Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VHS na DVD přes DVD Rekorder

PcBuh (228)|4.11.2006 20:59
Koupil jsem si DVD Rekroder Panasonic ( EH55 ) a rád bych udělal některé VHS na DVD , ale nevím jakou kvalitu mam nastavit aby to nebylo horší jak VHS


Díky za vaš hlas

PS : vše pujde na HDD až pak na DVD

Pokud to sem nepatří tak SORRY a prosím o přesun
CyberTec (290)|4.11.2006 22:29
z vhsky dostanes kvalitativne horsi obraz nez z tv, hlavne vic sumu, takze to je prakticky narocnejsi na bitrate pri zachovani co nejvetsi vernosti originalu. koduje se konstantnim bitratem, tak bych asi nevolil horsi nez SPcko. 1 film na dvd za 8 kacek je polde me ok. schvalne zkus 4 mbitovy cbr v LP jak moc ti bude ctvereckovat. 4 mbits pouzivam jen v kompu ale pri kodovani na 2-pass VBR. Teoreticky by mohly byt dobre vysledky pokud bys to nahral v nejvyssi kvalite, prenesl do kompu a pak to zmensil pomoci nejakeho kvalitniho transkoderu presne na velikost dvd. nektere provadeji jen rekompresi i-framu. byla by s tim urcite vetsi drbacka, ale vysledek by mohl byt lepsi nez pri nahravani na nizke cbr.
Ice (414)|4.11.2006 23:08
Co film to jedno DVD čili SP
Diablo (668)|4.11.2006 23:16
Ono je hlavně nesmysl digitalizovat VHS kazety pomocí DVD rekorderu. Chce to nějaký kvalitnější A/D převodník .....


:-!!!
CyberTec (290)|4.11.2006 23:33
[quote=Diablo]Ono je hlavně nesmysl digitalizovat VHS kazety pomocí DVD rekorderu. Chce to nějaký kvalitnější A/D převodník .....


:-!!![/quote]

poridil jsem si do kompu kartu AceDVio od Canopuse za nejakych 12 tacu, ale zas tak spokojeny s ni nejsem. zahrava primo do DV a pri stmivackach to obcas zactevereckuje a cervene plochy jsou na krajich divne rozradkovane. ktery z tech stolnich rekorderu bys doporucil vzhledem ke kvalite nahravani. pokud mozno i s redukci sumu na vstupu a nastavenim kontrastu a jasu jak jsem zvykly na pc katrach. zatim se mi nejvic zalibil Pioneer, kde se muze nastavit bitrate presne podle delky filmu. PIONEER DVR-645H-S [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Milosbb (889)|4.11.2006 23:37
PcBuh


PS : vše pujde na HDD až pak na DVD

Tak jednoznačne max. kvalitu a potom to v nejakom softe skomprimovať, ak chceš viac, ako jednu hodinu na DVD. Ja osobne nedávam na DVD viac ako jednu hodinu zdigitalizovaného VHS. Pri cenách DVD médií sa neoplatí šetriť.

----------
CyberTec (290)|4.11.2006 23:54
[quote="Milosbb"]PcBuhPS : vše pujde na HDD až pak na DVD [quote]

v jakem formatu to jde vubec nahrat na dvd z toho zaznamu na hdd ? predpokladam, ze to nebudou .mpg ale VOBy, ktere bude treba demuxnout... jestli to navic deli zaznam po gigovych souborech
Milosbb (889)|5.11.2006 00:21
CyberTec
Ja síce DVD rekordér nemám, ale mal by nahrávať do .vro súboru, ktorý sa dá v PC editovať.

----------
CyberTec (290)|5.11.2006 00:27
ok, uz jsem o tomhle formatu kdysi neco cetl. koukal jsem do tematu masteringu a je tam moznost prevodu .vro na .vob, tak to urcite pujde i do mpegu
PcBuh (228)|5.11.2006 10:38
Díky všem
Pitomec (10211)|5.11.2006 11:09
[quote=PcBuh]Koupil jsem si DVD Rekroder Panasonic ( EH55 ) a rád bych udělal některé VHS na DVD , ale nevím jakou kvalitu mam nastavit aby to nebylo horší jak VHS


Díky za vaš hlas

PS : vše pujde na HDD až pak na DVD

Pokud to sem nepatří tak SORRY a prosím o přesun[/quote]
Já bych začal tím, že tu VHSku budu reprodukovat přes přístroj s TBC. Pokud dále nechceš dělat žádné úpravy záznamu, tak to klidně nahrávej rovnou na DVD rekordér. V opačném případě A/D převodník od Canopusu, zdigitalizovat do DV, editace a Canopus ProCoderem 2 převod do MPEG-2/DVD.
merli (4)|7.11.2006 14:07
[quote=PcBuh]Koupil jsem si DVD Rekroder Panasonic ( EH55 ) a rád bych udělal některé VHS na DVD , ale nevím jakou kvalitu mam nastavit aby to nebylo horší jak VHS


Díky za vaš hlas

PS : vše pujde na HDD až pak na DVD

Pokud to sem nepatří tak SORRY a prosím o přesun[/quote]

Na celkom kvalitny prevod VHS na DVD som pouzival SONY DV kameru HC-30 (ma analog in(akurad nezvlada SECAM)) ... potom mozes pouzit TMPGENC kde sa daju zapnut aj filtre a vysledok moze byt aj vizualne lepsi ako povodna VHS. Okrem ineho niektore prehravace odmietaju nahravat Macrovision VHS. S DV kamerou som zatial tento problem nemal.
mikulasandelcert (42)|9.11.2006 16:28
nezlob se, ale je potřeba, abys tu vhsku na dvd vůbec převáděl? skoro mám pocit, že je lepší si to na vhskách nechat :) nebo nechat jenom hd. na dvd se může stát, že to za rok nepřečteš. když se vhska přetrhne, tak jí slepíš a maximálně ti chybí kousek. nechci tu flamovat. ale mám takovej dojem, že kopírování z vhs na dvd moc smysl nemá. kopíroval bych spíš na ten hard ... ale platí, že bych volil xp nebo sp kvalitu
Milosbb (889)|9.11.2006 18:50
[quote=mikulasandelcert]nezlob se, ale je potřeba, abys tu vhsku na dvd vůbec převáděl? skoro mám pocit, že je lepší si to na vhskách nechat :) nebo nechat jenom hd. na dvd se může stát, že to za rok nepřečteš. když se vhska přetrhne, tak jí slepíš a maximálně ti chybí kousek. nechci tu flamovat. ale mám takovej dojem, že kopírování z vhs na dvd moc smysl nemá. kopíroval bych spíš na ten hard ... ale platí, že bych volil xp nebo sp kvalitu[/quote]

Samozrejme, že je to potrebné previesť na DVD, ale originál je nutné nemazať z VHS !!! Tým pádom už tú VHS viac nezoderieš pri opatovnom sledovaní, prípadne požičiavaní známym, keďže im to požičiaš na DVD.
Takže nejaký zmysel to určite má.

--
visa (44)|5.12.2006 12:40
mám E55 av pohodě převádím filmy z kazet na dvd. novější filmy, které jsou na kazetě ve slušné kvalitě a ostré - tahám na SP. ty starší v horší kvalitě natáhnu na XP a pak je pálím ve variabilním bitraidu. možná je to blbost, ale z mých osobních pokusů mi toto kvalitativně vyhovuje nejvíc