Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WinFast PVR2 - aplikace

baaabi (4)|21.12.2009 14:35
2hajcus: můžeš mě prosím napsat, jakou používáš verzi pvr2 a jakou verzi ovladačů? děkuji
hajcus (31)|21.12.2009 14:41
[quote=baaabi;255248]2hajcus: můžeš mě prosím napsat, jakou používáš verzi pvr2 a jakou verzi ovladačů? děkuji[/quote]

PVR2 mam verzi 2.0.3.28
Ovladace jsou z 8.9.2009 verze 6.0.1012.7002
baaabi (4)|21.12.2009 14:45
2hajcus: a nemáš problémy s přepínáním zdroje videa ? (viz. můj problém nahoře na stránce)
hajcus (31)|21.12.2009 14:53
Problem nemam vubec ... na analog prepinam kvuli tomu ze je na nej pripojeny VHS abych mohl nahravat z videokazet. Kdyz zapnu digital tak vidim modrou obrazovku - ale to je tim ze tady DVBT neni.

Reinstal systemu jsi zkousel? Jine reseni me totiz nenapada
baaabi (4)|21.12.2009 15:30
do reinstalace systemu se mě nechce ani trošku .( tak se snažím najít jiné alternativy
hajcus (31)|21.12.2009 16:59
no jo to verim, ze nechce, jenomze jestli je to systemem, alternativy budes hledat zbytecne.
Fricoolinek2 (675)|29.12.2009 03:58
Používám WinFast PVR2 2.0.3.28 a mám takový malý problém. Pokud sleduji HD vysílání z MUXu 4 Telefonicy O2 a zobrazení mám nastaveno na Overlay Mixer, tak mi aktivní obraz není schopen vyplnit celé okno (resp. celou obrazovku při full-screen režimu). Obraz je po dolní a pravé straně černě orámován. Jiné typy zobrazení (VMR 9) tento jev nedělají, ale obraz je takový mdlý, není prostě tak pěkný jako při Overlay Mixeru.

Díky za pomoc.
hajcus (31)|29.12.2009 05:19
Ja mam zkusenost takovou ze se mi do toho nekdy patlaly jiny nainstalovany kodeky, co se tyce fullscreenu. Podle me hlavne filtry FFDSHOW

Napriklad ja tam WMR9 vubec nemam a je misto toho EVR. Co to znamena a jak se to tam dostalo, ale nevim. Mam ale tuseni ze to tam v XP nebo Vista nebylo. Ted mam W7 x64

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Ja mam zase jiny problem. Nevite nekdo co presne znamena polozka:

PREVIEW TV BY HARDWARE ENCODING? Kdyz to zapnu daleko se mi zlepsi obraz, ale zaroven to zapne DRUHY STEJNY zvuk jako je v TV, jen je o zhruba 500ms spozdeny. Takze jedou dva zvuky dohromady. A dalsi vec. Kdyz dam profil nahravani HARDWARE MPEG2 tak to sice nahraje obraz hezky ale bez zvuku - misto zvuku je ve videu skripani a sum.
Asi to ale resit nebudu. Koupim SkyStar HD2, vrazim do ni kartu Skylinku a bude.

Jinak nahravani je docela OK. Ale stejne to neni to co bych si predstavoval

minutova ukazka :-)
[code]http://www.edisk.cz/stahni/76622/zkouskawinfast.avi_30.32MB.html[/code]
nebo
[code]http://rapidshare.com/files/327319496/zkouskawinfast.avi[/code]
dzup (6)|25.1.2010 16:40
Vlastnim kartu PalmTop DTV 200H, konecne som presiel z analogu na digital. Obraz je o poznanie lepsi. Ako mozem precislovat jednotlive kanaly? Momentalne su cisla jednotlivych kanalov v tvare XX-X, napr. CT1 je 34-1, co je neprakticke pre pouzivanie DO.
Dik.
Ivo Mašek (10205)|25.1.2010 18:51
Na PVR_1 to šlo normálně přepsat a také i přesunout kanály dle vlastní libosti:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

