Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WinFast PVR2 - aplikace

joe.hunter (53)|23.2.2010 00:10
Můžu ti poradit maximálně stáhnout z leadtek.com nejnovější verzi. A to radši jak aplikace, tak i ovladačů. Jinak nevim. Přesouvání by mělo jít normálně (u analogu i digi), přejmenovávání by jít nemělo (u digi) :-D
Puamik (229)|23.2.2010 17:55
přetažení myší jde, ale pak se to hádá když ovládám programy dálkovým ovládáním, přeskakuje to programy, prostě si to dělá co chce.
mamoothek (8)|23.2.2010 20:04
joe.hunter: Tak jsem stáhl tu verzi ze stránek, nechal drivery z CD a všecho fachá v pohodě (včetně přejmenování :D). Díky za radu.
joe.hunter (53)|8.3.2010 17:14
Nemohl by prosím někdo vyzkoušet (nebo se podělit o zkušenosti) rychlé přepínání digitálních programů v PVR2 (nejlépe s kartou DTV1800 H) na Win7(x86)? :-) Mně to totiž po pár přepnutích zamrzne, je nutné aplikaci vypnout a po znovuspuštění nejde přepnout na jiný multiplex než na jakém aplikace zamrzla a dokud se nerestartuje PC, tak dokonce ani v žádné jiné aplikaci, tak by mě zajímalo, kde je problém? A jestli ho mám jen já..? :-D
mamoothek (8)|14.3.2010 22:04
Má někdo zkušenost WIN7 vs. PVR2? Nainastaloval jsem sedmičky, instalace PVR v pohodě, ale při hledání digitálních programů nic nenajde... Instaloval jsem všechny drivery, aplikace jak z CD, tak pak z webu LeadTeku, ale nic.
joe.hunter (53)|14.3.2010 22:58
Není problém v síle signálu? Zkoušel si i jiný soft? Jinak Win7+PVR2 je fakt o alchymii a už mě to nebaví..Instaloval si PVR na čistej systém nebo už si tam měl jiný aplikace? Mám podezření, že se to s něčim tříská, jinak už nevim. Mně totiž digi TV naladí, ale při přepínání padá..
mamoothek (8)|14.3.2010 23:28
S Vistama jsem chytal v pohodě... Jiný soft, myšleno něco jiného než PVR, jsem nezkoušel. Co existuje třeba za alternativu?
joe.hunter (53)|15.3.2010 00:50
Alternativ je hodně. Třeba ProgDVB nebo přímo Win.Media Center..ale osobně mám nejradši právě PVR..už díky plný podpoře dálk.ovladače a rychlosti...ale to prostě padá, padá...padá...a padá...:-/
mamoothek (8)|15.3.2010 22:26
Tak to ovládání by mě zase tolik nemrzelo... Vyzkouším, díky za tip :)

