Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kvalitni HDD recorder z analogu ?

CyberTec (290)|4.11.2006 07:09
asi nejvic mi zalezi na kvalite nahravky z analogu a pak na dalsich vymozenostech

nejvic se mi libil Sigmatek PVR-820. propojeni pres USB, moznost vymenovat hdd pomoci ramecku. Pak jsem se zacetl do parametru a nasledne i recenze a zjistil, ze ma jen MONOfonni tuner. Tímhle to soudruzi pěkně podělali.

Jako dalsi zajimavy model mi pripadl KISS DP-558, cetl jsem tady i recenzi. Nemá sice USB a přenos 700 MB po LAN trva 10 minut ale to by se dalo překousnout. Horší je to s hdd. V době kdy se začaly prodávat byly asi 200 MB hodne drahé a stoji o 6 tacu vic nez 80 MB verze (za tuhle cenu jsou dnes dva 320 GB disky). Chtel bych do něj minimalně 320 GB disk. Jedina moznost je koupit verzi s malym hdd 80 MB a na vlastni riziko se ztratou zaruky si ho vymenit sam. S aktualnim firmware jdou i 750 GB disky. Novejsi model VR-558 s 300 GB diskem uz stoji 20 tacu, coz se mi za to ale davat nechce.

Ktere nahravadlo v cenove relaci 10-15 tacu byste doporucili ? (co se tyce funkci, kvality A/D prevodniku, komprese) mel by mit minimalne 250 gb disk. Moznost prenosu videa pres USB do kompu by byla taky dobra, ikdyz s vypalenim na dvd a naslednym prekopirovanim do kompu se da taky smirit.

jak jsou na tom znackova nahravadla ?

zatim je muj favorit SONY RDR HX920/S, DivX, 250GB s 12-bitovym prevodnikem a ruznymi moznostmi redukce sumu, az 15ti megabitovy tok http://www.sony.sk/view/ShowProduct.action?product=RDR-HX920&site=odw_sk_SK&pageType=Overview&category=DVD+Recorder

LG RH199H ma digitalni vystup na HDMI a 250 Gb disk http://cz.lge.com/prodmodeldetail.do?catModel=10&actType=&modelName=¤tPage=&categoryId=080201&parentId=0802&modelCategoryId=080201&modelCodeDisplay=RH-199H

model LG RH 200MHS nahrava dokonce do MPEG-4, ale cena je uz jinde http://cz.lge.com/prodmodeldetail.do?catModel=0&actType=&modelName=¤tPage=&categoryId=080201&parentId=0802&modelCategoryId=080201&modelCodeDisplay=RH-200MHS

Philips DVDR3460H/58 HDMI a 250 GB disk http://www.consumer.philips.com/consumer/catalog/tree/HOME_ENTERTAINMENT_GR_CZ_CONSUMER/DVD_HOME_THEATER_CA_CZ_CONSUMER/product/DVDR3460H_58_CZ_CONSUMER/catalog.jsp?activeTab=specifications&language=cs&country=CZ&catalogType=CONSUMER&proxybuster=KE4HXFEOQX105J0RMRCSHQVHKFSESI5P

z tech levnejsich ma udajne nejlepsi obraz Xoro HVR 5500 http://www.xoro.cz/products/hvr-5500.htm ma firewire a USB na pripojeni klicenek a externich disku.

podobne je na tom YAMADA DTR 1000hx 160 GB http://www.yamada.cz/yamada-dtr-1000hx-160.html ta ma navic i dvb-t tunner, zaznam z analogu je pry o neco horsi nez XORO.

Sencor se da sice objednat s 320 gb diskem, ale tomu moc neverim.
CyberTec (290)|4.11.2006 08:53
na pixmanii je 300 GB KISS vR-558 za necelych 15 [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pitomec (10211)|4.11.2006 17:14
Jedině Panasonic.
stayman (12393)|4.11.2006 17:55
Chcel si napisat LG.
Modena (1706)|4.11.2006 17:55
[quote=Pitomec]Jedině Panasonic.[/quote]
Souhlasím ! :-)
Měsíc mám Panasonik 65ku a naprostá spokojenost, i když ho používám jen jako HDD rekordér ! :-E
Vynikající obslužnost, dobrý obraz (i přes scaler a upconvertor receiveru Yamaha) a výborné propojovací možnosti ! B-) :-!!!
CyberTec (290)|4.11.2006 18:32
ten KISSak neni moc dobrej ? ma dost nadstandartnich vlastnosti a moznosti prehravani. nema ale rekorder, zato ma moznost prekopirovat (ikdyz snekem) video z a do pc.

