Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WinFast PVR2 - aplikace

tomesss (6)|18.1.2009 20:06
[QUOTE=Ivo Mašek;212424]To ti asi nepomůže. Musíš mít cable. Nemáš tam náhodou PAL_BD? Já ji měl na jednom software (ale pro model Expert) a již jsem nemusel používat klávesu A.[/QUOTE]

To nevim hele... Jak máš nastavení v tom WFlauncher, tak tam je jenom Pal_b, Pal_d různý jiný, ale Pal_BD tam neni... Občas mi to naskočí jak to přepínám, ale pak to zase zmizí... Začínám bejt bezradnej...!
Ivo Mašek (10205)|18.1.2009 20:10
[QUOTE]
Pal_BD tam neni...
[/QUOTE]
Tak už to nepoužívají.
[QUOTE]
Občas mi to naskočí jak to přepínám, ale pak to zase zmizí...
[/QUOTE]
To také může být nevhodným ovladačem. Možná by pomohla jiná verze. Ale to si počkej na někoho, kdo má PVR_2.
tomesss (6)|18.1.2009 20:16
[QUOTE=Ivo Mašek;212428]Tak už to nepoužívají.

To také může být nevhodným ovladačem. Možná by pomohla jiná verze. Ale to si počkej na někoho, kdo má PVR_2.[/QUOTE]

A můžeš mi poradit nakej jinej prográmek...? Teda kromě chris tv... Ja mam třeba dscaler, ale ten neumim nastavit...!
Doom (2331)|18.1.2009 20:49
to vypadá na nevhodnej ovladač
podívej se na leadtečí stránky, jestli tam nemají k dispozici novější.

já používám PVR2 build 2.0.3.7 na "produkční" vistě a poslední betu (build 18) na Windows Seven (b7000) a v obou verzích funguje přepínání norem bez problémů.
nevím, jak jsou na tom u leadteku s archivováním PVR2, ale na webu lhsite.hu archiv mají (bohužel v madarštině)

co se 3rd party aplikací pro karty od Leadteku, nějaká podpora tam je, ale prý je docela alchymie rozchodit cokoliv mimo originálního softu. osobně s tím nemám moc zkušeností, mě to nikdy nešlo.
tomesss (6)|18.1.2009 22:04
[QUOTE=Doom;212431]to vypadá na nevhodnej ovladač
podívej se na leadtečí stránky, jestli tam nemají k dispozici novější.

já používám PVR2 build 2.0.3.7 na "produkční" vistě a poslední betu (build 18) na Windows Seven (b7000) a v obou verzích funguje přepínání norem bez problémů.
nevím, jak jsou na tom u leadteku s archivováním PVR2, ale na webu lhsite.hu archiv mají (bohužel v madarštině)

co se 3rd party aplikací pro karty od Leadteku, nějaká podpora tam je, ale prý je docela alchymie rozchodit cokoliv mimo originálního softu. osobně s tím nemám moc zkušeností, mě to nikdy nešlo.[/QUOTE]

Kdyby si na neco prisel dej mi prosim vedet...! Dekuju moc...
Falty (18)|24.1.2009 19:17
Mam Win Vista x64 Ultimate SP1 CZ a funguje to celkem v pohodě, TV-kartu Leadtek TV 2000 XP Expert. Používám poslední verzi 2.0.3.16 Ladění kanálů jsem dal na automatiku a potom na jemné ladění. U některých kanálů ČT4 a ČT24 jsem musel ručně přepnout normu přes klávesku A, mam kabelovku. Jediný problém u téhle TV karty je, že vyžaduje Line-IN nebo AUX, takže jsem musel použít svoji starou SB Audigy LS, protože na MB mam u integrované zvukovky pouze vstup S/PDIF-In.
wit.cz (1)|27.1.2009 20:13
Zdravim, najde se nekdo tak hodnej a posle mi seznam ulozenych stanic z Prahy? Aplikace mi pod Windows 7 nemuze najit zadne televize, v media center pritom najde bez problemu ..
Dilv (2)|29.1.2009 02:28
Zdravím všechny vespolek, i já bych chtěl poprosit moudřejší kolegy o radu, neboť mám obavy, že problém je mezi klávesnicí a židlí..
Zakoupil jsem dnešním dnem DTV kartu od Leadteku, konkrétně model DTV 1000S. Aplikace a ovladače z CD nebyly příliš dobré, stáhl jsem tedy od obojího nejnovější verze z netu (používám XP Prof. SP3). Avšak problém je, že mi při vysoké citlivosti hledání nalezne pouze Multiplex A, tudíž veřejnoprávní vysílání, ale nic jiného, přestože ve vedlejší místnosti na téže anténě jde přes LCD televizi i Multiplex B (Nova, Prima, Nova Cinema) a dle mapky pokrytí vysílač Buková hora taky kryje Děčín dostatečně. Přepínač jsem nikde nenašel, nestkal se někdo s podobným problémem? Budu vděčný i za nápad, kudy z toho ven...

