Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jaky DVD prehravac (stolni)

f (117)|3.12.2006 22:28
Ahojte, plánuji nákup DVD přehrávače, pro mpeg2 a DIVX (XVID).
Nicméně informace výrobců o přehrávačích jsou nejasné - je uvedeno, že umí DVD R, RW, oboje v plusu i minusu, a MPEG2 a divx a obvykle neuvádí přípustné kombinace.
Prakticky jsem měl možnost otestovat denon 1730, bohužel se zjištěním, že DIVX přehrává ze souborů datového DVD (logicky); ovšem MPEG-2 pouze z DVD-VIDEO.

DOTAZ: je toto obvyklé? Potřebuji přehrávat MPEG-2 ze souborů; Důvod: chci použít MPEG2 soubory z DVB karty a to BEZ authoringu DVD a bez rekomprese.
Který DVD přehrávač to umí/neumí?

diky
clee (6592)|3.12.2006 22:36
na sigmateku xm400 prehravam veci v mpegu z dvb, neumi prehrat sice rovnou transport stream (*.ts), ale mpeg kontejner prehraje v pohode...
pupek (1)|6.12.2006 04:21
Biostek XE-320 Pro - ma par mouch ale to se casem vyladi FW. Nahravam v ProgDVB do mpeg2 a prehraje to bez problemu. No jeste jsem nezkousel soubor pres 2GB. Jinak to prehraje DivX 3,4,5,6 Xvid 0.x, 1.x, MP3,OGG,WMA. Obrazova kvalita docela dobra.
ODSakEda (2278)|6.12.2006 11:13
Mno jednou jsem blbě vypálil DVDvideo jako datat namísto DVDvideo kompatibilní. Sice šlo o složky AUDIO_TS a VIDEO_TS, ale "stolní" to nesežraly :-?
No a jeden hooodně levněj player, co jsem jej objednal kámošovi z Pixmanie - H&B, už nevím model, prostě přepl alespon do modu nikoly se známímy butony-náhled scén z pouze DVDvideo playerů, ale prostě do modu, jako prohlížení datového DVD media se soubory a složkami, jako když je na něm např. AVI s DivX, XviD nebo Mp3 a normálně jsem šipkami doskákal na 2. .VOB soubor (1. bejvá úvodní strana s butony a volbou scény) - defacto empeg soubor kodovaný kodekem MPEG-2 a normálně to přehrál!!! :-D 8-)
f (117)|14.12.2006 12:20
[quote=pupek]Biostek XE-320 Pro - ma par mouch ale to se casem vyladi FW. Nahravam v ProgDVB do mpeg2 a prehraje to bez problemu. No jeste jsem nezkousel soubor pres 2GB. Jinak to prehraje DivX 3,4,5,6 Xvid 0.x, 1.x, MP3,OGG,WMA. Obrazova kvalita docela dobra.[/quote]

"Pár" much jako např.: černobílý obraz na video výstupu svideo a composite, na dig výstupu nelze mít vícekanálový zvuk DTS ani DD, při downmixu není vícekanálový zvuk (a naopak) (ok to tak nevadí), to se docela divím, že to vůbec dali do prodeje.

Prostě zjišťuju, že ty levné divno-značkové přístroje mají strašné "průsery" podobného typu a že značkové (jako onen testovaný Denon) zase jiné. Bohužel toto jsou vlastnosti, které se člověk nikde v parametrech nedočte.

Snad aspoń ten firmware doladí.

