Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WinFast PVR2 - aplikace

Koodl CHRUDIM (71)|11.3.2008 14:46
Potvrzuji ze impaler_bxl a jeho .ini fachci suprove a z idnes je vazne rychla odezva oproti seznamu kde to tahalo asi 2min tak tady to je za 30 sec kompletni a (nevim jestli se mi to zdalo) mozna i na vice dnu dopredu - ale tim si nejsem jistej.

Jeste se chci zeptat kterej radek v tom .ini souboru mam prepsat aby se mi .xml soubor ukladal primo do Program Files/WinFast/WFDTV ? Je potreba to prepisovat jeste nekde jinde ney v tomhle .ini ?

Diky, skvela prace
impaler_bxl (197)|11.3.2008 14:57
[QUOTE=Koodl CHRUDIM;168857]Jeste se chci zeptat kterej radek v tom .ini souboru mam prepsat aby se mi .xml soubor ukladal primo do Program Files/WinFast/WFDTV ? Je potreba to prepisovat jeste nekde jinde ney v tomhle .ini ?[/QUOTE]

To sem po pravdě nikdy neřešil...manuál (Developer Guide) píše, že máš zadat plnou cestu do xmltvoutput atd., čili třeba takto:

xmltvoutput=C:\ProgramData\TVxb\xml\xmltv.xml
stani (1647)|11.3.2008 16:07
[QUOTE=ondris9;168767]hele já už jsem s tím asi otravný, ale nenašel by se vážně někdo, kdo by mi poradil s tím výběrem kodeků, a nastavením kvality pro to nahrávání?.. já zkouším všechno možné, ale nějak mi to nesedí... o něco zpět jsem dával screeny nastavení, které mám těď... díky :)[/QUOTE]

Mrkni se sem, to je můj tip. ;)
stani (1647)|11.3.2008 16:41
[QUOTE=Lupus1;168775]Možná tím ušetřím pár lidem práci...:)

Programy: ČT1, ČT2, Nova, Prima, Markíza, AXN, MGM, Film+, Discovery, National Geographic, Spektrum, Animal Planet[/QUOTE]

Omlouvám se, už jsem v tomto vláknu dlouho nebyl, neb mě funguje vše jak má. K čemu je toto dobré a kam se to instaluje? díky ;)
Saxel (2279)|11.3.2008 17:28
[quote=Koodl CHRUDIM;168857]...Jeste se chci zeptat kterej radek v tom .ini souboru mam prepsat aby se mi .xml soubor ukladal primo do Program Files/WinFast/WFDTV ?...[/quote]

V Tvxb.ini uprav parametr xmltvoutput takto:
xmltvoutput="C:\Program Files\WinFast\WFDTV\xmltv.xml"
Saxel (2279)|11.3.2008 17:32
stani (1647)|11.3.2008 17:42
Jo díky. Ale chtěl jsem si to právě načíst do toho EPG, ale tam to chce pouze soubor XML...:confused:
Saxel (2279)|11.3.2008 17:49
Musíš si nejdřív nainstalovat malou aplikaci TVXB, která ti podle výše zmíněného tvxb.ini souboru vygeneruje ten XML. Tu aplikaci najdeš zde: http://www.tvxb.com/downloads.htm
impaler_bxl (197)|13.3.2008 22:06
Napadlo mě až teď, že by někdo mohl ocenit můj starý, ale stále funkční ini soubor pro ČRo. Mám úplně zvlášť ještě jednu instanci TVxb, v jiné složce. Pak provozuju ještě jeden zdroj, ale ten vás asi nezajímá (belgické kanály).
tlkarel (3)|16.3.2008 15:54
please ještě jednu radu ---kterou z těchto možností používat k nahrávaní z tv karty do pc , aby mi to zabíralo co nejmín mista v mobilu , jak si ten obraz převedu do mobilního formátu 3 gp ??? děkuji za radu