Děkuji všem, Dilv.
Andrej28 (2)|28.3.2009 13:47
Mám TV kartu Leadtek PxDVR3200 H a nainštalovaný program WinFast PVR2. Všetko pracuje spoľahlivo okrem jednej funkcie na FM rádiu. Pri jeho otvorení vyskočí karta: "Cannot open Recording Device." V nastavení na karte pri: Audio recording Line je uvedené: "No Record Device." To znamená, že nemôžem nahrávať z rádia. Som v tejto veci iba začiatočník a neviem si s tym rady. Prosím o pomoc.
WinFast.jpg WinFast PVR2.jpg
JirkaH (123)|30.3.2009 14:55
Jaký máš OS? Nejsou to náhodou Visty? Z tvého popisu soudím, že máš špatně nastavenou zvukovou kartu, je třeba nastavit (spíše asi povolit) na kartě nahrávání CD-IN. Pak by to mělo jít nastavit i pro PVR2-FM tuner. Ale takto z hlavy ti nepovím, jak se to vynutí, no na Win7 to bude asi stejné - na kartě "Recording" pravé tl. myši - zapnout "Show Disabled Devices" a pokud není zapnuto i "Show Disconnected Devices". Pak je možno CD-in zvolit.
Snad tento postup pomůže.
Andrej28 (2)|30.3.2009 20:32
JirkaH, ďakujem Ti za veľmi dobrú radu. Naozaj mám OS Vista32 a podľa Tvojej rady som zistil, že na zvukovej karte bolo nahrávanie vypnuté. Po zapnutí na karte mi všetko pracuje perfektne.
Juri Killer (20)|22.4.2009 18:49
AHOJ.Mam pxDVR3200 H premium,mam nasledovny problemy:
(mam vistu 64bit premium,SB X-FI,kablik z TVK do ZK AUX,tv signal Analog)

1.nejede mi radio,teda zadny zvuk..
2.a to vaznejsi,je,ze kdyz jede vysilani ktery je sirokouhly tak mi obraz roztahne jen do sirky..tj..obraz je rozplacly,vsechno je siroky..

Dekuji za radi..jeste mam 6 dnu moznost kartu vratit ;)

sorry za chyby :)
Hippo007 (17)|22.4.2009 23:05
k 2. - To co popisuješ mi dělala nějaká starší verze WinFast PVR2. Stáhni si WinFast PVR2, verze 2.0.3.22 z
http://www.lhsite.hu/downloads.php?cat_id=2&download_id=83
Musíš mít ve WinFast PVR2 buď zatrženo "Poměr stran do obrazovky 16:9" a nesmíš mít zatrženo "Roztáhnout video",
nebo
lepší řešení je zatrhnout "Poměr stran do obrazovky 4:3" plus "Roztáhnout video".

Dřív jsem používal alternativní sw Fly 2000 TV ve kterém šlo roztáhnout obraz tak, že vyplňoval celou obrazovku. Ale se změnou driveru TV karty (zlepšil mi kvalitu příjmu) přestal Fly 2000 TV fungovat.
Juri Killer (20)|23.4.2009 12:33
Moderator pise ze mam tady reseni a ja rikam ze to teda nemam :)
Nedovolil bych si napsat nejakou temu jen tak a popri tom nemit najnovsi SW+drivers..
Nic takovy jako zaskrtuti jakykoli moznosti (16:9,4:3,roztahnout obraz,pancsan4:3) mi nepomohlo ani jakakoly jejych kombinace.Myslim ze tam zapomneli pridat moznost 16:9 panscan,nemo co...Proste se mi obraz roztahne jenom do stran..a to je neodpustitelny.(OS mam asi 2 tydeny,takze zadne namitky proti me chybe neberu..vista je koupena,nod 4 koupeny..system ocisteny..)

