Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

software pre SkyStar HD

sojer27 (173)|1.1.2007 22:32
tak som sa rozhodol len koli HDTV kupit skystar2, ale vsimol som si ze uz je aj SkyStar HDmyslite ze vsetok ten soft(napr. dekodovanie zakodovanych programov) urceny pre skystar2 je mozne pouzit aj pre skystar HD ?
sojer27 (173)|1.1.2007 23:33
tak ako to je?

DVB-S MPEG-2 <- skystar2 zvlada
DVB-S MPEG-4 <- skystar2 zvlada
DVB-S2 MPEG-4 <- skystar2 NEzvlada (tu je potrebna skystar HD)

hmm o co je lepsie pouzivat DVB-S2 MPEG-4 ? nestaci DVB-S MPEG-4 ?
clee (6592)|1.1.2007 23:59
no podstatny je to jestli kanal kterej chces prijimat vysila v dvb-s nebo dvb-s2, cast hdtv programu v evrope uz jede na dvb-s2 (ktery neni zpetne kompatibilni na strane prijimacu) a v budoucnosti to nebude jinak
sojer27 (173)|2.1.2007 02:14
tak to je mozne so skystar2 chytat len tych to par HD kanalov a v buducnosti sa vytratie urcite aj tie(vsetky HD televizie prejdu na DVB-S2).
tak to neni vobec dobre, myslim ze koli HD sa skystar2 nevyplati kupovat. coskoro bude skystar2 mrtva HD karta.

keby sa aspon tie kanale urdzali a boli medzi nimi hlavne nejake hudobne, tak by som do toho isiel, ale takto to nema zmysel. damn

co myslite ako dlho bude trvat kym vsetky televizie vysielajuce HDTV, prejdu na DVB-S2 ?(hmm ze by som sa do toho predsa len dal :-I )
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
sojer27 (173)|2.1.2007 03:35
erased
clee (6592)|2.1.2007 04:37
ss2 neni zas tak hrozne draha aby se ji nevyplatilo koupit
SS2CZ (874)|2.1.2007 07:49
Nemluvě o tom,že některý německý stanice vysílají v MPEG4-DVB-S2 v SD rozlišení (Astra 23,5°).
Ta karta se v německu už prodává (podle nabídky na internetu) ,ale chce to pořádně nadupaný PC.
pepaol (2)|27.1.2007 18:16
Zdravím uživatele SS HD. Mám potíže. Karta nedetekuje 2 LNB ze 4. V DiSEqC mám zapojeno: 1-Astra 19,2; 2-Astra 23,5; 3-Hotbird 13; 4-Astra 28,2. Po instalaci SW Technisat TV center si SW našel jen 2 LNB a nastavil: Position A/Option A LNB1 Astra 19,2; position B/Option A LNB2 Hotbird 13. V menu Setup LNB mám zaškrtlé DiSEqC 1.0. Další 2 LNB ani po ručním nastavení karta nedetekuje. Už jsem vyměnil DiSEqC 4/1 za jiný. Chyba se opakuje. Co s tím? Jak docílit, aby karta viděla všechny 4 LNB?
Dreamer (459)|27.1.2007 18:28
@pepaol

Myslim ze som to uz niekde videl, odpoved bola ze je to znama chyba.

Edit: Tak som to nasiel, bol si to ty. :)
pepaol (2)|28.1.2007 10:37
Známá chyba? To znamená pro mne, že vrátím kartu.
Dreamer (459)|28.1.2007 17:37
Ale na tom druhom fore ti niekto tusim radil cakat na nove ovladace a dokonca aj nejaky patch, to si ani neprecitas reakcie na vlastne otazky??
AB (16)|2.2.2007 12:20
tiez planujem kupit skystar HD, ale vraj originalny soft pre tu kartu nepotporuje ovladanie motora. takze sa chcem spytat, su uz nejake alternativne sofware pre skystar HD ?
myslite ze softwares(DVB Dream, ProgDVB, AltDVB) urcene pre skystar2, maju podporu aj pre skystar HD ?
mp4 (27)|15.5.2007 20:21
[QUOTE=AB;134018]tiez planujem kupit skystar HD, ale vraj originalny soft pre tu kartu nepotporuje ovladanie motora. takze sa chcem spytat, su uz nejake alternativne sofware pre skystar HD ?
myslite ze softwares(DVB Dream, ProgDVB, AltDVB) urcene pre skystar2, maju podporu aj pre skystar HD ?[/QUOTE]

tiez by ma to zaujimalo

idem si skladat HTPC a planujem kupit tuto kartu
Aku znacku/typ motora by ste mi odporucali ?