Ještě dotaz: umí ten biostek (nejen tento , zajímají mně zkušenosti s různými přehrávači), přehrát DIVX video BEZ úpravy poměru stran (to jest na celou obrazovku), a to NEzávisle na rozlišení? (až do 720x576)

Za druhé, umí to PCM zvuk u DIVX?
vlada (3470)|18.12.2006 00:33
[quote=f]Ještě dotaz: umí ten biostek (nejen tento , zajímají mně zkušenosti s různými přehrávači), přehrát DIVX video BEZ úpravy poměru stran (to jest na celou obrazovku), a to NEzávisle na rozlišení? (až do 720x576)[/quote]

Pokud máš na mysli AR signaling u MPEG-4 streamu v AVI kontejneru, tak o tom silně pochybuju.
f (117)|25.12.2006 21:41
[quote=vlada][quote=f]Ještě dotaz: umí ten biostek (nejen tento , zajímají mně zkušenosti s různými přehrávači), přehrát DIVX video BEZ úpravy poměru stran (to jest na celou obrazovku), a to NEzávisle na rozlišení? (až do 720x576)[/quote]

Pokud máš na mysli AR signaling u MPEG-4 streamu v AVI kontejneru, tak o tom silně pochybuju.[/quote]
Signaling jsem nemyslel. Ale zeptam se tedy jinak: pokud dvd přehrávače upravují poměr stran pro zobrazení, čím to je dáno?
clee (6592)|25.12.2006 22:15
u avi jedine rozmerem, u mpegu priznakem aspect ratio, u mp4 taky priznakem, jde o to jestli to konkretni player akceptuje
tiger6 (147)|25.12.2006 23:33
I u AVI jde změnit poměr stran aby se neshodoval s rozlišením...

Ale jinak bych doporučoval zkusit nějakej levnej, neznačkovej přehrávač, ty toho většinou přehrajou nejvíc. Já mám XORO HSD 8500, přehraje sice spoustu formátů, ale zase má problémy se stabilitou. Možná že levnější model 8410 je vychytanější, akorát má starší čip a neumí FVD disky :-D, zato má spoustu funkcí navíc, včetně čtení z USB disku nebo flashky. Za něco málo přes 2k mi to přijde jako dobrá volba
ODSakEda (2278)|26.12.2006 15:40
[quote=tiger6] ..... doporučoval zkusit nějakej levnej, neznačkovej přehrávač, ty toho většinou přehrajou nejvíc. [/quote]

Souhlas! A to i z vlastních zkušeností! A alespon neriskujete nesmyslně velkou investici a na prd..., ale právě nejnižší a vyhození nebo darování přístroje tak moc nebolí :-D
krampik (0)|26.12.2006 20:19
Xoro 8410 radši ne! Nechce mi číst pálené DVD, ty mpeg soubory bych mohl zkusit. 8500 co má tiger bude lepší volba i když dražší.
VlaDamorava (466)|26.12.2006 21:11
LG DVX 9900 nebo 9700, pokud ho ještě seženeš?! Přehraje vše, včetně mpeg2 z SS2, bez jakýchkoliv úprav. Běžně to používám. Spousta spokojených uživatelů:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/4290-neoficial-firmware-pro-lg-dvx9900
:-D :-D
tiger6 (147)|26.12.2006 23:03
krampik
No, ta 8500ka přečte všechno a má špičkovej čip, ale zase je značně nestabilní. Proto jsem navrhoval 8410ku, která se mi líbí z hlediska čtení z USB a bude asi stabilnější. Ale jestli má problémy s pálenými DVD, tak ruce pryč :-D
miro333 (716)|27.12.2006 12:50
VlaDa: pripajam sa vsetkymi desiatimi :BB:
vlada (3470)|27.12.2006 16:24
[quote=clee]u avi jedine rozmerem, u mpegu priznakem aspect ratio, u mp4 taky priznakem, jde o to jestli to konkretni player akceptuje[/quote]

AVI jako takový sice nemá žádnou informaci o poměru stran, ale stream uvnitř může mít. Typický je DV, to zná každej. Rozměr 5:4, ale poměr stran 4:3 nebo 16:9. Taky MPEG-4 může mít nastavený DAR, podporuje to XviD při kompresi a XviD a ffdshow při přehrávání.

