Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zachytávání s HW kodekem od Herculese VideoAction!

mildamm (3)|13.9.2004 23:46
:-!!! Koupil jsem si střižnu „HERCULES Video Action! - digital/analog PCI střižna“ a mám takový
problém.
Tato karta má Hardwarový kodek MPEG2 a nejsem si jist, jestli je tento HW kodek polně využíván.
V dokumentaci ke kartě bylo psané, že zvládá pomocí tohoto kodeku převod jak do MPEG2,1,
VCD,SVCD a také DIVX.
Ke kartě byl přiložený software „Ulead Video Studio 7 SE“, „Ulead Media Studio Pro 7VE“, ve kterém
Jsem použil specialní program pro zachytávání „Video Capture 7“.
V něm jsem nastavil „Switch Capture Plug-in“ na „Ulead DSW MPEG Capture Plug-in“, nastavil jsem si vstup, MPEG2, Norma PAL, datový tok atd..,spustil jsem Grabování z analogové kamery přes kompozitní vstup a CPU ihded jak karta začala grabovat, tak vyletěl na zatížení na max.100%, :-G
což je nevyhovující, protože záznam byl velmi nekvalitní a trhavý i při přehrávání na TV se správným
prokládáním snímků!
Nastavil jsem tedy druhou možnost: Switch Capture Plug-in“ na „Ulead DirectShow Capture Plug-in“
A výsledek byl stejný, akorát s tím rozdílem, že se nedal nastavit MPEG2 přímo, ale musel se nastavit zvlášť Audio/Video Compression. Tam jsem našel všechny možné kodeky včetně DIVX, kromě MPEG2!, nebo taky bez komprese.
V každém případě si nejsem jistý, jestli tento HW kodek vůbec pracuje, přitom ovladače jsou nainstalovány správně: „Video Action!MPEG Decoder“
Jinak výstup na TV funguje 100% tně, jak při přehrávání MPEG, tak DIVX, ale ne ty, které jsem vytvořil já!!!
Používám Win_XP prof, CPU Athlon 2000/1,7 Ghz,deska VIA KT 266,RAM 512, Graf ATI RAdeon 7000 64Mb, HDD 120+40+10 Gb, nejnovější ovladače pro ATI Radeony ATI Catalist, dále nejnovější ovladače pro Chipset VIA.
Konfigurace PC je sice slabá, ale proto jsem si také pořizoval HW kodek, aby ulehčil CPU, ale přitom
se zdá že HW kodek na CPU pěkně dlabe a CPU dělá chudák všechno sám!
Ještě jsem zapomněl uvést, že přídavné napájení jsem připojil, abych vyloučil rady této možnosti.
Už nevím jak dál, poradí mi někdo prosím?
Možná mám pro tuto kartu opravdu slabé PC, ale tomu se mi nechce věřit, díky tomu HW kodeku.
S Pozdravem Milan..
:-?
Pitomec (10211)|14.9.2004 06:45
Ta karta má jenom hardware DVD a DivX přehrávání a jinak je všechno věcí softu. Za ty prachy (cca 5t.) taky nemůžeš nic jinýho čekat.
Měl sis radši koupit Canopus ADVC-1394 nebo AceDVio a měl bys klid.
mildamm (3)|14.9.2004 23:37
Tak to jsem asi zkončil... :((
Jedna karta stojí 8000 Kč a druhá 11000 Kč. :-((
Jdu si to hodit na nejbližší strom..
Ale díky za odpověď :-k
mirekv (7169)|15.9.2004 07:41
milldamm: neřekl bych, ze tvoje sestava je slabá na zachytávání, mám tutéž, ale zachytávám s AIW Radeon 7500 do MPEG-2 8Mb/s prokládaně 720x576, vytížení procáku je tak 55-60%, když zapnu DNR filtr (MMC), tak se zvedne asi na 70%, ale ne víc, rezerva je dostatečná a záznam plynulý.
Spíš je to něco kolem té karty.
mildamm (3)|15.9.2004 23:48
Díky za radu! :-!!!
Myslíš, že by pomohla grafika s VIVO konektorem?
Např. ATI Radeon 9200?
Je pravda, že při grabování přímo přes grafickou kartu, už nemusí docházet
ke komunikaci PCI slotu a AGP. Všechno obstarává AGP, převod je tedy snadnější pro
CPU.
Možná by se i zlepšil převod z Herculese VideoAction.
To by bylo pro mne vysvobození! :-D
Pitomec (10211)|16.9.2004 08:11
Ty si nedáš říct... :-((( Zase koupíš nesmysl a stejně se budeš muset dřív nebo později dopracovat k tomu A/D převodníku od Canopusu. :-)