dik
Foolproof (2713)|15.5.2007 23:00
Nerad někomu něco doporučuji, je to jenom na flame, ale k tomu HTPC bych si dovolil upozornit, že podpora satelitního vysílání v MMC je nulová, ve Vistě ubohá, tedy asi XP.:confused:
mach4 (19)|6.7.2007 19:26
s tou podporou v OS nechceš to trochu více rozvést?
Foolproof (2713)|7.7.2007 00:55
Kolem toho jsou stovky příspěvků na specializovaný forech, Microsoft snad ani netuší co je to DVB S2, což je možná pochopitelné, protože USA se to netýká.
chevi (8)|27.7.2007 02:50
[QUOTE=Foolproof;145420]Kolem toho jsou stovky příspěvků na specializovaný forech, Microsoft snad ani netuší co je to DVB S2, což je možná pochopitelné, protože USA se to netýká.[/QUOTE]

Jak si prisel na blabol,ze USA se netyka DVB S2?
Radoo (1302)|10.11.2007 18:26
Je tu někdo, kdo by mi dokázal poradit ?
Mám železo C2DUO, GeForce 7300, a SKYSTAR HD.
Při zapnutí HW akcelerace H.264 je sice výkon CPU o 20% níž, ale obraz není tak dobrý (artefakty a drobounké sekání) jako když jedu bez HW akcelerace. Ješte dodávám, že je instalováno Purevideo.
DX filtr je využíván Cyberlink modifikovaný Technisatem, který je obsažen v nejnovějším sw od Technisatu. SW k příjmu je Technisat TV center.
Rád bych docílil ideálního stavu - minimální zátěž CPU a nejlepší obraz.
Foolproof (2713)|10.11.2007 22:06
[quote=chevi;146673]Jak si prisel na blabol,ze USA se netyka DVB S2?[/quote]

Myslím si, že je tam spíš ATSC.:)

V současné době existují tři druhy vysílacích HD systémů: ATSC pro USA, DVB pro Evropu a ISDB pro Japonsko. Protokol ATSC opatřuje vysílání v HD kvalitě pro USA, DVB zase pro Evropu (vytvořen jako mezinárodní standard) a nakonec ISDB je jakousi kombinací SD/HD (vše v jednom). Každý systém může být šířen – pozemně (terrestriálně), satelitně něbo kabelově

V USA začali terrestirálně vysílat 1. listopadu 1998. Omezený počet broadcasterů zahájil vysílání v HD kalitě. V mnoha případech nabízeli lepší kvalitu než poskytovaly domácí kina s DVD. Od té doby se množství stanic a vysílacích časů dramaticky rozrůstá (rok 2003 a 2004). Od roku 2003 nabízejí satelitní a kabeloví provideři HD program za velmi zajímavé ceny (pod 1.000 USD). Výsledkem je odbyt a přibližně 4 miliony HDTV setů na území celého USA.

Síť CBS vyčnívá nad ostatními – prakticky všechny programy v hlavních vysílacích časech včetně přenosů sportovních výsílá v HDTV. Významná je domluva s provozovatelem satelitu EchoStar (DISH), který pokrývá veškeré HD požadavky. Jsou zde také další subjekty, které nabízejí HDTV – DSB (Direct Broadcast Satellite).
Foolproof (2713)|10.11.2007 22:12
[quote=Radoo;155419]Je tu někdo, kdo by mi dokázal poradit ?
DX filtr je využíván Cyberlink modifikovaný Technisatem, který je obsažen v nejnovějším sw od Technisatu. SW k příjmu je Technisat TV center.
.[/quote]