sorry za chyby ;)
Ivo Mašek (10205)|23.4.2009 17:16
Moderátor ti hlavně řekl, že nemáš zakládat duplicitní temata (posty). ;)
Juri Killer (20)|23.4.2009 20:03
Za to jse omluovam.
Ale fak si nevim rady a karta poputuje asi spatky do shopu,vzdyt na to nefunguji zakladni funkce to je k smichu( roztahnuti sirokouhliho obrazu na vysku,radio,PIP,POP?PUP..ci jak jse to jmenuje

edit: ted jsem zistil ze radio nahrava,cize prehraje nahrany zvuk..jenze normalne nehraje:)

TED BUDU SPROSTEJ,DO pc hw JSE VYZNAM,ALE TAKOVYHLE NEDODANEJ KUS hw JSEM JESTE NEVIDEL..NECHAPU..JE TO JAK ZE SNA...TO ZE NEFUNGUJOU ZAKLADNI FUNKCE JSEM NEJAK PREKOUS,STACILO MI ABYCH JSE ALESPON MOHL KOUKAT NA tv,ALE? OBRAZ JSE SEKA KOSTICKUJE..A CO MNE FAKT DOSTALO..ZE ULOZIM JSI NEJAKY STANICE,RESTARTNU PROGRAM A STANICE JSOU PRYC...

TIMHLE DAVAM BODKU TOMUTO HROZNYMU SNU S NAZVEM LEADTEK A KARTU VRACIM,A CHCI UPOZORNIT PRIPADNE ZAJEMCE,ZE JIM STACI PRECIST TOHLE FORUM A HNED MUSEJ ZJISTIT ZE KARTAM LEADTEK JSE MUSEJ VYHNOUT...WTF :D
sinco (12)|6.5.2009 13:50
Mam TV kartu Leadtek WinFast DTV 2000 Plus Hybrid a pri EPG vidim dole podrobny info o poradu. Jenze se mi zobrazi pouze cca 3 radky. Nevim jak udelat abych si mohl precist kompletni podrobny info o poradu. Jde to vubec nejak udelat? Dekuji
Ivo Mašek (10205)|6.5.2009 18:38
[QUOTE=Juri Killer;224645]Za to jse omluovam.
Ale fak si nevim rady a karta poputuje asi spatky do shopu,vzdyt na to nefunguji zakladni funkce to je k smichu( roztahnuti sirokouhliho obrazu na vysku,radio,PIP,POP?PUP..ci jak jse to jmenuje

edit: ted jsem zistil ze radio nahrava,cize prehraje nahrany zvuk..jenze normalne nehraje:)

TED BUDU SPROSTEJ,DO pc hw JSE VYZNAM,ALE TAKOVYHLE NEDODANEJ KUS hw JSEM JESTE NEVIDEL..NECHAPU..JE TO JAK ZE SNA...TO ZE NEFUNGUJOU ZAKLADNI FUNKCE JSEM NEJAK PREKOUS,STACILO MI ABYCH JSE ALESPON MOHL KOUKAT NA tv,ALE? OBRAZ JSE SEKA KOSTICKUJE..A CO MNE FAKT DOSTALO..ZE ULOZIM JSI NEJAKY STANICE,RESTARTNU PROGRAM A STANICE JSOU PRYC...

TIMHLE DAVAM BODKU TOMUTO HROZNYMU SNU S NAZVEM LEADTEK A KARTU VRACIM,A CHCI UPOZORNIT PRIPADNE ZAJEMCE,ZE JIM STACI PRECIST TOHLE FORUM A HNED MUSEJ ZJISTIT ZE KARTAM LEADTEK JSE MUSEJ VYHNOUT...WTF :D[/QUOTE]
A co skype?,ICQ?,Codekpacky?,......to všechno vyhoď.
Doporučuji reinstal OS, neinstalovat žádné "doplňky" a nastavit tv kartu. Určitě bude chodit :)
AXB (4)|17.5.2009 14:57
Nevíte někdo jak do poslední verze PVR2 dostat zpátky do nastavení Volume control možnost AUX? Je tam jen Master Volume, což není zrovna ideální, protože tím se mění celková hlasitost ve všech programech. Nevim přesně od které verze to nejde, ale minimálně od 2.0.3.16