PVR_2 to bude určitě umět také
dzup (6)|25.1.2010 19:39
Pri pouziti analogu to nebol problem, ale po pouziti digitalu je uz situacia takato:
Falty (18)|26.1.2010 20:50
Potřeboval bych trochu pomoci. Nedávno jsem změnil TV kartu z Winfastu na Aver, ale zapoměl jsem si vypsat frekvence stanic. Nová karta nenašla všechny stanice. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Je to z WinfastPVR2. Pokud by jste byl někdo ochotný stáhnout seznam stanic a vyscreenovat (PrtScr) je byl bych Vám vděčný. Potřeboval bych vědět frekvence všech stanic. Předem díky.
petulak1 (23)|27.1.2010 19:23
dzup: No jo,ale jak si to tam tak hezky seřadil???Mě se to nedaří tak jak chci.
Puamik (229)|11.2.2010 23:28
koupil jsem kartu Leadtek 3200H a nainstaloval WinFast PVR2 v. 2.0.3.28.
Pokud použiji Timeshift - nahrávám, podívám, ukončím a pak přepnu na jiný kanál, tak se program kousne - NEODPOVÍDÁ a musím jej restartovat. Nevíte co s tím?
joe.hunter (53)|13.2.2010 13:44
Puamik: U PVR2 je to o alchymii a o štěstí. Může pomoct jiná verze aplikace, jiná verze ovladačů, v nejhorším případě i čistá instalace systému. Prostě komu to funguje, je šťastnej, ale většinou jen dočasně a komu ne, musí zkoušet, zkoušet a zkoušet :-) Nejlíp používat jinej software.
joe.hunter (53)|13.2.2010 13:48
Daří se někomu v PVR2 u digi TV regulovat jas, kontrast apod.? Je to hrozně tmavý, ale posuvníky pro regulaci nejsou aktivní, tudíž nepoužitelné. (Oproti tomu třeba Media Center je zase hrozně světlý, ale tam regulace pro jistotu neni vůbec :-) )
Puamik (229)|13.2.2010 14:44
a jaký jiný software se dá používat?
joe.hunter (53)|13.2.2010 15:55
Puamik: Na digitál třeba ProgDVB (ale tím pádem se rozloučit s DO) nebo Windows Media Center..Aplikací je spousta. Stačí google, ale chce to zkoušet, s čím je karta kompatibilní.
StD (8612)|13.2.2010 19:05
[quote=joe.hunter;266076]Daří se někomu v PVR2 u digi TV regulovat jas, kontrast apod.? Je to hrozně tmavý, ale posuvníky pro regulaci nejsou aktivní, tudíž nepoužitelné. (Oproti tomu třeba Media Center je zase hrozně světlý, ale tam regulace pro jistotu neni vůbec :-) )[/quote]

(A co takhle použít Basics/=základní nastavení GK??) ;)
joe.hunter (53)|14.2.2010 02:11
StD: Chápu-li to já lama správně, máš na mysli regulovat to v nastavení zobrazení grafárny místo v TV programu? Neni to trochu moc extrémní řešení? :-) Na TV koukám třeba i při práci v systému, tak si přece nemůžu "rozjasnit" celej displej :-)
StD (8612)|14.2.2010 08:53
[quote=joe.hunter;266185]StD: Chápu-li to já lama správně, máš na mysli regulovat to v nastavení zobrazení grafárny místo v TV programu? Neni to trochu moc extrémní řešení? :-) Na TV koukám třeba i při práci v systému, tak si přece nemůžu "rozjasnit" celej displej :-)[/quote]

No chápeš to pochopitelně naprosto blbě, neboť slušné GK od výrobce ATI vždy měly nastavení extra pro "Overlay" (což je jen to okénko, ve kterém ti jede TV nebo jakýkoli video-obraz) a jsou tam vždy volby:
1) Ponechat na vynuceném nastavení aplikace (=tvůj ovládací program...)
nebo
2) Manuelní nastavení