Vymazáním toho softwaru zační. :) (pak zkus CoreAVC 1.6.0.0. když tak CyberlinkH.264 z PDVD 7.3 z 6.9. 2007)
Radoo (1302)|11.11.2007 14:49
[QUOTE=Foolproof;155439]Vymazáním toho softwaru zační. :) (pak zkus CoreAVC 1.6.0.0. když tak CyberlinkH.264 z PDVD 7.3 z 6.9. 2007)[/QUOTE]
Ono to vymazání nebude tak jednoduché.
Podporuje totiž jako jediný sw na světě CI modul ke Skystar HD.
PDVD 7 tam teď mám na zkoušku.
Stále to GeForce nepřinutí ke koukatelný HW akceleraci ani s PDVD přijímaného streamu ze satelitu.
Pokud to video mám nahrané na disk a přehraju ho v PDVD, tak je to OK.
Je nějaká cesta donutit ten stream, aby šel nějakou konkrétní cestou a dorazil do Nvidia Purevideo dekoderu, který ho umí HW akcelerovat, tak jako je tomu při přehrávání z disku ?
Foolproof (2713)|11.11.2007 16:14
Zvolil jsi velmi obtížnou cestu, s tím CI. Mohl by fungovat ProgDVB, DVBViewer,MyThetre i další nevím, nikdo, koho znám to nepoužívá........(proč taky ?)
Základem je, aby player dokázal vystavět zákaznický graf, u toho Media Centru museli autoři umožnit zákazníkovi příjem H.264, proto asi zaplatili Cyberlinku za jakousi verzi, FFDShow se stále na satelitu potýká s problémy a navíc asi by to nešlo použít v komerčním programu.

Pokud se dmníváš, že v něčem se ti podaří NVidia dekoder zařadit do grafu pro zpracování H.264, tak já o tom pochybuji, protože neobsahuje to správné CLSID, takže DirectX to odmítnou. Údajně to umí jakási verze Pro, ale já jsem ji nikdy neviděl. Měl jsem jakousi zkrakovanou verzi, ale všichni kdo jsme to asi před rokem a půl testovali, jsme nedokázali dekoder donutit, aby ctil poměr stran a nezavěšoval PC.
Ze souboru se používá jiný splitter, který vycucne pouze multimediální stream, který je navíc opravený.
Při vysílání musí naráz makat Solomon, Viterbi a já nevím co ještě, to zatěžuje PC, navíc třeba dekoding podle ECM, komunikace s CI, CSA dekodování, je toho dost.

Mě vždycky udivuje, jaké astronomické rozdíly jsou uváděny jako rozdíl mezi hardwarovou (co to je ?) akcelerací a bez. Já jsem rozdíl nikdy neměl a vzhledem k tomu, že mám u H.264 zátěž kolem 10 %, tak ji asi neumím vypnout:) . Ovšem když na EVR použiji dekoder s DXVA akcelerací a bez, to už rozdíl vidím.:)

Pokus.

Nalaď si nějaký free kanál v tom MC, vypni ho (doufám, že nevypíná LNB, pak smůla) a dej do GraphEditu source filtr z toho MC a zkus renderovat výstupní (output) pin pro video a měř zátěž, obraz budeš mít v ActiveX okně, to stačí. Pokud se ti podaří tam Nvidia natlačit, mohlo by to jít řešit tím, že se zakáží pro příslušné CLSID ostatní filtry a NVidii se dá takový merit, aby byl přiřazen přednostně.
JIM55 (1)|11.11.2007 18:55
Pro kartu Skystar HD doporučuji SW DVBViewer 3.9. Pracuje s BDA ovladači, natáčí motorem a nemá problém CI kartami a ani pluginy. Je však placený ( 15 Eur ). Používám cca tři měsíce bez problémů.
SS2CZ (874)|11.11.2007 20:44
[quote=JIM55;155490]Pro kartu Skystar HD doporučuji SW DVBViewer 3.9. Pracuje s BDA ovladači, natáčí motorem a nemá problém CI kartami a ani pluginy. Je však placený ( 15 Eur ). Používám cca tři měsíce bez problémů.[/quote]
Jaký CI karty používáš a jaký pluginy,moje testy ukazujou něco jinýho. Můžeš se trochu rozepsat?
Dík.
Radoo (1302)|11.11.2007 22:24
Taky by mě zajímala ta podpora originálního CI s orig Cryptoworksem v DVBViewer Pro - laboroval jsem s tím neúspěšně. BDA driv. instalované, naladilo to všechny stanice. Stále to padalo a hlásilo to něco jako No Hardware.
(od tématu : Mohu pro ostatní se Skystar HD potvrdit, že v sw Technisat TV center funguje kompletní zpráva dekoderu a načítá nové kódy ze satelitu. Ověřeno, aktivoval jsem si zdarma navíc jeden program na pár týdnů. )
chevi (8)|12.11.2007 02:24
[QUOTE=Foolproof;155437]Myslím si, že je tam spíš ATSC.:)