Edit: A navíc díky tomu že PVR2 při vypnutí neztlumí AUX vstup je v reproduktorech slyšet rušení nachytané na externí propojku uvnitř počítače...
Doom (2331)|19.5.2009 07:33
vista nebo XP?
AXB (4)|19.5.2009 18:41
Vista 64bit
Doom (2331)|20.5.2009 12:02
mrkni sem https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/13988-winfast-pvr2-nahravani-pod-winvista a podle toho pokecu zkontroluj, jestli nemáš nějak špatně nastavenou zvukovku
AXB (4)|20.5.2009 21:36
Jo tam sem se díval. Vstupy mám nastavené dobře - AUX je jako výchozí, ostatní zakázané. Už jsem zkoušel všechno možné a mám pocit že to asi bude nějaké "vylepšení". Zkusím ještě nějkou tu starší verzi... Nebo počkám až u nás budou všichni vysílat digitálně, abych to nemusel řešit :)
peikerp (7)|16.6.2009 13:06
[QUOTE=Ivo Mašek;224622]Moderátor ti hlavně řekl, že nemáš zakládat duplicitní temata (posty). ;)[/QUOTE]

Dobrý den,
Asi nejsem na tom správném foru a nebo jsem nenašel pro svůj dotaz odpověď.Proto tady přidávám dotaz na moderátora fora s prosbou o radu.Jsem začátečník a WinFast PVR2 mám nainstalovaný ve svém PC a doposud se mi nepodařilo nainstalovat jediný tel.program.PC je připojeno koax.kabelem na kabelovou televizi.Prodejce PC nedodal český návod a já si s tím nevím rady.Můžete*-li pomozte.
Ivo Mašek (10205)|16.6.2009 14:06
Měl by jsi chytit analogové programy. Digitální nenaladíš (kabelovka vysílá v DVB-C, tuner umí DVB-T).

Zde se přepíná analog / digitál.
bagr3210 (379)|16.6.2009 15:16
Doom: Perfektni,konecne to jde i me,je to supr navod na Visty,kurna ja nad tim spekulovat mesice a podle zde toho navodu jsem to rozchodil asi za 20minut...Diiik!!

EDIT:// Nejde mi ale TIME SHIFTING,nevite nekdo jak to sprovoznit?TV karta je DTV2000H
peikerp (7)|17.6.2009 08:20
Ivo Mašek: Dík za radu.Mám to trochu komplikovanější.Digi tuner od kabelovky sice mám,ale nepoužívám ho (nekvalitní obraz a zvuk),takže jedu stále na analog.Jenže mám u zásuvky rozbočku,ze které mám přívod k tuneru a z toho přívodu mám také za rozbočkou přiveden koax do PC,takže by to mohlo mít negativní vliv.Jestliže bych tedy přitáhl koaxiál od zásuvky na straně analogu,tak bych to měl naladit?Vyzkouším a pak se ozvu.
Ivo Mašek (10205)|17.6.2009 09:03
Na zkoušku natáhni přímo koax z bytové zásuvky kabelovky do tv tuneru a obejdi všechny rozbočovače apod.
paulshy (1)|29.6.2009 16:30
Ja bych potřebval radu .. taky mi to píše fails to build graph .. a nejak sem nikde nenasel zda se to da resit .. vse mam nainstalovane ... prosim o radu
mam kartu DTV1800H
ronni2 (12)|31.7.2009 19:36
Ahoj potreboval bych poradit. Nevi nekdo jak se da zmensit, posunout pismo ktere zobrazuje PWR2 (cislo a jmeno stanice-horni cast obrazovky)a pak pri zobrazeni informaci o vysilanem programu a programu ktery bude nasledovne vysilan(druhy radek se me zobrazuje jen z poloviny-viz prilozeny obrazek)?Nevim jak se me to mohlo prepnout...do vcera fungovalo OK.pouzivam TVXB na stahovani EPG.Dekuji za radu.
1.JPG
Koodl CHRUDIM (71)|31.7.2009 20:17
Cau, ja mam ten samej problem, nevim jestli aplikace podporuje zmenu fontu. Kazdopadne si myslim ze i kdyz das mensi pismo tak ti to taky bude ukazovat takto oriznute. Ale to je jenom moje domenka. Kdyby bylo reseni bylo by o super.
Ivo Mašek (10205)|31.7.2009 21:16
U PVR_1 font zmenšovat nešlo (alespoň jsem nikdy nepřišel na to, jak by to bylo možné) Jestli je u PVR_2 udělána nějaká změna, v té změně fontu, tak to se mi nezdá.
ronni2 (12)|31.7.2009 21:20
[quote=Ivo Mašek;235088]U PVR_1 font zmenšovat nešlo (alespoň jsem nikdy nepřišel na to, jak by to bylo možné) Jestli je u PVR_2 udělána nějaká změna, v té změně fontu, tak to se mi nezdá.[/quote]