LG vyjde na na necelych 12 a panas skoro na 16. jake ma hlavni vyhody ?cetl jsem myslim neco o zmene bitratu behem nahravani, aby se dalo ke konci nahrat vic minut nez bylo puvodne nastaveno.

jinak oba maji digi out HDMI, za to sony digi out nema (jen u modelu 820, ktery ma jen 160 GB disk) a sumove filtry jde aplikovat jen na vystup. cekal jsem ze je pujde nastavit pred nahravanim. jak je to s kvalitou tuneru u jednotlivych znacek ? co jsem koukal na streva tak vetsiou pouzivaji tunery a chipy od philipse, je treba lepsi zoran nebo conexant ?

jeste by nebylo spatne pokud by sla pred nahravanim nastavit korekce obrazu a aplikovat sumove filtry. ma tuhle vymozenost nejaky model ?
Pitomec (10211)|5.11.2006 11:04
[quote=StayMan by €RikŁ€]Chcel si napisat LG.[/quote]
Co to je? Nějaký bambusový výstřelek? 9-)
Pitomec (10211)|5.11.2006 11:06
[quote=CyberTec]LG vyjde na na necelych 12 a panas skoro na 16. jake ma hlavni vyhody ?cetl jsem myslim neco o zmene bitratu behem nahravani, aby se dalo ke konci nahrat vic minut nez bylo puvodne nastaveno.[/quote]
Snad každý DVD rekordér používá jenom VBR, takže bitrate se mění pořád.
CyberTec (290)|5.11.2006 14:29
[quote=Pitomec][quote=CyberTec]LG vyjde na na necelych 12 a panas skoro na 16. jake ma hlavni vyhody ?cetl jsem myslim neco o zmene bitratu behem nahravani, aby se dalo ke konci nahrat vic minut nez bylo puvodne nastaveno.[/quote]
Snad každý DVD rekordér používá jenom VBR, takže bitrate se mění pořád.[/quote]

meni se, ale oproti 2-pruchodovemu kodovani velmi malo. chapu, ze se tam nepouzivaji padding bity pro zcela konstantni tok CBR, ale ma to k nemu hodne blizko.
Pitomec (10211)|5.11.2006 14:43
Teď jsem si pustil nahrávku (stopáž 75 minut) z DVD rekordéru (Panasonic E55) a datový tok je od 3,99Mbps do 8,63Mbps.
CyberTec (290)|5.11.2006 15:16
[quote=Pitomec]Teď jsem si pustil nahrávku (stopáž 75 minut) z DVD rekordéru (Panasonic E55) a datový tok je od 3,99Mbps do 8,63Mbps.[/quote]

koukal jsem na graf od nejakeho pristorje a bylo to skoro rovne jak u cbr, to s takovymi rozdily nahraval na jeden pruchod ? sonak to pry dela dvou pruchodove. nejdriv nahraje zaznam 15 mbitovym bitratem s infem o souboru a pak to druhym pruchodem prekoduje na nizsi bitrate.
Pitomec (10211)|5.11.2006 15:55
Každá HW karta to umí taky, takže proč by to neměl umět DVD rekordér (který je defacto totéž)...
CyberTec (290)|5.11.2006 18:20
Urcite bude zalezet jestli to udela na jeden nebo na dva pruchody. pri jednom pruchodu presne nezjsiti, kde ma ubrat a kde pridat bitrate, aby to veslo presne na pozadovanou velikost. nebo pak tu velikost strili priblizne, ze prumerny bitrate nevyjde na 4 ale treba 4,7 kdyz je tam vic narocnych scen ? sony to treba dela na dva pruchody, a to ze z MPEG-2 s bitratem 15 mbits udela MPEG-2 s nizsim bitratem. Tenhle zpusob mi uz pro VBR pripada logicky.
Jano (592)|5.11.2006 19:05
CyberTec

Tak to potom kup TV kartu nahraj do avi a dvojprechodovo prekonvertuj
do mp2.

