Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WinFast PVR2 - aplikace

www.pha.cz (5)|20.1.2013 15:28
Dobrý den, prosím o pomoc,

Nejede mi ve WinFast PVR 2 veřejnoprávní multiplex. Jsem v Praze, tak je to tuším kmitočet 730. Všechny ostatní multiplexy mi jedou. Anténu mám dobrou.

Nastavení při vyhledávání kanálů - zkoušel jsem oboje Czech/Přizpůsoben?. Citlivost (vysoká), Šířka pásma 8/8 MHz, Tabulka frekvencí: European Area

Nalezené multiplexy 778, 674, 642, 634 [MHz] - cca 23 tv programů

V Total Media 3.5 mi veřejnoprávní multiplex funguje s dobrým signálem, ale zase nejde u žádného programu (ni z jiných multiplexů) zvuk.

USB TV karta Gigabyte U8300

Děkuji předem za odpověď.
Vláďa
Ivo Mašek (10205)|20.1.2013 17:59
Chápu to tak, že v tv tuneru GigaByte používáš software WinFast ? Jestli ano, celkem se divím, že ti jde to ostatní
www.pha.cz (5)|20.1.2013 19:47
Ano, k TV tuneru Gigabyte používám software WinFast.
Mám i TV kartu Winfast, ale ta už dávno nefunguje.
Ke kartě Gigabyte je bohužel dodáván "nepoužitelný software", zkoušel jsem ke kartě Gigabyte i ten Total Media, ale tam zase nešel zvuk.
Všechny ostatní programy ve WinFast s kartou Gigabyte jdou, tak by to neměl být problém nekompatibility HW/SW. Máte nějaký nápad?
Ivo Mašek (10205)|20.1.2013 20:01
Nápad nemám. Já jsem se Leadtekem kdysi dost zabýval a vím, že Leadtek dělá software pouze pro své tunery a jinde je nepoužitelný. Proto se divím, že vám alespoň něco šlape.
www.pha.cz (5)|20.1.2013 20:36
Dá se třeba přidat TV program ČT2 do WinFast PVR2 nějak ručně?
Ivo Mašek (10205)|20.1.2013 20:50
On si tu frekvenci musí najít a vytvoří si "řetěz". Jak to zadáš ručně, s největší pravděpodobností se nevytvoří návaznosti. Jestli mě rozumíš, co mám na mysli
JirkaH (123)|20.1.2013 21:21
No, já jsem kdysi úplně náhodou zjistil, že pokud je v PC TV karta Leadtek, tak program WinFast PVR2je schopen pracovat i se zařízeními jiných výrobců a vlastní kartu ignorovat. Jak se to tam nastavilo, si již nepamatuji. Co už nevím, jestli tam ta karta musí být jen při instalaci WinFastu PVR2, nebo stále.
Pokud si dobře pamatuji, tak v okně nastavení, kde se zobrazují nalezené TV stanice, je možno kliknout pravým tlačítkem myši, zadat frekvenci a přikázat "ruční hledání". Bylo vyzkoušeno?
Já mám sice stále někde v šupleti Leadtek 1000T(a také PVR2000), jenže pro ně do Win7 nejsou ovladače, tak nemám možnost ruční ladění zkusit.
Jen pro mou informaci - jaký program je k U8300?
Jinak velmi dobrý program pro příjem DVB-T, T2, S, S2 ... je DVB Viewer, ale plná verze je placená - 15 eur.
www.pha.cz (5)|20.1.2013 23:43
Přesně tak, mám starou kartu Leadtek v compu, ale nefunguje mi, tak jsem si alespoň nainstaloval ten program WinFast PVR 2, abych mohl s ním používat tu USB TV kartu.

Ten program pro Gigabyte se jmenuje vivoTV a je to šílený program. Mimo jiné se tam po každém spuštění musí vždy znovu skenovat kanály.

Přikládám obrázek po kliknutí pravého tlačítka. Jsou tam vidět všechny nalezené programy. Připomínám, že v Total Media 3.5 se mi veřejnoprávní multiplex najde, ale zase tam nejde u ničeho zvuk. Žádné ruční nastavení ve WinFast bohužel nevidím. Používám 64 bitovou verzi s win7 premium.