Nemyslim ze se me rozhodil font jen se me nejak zmenilo misto kde se to zobrazuje ...vcera se to zobrazovalo normalne ale asi jsem zmackl nechtene neco na klavesnici:-( Zkousel jsme i odinstalovat aplikaci a nainstalovat znova a nepomohlo:-( vcetne ovladace.
Doom (2331)|3.8.2009 08:49
[quote=Ivo Mašek;235088]U PVR_1 font zmenšovat nešlo (alespoň jsem nikdy nepřišel na to, jak by to bylo možné) Jestli je u PVR_2 udělána nějaká změna, v té změně fontu, tak to se mi nezdá.[/quote]
starý PVR totiž vůbec neumělo EPG a podobný věci
oječko (1)|6.8.2009 21:34
Zdravím, mám takový menší problém s WinFastPVR2. Zakoupil jsem externí hybr. tuner od Leadteku WinFast DTV Dongle H. S digitálem nejsou žádné problémy, ale pokud přepnu zdroj na Analog, tak program WinFast DVD Application přestane pracovat a je konec. Při startu programu to píše, že se nezdařilo zahájení přímého vypalování, prosím nainstalujte WFPVR2 znovu. Mám OS Vista Ultimate - 64 bit. Na notebooku, kde mám OS Vista home 32 bit, problémy nejsou. Zkoušel jsem stahovat nejnovější ovladače i program z oficiálních stránek výrobce, přeinstalovávat, ale nic to nevyřešilo.Víte někdo co s tím??? Děkuji za odpověď
ronni2 (12)|7.8.2009 11:36
Tak uz fakt nevim ...zkousel jsem to i na ciste instalaci winXp a porad je ten radek posunuty dolu... nemel by nekdo nejaky napad co jeste zkusit?Nemuze to delat treba novejsi ovladac graficke karty?
Doom (2331)|10.8.2009 07:38
já myslím, že to nepůjde. taky jsem bádal jestli někdo neví, ale nenašel jsem
indy1369 (1)|22.8.2009 12:20
Včera jsem si konečně nainstaloval TV kartu hybridní a to Leadtek 3100 H do PC, stáhl aktuální drivery a aktuální Winfast PWR2 2.0.3.24 a fakticky vše rozchodil až na malou ,velkou drobnost, když dám dálkovým ovladačem vypnout PC přes WINFAST, tak se mi nevypne ,ale zrestartuje PC. Ví někdo kde je chyba ?
Doom (2331)|24.8.2009 15:08
to vypadá jako chyba v ovladačích, někde asi špatně přimapovali akci tlačítka "power". zkusil bych starší ovladače, ale pozor ať se nedodrbe něco jiného

velký problémy s funkčností DO byly u určitých verzí ovladačů pro 64bit vistu, tam DO nešlo pro jistotu skoro vůbec, tlačítka se chovala chaoticky
hajcus (31)|27.8.2009 07:41
Zdar. Treba nekdo budete vedet ... potrebuju donutit PVR2 aby se pri zaznamu do MPEG2 nahraval zvuk v NEKOMPRIMOVANEM WAVu. Jiny kodek nez *.mp2 vybrat nejde. U ostatnich profilu kodek zvolit jde.

Proc to chci?... zvuk nahrany v mp2 neni kvalitni a jeste k tomu PRSKA. Kdyz vyberu jiny profil a zvolim zvuk bez komprese, tak je vse v poradku az na nahrany obraz - ten je hnusnej.

Prosim poradte nekdo. Jestli to nejde treba zasahem do registru nebo neco.