Už X-let mám nastaveno manuelně (samozřejmě u konkurence, nikolivěk u sqělého WinFastu).
joe.hunter (53)|14.2.2010 13:04
StB: Dovoluji si podotknout, že
1) overlay je vykreslovací vrstva, kterou používá aero ve Win.7 a Vistách, tudíž je nutno používat jiné vykreslování (nejlépe EVR), pokud nechceme, aby se nám aero při sledování TV vypínalo ;-)
2) Vlastním slušnou grafickou kartu od výrobce nVidia, nikoliv AMD (chcete-li ATI). Přesto kupodivu poskytuje nastavení pro regulaci jasu apod. pouze pro přehrávané video (a sledování TV) ;-) Ale vzhledem k tomu, že všechny přehrávače jsou v pořádku, kromě přehrávačů TV (WinFast moc tmavý, Media Center moc světlý), nebudu to tady přece regulovat, aby se mi rozhasil i "jakýkoli video-obraz" :-/
Nicméně děkuji za "chytrou" radu ;-)
StD (8612)|14.2.2010 15:57
[quote=joe.hunter;266238]StB: Dovoluji si podotknout, že
1) overlay je vykreslovací vrstva, kterou používá aero ve Win.7 a Vistách, tudíž je nutno používat jiné vykreslování (nejlépe EVR), pokud nechceme, aby se nám aero při sledování TV vypínalo ;-)
2) Vlastním slušnou grafickou kartu od výrobce nVidia, nikoliv AMD (chcete-li ATI). Přesto kupodivu poskytuje nastavení pro regulaci jasu apod. pouze pro přehrávané video (a sledování TV) ;-) Ale vzhledem k tomu, že všechny přehrávače jsou v pořádku, kromě přehrávačů TV (WinFast moc tmavý, Media Center moc světlý), nebudu to tady přece regulovat, aby se mi rozhasil i "jakýkoli video-obraz" :-/
Nicméně děkuji za "chytrou" radu ;-)[/quote]

Já ti stejně "chytře" odpovím - Vista a 7 se v mých strojích nevyskytují a nemám problem. Máš ho ty.
Ivo Mašek (10205)|14.2.2010 18:48
ten obrázek je sice z PVR_1, ale u PVR_2 by měl být podobný:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

A tady ti to štelování nefunguje ?
joe.hunter (53)|14.2.2010 20:22
nn, posuvníky jsou při digitálním signálu neaktivní.
StD (8612)|15.2.2010 00:38
[quote=joe.hunter;266314]nn, posuvníky jsou při digitálním signálu neaktivní.[/quote]

Co by jsi taky chtěl aktivního, když je to digitál - tedy as is, typu ,,,, - dostáváš 0 a 1, tak si to přeber a hlavně zaplať, KONCESIONÁŘI českého úpadkuI!!!
joe.hunter (53)|15.2.2010 00:44
Digitální signál přece nemá vliv na aplikaci, natož na její regulaci a nastavení obrazu. To jen soudruzi od WinFastu někde udělali chybu.
Ivo Mašek (10205)|15.2.2010 08:25
Tohle se řeší jinou aplikací PVR_2. Jenže je v tom háček. Je to běh na dlouhou trať. Těch aplikací bylo vydáno několik (a ještě jich hodně bude), a každá má svůj "vrtoch". Ono je to někdy o menším zlu.
A to ještě záleží na driveru. Musí být idealní spojení verze aplikace s verzí driveru. Tohle se mě po delší době podařilo udělat u PVR_1, kde jsem dal dohromady idealní sestavu aplikace s driverem. Digitální Leadtek nemám, tudíž u PVR_2 nemám možnost to nijak testovat a dát dohromady idealní sestavu. To už bude muset někdo z vás.
Falty (18)|15.2.2010 18:45
[quote=Falty;262434]Potřeboval bych trochu pomoci. Nedávno jsem změnil TV kartu z Winfastu na Aver, ale zapoměl jsem si vypsat frekvence stanic. Nová karta nenašla všechny stanice. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Je to z WinfastPVR2. Pokud by jste byl někdo ochotný stáhnout seznam stanic a vyscreenovat (PrtScr) je byl bych Vám vděčný. Potřeboval bych vědět frekvence všech stanic. Předem díky.[/quote]