MPEG 1
MPEG 2
VCD
SUPER VCD
MPEG 4
WINDOWS MEDIA VIDEO
UNKOMPRESSED AVI


PS. S TÍM TIBETEM SOUHLASÍÍÍÍÍM
raos (1)|19.3.2008 12:30
To: saxel, starsipetr,atd..
Zdravím, pročetl jsem celé zdejší vlákno a vím, že se tady řeší pořád dokola, bohužel mám stejný problém jako tady řešil staršipetr s saxel, ale asi nedořešil.
Mám v PC Leadtek dtv 2000H, rok vše ve wind. XP klapalo, po roce jsem byl nucen po zkolabování syst. a vymazání disku přejít na nový OS vista ultimate 32, protože inst. CD k TV kartě bylo již neaktuální nainstaloval jsem ovladače z stránek leadteku a to ovladač 4.0.112.3223 a PVR2 2.0.2.40 , naladil jsem programy - mám pouze analog - klasická anténa na paneláku, ale bohužel zvuk ani nezašumí, jediná příjemnější změna o proti verzi na XPéčkách je , že mi funguje teletext.
Poradil by mi prosím někdo, polopatisticky krok po kroku co a jak nastavit abych se nemusel dívat na němý film_? Zkoušel jsem rúzné věci co jsem tady vyčetl jako klávesa A, nastavení zvuku na přehrávač CD atd. ale nezabralo to.
Taky mi to nechce naladit Primu.
Díky za každou radu.
Hippo007 (17)|21.3.2008 10:52
[QUOTE=Doom;166608]s některýma případama teletextu tady je to zvláštní - u někoho to prostě stávkuje, ale globálně vzato by teletext měl být bezproblémový[/QUOTE]
Od bzoleyho jsem dostal informaci, že u nových typů karet v PVR2 teletext nefunguje, protože Leadtek pro ně nezakoupil licenci Black Gold a že snad bude licencovat Arcsoft decoder.
Každopádně s alternativním softem teletext jede, takže to není chybou hardware a můžeme doufat, že někdy v budoucnu se ttx rozjede i nám, co máme nové karty. Já zatím prohlížím teletext přes internet - programem iteletext. PVR2 nechci měnit za jiný program, mimo zfunkčnění teletextu bych použitím jiného sw jen ztratil.
kju (2)|24.3.2008 00:27
prepacte hlupu otazku ale to EPG funguje len na DVB-T alebo aj na klasicke analogove programy ? treba niekde nastavit ich ID aby to vedel priradit ? stahovanie cez TVxb slape a vytvorilo aj XML subor ale nejak stale nemam zoznam :)
Ivo Mašek (10205)|24.3.2008 09:04
EPG funguje pouze u digitálního přenosu vysílání. Tedy u DVB-T, ale také u DVB-C a DVB-S.
Saxel (2279)|24.3.2008 15:05
TVxb dokáže nahradit EPG i u analogových karet. Informace o programech si stáhne z internetových stránek a vytvoří xml soubor, ze kterého ovládací program karty může EPG info načíst. Mám ověřené, že to velmi dobře umí PVR2 pro karty Leadtek.
kju (2)|24.3.2008 15:12
super uz mi to slape ako ma, nemate niekto nejaky namakany konfigurak pre TVxb ? :)
stiahol som ten z pred par stran za co dakuejm je super , len by som este prijal par programov naviac, hlavne tych co su na UPC. Nemate niekto uz urobeny ? plsssss
THX.......
pavlusa69 (14)|24.3.2008 15:31
Zdarvím všechny, mužete mi někdo z Vás PROSÍM pomoct??? Jsem pouze uživatel PC ne nějakej programátor a hekr tak prosím schovívavě na mě.. díky. Přečítal jsem tu vše okolo PVR2 a nejsem z toho moc chytrej. Zakoupil jsem Tv kartu: Win Fast DVR3100H od Leadteku, po instalaci sowtu dle návodu mi to házelo chybu : V aplikaci DVBTAP.exe došlo k problému a je třeba ji zavřít. Omlouváme se za vzniklé potíže. Tak jsem zkoušel úplně vše, jako odinstalovat, vyjmout, vyměnit slot, znovu nainstalovat atd.. Pak záhadný zpusobem jsem se dostal do takové fáze, že je zobrazí TV ale hodí to hlášku: Fails to build graph. A nejsou nalazené žádné stanice. A aby toho nebylo málo tak není nainstalovaný ovladač pro dálkáč. tak co ted s tím??? PORAĎTE PROSÍM mám PC: AMD Athlon 64x2 DualCore3800+ 3GB ram
Doom (2331)|24.3.2008 15:42
xp nebo vista?
nemáš nainstalovaný nějaký kodek packy?
pro ostatní železo v PC máš aktuální ovladače?
pavlusa69 (14)|24.3.2008 15:46
xp HOME
pavlusa69 (14)|24.3.2008 15:47