Nějaké další nápady?
WinFast PVR 2.png
JirkaH (123)|21.1.2013 00:18
Program vivoTV neznám.
Ještě než napíši co bych zkusil, jsou pro tuner použity nejnovější drivery a aplikace? To je moc důležité!!! Na stránkách výrobce nějaké novinky jsou http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3494#utility a ještě http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3494#driver . Je tam uvedena i podpora pro Win8, tak na Win7 by neměly být problémy.
Pokud přetrvává nutnost ladění při každém spuštění, zkusil bych vivoTV spustit jako správce, naladit, uložit kanály a zavřít program. Pak už jsou jen dvě možnosti:
1. Při normálním spuštění budou naladěné kanály dostupné, je třeba skontrolovat, jestli opravdu funguje vše, pak by problém byl vyřešen. Bojoval jsem takto s Averem (H830), nefungovalo to. Problém vyřešily až nové drivery (možná?) ale hlavně nová aplikace (je i pro W8) a konstatuji,že to opravdu na Win8 32/64bit. chodí. Proto jsem psal o nutnosti použití nejnovějších driverů a vivoTV!!! Výrobce uvádí podporu i pro Win8!!!
2. Pokud vivoTV dle bodu 1/ nechodí jak má, zkusil bych tento program spouštět jako správce, takto by to fungovat mělo.
A pokud problémy přetrvávají, pak opravdu nevím.
milan85 (2)|25.2.2013 23:54
Zdravím
potřeboval bych poradit. Pokusil jsem se zprovoznit svoji starou kartu TV2000 xp expert. Asi po dvou dnech jsem se konečně propracoval k tomu, že v programu PVR vidím obraz z VHS, ale pokaždé když kliknu na nahrávání program ihned zamrzne. Nejde potom nijak vypnout ani přes správce úloh, dokonce nejde ani restartovat PC.
Zkoušel jsem starší verzi programu PVR z originál CD ke kartě i novější PVR2 a oboje se chová stejně. Na netu jsem našel nějaké alternativy pro nahrávání preš tv tuner. Zkoušel jsem VirtualVCR ale výsledek stejný jako u toho PVR. Mám nainstalovány nejnovější ovladače ze stránek Leadtek. Tak a teď mi řekněte co dělám špatně :-)
StD (8612)|26.2.2013 00:10
[QUOTE=milan85;446828],,,co dělám špatně :-)[/QUOTE]

Jaký OS, grafická karta/ovladače a jaký způsob zobrazení (DX, verze .NET a konflikty?) - WDM ovladač pro audio a video grab je funkční?
milan85 (2)|26.2.2013 13:00
Díky za odpověď a asi už víc potřebovat nebudu. Podle toho co jsi psal jsem zkusil nainstalovat nejnovější verzi DirectX a nějaké WDM ovladače pro moji Nvidia 6600. Nevím co z toho pomohlo, ale už mi to funguje.
StD (8612)|26.2.2013 13:16
...no to spíš bylo o pořadí - DX si tu dodatečně přidanou TVkartu našly samy při autodetekci té reinstalace.
snehulak2006 (109)|4.5.2013 17:27
Zdravím.
Jelikož se mi dostal do rukou starší PC s televizní kartou Winfast DTV 2000H a zrovna tento týden spustili 37.kanál, který vysílá HDTV ( ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT Sport HD ), potřeboval bych vědět, jestli je možný příjem.
V návodu je u této karty podpora HDTV, ale pokud naladím tento kanál ( 37.kanál Ládví ), tak jde jen zvuk a obrazovka je černá.. Programy v SD rozlišení fungují normálně.
V PC ( Windows XP ) je na sledování televize nainstalovaná aplikace od Leadteku PVR 2.
Zkusil jsem do PC nainstalovat ffdshow, ale nepomohlo to. HD vysílání se dá nahrát a jde potom přehrávat v Media Playeru Classic ( s využitím ffdshow ), ale při živém vysílání přes aplikaci PVR 2 je stále černá obrazovka a jde jen zvuk.
Pokud má s tím někdo zkušenosti a mohl by poradit, byl bych rád. Díky.
Ivo Mašek (10205)|4.5.2013 21:03
Jsou karty s označením H, nebo H+. Pro kartu DTV2000H jsou drivery a aplikace (obojí je nutné)

