Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CZ dub + original 5.1

embe (99)|27.12.2006 19:33
Ahoj,

mam film v polstine ktory je 5.1 a mam CZ dabing z nejakeho divixu. Vo Vegase som upravil CZ dabing tak aby sedel s filmom. A vraj teda sa da hodit do "prednych" repro ten stereo dabing a zvysok - zvuky sa moze pouzit na zadne repro. Ako to urobit? Skusim sa pohrat vo Vegase ale neverim ze to pojde, ze to bude jednoduche. Dalsi problem moze nastat ze nebude presne sediet ten polsky zvuk s CZ dabingom kedze to nikdy nebude presne na 100%. Zaujimave je, a to mi povedzte, ci sa vam to stalo, ze ked som ten dabing prvykrat upravoval vo vegase tak to sedelo, nacital som do DVD Architektu a tam nie. Tak som to upravil nejako znova, opat to vo vegase sedelo a v architekte nie. Tak som to teraz urobil este raz a som zvedavy, ci to bude sedjet:-) Ten film mal v sebe nejake chyby zrejme lebo to do 20 minuty sedelo a potom sa to zacalo hned dramaticky rozchadzat.
ladinek (494)|27.12.2006 20:37
k tomu bych měl dvě věci : za prvé samozřejmě jde, aby to sedělo na 100% a za druhé se mi už taky párkrát stalo, že to ve Vegase sedělo a v DVD Architect ne, ale ignoroval jsem to a výsledek z DVDA už zase seděl 9-)
embe (99)|27.12.2006 21:21
[quote=ladinek]k tomu bych měl dvě věci : za prvé samozřejmě jde, aby to sedělo na 100% a za druhé se mi už taky párkrát stalo, že to ve Vegase sedělo a v DVD Architect ne, ale ignoroval jsem to a výsledek z DVDA už zase seděl 9-)[/quote]

Ty jo, tak to je pekna haluz...to ze to sedelo vo Vegase a v Architekte ne a ze to potom bolo ok :OO
No a teda robi sa to v com a ako to aby sa dalo skombinovat povodne 5.1 a CZ dubing?

Dik
ladinek (494)|27.12.2006 21:32
s tím 5.1 zvukem bohužel nevím...já to nezkoušel, protože tomu ani moc nevěřím
embe (99)|27.12.2006 23:24
Nasiel som soft DVD Audio Extractor, ktory dokaze rozobrat zvuk z DVD na jednotlive kanaly ako samostatne wav-ky a aj ich ocisluje. Este by ma zaujimalo ako ich dam do architekta spravne to znamena lavy zadny aby bol lavy zadny a pravy aby bol pravy. A samozrejme subik aby bol subikom. Nejake tipy?
stayman (12393)|28.12.2006 01:32
To musis do Vegasu..
embe (99)|28.12.2006 11:04
[quote=StayMan by €RikŁ€]To musis do Vegasu..[/quote]

No, tak dik. Ale mam zopar otazok:

1) ked tam nataham tych 6 kanalov, tak ako to vyrenderujem tak aby to bol potrebny 6 kanalovy zvuk? Vegas sa o to postara? Este som to neskusal ale predstavujem si to tak ze tam pridam zvukove stopy, ktorym pridam parametre (lavy, pravy, subik atd)? Je to tak?
2) cesky dabing v sebe obsahuje vsetky zvuky naraz a je stereo. Nebude to problem, ked do center repro pojde vsetok zvuk? Podla mna logicka otazka...

Moc ma to zaujima ako sa to robi...

Dik
Lax (10)|7.2.2007 16:00
To ti jde o to, mít oba jazyky najednou? Tak to každý nech jako samostatnou stopu, DVD umí přepínat. Stejně z 2.0 nedostaneš 5.1 kdyby ses rozkrájel a doplňovat z té PL verze je IMHO nesmysl ...

Lax