V současné době existují tři druhy vysílacích HD systémů: ATSC pro USA, DVB pro Evropu a ISDB pro Japonsko. Protokol ATSC opatřuje vysílání v HD kvalitě pro USA, DVB zase pro Evropu (vytvořen jako mezinárodní standard) a nakonec ISDB je jakousi kombinací SD/HD (vše v jednom). Každý systém může být šířen – pozemně (terrestriálně), satelitně něbo kabelově

V USA začali terrestirálně vysílat 1. listopadu 1998. Omezený počet broadcasterů zahájil vysílání v HD kalitě. V mnoha případech nabízeli lepší kvalitu než poskytovaly domácí kina s DVD. Od té doby se množství stanic a vysílacích časů dramaticky rozrůstá (rok 2003 a 2004). Od roku 2003 nabízejí satelitní a kabeloví provideři HD program za velmi zajímavé ceny (pod 1.000 USD). Výsledkem je odbyt a přibližně 4 miliony HDTV setů na území celého USA.

Síť CBS vyčnívá nad ostatními – prakticky všechny programy v hlavních vysílacích časech včetně přenosů sportovních výsílá v HDTV. Významná je domluva s provozovatelem satelitu EchoStar (DISH), který pokrývá veškeré HD požadavky. Jsou zde také další subjekty, které nabízejí HDTV – DSB (Direct Broadcast Satellite). [/QUOTE]

ATSC tam je to mas pravdu,ale jen terestrialne.Ale hlavni satelitni provideri vysliaji vsechny HD kanaly v DVB S2 s modulaci 8PSK a samozrejme H.264 a nekteri dokonce i v KA pasmu.
Foolproof (2713)|12.11.2007 15:15
Hm..KU pásmo

NimiQ 2 - Bell - vše DVBS - MPEG2 - HD
DirecTV - vše DSS
110 stupňů - DishNet - DVBS - MPEG2 - HD něco a to má 8psk
119 stupňů - DishNet - DVBS - asi polovina MPEG4HD

atd..

To že se vysílá 8psk, ještě neznamená, že je to DVB S2. Informace lze získat např. na Lyngsatu s filtrem HD

Velká Británie - to je DVBS2
http://www.lyngsat.com/hd/28east.html

USA - pouze DVB a DSS
http://www.lyngsat.com/hd/110west.html
[COLOR=#333333]http://www.lyngsat.com/hd/119west.html[/COLOR]
[COLOR=#333333][/COLOR]
[COLOR=#333333]KA pásmo, ano tam je DVBS2[/COLOR]
[COLOR=#333333][/COLOR]
http://www.lyngsat.com/hd/103west.html