[quote=f]
Signaling jsem nemyslel. Ale zeptam se tedy jinak: pokud dvd přehrávače upravují poměr stran pro zobrazení, čím to je dáno?[/quote]

To je právě ten DAR signalling :-) Je to prostě jedna z informací v MPEG video streamu. Může být obvykle PAR 1:1 (beze změn), DAR 4:3, 16:9 a 2,35:1. DVD přehrávače ale umí jenom 4:3 a 16:9. A zřejmě jenom u MPEG-2, u MPEG-4 (AVI) bych neočekával, že to budou umět.
f (117)|27.12.2006 19:20
vážení, díky za reakce a cenné informace. :-)- Zatím se v tom snažím zorientovat a sháním maximum informací.

Požadavky na přehrávač bych shrnul takto:
- podpora divx a xvid
- přehrávání MPEG2 a MP3 z datových dvd
- musí mít digitální OPTICKÝ výstup zvuku
- usb je plus ale ne nutné
- nepotřebuji zabudovaný dekodér prostorového zvuku ale musí prostorový zvuk DD/DTS a zvuk PCM umět poslat na dig výstup
- podpora titulků není nutná
f (117)|28.12.2006 17:38
[quote=krampik]Xoro 8410 radši ne! Nechce mi číst pálené DVD, ty mpeg soubory bych mohl zkusit. [/quote]
....ano, prosím :-D Zajimalo by mě to i zda to lze i z externiho zarizeni USB (HDD, flashka)
CyberTec (290)|28.12.2006 18:17
[quote=vlada]
To je právě ten DAR signalling :-) Je to prostě jedna z informací v MPEG video streamu. Může být obvykle PAR 1:1 (beze změn), DAR 4:3, 16:9 a 2,35:1. DVD přehrávače ale umí jenom 4:3 a 16:9. A zřejmě jenom u MPEG-2, u MPEG-4 (AVI) bych neočekával, že to budou umět.[/quote]

cyberhome 635 se ridi podle zadaneho pomeru stran i u mpeg-4 a uni i pomer 2.35:1 :-)
vlada (3470)|29.12.2006 21:27
CyberTec
U MP4 nebo i u AVI?
tnema (63)|5.1.2007 21:42
Zajímalo by mne jaký je nejkvalitnější připojení zvuku z-5500 + sigma 400pro!
Zda to propojit optickým kabelem, nebo 3-cinchem
Někde jsem zaslechl, že ta optika není tak dobrá, že je lepší koupit kvalitnější kábl cinch, mohl by někdo kdo s tím má víc zkušeností poradit, včetně linku na lepší kábl.
Modena (1706)|6.1.2007 11:51
tnema
Tak já bych zůstal v klidu, páč u těchhle komponentů rozdíl mezi koax a optikou nepoznáš ! :-D
hafca (211)|6.1.2007 12:40
Jen aby to nechtěl propojit tím 3 cinchem, jak se ptal. A ptal se už i jinde :-D. Na koax stačí jen jedno cinch.
vlada (3470)|6.1.2007 17:31
tnema
Koax a Optika je digitální => kvalita je úplně stejná.

3x cinch je analog, kvalita je různá, záleží jaký bude k tomu DVD přehrávači připojený zesilovač. Téměř vždy bude 3x cinch horší než digitální připojení.
f (117)|6.1.2007 17:38
[quote=tnema]Zajímalo by mne jaký je nejkvalitnější připojení zvuku z-5500 + sigma 400pro!
Zda to propojit optickým kabelem, nebo 3-cinchem
Někde jsem zaslechl, že ta optika není tak dobrá, že je lepší koupit kvalitnější kábl cinch, mohl by někdo kdo s tím má víc zkušeností poradit,
včetně linku na lepší kábl.

[/quote]

Digitálně - to jest optikou nebo 'coax' - co z toho, je celkem jedno.
Přínos je ten, že až k zesilovači držíš signál v digitální formě, a že stačí jediný kabel.