PS: WMC jsem zkoušel, ale to mi taky nějak nechytalo... Takže radši ještě prozkoumám kablík, jestli je připojený i z druhé strany :D
Juri Killer (20)|30.5.2010 12:29
Servus,poradte mi prosim vas,kde najdem ovladace a a soft na winfast kartu.Vsavany update furt hlasi chybu.Oficialna stranka ma blbnuce ftp a http://www.lhsite.hu/news.php tiez nefunguje poriadne.
dzup (6)|31.5.2010 17:51
[quote=joe.hunter;272106]Alternativ je hodně. Třeba ProgDVB nebo přímo Win.Media Center..ale osobně mám nejradši právě PVR..už díky plný podpoře dálk.ovladače a rychlosti...ale to prostě padá, padá...padá...a padá...:-/[/quote]
Skusil som ProgDVB, ale nemozem naladit ziaden kanal, mam kartu WinFast PalmTop DTV200 H, DVB-T prijem, Winfast PVR2 programy naladi. Pomoze niekto?
Ivo Mašek (10205)|31.5.2010 17:59
Tunery od Leadteka nemají moc rády cizí software. S tím byly mnohdy neřešitelné potíže
dzup (6)|31.5.2010 18:07
V zozname HW ProgDVB kartu vidi, no ak dam chanel scaning, nenajde nic.
Ivo Mašek (10205)|31.5.2010 18:18
Pokud máš klasickou TV napojenu na STB, tak si zjisti, kolik procent má kvalita a síla signálu. Je docela možné, že pro tuner je signál slabý.
dzup (6)|24.6.2010 20:16
Asi tyzden som bez signalu dvb-t, mame v dome spolocnu antenu, susedovi to tiez vypadlo, kupil novy set-top box, potom to rozchodil, no ja nenaladim ani kanal. Myslim, ze je to slabym signalom. Existuje sposob ako signal zosilnit? Zvlastne je, ze predtym to ako tak slo a teraz nic, antena je vraj v poriadku.
ronni2 (12)|9.7.2010 09:27
Dobry den, potreboval bych poradit jestli nekdo jeste pouziva program na EPG (TVxb) s nastavenim konfiguracniho souboru tvxb.ini a to konkretne pridanim nastaveni TV JoJ plus. Muj tvxb.ini je [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] EPG se me nacita z kultura.idnes.cz na tomto serveru bohuzel tato stanice program nema:-( Kdyby nekdo mel nebo vedel jak to nastavit z jineho serveru?
Nemam moznost byt na digitalu-zatim neni dostupny.Prijem je ze satelitu v panelovem dome kde je digital prevaden zpet do analogu.
maxa1 (2)|17.7.2010 14:05
Mám prosbu. Pod Win 7 běží PVR2 bez problému - jak obraz, tak zvuk,ale jen do chvíle,než začnu nahrávat. Obraz perfekt, ale bez zvuku. Správce zvuku Raltek HD. Pod XP vše běhalo bez problému.
Dík za pomoc
hnz (3)|5.9.2010 21:59
zdravím pánové..
začnu ze široka WInfast DVT dongle gold, grafika ATI a dva monitory (jeden na práci druhý na koukání na filmy + TV)
V praxi mám takový problém ,že pokud si má drahá polovička pustí DO winfastpwr2 a přešoupne ho na druhý monitor a z postele (ta se má:)) kouká na TV a já dělám něco na internetu tak mi ovládá prohlížeč,jednoduše řečeno to DO ovládá přes klávesové zkratky ten SW který je zrovna používán a ne PVR2.
k donglu mám nainstalovanou poslední verzi driveru a stejně tak i poslední verzi PWR2.
dokud seskončili s analogem tak jsem měl v PC winfast 2000expert s pwr2 a vše fungovalo normálně,
dongle jsem koupil drahé k notebooku.
drivery k 2000xp jsem odinstaloval tím jejich toolem, pvr2 jsem před připojením donglu do usb taky odinstaloval, vyčistil registry atd.
bude to jistě nějaká krávovina ale tohle forum pročítám už dva dny a nikde jsem nic nenašel.
dík..
maaceek (1)|5.9.2010 22:40
Cau potreboval bych poradit jak nastavit kanaly na cisla na ovladani. Kdyz zmacknu nejaky cislo na ovladani tak se me to cislo ukaze v okne PVR2 a pak se ukaze N/A.
Taky bych se chtel zeptat jestli jde nejak zobrazit vice informaci u prave vysilanem poradu. Kdyz zmacknu ENTER tak se me nekdy ukaze jenom asi polovina veci z toho co by tam melo byt napsane. Dekuju
joe.hunter (53)|6.9.2010 01:33
hnz: Ovládání u WinFastu většinou podporuje i Win.MediaCenter a pokud je nastaveno na tento mód, tak v systému funguje vlastně jako klávesnice (- tudíž místo PVR2 ovládá právě aktivní aplikaci). U mě se to dá přepnout přímo na ovladači..jinak třeba na ikoně WinFastu v sys.tray (settings). U nové verze PVR2 je navíc utilita RCConfig (RemoteControl Configurator), kde se dá kromě PVR2 a MediaCenter nastavit a nakonfigurovat libovolná aplikace, která se má DO ovládat.
hnz (3)|6.9.2010 08:37
2joe hunter :pokud rozjedu nabídku co mám dole v liště tak tam mi okénko kde se dá zaškrtnout odškrtnout "umožnit MCA" zmizelo,s roletkou umožnit DO nelze nic dělat - po kliknutí se nerozbalí..
v aplikaci RCconfig jsem vyházel veškeré aplikace a nechal jen PVR2 všechny klávesy DO jsou nastaveny jen na PVR2, DO ovládá aktuálně používanou aplikaci i když je DO v režimu MCA i "neMCA" - ledka na DO při mačkání tlačítek nefunguje
joe.hunter (53)|6.9.2010 13:42
hnz: To vypadá na nějakou chybku v softwaru..kterejch ssebou PVR2 přináší nespočetně..Tak mě napadá jedině použít TotalUninstall k naprostý eliminaci všech WinFast součástí (programy i ovladače) a pak udělat čistou instalaci ze stránek Leadteku, případně taky zkusit tuner na jinym PC, jestli vyvádí to samý.. Jinak já mám černý DO a tam se mody přepínají současným stisknutím "doleva" + "doprava" po dobu cca 3sec. (indikátorem přepnutí je LEDka pod tlačítkem "on/off", která po přepnutí modu začne (nebo přestane) při stisku tlačítek blikat...)