Zkousel jsem dve karty WinFast TV2000XP deluxe a WinFast PXDVR3200 H - na obou kartach zvuk zaznamenany do mp2 prska. Vyzkouseno na dvou zvukovkach a systemech XP, Vista i 7.

ronni2 (12)|18.9.2009 21:03
Tak uz jsem vyresil ten problem se spatne zobrazovanym radkem pisma u EPG: tady navod: pouzivam posledni verzi pvr2(2.0.3.24) odinstaloval jsem danou verzi, s tim ze jsem dal odebrat i veskere nastaveni!RESTART PC, pres cccleaner vycistil registr, pak nainstaloval PVR verzi 2.0.2.40 v teto verzi EPG funguje spravne!RESTART PC.Spustit instalaci verze 2.0.3.24(posledni)-u zadosti odinstalace ponechat nastaveni.(odinstaluje se stara verze ale v registru zustane spravne nastaveni)RESTART PC.Pak uz instalace 2.0.2.40 jeste jeden restart a melo by vse fungovat! Aspon v mem pripade tomu tak bylo.
kufus (2)|7.11.2009 20:16
Zdravím, mám TV kartu DTV200H a používám na ni Winfast PVR2 nejnovější verze.
Potřeboval bych vyřešit problém s přepínáním do celoobrazovkového módu.
Vždy zčerná obrazovka, při přepnutí do okna nebo do fullscreenu, když dám "Close caption", vše je v pořádku a obraz jede. Tohle je otravné, nevíte co s tím? Děkuju
intel4ever (13)|8.11.2009 15:46
Zdravim,
dá se v PVR2 nastavit oříznutí obrazu? Nějak se mi to nepodařilo najít. Někdy, když je pořad v 16:9 mám nejen nahoře a dole, ale i vlevo a vpravo černé pruhy. Jinak při přehrávání fulscreen, když se pohne miší a naskakuje ta spodní lišta tak se to dost drbe. Mám Leadtek 1000s + win7. Jinak je nějaká alternativa k PVR2? Třeba by mi vyhovoval lépe.
Díky
Hippo007 (17)|14.12.2009 21:37
U analogového příjmu nedá. U digitálního se dá roztáhnout / oříznout obraz bez deformace zobrazení tak, aby byl na celou obrazovku.
K analogu existují alternativy jako například Fly 2000 TV, ChrisTV, ATV2000. Nevím jak fungují s tvou kartou a použitým driverem karty. Mně na DTV1800H se starším driverem - asi 3 roky starým - fungovaly (používal jsem Fly 2000 TV), ale s novým už ne.
baaabi (4)|16.12.2009 18:38
[quote=oječko;235860]Zdravím, mám takový menší problém s WinFastPVR2. Zakoupil jsem externí hybr. tuner od Leadteku WinFast DTV Dongle H. S digitálem nejsou žádné problémy, ale pokud přepnu zdroj na Analog, tak program WinFast DVD Application přestane pracovat a je konec. Při startu programu to píše, že se nezdařilo zahájení přímého vypalování, prosím nainstalujte WFPVR2 znovu. Mám OS Vista Ultimate - 64 bit. Na notebooku, kde mám OS Vista home 32 bit, problémy nejsou. Zkoušel jsem stahovat nejnovější ovladače i program z oficiálních stránek výrobce, přeinstalovávat, ale nic to nevyřešilo.Víte někdo co s tím??? Děkuji za odpověď[/quote]

zdravím lidičky.
mám naprosto stejný problém s pvr2 jako kolega. jen pro změnu mám PXDVR3200 H, win 7 64bit, PVR2 v2.0.3.28 (nejnovější z ofic. stránek), ovladače v6.0.1012.7002 (taky nejnovší). analog je pro mě "smrtelně" důležitý. pokud někomu pvr2 funguje na 64bit os a má jinou verzi než jsem tady uvedl, prosím, aby jí někde uploadnul! wmc mi nesedí .(
za jakékoli rady budu moc rád.
děkuji

EDIT// ještě dodám, defaultně je ve pvr2 nastaven video vstup jako digitál. když vyberu jakýkoli jiný z nabídky (analog, s-video, atd...) aplikace přestane pracovat, vyskočí chyba a můžu jen potvrdit zavření. zkoušel jsem i starší verzi PVR2 v2.0.3.24 a stejný problém.. .(((
děkuji za pomoc
perpant (15)|18.12.2009 20:38
Dobrý den,

mám problém s programem Winfast PVR2. Pokud ho vypnu v režimu příjmu signálu CVBS (mám přes tento vstup připojený satelitní přijímač), je jeho znovuzapnutí bez problémů. Pokud však vypnutí provedu v režimu příjmu programů TV, po jeho znovuzapnutí naskočí standardní windowsovská hláška o tom, že v programu DVBTAP.exe došlo k chybě. Když však nezpanikařím a ještě chvíli počkám (cca 10 sekund), příjem TV normálně naběhne, ovšem dojde u něho k přepnutí video standardu z PALu na SECAM (viz. přiložený obrázek). Situaci řeším tak, že přes zobrazenou hlášku o chybě přepnu zdroj signálu na CVBS a program vypnu. Po jeho zapnutí a následném přepnutí na příjem TV signálu program pracuje korektně. Ale když..(viz. výše).