Ja mám KISS DP 558 80G hdd a až na malú rychlosť lan pripojenia smerom z kisu do pc som spokojný .
CyberTec (290)|5.11.2006 20:52
[quote=Jano]CyberTec

Tak to potom kup TV kartu nahraj do avi a dvojprechodovo prekonvertuj
do mp2.

Ja mám KISS DP 558 80G hdd a až na malú rychlosť lan pripojenia smerom z kisu do pc som spokojný .[/quote]

asi nakonec skoncim opet u tv karty. jinak jsem koukal i na novejsi kiss vr-558 s 300 GB hdd, na pixmanii ho maji za necelych 15 tacu. akorat ten prenos je docela tragedie. 700 mega za 10 minut. jak jsi spokojeny s kvalitou tuneru a mpegu ?
Jano (592)|5.11.2006 21:20
Tuner dobry kvalita obrazu dobra ako AIW- našiel všetko bez problemov
čo nemožem povedať o TVkarte Avermedia a TV karta Leadtek WinFast TV2000XP Expert ktoré mali problem s HBO.
Použivam dodnes ešte AIW128pro 32Mb - najlepšia TV karta ktoru som
mal :-)
Je pravda že dala zabrať kym sa našli drivery a MMC soft aby šla tak ja mala ..
Kiss má 10 bit prevodnik lepši som našiel len u sigmateku/so šuplíkovým diskom/ - ale bol len mono :-( ale zase má výhodu toho disku.
Skusil som z KISU dp-558 vybrať HDD a pripojiť ku pc a ťahať tie voby priamo - problemom nebol linux. drivery na linux particie sú do XP - subory som videl ale
nemohol som ich ani mazať ani kopírovať do mojho
pc.
Ďalej som to neriešil disk išiel späť do kisu a ťahám to priebežne .

Kvalita priamo nahratého súboru do mp2 nikdy nebude taká ako
nahraté avi prekomprimované do mp2

1.myslím tým tv karty a dvd rekordéry bežného používania a cenovej hladiny :-)
2. aj kvalitný Av prevodník neurobí zázrak ak je analog na ho vno
CyberTec (290)|5.11.2006 21:29
Z toho Sigmateku jsem byl nadseny, nez jsem zjistil ze ma jen mono tuner. rychly prenos pres usbecko a navic vymenitelne harddisky, co vic si prat. btw na Kissu se mi libi moznost zadavat nahravani pres online tv program podobne jako u EPG. funguje to spravne nebo jsou s tim nejake problemy ?
Jano (592)|5.11.2006 21:39
su stym problemy ale priebežne ich odstraňujú :-) a znova sú ďalšie :-((

ale to zbadáš keď vidíš program stv1 a je tam program čt1 9-)
inak OK len treba prihodiť v rekorderi GMT+2 a v zime +1 hod lebo
centrála ide v inom časovom pásme
CyberTec (290)|5.11.2006 21:53
[quote=Jano]Kvalita priamo nahratého súboru do mp2 nikdy nebude taká ako
nahraté avi prekomprimované do mp2

1.myslím tým tv karty a dvd rekordéry bežného používania a cenovej hladiny :-)
2. aj kvalitný Av prevodník neurobí zázrak ak je analog na ho vno[/quote]