EDIT: Ještě mě napadlo, jestli to třeba nedělá jen když se okno s PVR2 hodí na druhej monitor. Pak by možná stálo za to vyzkoušet, jestli by nepomohlo přehodit v ovladačích graf.karty primární monitor za sekundární nebo naopak.. :-) Ale to je asi blbost..
joe.hunter (53)|6.9.2010 13:54
maaceek: 1) V nastaavení PVR musíš mít u "Přepnout kanály pomocí číselníku" nastaveno "Podle seKvení :-D kanálů"
2) Když zmáčkneš Enter, zobrazí se ti veškerý popis z EPG a ten je většinou jen stručný. (PVR2 má navíc problémy s načítáním českého EPG, takže kolikrát je neúplný nebo se zobrazuje špatně..)
hnz (3)|6.9.2010 20:28
[quote=joe.hunter;295523]hnz: Ovládání u WinFastu většinou podporuje i Win.MediaCenter a pokud je nastaveno na tento mód, tak v systému funguje vlastně jako klávesnice (- tudíž místo PVR2 ovládá právě aktivní aplikaci). U mě se to dá přepnout přímo na ovladači..jinak třeba na ikoně WinFastu v sys.tray (settings). U nové verze PVR2 je navíc utilita RCConfig (RemoteControl Configurator), kde se dá kromě PVR2 a MediaCenter nastavit a nakonfigurovat libovolná aplikace, která se má DO ovládat.[/quote]

jak jsem psal v sys tray mi volba umožnit ovládání MCA uplně zmizela, u přítulky na NB to dělá taky..
NB PVR2 2.0.3.28 v PC 2.03.33
dálku mám samozřejmě přeplou do "neblikacího modu"

se starou Tv kartou jsem tam měl nějakou starou verzi a ta mi to nedělala, ukusím ještě jednou uninstall a pořádně pohrabu registry a nainstaluju nějaký starý PVR2. Chystám se koupit si ještě interní "leadtek blabla 1000 něco" ale jsem trochu na vážkách tenhle problém mi trochu komplikuje život ;)
Každopádně dík za čas
joe.hunter (53)|6.9.2010 23:40
hnz: Já si s WinFastem taky "užil" svoje...S původní kartou 2000XP Deluxe v kombinaci s DSCalerem nebyl problém, ale pak sem přešel k DTV1800 H (= DTV1000 + analog.tuner) a PVR2. To pořád padalo při přepínání programů..na zbláznění. Nová verze už je v tomhle naštěstí stabilnější, ale pořád to má nějaký mouchy.. Vědět to dřív, tak bych šel asi do něčeho od Averu, ale tam sou ty ceny už jinde... No přeju hodně štěstí :-)
Tremor (24)|28.9.2010 17:54
Zdravim, nevite prosim jak nastavit aby se aplikace spoustela standartne v digitalnim rezimu?
Problem je ze mam usb dongle ktery neni hybrid ale pouze digital a po nainstalovani se me pvr2 spusti defaultne v analog rezimu a zahlasi ze nemuze najit zarizeni, pocemz se po odkliknuti hlasky opet vypne, tudis nemam sanci to zmenit.
Kdyz se ale aplikace vypne v digitalnim rezimu, tak pak se v nem zase spusti, to same plati o analogu, (zkouseno na stolnim pc s hybridnim tunerem) tudiz se nekde tohle nastaveni musi ukadat!
Prolezl jsem registry, hledal jsem ini a cfg soubory, zkousel jsem program spustit s parametry -d ci -digital, ale na nic jsem neprisel. :(