Toto vše nic nemění na mém předchozím tvrzení, že USA se to netýká, protože to bylo napsáno v souvislosti s předchozími příspěvky ve vztahu k HTPC. V USA není příjem satelitu pomocí PC určitě prioritou, takže pochybuji, že by u MIcrosoftů měli skupinou specializovanou na tuto oblast. Uvažují pouze o televizních tunerech, tam jakási bídná podpora je.
[COLOR=#333333][/COLOR]
chevi (8)|13.11.2007 00:12
Mas pravdu,V DVB-S2 jede jen KA band u DIRECTV a HD a to komplet.DISNET jen testuje DVBS-2 jinak DVB S/MPEG-4 a HD je komplet v 8PSK.V tom ma LYNGSAT trochu mezery.Vidis to sem nejak prehledl,ale i tak diky za opravu.
Radoo (1302)|13.11.2007 23:27
Bylo by dobrý vrátit se k tématu ne ?
I když je karta od Technisat, experimentuju teď s ovladači a a aplikací od Technotrendu, jelikož karty jsou udajně úplně stejný.
Zajímavý je, že se ovladače nainstalují úplně jinam (multimedia a síťové adaptery), HW akcelerace videa se taky chová jinak, Technotrendí TV centrum mi nešlo nainstalovat. Ještě že mám na tyhle laborace image syst, partition, jinak bych se z toho zbláznil, protože x věcí už pak nejde odebrat. :) Dekoder používají taky jiný ...
vomic (671)|14.11.2007 10:32
Já tak nějak nevím, když čtu tyhle různý diskuze jak zprovoznit tuhle TV kartu, jak tuhle SAT a podobně a to na různých forech tak jsem snad nikde nenarazil na příspěvěk jak někomu doopravdy kvalitně funguje multimediální PC s TV a SAT kartou.
Nějak moc nechápu proč si nepřidáte pár tisícovek a nekoupíte si plnohodnotný SAT reciever s HDMI výstupem, dvěma tunerama, dvěma CI sloty a pod ... a máte to vyřešený během chvíle a máte neprostý pokoj od těhle problémů.
Dnes jsou na trhu vcelku pěkné a plně fukční HD kousky jak s hardiskem tak i bez něj...
Multimediální PC je super na přehrávání všech možných souborů ale jako harrdiskový recorder se specializovaným přehrávačům vůbec nedokáže vyrovnat.

Imho podle mě je ideální domácí sestava:
HDD recorder (satelitní či terestrický podle hlavního zdroje) + multimediální PC na internet fuknce a přehrávání všech datových souborů (avi, mp3, mp4, mkv a pod ...)
Foolproof (2713)|14.11.2007 13:55
Máš a nemáš pravdu

První chyba je termín multimedální PC, něco takového je hlavní příčina všech problémů..:) :) :)
Hovořme o PC a pokud se týká recordingu, nemá konkurenci a ve vztahu k HDVideu, zpracování, střihu, autorizaci je to úplně nesrovnatelné. Právě HDreceivery jsou zatím dost v plenkách, takže kromě diskuzí o PC kartách je dobré si přečíst diskuzi i o nich a zjistíš, že to co umí za tu cenu, za jakou se prodávají vlastně bída.
Nechce se mi to pitvat, ale přesně opačně, než doporučuješ. na nahrávání, zpracování atd.PC ( ale ne "multimediální"):) a na přehrávání standalone zařízení.
Radoo (1302)|14.11.2007 15:15
Vomic:
- kolik stojí HD SAT s HDMI ?
- který takový sat mají HDD a jak se z nich dá dostat nahrávka do PC ke stříhání ?
- je jistý, že ty satelity taky nedělají problémy ?
vomic (671)|14.11.2007 15:24
[QUOTE=Foolproof;155740]Máš a nemáš pravdu

První chyba je termín multimedální PC, něco takového je hlavní příčina všech problémů..:) :) :)
Hovořme o PC a pokud se týká recordingu, nemá konkurenci a ve vztahu k HDVideu, zpracování, střihu, autorizaci je to úplně nesrovnatelné. Právě HDreceivery jsou zatím dost v plenkách, takže kromě diskuzí o PC kartách je dobré si přečíst diskuzi i o nich a zjistíš, že to co umí za tu cenu, za jakou se prodávají vlastně bída.
Nechce se mi to pitvat, ale přesně opačně, než doporučuješ. na nahrávání, zpracování atd.PC ( ale ne "multimediální"):) a na přehrávání standalone zařízení.[/QUOTE]