u sonaku jsem treba nasel moznost nastavit pri nahravani 3 urovne redukce sumu a korekce jasu, kontrastu a saturace, tim by sel horsi obraz o neco vylepsit. ma Kiss nejakou moznost NR nebo korekci ? signal mam kvalitni, letos nova antena a svod, spis jsou starsi filmy nekdy radne zasumene, ze to na karte s DV kodekem AceDVio uz zacina znatelne ctvereckovat (oproti losseless huffyuv). v hhd rekorderech vidim vyhodu spolehlivosti nahravani a prednastaveni nahravani pomoci timeru, na kompu mi nahravani obcas spadne a nebo zacnou blbnout windows, tak je pak taky konecna. KISSak je mi sympaticky i moznosti nahrat na hdd i avicka s ceskymi titulky, coz u panase ani sonaku nejde. ze znackovych to umi myslim jen LG a pak levnejsi cinani.
CyberTec (290)|5.11.2006 22:11
[quote=Jano]https://www.tvfreak.cz/recenze-kiss-dp-558-chcete-vic/563 :-R[/quote]

uz to mam nastudovano :-) bral bych ale spis VR-558 s tip celocernym designem a 300 GB hdd. spis me zajimaji nejake prakticke zkusenosti, treba jako s tim programovani z tv guide. je tam ta moznost korekci videa na vstupu, nejak mi to uteklo, pokud to tam je napsane
Jano (592)|5.11.2006 22:18
nastaviš si v rekorderi začať skôr o xx min a skončiť neskôr o xx min
keď chceš nahravať tak buď cez menu nastaviš ručne alebo cez net
možeš všetko pokadiaľ je na http://www.stranke natiahnuty Tv program...a to
všetky kanaly ktore maš v oblibených dáš record a do 5-15 min to máš
v recorderi cez net , takže v čase začiatku nahrávania nemusí net vobec ísť ale keď medzitým vypadne elektrika - neviem či mu to ostane v pamäti
neskušal som
Jano (592)|5.11.2006 22:20
[quote=CyberTec][quote=Jano]https://www.tvfreak.cz/recenze-kiss-dp-558-chcete-vic/563 :-R[/quote]

uz to mam nastudovano :-) bral bych ale spis VR-558 s tip celocernym designem a 300 GB hdd. spis me zajimaji nejake prakticke zkusenosti, treba jako s tim programovani z tv guide. je tam ta moznost korekci videa na vstupu, nejak mi to uteklo, pokud to tam je napsane[/quote]

korekcie nie sú len základné nastavenie jasu
CyberTec (290)|5.11.2006 22:36
ted nevim jestli jsem to prehlidl, je moznost kopirovat soubory z dvd mechaniky na hdd nebo to jde jen pres LAN
Jano (592)|5.11.2006 22:40
nie mechanika len prehrava do vystupu
hdd nahrava len z tunera
cez lan si možeš kopirovať subory do pc a do kisu z pc
CyberTec (290)|6.11.2006 00:52
558 byla koukam poprve dana do prodeje pred dvema roky, zrovna bude vyroci, uz by mohli soudruzi z danska prijit zase s necim novym, libil by se mi treba analog + dvb-t nebo dokonce IPTV :-) zahlidl jsem uz i rekordery nahravajici do MPEG-4 http://www.dvdprehravace.cz/detail.do?id=4000497 (myslim ze i s hw konverzi z MPEG-2 do MPEG-4) hodne jich uz ma i digitalni vystup na HDMI (ale progresivni vystup 1080p ma jen par, vetsina disponuje jen interlacovanym 1080i, coz mi pro progresivni zobrazovadlo jako je LCD nepripada koser).
Pitomec (10211)|6.11.2006 05:42
[quote=CyberTec]Urcite bude zalezet jestli to udela na jeden nebo na dva pruchody. pri jednom pruchodu presne nezjsiti, kde ma ubrat a kde pridat bitrate, aby to veslo presne na pozadovanou velikost. nebo pak tu velikost strili priblizne, ze prumerny bitrate nevyjde na 4 ale treba 4,7 kdyz je tam vic narocnych scen ? sony to treba dela na dva pruchody, a to ze z MPEG-2 s bitratem 15 mbits udela MPEG-2 s nizsim bitratem. Tenhle zpusob mi uz pro VBR pripada logicky.[/quote]
Tvoje vysvětlení o více průchodech platí možná pro soft, ale u HW převodníku digitalizující analogový signál v RT, tomu tak není. Ten HW v reálném čase vyhodnotí situaci a podle ní se taky přizpůsobí - na tom není nic nelogickýho :-)