Ještě dodávám: výhody digitálního přenosu oproti analogovému bych nepřeceňoval, pokud je (jako v tomto případě) připojeno reprodukční zařízení podřadné kvality.
f (117)|6.1.2007 17:43
[quote=Modena]tnema
Tak já bych zůstal v klidu, páč u těchhle komponentů rozdíl mezi koax a optikou nepoznáš ! :-D[/quote]
hehe to by mě zajímalo, jestli opravdu existuje někdo, kdo tvrdí, že u SPDIF je optika horší než koax?? 9-)
hafca (211)|6.1.2007 18:03
Řekl bych, že na velkou vzdálenost bude lepší optika, není tolik náchylná na rušení jako koax. Jestli je to ale metr, pak je to nejspíš jedno a metrovej koax nestojí zdaleka tolik, jako metrová optika. Teda pokud to nebude nějakej extra super HiFi. Navíc, někde v přístroji je digitální signál a může rovnou ven. Když to leze optikou, pak ten digitál na tu optiku musíš převést a na druhé straně zase naopak. Jsou tam dva převody signálu navíc proti koaxu.
vlada (3470)|6.1.2007 18:17
hafca
To je pravda, ale po konverzi data1 -> optika -> data2 by mělo platit, že data1 = data2. Ono u digitálního signálu přes koax taky nějak musíš zakódovat data do elektrickýho signálu. Vyjde to úplně nastejno, pokud teda nedojde k nějakýmu rušení.
hafca (211)|6.1.2007 18:29
Jasně, že by mělo platit co píšeš, ale je to prostě další převod. Každý převod signálu ať je sebelíp vymakanej je prostě převod s jeho možnejma negativníma dopadama. Je jen otázka, kdo z nás má takový uši a zařízení aby něco takovýho poznal. :-E
vlada (3470)|6.1.2007 19:38
hafca
Pokud se jedná o převod digitálních, potom tam (nedojde-li k chybě) nenastane problém. Když si stáhneš soubor z internetu, tak to zřejmě taky pude optickejma kabelama a snad nevěříš, že ten staženej soubor bude jinej než zdroj.

Jsou samozřejmě lidi, který mají tak dobrý uši, že slyší i to co neexistuje. :-) Říkají si často "audiofilové".
Modena (1706)|6.1.2007 20:46
[quote=vlada]Jsou samozřejmě lidi, který mají tak dobrý uši, že slyší i to co neexistuje. :-) Říkají si často "audiofilové".[/quote]

:-D A mnoho z nich na tom má postavenou i svojí publicistickou kariéru - viz. Stereo&Video, HI-End atd. atd. :-E :-E :-E

V téhle souvislosti mě napadá, že svou roli bude hrát i tzv. placebo efekt - řekni těmhle "odborníkům", za kolik je uvedený komponent a když bude za meloun a víc, budou mít při poslechu něco na způsob orgasmu ! 9-) :-D

Proto se při nákupu řídím radši svýma vlastníma smyslovýma orgánama a recenze dělím obecně dvěma až třema, kde dělitel je závislý na procentuální přítomnosti výrobce dotčeného výrobku v reklamních blocích dotčeného média ! :-R :-E :-E :-E
VlaDamorava (466)|7.1.2007 00:13
[quote=Modena]
Proto se při nákupu řídím radši svýma vlastníma smyslovýma orgánama a recenze dělím obecně dvěma až třema, kde dělitel je závislý na procentuální přítomnosti výrobce dotčeného výrobku v reklamních blocích dotčeného média ! :-R :-E :-E :-E[/quote]

V mnohém máš pravdu, ale jsi příliš kritický. Faktem je, že tyto časopisy poskytují prvotní informaci (nejsem novinář!) o výrobku, kterou od prodavače nedostaneš!

:-(((

Zatím jsem se nespálil, i když to chce hodně úsilí hledat další informace a názory jiných uživatelů. 9-) :-)-
hafca (211)|7.1.2007 20:12
To je přesné :-E :-E :-E