Netusi nekdo jak vyresit tento problem?
cimbo (20)|6.1.2011 11:53
Ahoj určite sa to tu už preberalo a ja som snad prešiel cele forum no nič také čo by mi pomohlo som nenašiel.

Keď nahrávam analógové vysielanie z TV cez PVR2 tak sa mi už po pár sekundách začne opozďovať zvuk za obrazom a to dosť výrazne: pri nahratí 1min videa mi na konci zvuk mešká o cca 3 sekundy.

Aplikáciu PVR2 aj ovladace mám najnovšie a nahrávanie mám nastavené v PVR2 na DVD kvalitu.

Analógové video zariadenie aj Analógové vstupné audio zariadenie mám nastavené na: WinFast DTV1800H Video Capture.

Ešte mám vo win nainštalovaný K-Lite Codec Pack.

Presne tento problém som riešil pred rokom, ale vobec si neviem spomenúť ako sa mi to podarilo.

Ked nahrávam TV vysielanie cez W Media Center, tak je to nahraté OK akurát to má nejaký divný formát a nedá sa s tým ďaľej pracovať.
StD (8612)|6.1.2011 12:43
[quote=cimbo;320558]...Ešte mám vo win nainštalovaný K-Lite Codec Pack.
...[/quote]
Odpověděl jsi si sám.
Ivo Mašek (10205)|6.1.2011 12:55
[quote]
Ešte mám vo win nainštalovaný K-Lite Codec Pack.
[/quote]
Koukej se toho hodně rychle zbavit \\/
Abych to ještě upřesnil. Ten codek-pack ti s největší pravděpodobností stačil přepsat knihovny, potřebné k tuneru a s tunerem původně nainstalované (toho jsi si možná ani nevšiml). Takže jenom oddinstalace moc nepomůže. Je nutná oprava registrů. Což není vůbec jednoduché, reinstal systému tě zřejmě nemine
cimbo (20)|6.1.2011 13:57
[quote=Ivo Mašek;320600]Koukej se toho hodně rychle zbavit \\/
Abych to ještě upřesnil. Ten codek-pack ti s největší pravděpodobností stačil přepsat knihovny, potřebné k tuneru a s tunerem původně nainstalované (toho jsi si možná ani nevšiml). Takže jenom oddinstalace moc nepomůže. Je nutná oprava registrů. Což není vůbec jednoduché, reinstal systému tě zřejmě nemine[/quote]
Dik za dobru radu.
No a ten win by sa uz asi aj patrilo po 2 rokoch fungovania reinstalovat :)
Ivo Mašek (10205)|6.1.2011 14:08
Až budeš dělat ten reinstal, tak software od té tv karty nainstaluj jako první po základní instalaci toho nutného (motherboard, grfika, zvukovka). Pak vyzkoušej a pak instalace dalšího, ale to už z rozvahou. TV tunery nemají rády codek-packy. Tam pak dochází ke konfliktu a většinou přepsání knihoven. Samostatně si pak nainstaluj DivX a XviD. Ne žádnou sadu
cimbo (20)|6.1.2011 14:57
[quote=Ivo Mašek;320626]Až budeš dělat ten reinstal, tak software od té tv karty nainstaluj jako první po základní instalaci toho nutného (motherboard, grfika, zvukovka). Pak vyzkoušej a pak instalace dalšího, ale to už z rozvahou. TV tunery nemají rády codek-packy. Tam pak dochází ke konfliktu a většinou přepsání knihoven. Samostatně si pak nainstaluj DivX a XviD. Ne žádnou sadu[/quote]