HD recordery v 99% případů v domácnosti slouží na nahrání pořadu na který nemám ted zrovna čas se dívat nebo pokud sleduji něco na jiném kanále tak abych si to nahrál. V menším měřítku slouží na archivaci nahraných TV(SAT) pořadů ale v těchto případech bohatě stačí pokud si program očistím (začistím) vystříhnu reklamy a upravím začátek + konec pořadu a následné vypálení na DVD. Na tyto úpravy jsou HD recordery dokonale user friendli a i ten nejznačkovější PC soft se jim v tomto stěží vyrovná. A když nastave případ kdy potřebuji složitěji upravit nahrávku například odstranit logo, sestříhat a propojit s jiným pořadem a pod ... tak není žádný velký problém vypálit neupravenou nahrávku na DVD a toto posléze provést v PC ale to je tak 1% případů u běžného uživatele. Hlavní krása a jednoduchost HD recordérů je v rychlém nastavení/nahrání a editaci za pomoci pouhého dálkového ovladače. V PC se bez klávesnice a myši žádný složitěší a chytřejší editační soft neobejde ... stejně jako se neobejdeš bez kvalitního minitoru ideálně dvou monitorů ale pak už se nebavíme o domácím multimediálním PC ale o spíše o pracovním PC.

Multimediální PC je pro mne přístroj který umí pracovat se všemi formáty souborů od audia po video a fotografie, využívat internet, email a pod... a to ve všech možných formátech .. jsem ale dalek ho přeceňovat a nahrazovat jím všechny přístroje. Evidentně haradit všechny přístroje relativně umí ale za jakou cenu? Za cenu takřka nutnosti být profesionálním znalcem výpočetní techniky a mnoha hodin slaďování a nejproblematičtější je právě to snažit se nahradit HD recordery a správa TV/SAT karet ...
vomic (671)|14.11.2007 15:33
[QUOTE=Radoo;155751]Vomic:
- kolik stojí HD SAT s HDMI ?
- který takový sat mají HDD a jak se z nich dá dostat nahrávka do PC ke stříhání ?
- je jistý, že ty satelity taky nedělají problémy ?[/QUOTE]


když vynechám různé NONAME čínské hračky tak cca za 16000 Kč pořídíš TechniSat DigiCorder HD S2, HDD 160GB, který má Ethernet či USB 2 a je k němu dodávaný soft pro převod dat do PC.
Jsem si jistý že dělají mnohem méně problémů než PC SAT karty :))

edit: tak má dokonce i Ethernet


Model TechniSat DigiCorder HD S2 je vhodný pro příjem i záznam běžných satelitních programů, včetně českých (za pomoci příslušných modulů a karet) i programů HDTV ve vysokém rozlišení 1280x720p, 1920x1080i, 720x576p, 720x576i. Je vybaven pevným diskem 160GB, 2 tunery (1x DVB-S2, 1x DVB-S), funkce TimeShift, 2CI sloty pro dekódovací moduly např. Cryptoworks, 2x Scart (TV,VCR), 2x Cinch audio L/P, 1x Cinch video, digitální výstup HDMI, komponentní výstup YPbPr, USB 2.0, Ethernet, podpora MPEG-2/MPEG-4, HDTV (formáty obrazu 1080i, 720p, 720i, 576p), podpora DiSEqC 1.2, USALS, digitální audio výstup AC3 Dolby Digital (optický i elektrický), možnost upgrade firmware přes RS232, USB nebo přímo ze satelitu s funkcí OTA, přepínání obrazu 4:3/16:9, 4000 TV a R předvoleb, dětská pojistka, možnost editace programů, elektronický programový průvodce EPG. Možnost nahrávání až dvou kódovaných programů současně z jednoho transpordéru a 1x HD + 1x PAL souběžně.
Foolproof (2713)|14.11.2007 15:37
......bohatě stačí pokud si program očistím (začistím) vystříhnu reklamy a upravím začátek + konec pořadu a následné vypálení na DVD. Na tyto úpravy jsou HD recordery dokonale user friendli a i ten nejznačkovější PC soft se jim v tomto stěží vyrovná......

Možná sis nevšiml, že jádrem tématu je HD, tedy víceméně MPEG4 AVC.
vomic (671)|14.11.2007 16:29
[QUOTE=Foolproof;155756]

Možná sis nevšiml, že jádrem tématu je HD, tedy víceméně MPEG4 AVC.[/QUOTE]

tak jak čtu NOVA ukončuje HD testovací vysílání a zatím přes sat vysílat v HD neplánuje, takže investice do HD satelit karty/reciveru/rekorderu je pro české občany zatím opět zcela zbytečná ... a normálních SAT recieverů s HDD - těch je dost na výběr za relativně pár tisíc.
Foolproof (2713)|14.11.2007 16:50
Pokud je pro někoho existence vysílání Nova HD kriteriem k rozhodování o čemkoliv.........