co vím tak nějak to mám vše aktualizované, ale co se týče těch želez tak po pravdě nevím jak aktualizovat nějaký ten fimwere :(
pavlusa69 (14)|24.3.2008 15:50
Před touto zminovanou TV-kartou jem měl Pinacle PCTV analog pro110i a tam mi to vše krásně běhalo ale odešla a tak jsem myslel že trošku kvalitněší neuškodí :)
Doom (2331)|24.3.2008 22:16
a ovladače po tom Pinnaclu v systému zůstaly? ono je docela možné, že se to mezi sebou pere, ovladače pro Leadtek a pro Pi... možná, pokud neporadí někdo něco jiného, tě nemine reinstall systému
pavlusa69 (14)|26.3.2008 19:33
Tak jsem udělal tedy reinstal a už to šlape až na to že to vůbec nic nenaladí!! Spustí se má snahu ladit ale nic. Rádio jakby smet. jsem napíchnut na klasickou anténu se zesilovačem. V nástrojích jsem hledal nějaké přepínání mezi analogem a digi ale nic. Kabel je ok tak už si nevím rady :(
Victor77 (118)|26.3.2008 20:05
Rádio má svůj konektor (cinch) na anténu. Máš ji zapojenou?
Přepínač digital - analog je označen šipkou (viz odkaz)
https://www.tvfreak.cz/forum_attachment.jsp?id=1442
pavlusa69 (14)|26.3.2008 21:30
Super tak už to chodí ale bohužel bez zvuku. Radio mám zapojené. Stanice ladí ale opět bez zvuku :(
Victor77 (118)|26.3.2008 21:44
A máš ji kablíkem propojenou se zvukovou kartou?
Doom (2331)|27.3.2008 07:38
a úplně bez zvuku nebo se šumem?
pokud to šumí, tak klávesa A, pokud to ani nešumí, tak v PVR2 zkontroluj, jestli máš správně zvolený audio vstup a taky si zkontroluj, jestli ten vstup nemáš ztlumený (mute)
pavlusa69 (14)|27.3.2008 09:30
Díky za rady ale říkal jsem že jsem jen uživatel. Tu kartu připojenou kablíkem nemám. Pinacle byl zkoro to samý a také nebyl připojen a fungoval. Zvuk není vůbec žádný a zkoušel jsem z nabídky všechny možný varianty.Když mi napíšete jek sem vložit foto tak to vše nafotím at mi mužete více poradit. Díky za TRPĚLIVOST :)
Doom (2331)|27.3.2008 09:36
no jo, kartu musíš propojit kablíkem se zvukovkou - na konci je černý konektor se 4mi piny. obraz se z karty tahá přes PCI, ale zvuk pěkně postaru analogově
koukal ses do manuálu, který jsi s kartou jistě dostal? určo je to tam popsané
pavlusa69 (14)|27.3.2008 09:47
Jo jo to jsem koukal do manuálu a i připojoval ale bez odezvy.
pavlusa69 (14)|27.3.2008 16:29
Tak jsem vše udělal podle návodu znovu, vypnul, přpojil zvuk a nic :(
Victor77 (118)|27.3.2008 21:48
Taky se podívej do ovládání hlasitosti (ikonka repro v systray), jestli nemáš u Aux nebo u Line-in zatržené "ztlumit". Zatržení zruš a případně zvyš hlasitost.
hypnotic666 (11)|29.3.2008 14:47
Nevím, kam přesně svůj dotaz směřovat, tak snad jsem neminul topic a pokud už se o mém problému někde mluvilo, tak se taky omlouvám...
Mám následující problém. Dneska jsem si radostně pořídil win vista. Vše jede jak má, akorát mám jeden malej problém právě v pvr2 (řek bych ale, že ten za to vůbec nemůže). Nefunguje mi v aplikaci zesilování. Jediný způsob, jak se dá zvuk zesílit je zesílit master volume ve winu a tím pádem nefunguje zesilování na ovladači, což je docela problém, protože když sleduji tv, tak jsem od pc relativně daleko... Kartu mám propojenou přes cd in na integrované zvukovce ac97. V xp vše bylo v pohodě, protože jsem jako vstupní zvukové zařízení vybral cd in a vše jelo, avšak v možnostech záznamu ve vistách cd in není. Mám ještě pci zvukovku SB audigy u které to tam vidím, ale na ní nemám repro, protože má zřejmě poškozený digitální výstup, takže se s ní dá existovat jenom ve stereu...
Ovladače na ac97 jsem stahoval normálně přes device manager ve vistách, přes automatickou aktualizaci...
Pokud se s tím někdo setkal, tak bych byl moc rád za rady, protože mě docela štve, že nemůžu ovládat hlasitost z ovladače a taky nahrávání je tím pádem úplně bez zvuku...
Děkuji