Nemohl by se mi někdo na to mrknout je to opravdu za chvili hotové. Koukal jsem, že bez karty se tam už nedostanu.
joe.hunter (53)|16.2.2010 15:08
Ten soft už mě asi vážně přivede do blázince.. Verze 2.03.28 + nejnovější ovladače WinF.DTV1800 H na Win7. Když ve fullscreenu přepínám digitální programy, tak má aplikace ve zvyku zamrznout a je třeba jí ukončit. Po opětovném spuštění je karta zaseknutá na tom multiplexu, na kterym aplikace zamrzla. Přepnout na jinej prostě nejde, vyhledávání jinej nenajde a nepomůže ani import původního seznamu kanálů (nenajde je ani žádná jiná aplikace). Pomůže až restart PC. Nějak se mi nechce po každejch pár přepnutích restartovat :-) Je nějaká možnost kromě používání jiné aplikace? :-D
Ivo Mašek (10205)|17.2.2010 10:07
Český překlad PVR_2 (je toho 18MB, mějte tedy strpení, než se to stahne)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
dzup (6)|17.2.2010 16:09
[quote=petulak1;262668]dzup: No jo,ale jak si to tam tak hezky seřadil???Mě se to nedaří tak jak chci.[/quote]
Metodou chyt a pust, to ide, len neviem jednotlive kanaly precislovat, aby som mohol prepinat DO priamo cisla, cize namiesto 34-1 stlacim na DO napr. 1.
Tiez som nahodil nove ovladace pre win7, teraz pri zapnuti PWR2 nevidim obraz, musim vytiahnut kabel USB, znova zapojit, potom to uz slape.
amrtin (9)|18.2.2010 13:13
[quote=joe.hunter;266645] Je nějaká možnost kromě používání jiné aplikace? :-D[/quote]