[ATTACH=CONFIG]23191[/ATTACH]


[ATTACH=CONFIG]23192[/ATTACH]

Takhle to musíš vypsat (viz obrázek č.1) na webu výrobce. Ta TV karta je už dost "stará", takže s podporou je to všelijaký.
leadtek1.png leadtek2.png
snehulak2006 (109)|5.5.2013 19:09
Děkuju mnohokrát za pomoc. Ovladače jsem měl stejné, ale aplikaci PVR 2 verzi 2.0.2.31. V ní se nebylo možné dostat k nastavení videokodeku, ale v té výše uvedené 2.0.3.48 už ano. Už při instalaci se zobrazovala položka "Instalace Codec 1/3, 2/3 a 3/3 ), což u minulé verze nebylo. Také tato verze oproti minulé obsahuje nastavení dálkového ovladače.
Zatím moc děkuju.
joe.hunter (53)|21.12.2014 12:04
Poslední aktivita víc než před rokem? :D No..nicméně..nechápete prosím někdo, co se mi to stalo s EPG? [ATTACH=CONFIG]29314[/ATTACH]
EPG.jpg
Ivo Mašek (10205)|21.12.2014 16:52
Neumí zpracovat české znaky (ě š č ř ž ...... a tak podobně). Což není chybou karty, ale vysílatele
RoPo (6061)|21.12.2014 18:41
[QUOTE=joe.hunter;502635].nechápete prosím někdo, co se mi to stalo s EPG?[/QUOTE]

Vidím, že EPG máš v nějakém programu, tedy na PC. Na TV máš EPG v pořádku?
Sice může být problém u vysílatele (aktuálně však tomu nevěřím), ale spíše je problém v programu, který u tebe zpracovává EPG.
Má problém s diakritikou. Používá nesprávnou znakovou sadu či neumí správně nastavit charset fontů, které používá v EPG.
MrPierc (131)|19.10.2015 10:35
Dobrý den, dal jsem do jednoho PC WinFast DTV2000 H. Nainstaloval jsem SW WinFast PVR2, aktualizoval na poslední verzi na Win 7 a vyhledal kanály. Nyní se snažím rozchodit zvuk. Problém jen ten, že na základní desce GA-M68MT-S2P nemám audio in nebo cd audio pro napíchnutí a propojení 4pinového kabelu mezi TV kartou a základní deskou. Je nějaká možnost to propojit i jinak? Mám v krabičce ještě tento kabel – šlo by to píchnout do TV karty a jack ze zadu do základní desky? Je to k tomu určeno? Děkuji a omlouvám se, pokud to není adekvátní téma.
20151019_102130.jpg
Ivo Mašek (10205)|19.10.2015 11:54
Ten kablík, co jste dal foto - pokud je to originál Leadtek, tak ten má (nebo alespoň měl) specifické propojení. Já jsem to tehdy i rozkreslil a tehdy dával někam sem. Mělo by to být někde v tomhle threadu. Bylo by i dobrý si to projít. Chápu, je to hodně stránek, ale nedá se to všechno pamatovat. Říkám - kdysi jsem se tomu velmi věnoval, ale to už je dávno a lecos mě už z hlavy vypadlo
JirkaH (123)|7.11.2015 15:27
Na kabelu je modrý 3,5mm stereo jack, to je audio výstup. Je třeba ho zapojit do line-in vstupu zvukové karty a nastavit tento vstup v PVR2.
amrtin (9)|26.2.2019 20:18
Trošku oživím téma PVR2. Mám win7 64bit a v poslední době se po spuštění z režimu spánku nebo z hibernace (prostě při přihlášení uživatele) samovolně spustí TV a to v celoobrazovém režimu,takže dobrou minutu není pc použitelný (PVR se spouští dlouho). V plánovači úloh jsem nic nenašel...) Proč se najednou sama spouští? :o