Ja pouzivam na pozeranie filmov a videi VLC a ten ma vlastne kodeky v sebe aspon myslim.
Ivo Mašek (10205)|6.1.2011 15:02
No to má. Ale první musíš nainstalit hardware tuneru a jeho software. Ten tuner si nainstalí své kodeky. Ten VLC by tam neměl hned nic instalit. Svoje kodeky si použije až v tom případě, pokud tam nebudou (a použije jednotlivé, nikoli celou sadu, tedy pack)
cimbo (20)|6.1.2011 15:39
OK samozrejme ze ako prve nainstalujem hw ovladace a tv tuner a az potom vlc a ostatny soft.
cimbo (20)|6.1.2011 18:32
Tak preinstaloval som cely win a ako prve som nainstaloval TV kartu s PVR2. No a nahravanie zvuku stale meska za obrazom.

Dobre mi to nahrava len vtedy ked prepojim TV kartu kablom so zvukovkou (obrazok 1), ale ked je to nastavene ako na (orazku 2) tak vtedy ten zvuk pri nahravani meska.
1.jpg 2.jpg
Ivo Mašek (10205)|6.1.2011 18:57
To zapojení zvuku přes zvukovou kartu by mělo být takto správně. A to ti také dobře funguje. To druhé zapojení jsem nějak nepochopil. Tam to logicky "naráží" na spoustu softwarových "překážek", kterých je v PC habaděj., každopádně to zpracování trvá déle, než když to máš přímo bez překážek puštěný do zvukovky.
cimbo (20)|6.1.2011 19:14
Jj to prve zapojenie funguje OK, akurat mam vsetky nastavenie hlasitosti na zvukovke aj tv karte naplno a stale mi to ide dost potichu oproti inym zvukom.
Ivo Mašek (10205)|6.1.2011 19:22
Jo takhle. Já jsem kdysi měl Experta Leadteka, ještě pro analog. Ten se připojoval do zvukovky interně., pak jsem testoval kartu Magic a tu jsem měl už vnějškem na zvukovku (externí). Problém jsem s hlasitostí tedy neměl. Tady ti neporadím - nevím, čeho se chytit.
Jo a ještě - nepoužíval jsem DO (všechno přes klávesnici )
cimbo (20)|7.1.2011 07:34
OK tak uz sa mi to podarilo spojazdnit. Prpojil som tv kartu so zvukovkou na doske a aj hlasitost nahravania je uz upne super.
Ivo Mašek (10205)|7.1.2011 07:40
No tak paráda. :BB:
cimbo (20)|9.1.2011 03:06
Už len taká malá otázočka.

Pri sledovaní programu Sport1 mi občas poskakuje obraz, zlé je na tom to že sa to prejavuje aj pri nahratom zázname. Takže to po niekoľkých minutách začína vadiť. Na žiadnej inej stanici to nerobí.

Na obyčajnom tv ide Sport1 bez poskakovania.
Ivo Mašek (10205)|9.1.2011 09:33
Je možné, že poblíž té frekvence je jiná, jiného kanálu. Což klasická TV v pohodě zpracuje, ale ta malá kartička to prostě nemůže zvládnout. A protože to máš i v nahrávce, tak je jasné, že to je už na vstupu. Může to být tím, ale také nemusí. To se těžko takhle dá říct na tuty.
cimbo (20)|10.1.2011 00:02
[quote=Ivo Mašek;321648]Je možné, že poblíž té frekvence je jiná, jiného kanálu. Což klasická TV v pohodě zpracuje, ale ta malá kartička to prostě nemůže zvládnout. A protože to máš i v nahrávce, tak je jasné, že to je už na vstupu. Může to být tím, ale také nemusí. To se těžko takhle dá říct na tuty.[/quote]