Mě chodí velice dobře MCE(na w7 64bit),nevidim důvod to nepoužívat,funguje všechno bez jedinýho problému(i d.o.).
joe.hunter (53)|18.2.2010 13:21
amrtin: To "kromě" ve větě "kromě používání jiné aplikace" sem myslel vážně :-D V MCE mi nefunguje zadávání čísel dálkovým ovl. (místo čísel zadává český znaky +,ě,š,č,ř...), vadí mi, že nejede v bezrámovym režimu, je robustní a pomalý, dlouho trvá i pouhý přepínání okno/fullscreen (což při práci dělám dost často) atd... To už radši něco jako ProgDVB, ale vážně bych nejradši zprovoznil PVR2..což je asi nemožný..
Ivo Mašek (10205)|18.2.2010 15:45
Já když jsem používal PVR_1, tak mi šlapalo dobře, rychle a žádné prodlevy nebyly., byl to svižný program.
nemůžu si pomoci, ale v mašině bude něco, co ti to brzdí (jenže co?).
joe.hunter (53)|18.2.2010 15:50
Ivo: Mluvím o pomalé rychlosti a zbytečné robustnosti MCE! :-) Proto se snažím zprovoznit PVR2, abych MCE používat nemusel.
Ivo Mašek (10205)|18.2.2010 15:51
Ach tak. tak to jsem poplet.
Puamik (229)|18.2.2010 20:54
v MCE vám funguje dálkové ovládání Leadtek? Mně ne.
joe.hunter (53)|18.2.2010 21:10
Puamik: Ano, jistě. Po přepnutí na režim MCE samozřejmě.. Kromě číselníku, který se chová jako česká klávesnice a nepřišel sem na to, jak ho "přepnout na anglickou", aby zadával čísla..
Puamik (229)|18.2.2010 21:35
Když mluvíte o MCE, tak máte na mysli WMC? (windows media center). Protože mně tam skutečně ovladač nefunguje. Mám win7.
joe.hunter (53)|18.2.2010 21:49
Pravým tlačítkem na WinFast Wizard (v pravém dolním rohu) > Setting > Zaškrtnout "MCE dálkové ovládání". ..Nebo já mám verzi WinFast DTV1800 H s černým ovladačem a dá se to přepínat přímo na něm..
Puamik (229)|18.2.2010 23:24
Díky za radu, už ovládání funguje. Ale je to o hodně horší než v PVR2. Jenom kdyby PVR2 tak často netuhlo.
Puamik (229)|21.2.2010 20:58
ProgDVB nevypadá špatně, možná lepší než WinFastPVR2, ale dálkové ovládání na něm nefunguje
kvasa (2)|22.2.2010 19:57
Zdravím, mám Winfast TV2000 XP Expert a používám Winfast PVR2. A zajímalo by mě, jestli jde obraz nějakým způsobem přepnout na širokoúuhlý (16:9), když používám širokoúhly monitor (Benq g2220hd). Když obraz přepnu na celou obrazovku a přelupávám to mezi 4:3 a 16:9 tak se obraz nemění, pokud dám "roztáhnout video" tak se mě roztáhne jen do stran ale na výšku ne, tzn. není to symetrický ale protáhlý...Takže je prosim vás nějaký řešení? Protože takhle mám jen malej čtvereček přenosu uprostřed monitoru a to je fakt naprd
joe.hunter (53)|22.2.2010 20:35
kvasa: Tohle je tu všude rozebíráno a rozebráno již vážně hodněkrát :-) PVR2 ořezávat černé pruhy na 16:9 u analogu prostě neumí. Kdyby pořád nepadalo, tak je dobrý max. na digitál. Na analog jedině DSCaler (předem ale varuju, že v případě WinVista a 7 vypíná aero).
mamoothek (8)|22.2.2010 22:08
Tenhle soft používám, mám konkrétně 2.0.3.9. Jediné na co jsem ani nepřišel v návodu a ani nikde na netu, je řazení stanic dle vlastního gusta. Někde jsem se dočetl něco o přepisování frekvence, někde že by to měla umět 2.0.3.21. Po přečtení pár příspěvků odtud jsem také moc nezmoudřel.
Ví někdo, jak na to?
joe.hunter (53)|22.2.2010 22:14
mamoo: Řazení programů v PVR2? No normálně metodou "drag&drop" v channellistu (přetahováním myší) se daj seřadit a potom i dle libosti přejmenovat :-)
mamoothek (8)|22.2.2010 23:07
joe: Abychom si rozumněli :) Viz. obrázek. Nemůžu si pomoct, ale metoda "drag&drop" nefunguje (pokud se tedy nemusí klikat na nějaké speciální místo či držet nějaká další tlačítka). Dá se uchopit, ale nedá se nijak přemístit... Přejmenování OK, na to jsem přišel
Bez názvu.png
joe.hunter (53)|22.2.2010 23:18
Opravdu je to jen na principu přesouvání myší (třeba jako ikony na ploše..) :-) Pokud to nejde, bude někde chyba..ale těžko říct kde :-) (..A myslel jsem že je řeč o analogu, takže co se týče přejmenovávání - beru zpět. U digi přejmenovávat stanice nelze (nebo mně teda ne)..ale ani nevidím důvod, proč by se tady měly přejmenovávat..)
mamoothek (8)|22.2.2010 23:26
Tak teda nevim, přesouvat mi nejde, ale zato přejmenování je v pohodě :) Není nějaký další program, instaloval jsem akorát to, co mi přišlo na CDčkách...