Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rip do MP4

kaldap (12)|27.12.2006 14:57
Zdravim. Nevíte někdo jak mám ripnout DVD do MP4 i s menu, volbou zvuku, titulků a podobně? Originál je totiž moc velký a nechci kupovat dvojvrstvý disk. Díky moc
leo (345)|27.12.2006 16:27
A DVDShrink ti nevyhovuje? Jaká v něm vychází komprese?
kaldap (12)|28.12.2006 08:45
Díky. To mě nenapadlo. Vypadá to dobře. Ovšem mám ještě jeden problém. Před nějakým časem se mi přestaly u DVD ve všech přehravačích vykreslovat menu, nebo se vykreslí a nefungují některé položky. Například se přehraje logo společnosti a v místě, kde by měla být nabídka je prostě černo a musím dát v menu přehravače Hlavní Nabídka, jinak se nic nestane. Nevíte čím by to mohlo být? Dělá to ve všech přehravačích se všemi disky (originály i image).
leo (345)|28.12.2006 11:35
"ve všech přehravačích"

Máš na mysli softwarové přehrávače, že? Zkus to v MediaPlayerClassic, pokud to tam bude v pořádku, pak je problém ve tvém operačním systému. Co jsi instaloval za soft "před nějakým časem", kdy se ti to zblblo? Používáš nějaké codecpacky?
vlada (3470)|28.12.2006 13:47
leo
I MPC používá systémový DVD filtry. Jediný spolehlivý nezávislý přehrávač s podporou menu je VLC. Tam by to chtělo ozkoušet.

kaldap
Zatim asi žádná jednoduchá možnost zkopírovat menu z DVD do MP4 neni. Hlavně ale neni jak to přehrávat.

Ostatně soudím, že menu na DVD by měly být zakázaný.
kaldap (12)|28.12.2006 18:52
Ve VLC to funguje. Instaloval jsem nějaké codecpacky ale hned jsem je odinstaloval, protože po te instalaci mi ty přehravače provedli neplatnou operaci hned po spuštění videa.
gspot_window_461.jpg
leo (345)|28.12.2006 19:11
vlada:
Žiju v domění, že MPC má vlastní filtry pro přehrávání DVD a proto lze v něm přehrát DVD video i na čistém OS. Sám používám ffdshow + MPC a VLC. Hlavně, že je pachatel (codecpack) odhalen. :BB:
kaldap (12)|29.12.2006 09:28
No pachatel je sice odhalen, usvědčen, odsouzen a popraven, ale i po popravě problém trvá...
Whitejoker (616)|29.12.2006 10:31
format c:
:-(((
I po odinstalaci zbude v systému spousta nepořádku.
Možná zkusit jestli tam něco nezbylo - zakázat ty kodeky pomocí MMView (nebo jak se to jmenuje),
případně použít nějaký čistič registru (od Nortona, nebo Regleaner). Ale výsledek je nejistý a stejně tě ten formát asi nemine.
leo (345)|29.12.2006 11:40
No, on ten pachatel nadělal příliš velké škody v systému a nová instalace windows by zabrala. Ale nejprve si zkus si přečíst toto:

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=10230

A zkus odinstalovat všechny kodeky jaké najdeš a pak zkus nainstalovat CCCP, mohlo by to zabrat.
kaldap (12)|29.12.2006 12:25
Tak sem se v MPC podíval na seznam filtrů:

Default DirectSound Device
Video Renderer
Audio Switcher
MPEG-2 video decoder
AC3 Audio decoder
DVD Navigator

V tom MPC to jede uplne v poho, akorat některé položky v menu mají aktivní zónu trochu posunutou nahoru(jen v MPC, ve VLC je to OK). Problem je ovšem ve WMP, RealPlayeru,... Tam to dělá pořád to samé
vlada (3470)|29.12.2006 21:27
kaldap
Kromě DVD Navigatoru (systémový filtr) tam máš interní filtry MPC - MPEG-2 dekoder a AC3 dekoder. DirectShow přehrávače je samozřejmě nemůžou použít. Posunutá aktivní oblast menu je známá chyba MPC.

Na Tvém místě bych nainstaloval Haali Madia Splitter (AKA MatroskaSplitter) a ffdshow z http://ffdshow-tryout.sourceforge.net/. Pokud ani potom nebude hrát video bez problémů, tak už pomůže jenom přeinstalování Windows.

Akorát pozor na DVD - je to dost specifickej formát. Pro dekódování MPEG-2 můžeš sice použít i ffdshow (musíš zaškrtnout podporu pro DVD), ale nemusí to moc spolehlivě fungovat. Doporučuju spíš DScaler 5 dekoder nebo GPL MPEG-1/2 Decoder (vytažený z MPC). Na dekódování zvuku máš ffdshow nebo můžeš použít AC3Filter.