Edit : tak problém vyřešen ... bylo to jenom mojí neznalostí nového operačního systému... Nepřišel jsem jak smazal příspěvěk, takže ho klidně odstraňte...
vikibaba1 (1)|30.3.2008 03:17
zdravim panove... pomozte mi prosim vas. mam leadtek winfast dtv dongle,winfast pvr2 2.0.2.42,a problem je v hledani kanalu,najde mi to pouze primu,ocko a jeste asi 2 programy,ale nova a ct nejdou :-( co mam delat? jak hledat zkousel jsem uz snad vsechno mozny..vysvetlil by mi to nekdo po lopate,nebo nejaky odkaz co a jak nastavit? dekuji
m.krejci (1)|7.4.2008 18:53
tvuj problem je asi v tom ze nemas dostatecny signal...usuzuju to z toho ze primu a ocko vysila jeden poskytovatel.ostatni asi nechytas bud proto ze mas slabou antenu a nebo ze ptoste v tvoji oblasti nevysila...to si myslim ja...
stani (1647)|8.4.2008 20:36
[QUOTE=Saxel;168878]Musíš si nejdřív nainstalovat malou aplikaci TVXB, která ti podle výše zmíněného tvxb.ini souboru vygeneruje ten XML. Tu aplikaci najdeš zde: http://www.tvxb.com/downloads.htm[/QUOTE]

Tak jsem konečně nechal načíst ten xml soubor co mi Saxel poslal, ty chybějící dal "mapping to", ale nic se neděje, nějak to nefunguje... :confused:
Doom (2331)|9.4.2008 12:26
no a neposlal ti soubor na minulý týden?
stani (1647)|9.4.2008 12:30
[QUOTE=Doom;172464]no a neposlal ti soubor na minulý týden?[/QUOTE]

Aha, to se musí pořád měnit? :OO

Ten soubor je starý určitě min. měsíc...
Doom (2331)|9.4.2008 12:31
já mám ve windows scheduleru naplánované stahování XML jednou týdně. to XML se musí pravidelně aktualizovat
stani (1647)|9.4.2008 18:53
[QUOTE=Doom;172467]já mám ve windows scheduleru naplánované stahování XML jednou týdně. to XML se musí pravidelně aktualizovat[/QUOTE]
Aha... můžeš mi to prosím hodit do SZ, odkud kam to XML stahuješ? A to si vždy musíš ručně načíst do toho PVRP2?.... díkes
DaveBury (2)|9.4.2008 19:29
Tak jsem nainstaloval PVR2, prechazim z PVR.
Cekal jsem, ze to bude nejake vychytanejsi, ale omyl. Navic pro moznosti se ws monitorem bych rekl ze dokonce zaosrava oproti PVR. Mozna je to zpusobeno mym prvotnim dojmem, ale nevim no..

- Co ma znamenat tom, ze ve full-screanu porad vidim ovladaci panel? Zmizne az po tom, kdyz na mysli kliknu pravym placitkem (po cca 3sekundach zmizi prava nabiska a nasledne i ovladaci panely, pokud tedy nepohnu mysli o 0.000001mm)

- Co ma byt todle?


To neni pomer 4:3 ne, 4:3 by bylo, bez tech cernych pruhu, to by vyresilo roztahnout, ale to se potom roztahuje obraz na 16:10

- Dale jsem byl zvykly v PVR, kdyz se vysila porad 16:9 signalem 4:3, roztahnout si obraz rucne nad ramec rozliseni a tim padem si pustit ten 16:9 (vysilany v 4:3) pres celou obrazovku, ale PVR2 mi to nedovoli, nesmyslne se zachytava na okraje obrazovky.

