=10&k=11k=13&k=50
special=startprevday
pseudochannelname=idnes-3
multisectionchannel=1
multisectionrowstart=
multisectioncolstart= tagtd=start=
multisectioncolstart=
,,
start=1
title=2
description=3

[stv2]
name=STV1
url=http://show.idnes.cz/tv-program.asp?den=[day=yyyymmdd]&k=10&k=11k=13&k=50
special=startprevday
pseudochannelname=idnes-3
multisectionchannel=2
multisectionrowstart=
tagtd=start=
multisectioncolstart=
,,
start=1
title=2
description=3

[markiza]
name=Markíza
url=http://show.idnes.cz/tv-program.asp?den=[day=yyyymmdd]&k=10&k=11k=13&k=50
special=startprevday
pseudochannelname=idnes-3
multisectionchannel=3
multisectionrowstart=
tagtd=start=
multisectioncolstart=
,,
start=1
title=2
description=3

[joj]
name=JOJ
url=http://show.idnes.cz/tv-program.asp?den=[day=yyyymmdd]&k=10&k=11k=13&k=50
special=startprevday
pseudochannelname=idnes-3
multisectionchannel=4
multisectionrowstart=
tagtd=start=
,,
start=1
title=2
description=3
impaler_bxl (197)|10.3.2008 09:36
Jinak pokud by vadila čeština u slovenských, letmým pohledem se mi zdá, že by to mohlo jít z http://www.bleskovky.sk...

Ale teď nemůžu, kdyžtak se ve volné chvíli podívám.
impaler_bxl (197)|10.3.2008 09:39
už vidím chybu v tom ini - STV2 v názvu, je tam chybně STV1, jak jsem to kopíroval
Saxel (2279)|10.3.2008 17:59
impaler_bxl:
Tak jsem tvůj nový tvxb.ini testnul a musím potvrdit, že funguje na 100%. Dají se naráz tahat i větší skupiny než po čtyřech programech, na idnes.cz je i slušně rychlá odezva! Jednou větou: Dobrá práce, ještě jednou díky!
Doom (2331)|10.3.2008 19:59
potvrzuju, že to chodí v pohodě. ještě jednou díky.
ondris9 (9)|10.3.2008 20:08
hele já už jsem s tím asi otravný, ale nenašel by se vážně někdo, kdo by mi poradil s tím výběrem kodeků, a nastavením kvality pro to nahrávání?.. já zkouším všechno možné, ale nějak mi to nesedí... o něco zpět jsem dával screeny nastavení, které mám těď... díky :)
Lupus1 (3)|10.3.2008 20:41
Možná tím ušetřím pár lidem práci...:)

Programy: ČT1, ČT2, Nova, Prima, Markíza, AXN, MGM, Film+, Discovery, National Geographic, Spektrum, Animal Planet
Doom (2331)|10.3.2008 20:44
[QUOTE=ondris9;168767]hele já už jsem s tím asi otravný, ale nenašel by se vážně někdo, kdo by mi poradil s tím výběrem kodeků, a nastavením kvality pro to nahrávání?.. já zkouším všechno možné, ale nějak mi to nesedí... o něco zpět jsem dával screeny nastavení, které mám těď... díky :)[/QUOTE]

já nahrávám na defaultní mpeg2 optimal quality a nehrabu se v tom :-)
impaler_bxl (197)|10.3.2008 23:01
[QUOTE=Saxel;168751]impaler_bxl:
Tak jsem tvůj nový tvxb.ini testnul a musím potvrdit, že funguje na 100%. Dají se naráz tahat i větší skupiny než po čtyřech programech, na idnes.cz je i slušně rychlá odezva! Jednou větou: Dobrá práce, ještě jednou díky![/QUOTE]

Je mi ctí, fakt mi dělá radost, že to někomu pomůže. Před rokem jsem začal nadšeně těžit z práce jiných při svých prvních pokusech o MythTV. Tohle je první splátka komunitě za poskytnuté haldy informací zdarma. A tím líp, že je to windowsí program :), bez kterého bych se neobešel. Možná obešel (http://xmltv.arcao.com), ale nechtěl. Dost mi trvalo, než jsem do toho trochu pronikl, ale zase ten idnes už byl docela brnkačka. Novinky bohužel začaly řetězit stránky s obsahem, takže se nestahuje to důležité - ono by to asi šlo pokořit, ale je to pro mě zatím vyšší dívčí. Každopádně na tvxb mi připadá geniální, jak je univerzální a do jakých detailů domyšlené.

Takže pokud to někoho zajímá, kudy jdou moje tovaryšské postupy - hledám poskytovatele, který zachovává datum v odkazu, to je základ. Pak je potřeba v cachi najít ten obsah, viz problém s novinkama. No a za třetí je pak klíčové to řazení bloků a definice hranic pomocí multisectionrow a multisectioncol. Je dobré začít bez toho, jestli TVxb vůbec něco hodí. Zpravidla hodí, ale míchá programy dokupy. Pak už jenom najít ty tagy, které to krájejí.

U toho idnesu už jsem to zkoušel při minulé změně novinek na podzim nebo kdy - a skončil jsem na tom, že se mi míchaly popisy s názvy, neboť jsou oddělené pouhým - jak vidíte v ini, stačilo tento tag dát mezi možné základní stavební prvky, tedy "tagtd".

Jinak pokud člověk nebojí angličtiny, ten manuál pro vývojáře je podle mě výtečně napsaný, hlavně ta omáčka na začátku, kterou člověk přeskakuje, aby už už měl ty parametry a moh je zkoušet. Stojí za to vzít to popořadě.