A nieje na to nejaka finticka ?
Ivo Mašek (10205)|10.1.2011 07:48
No to nevím, abych pravdu řekl. U nás byla kdysi kabelovka Karneval. A tam vysílali systémem 1,3,5,7, .... Potom to koupil UPC a tam vysílali 1,2,3,4, ..... A s tím už byl problém. Ale protože se přecházelo již na digitál a já měl pouze analogovou kartu, tak jsem to v PC zrušil. Takže nevím, jakým způsobem to obejít. Ono teda existuje zařízení, kde si přestavíš frekvence dle svého, ale to asi nebude zrovna levný špás.
RastikMT (1)|26.2.2011 20:37
Ahojte, mám kartu WinFast Px DVR3200 H od Leadtek-u a bol k nej priložený SW WinFast PVR2. TV chytám celkom fajn. Radio tiež - až na to že šuští. Ale kupoval som ju kvôli tomu, aby som z videorec Panasonic dokázal nahrať VHS do PC. Zapojené to mám z videa Scart=>cinch v PC TV karta. Keď zvolím v aplikácii WinFast PVR2 zdroj videa tento zdroj, tak obraz je nepozeratelny a len tazko je zistitelne co z videa prehravam. Ak zapojim cez Scart=>Svideo, tak obraz dtto, akurat len cierno biely. Ani pri 1 ani pri 2 moznosti mi nejde zvuk.

Ak dany videorec zapojim rovnakou metodou Scart-cinch do klasickeho TV, tak obraz aj zvuk idu normalne. To znamena ze video pracuje ok - vsak je takmer nove...

Vidim ze ste tu skuseni borci...., tak skuste mi niekto prosim vas poradit kde moze byt problem? Ovladace ku karte su original z CD. OS mam W7 prof.
Pitomec (10211)|26.2.2011 20:42
Karty tohoto typu nejsou pro tyto účely vůbec vhodné. Digitalizaci záznamů z VHS buď přes kvalitní A/D převodník (Canopus) nebo přinejhorším pomocí DVD rekordéru.
Sammael_ce4you (1)|8.3.2011 10:32
Zdravím všechny odborníky tohoto fóra.
Chtěl bych poradit ohladně tohoto prográmku.

Mám kartu DTV2000H a měl jsem win vista 64bit, kde fungovalo vše bez problémů. Jak analog, tak i digitál. Bohužel po instalaci win 7 64bit, se mi objevila klasická hláška s ovladači (chyba 48). Tu jsem vyřešil. Analog chytám normálně jako předtím, ale nejsem schopen naladit digitál, který mi předtím fungoval bezvadně. Zadával jsem státy czech (anywhere) i česká republika (London i anywhere), už si hraju i s nastavením zobrazení, ale nic nepomáhá.

Počítám, že stačí nastavit správně zemi, popřípadě něco jiného, ale nevím kterou mám nastavit.

Díky moc za odpovědi.
LiborST (19)|9.4.2011 13:16
Tak si rikam PVR2 je tu uz nejaky ten patek.

Tim spis me prekvapilo, ze jeste nevychytali validaci povolenych znaku v nazvu souboru.
Jako default se nabizi nazev poradu.
Serialy v EPG casto obsahuji dvojtecku pred nazvem dilu.
I znaly uzivatel ji milerad prehledne a PVR2 ji milerad spolkne, ale znaky : * ? - / \ < > | jsou v nazvu souboru zakazane.

Chvili jsem si lamal hlavu, cim to,
ze mi nekdy PVR2 nahrava soubor bez pripony, majici i po ukonceni nahravani nulovou delku.

Treba korejci dvojtecku neznaji.

Donedavna jsem nahraval pres WMC, protoze PVR2 mel problemy spravne nacitat EPG.
Soucasny PVR2 ten problem uz nema, a WMC EPG a Vista je zase jina pisnicka o DVBGuide a XMLTV local proxy.
jmparazit (12)|7.4.2012 23:32
Dnes som naištaloval win7. Doteraz som používal XP a program Winfast PVR, lenže ten na win7 nefunguje dobre tak som nainštalova najnovší PVR2.
Co sa týka TV to je všetko v poriadku, ale čomu nerozumiem je prehrávanie video súborov.
Na PVR ked som pustil video tak TV som videl bez zvuku v malom okienku dá sa takto nastaviť aj PVR2?
Zatial som TV dostal do malého okienka, ale problém je že so zvukom.
Tremor (24)|15.5.2012 18:08
Ahoj, mam Win7 a kartu 3200H a PVR2 se me spousti asi 20s.
PC mam core i7, 6GB ramek a SSD disk, takze vykonu je dostatek.
Sedmicky sou po reinstalaci a PVR2 je posledni verze.
Nemate nekdo napad cim to vyresit?