Připadá mi, jako by si program, pokud ho zapínám v režimu příjmu TV odněkud "slízl" informaci o tom, že video standard je SECAM a chytil z toho chaos, neboť v seznamu naladěných kanálů je informace, že tyto vysílají v režimu PAL. Pokud program zapnu v režimu CVBS a poté přepnu na TV, vše funguje korektně. Až do vypnutí... Je tato má teorie reálná nebo je to úplná blbost a problém je jinde?

Ještě nezbytné údaje: PVR2 i ovladače aktuální, karta WinFast TV2000 XP Expert, Windows XP, roky to pracovalo korektně...

Moc děkuju všem za rady, tipy a nápady.
Ivo Mašek (10205)|19.12.2009 10:31
Pro tuner TV2000 XP Expert se používal PVR_1. Program PVR_2 byl vyvinut pro tunery, které umí přijímat digitál (DVB-T), což tuner TV2000XP-Expert neumí, umí pouze analog. To, že i tento tuner umí obsloužit PVR_2 je věc jiná, ovšem nelze se potom divit, že to pak dělá rotyku, obvzláště, když se k tomu "připlete" satelit (předpokládám, že digitální DVB-S)
Tu kartu Expert budeš mít asi z první modelové várky, odhaduji dle té informace, že umí "chytit" SECAM. Poslední modelové řady EXPERTA už byly od SECAM naprosto odtrženy.
perpant (15)|21.12.2009 09:55
Moc děkuji za radu, s jedničkou to funguje bez problémů. I když i s dvojkou mi to roky chodilo... ;-). V každém případě jsem rád, že se našlo řešení, po tom, proč ta dvojka přestala fungovat pátrat nebudu ;-)
Ivo Mašek (10205)|21.12.2009 11:18
Ona by tam asi PVR_2 fungovala, ale je několik druhů vydání, takže by se to muselo zkoušet a hledat tu správnou aplikaci (což je dost otravný).
hajcus (31)|21.12.2009 12:11
[quote=intel4ever;247563]Zdravim,
dá se v PVR2 nastavit oříznutí obrazu? Nějak se mi to nepodařilo najít. Někdy, když je pořad v 16:9 mám nejen nahoře a dole, ale i vlevo a vpravo černé pruhy. Jinak při přehrávání fulscreen, když se pohne miší a naskakuje ta spodní lišta tak se to dost drbe. Mám Leadtek 1000s + win7. Jinak je nějaká alternativa k PVR2? Třeba by mi vyhovoval lépe.
Díky[/quote]

Orezani obrazu resim takto. Nahraju z TV v mpeg2 na maximalni kvalitu, v TMPGenc Mpeg 2.0 vystriham reklamy a ulozim a v Auto Gordian knotu udelam co je treba. Napriklad zmenu pomeru stran obrazu pri kodovani do XVIDu. TV se mi nahrava sirokouhle protoze pouzivam CVBS vstup na karte do kteryho jde signal ze set-top boxu a v nem mam nastaveny 16:9 pac nektery kanaly sou sirokouhly a ja mam sirokouhlem monitor - to ale nahraje sirokouhle i neco co je 4ku3 tak je to rozplacly.
Pokud AGK zjisti cerne pruhy na stranach orizne je sam - toto se ale da nastavit v pohode i rucne dle libosti.
Pak uz jen staci vybrat XVID nebo DIVX, zvolit velikost vystupu a jedeeeeem

[color=red]Jeste bych doplnil - Kartu mam PXDVR 3200H a system Windows 7 x64 OEM[/color]
Takto to sice vypada hezky ale na 24" LCD to ve fullscreenu vypada ... no ... NIC MOC. Nic jineho mi ale nezbyva. Analog je HNUS a DVBT tu neni. Chce to satelitni kartu SKYSTAR HD2 a vyhodit settop box do kose :-(


[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]