Ma tam 4 ruzne nastaveni obrazu, ale ani jesna kombinace nastaveni se mi nezda dobra... To je teda sila...
casesiky (5)|11.4.2008 03:20
Zdravim,
Pouzivam Vista home premium 32bit a PWR2 2.0.2.40, muj problem tkvi v tom ze jakmile uspim pocitac a nasledne ho probudim at uz rucne ci naplanovanym nahravanim tak proces wfwiz.exe ktery ma nastarosti nahravani vytezuje procesor na 70-80% u dvoujadra. Nevite nahodou nekdo co stim delat? Jinak vse maka na 1* narozdil od XP kde bych dal 4-.
Doom (2331)|11.4.2008 08:06
zkus downgrade na PVR2 build 37
DaveBury (2)|12.4.2008 16:39
to casesiky: funguje ti normalne, ze ve fullscreanu ti zajede ovladavi panel, kdyz nehybes mysi, nebo musi nechat zajet ovladaci panel tim pitomym nelogickym zpusobem ( kliknou pravym tlacitkem, pockat x sekund, nehnout s mysi)
casesiky (5)|13.4.2008 21:06
to DaveBury: Ovladaci panel zajizdi normalne ale obcas se stane ze zustava zobrazen a nejde schovat ale to je spis vyjimka, ktera me nijak netrapi.

to Doom: Downgrade nepomohl, bohuzel. Takze jsem se vratil k te nejnovejsi verzi. Nasledne jsem si hral se sluzbami win nejake jsem povypinal a zatim se zda ze po probuzeni uz nedochazi k tomu vytezovani.
Silas15 (27)|2.5.2008 21:47
[QUOTE=casesiky;172747]Zdravim,
Pouzivam Vista home premium 32bit a PWR2 2.0.2.40, muj problem tkvi v tom ze jakmile uspim pocitac a nasledne ho probudim at uz rucne ci naplanovanym nahravanim tak proces wfwiz.exe ktery ma nastarosti nahravani vytezuje procesor na 70-80% u dvoujadra. Nevite nahodou nekdo co stim delat? Jinak vse maka na 1* narozdil od XP kde bych dal 4-.[/QUOTE]

mě to taky dělá, někdy to vytěžuje CPU kolem 90-100% ale jen někdy je to hrozný někdy to musím tak 20x vypnout a zapnout aby se choval korektně
stani (1647)|8.5.2008 18:00
Víte někdo co znamená v Časovém rozvrhu v nastavení "Tiché nahrávání"?
stani (1647)|8.5.2008 18:06
[QUOTE=Doom;172761]zkus downgrade na PVR2 build 37[/QUOTE]


Já jedu furt na 17... :-E
Silas15 (27)|8.5.2008 19:43
u mě "tiché nahrávání" znamená - nahrej bez zvuku :-D
LiborST (19)|8.5.2008 20:26
[QUOTE=casesiky;172747]Zdravim,
Pouzivam Vista home premium 32bit a PWR2 2.0.2.40, muj problem tkvi v tom ze jakmile uspim pocitac a nasledne ho probudim at uz rucne ci naplanovanym nahravanim tak proces wfwiz.exe ktery ma nastarosti nahravani vytezuje procesor na 70-80% u dvoujadra. Nevite nahodou nekdo co stim delat? Jinak vse maka na 1* narozdil od XP kde bych dal 4-.[/QUOTE]

Tahle zátěž CPU s WFWIZ mě trápila s Expertem a PVR na W98SE a Celeronu 600.
Nastesti pro 98 existoval skvělý taskmanager ATM30.

WFWIZ jsem mel normálně vypnutý a ve win scheduleru jsem nahodil WFWIZ až před nahráváním.
Po spuštění nahrávání mi ATM programově WFWIZ sestrelil.
scheduler mi jej nahodil zase tesne pred skoncenim nahravani.

Bylo to sileny, ale na nic jinýho jsem neprisel.
W2K SP4 už dělalo s WFWIZ dobrotu, zrovna tak PVR2 na Vista64Premium.