Když se bude jednat pouze o MPEG2, tak si koupím do PC na bazaru SS2 za 1000 Kč (a pojede mi i to MPEG4 AVC v DVBS:) viz ona NovaHD) a lze teoreticky nahrávat celý transponder naráz a to i s titulky a multiaudiem a pojedou mi takové kanály pro jejichž zprovoznění na stolním musíš být buď bohatý (kopa karet)nebo minimálně tak erudovaný (třeba Dreambox), jako na PC:) .Nemluvě o tom, že se z toho stává automaticky ne multimediální PC, ale multimediální server a s pitomou WiFi můžeš ten satelit sledovat i na PDA v posteli.

Je to zbytečná diskuze, obvzlášť v tematu pro SS2 HD
vomic (671)|14.11.2007 19:22
[QUOTE=Foolproof;155765]Pokud je pro někoho existence vysílání Nova HD kriteriem k rozhodování o čemkoliv.........
[/QUOTE]
No pokud je to jediné HD vysílání v ČR v českém jazyce tak žádné jiné kriterium zatím bohužel není :))
Navíc jsem tak trochu doufal, že HD vysílání Novy strhne ostatní stanice hlavně tu veřejnoprávní k následování.
Foolproof (2713)|14.11.2007 21:33
No kdybys nepreferoval HDDrekorder nebo co, tak bys zjistil, že na PC udělat soubor s titulky je pro úplného primitiva, takže ty filmy co vysílají upscalované na NověHD a co tě zajímají už máš 2 roky nahrané ze zahraničí a z HD zdroje a dnes nahráváš to, co je 3 měsíce pozadu za promítáním v kině.

A OT
Doby kdy dabing dělal K.M.Wallo nebo Olga jsou pryč a mistři překladatelé a mistři dabéři vlastně taky, tedy poslední důvod, abych čekal 3 roky na Novu s reklamama taky padl. Nemluvě o tom, že jaksi ten originální zvuk bývá AC3 a někdy i 5.1.........
Radoo (1302)|14.11.2007 22:43
[QUOTE=vomic;155761]tak jak čtu NOVA ukončuje HD testovací vysílání a zatím přes sat vysílat v HD neplánuje, takže investice do HD satelit karty/reciveru/rekorderu je pro české občany zatím opět zcela zbytečná ... a normálních SAT recieverů s HDD - těch je dost na výběr za relativně pár tisíc.[/QUOTE]
Hoď sem link pls. kde o tom mluvěj.
SS2CZ (874)|14.11.2007 23:45
Na parabola.cz
vomic (671)|15.11.2007 08:43
[QUOTE=Foolproof;155784]No kdybys nepreferoval HDDrekorder nebo co, tak bys zjistil, že na PC udělat soubor s titulky je pro úplného primitiva, takže ty filmy co vysílají upscalované na NověHD a co tě zajímají už máš 2 roky nahrané ze zahraničí a z HD zdroje a dnes nahráváš to, co je 3 měsíce pozadu za promítáním v kině.
[/QUOTE]

- promin nenech se vysmát tohle jsou ale normální plky, nikde v ČR nechytneš volně stanici která vysílá v HD kvalitě filmy 3 měsíce staré. Všechny kvalitní HD stanice jsou placené kanály. Nicméně to co píšeš je tak návod pro 1 promile uživatelů (sat fanatiků)

- pro běžného uživatele je prostě stolní reciever či HDD recorder ta nejlepší volba o ničem jiným mě nikdo nepřesvědčí ...

- HD vysílání je doopravdy o něčem jiném než o sledování 2-3 filmů týdně ... kor pro lidi co opustili CRT

- je fakt že titulky jsou i k filmům jen pár dnů starým to vím moc dobře, ale jestli se domníváš, že stačí nahrát film a k nim si stáhnout titulky a jsi OK pak tě vyvedu z omylu - správně je načasovat rozhodně není pro žádného primitiva a kor v případech kdy ti film rozseká reklama a musíš přečasovávat více různých úseků ve filmu ale to je na zcela jinou debatu ...
Radoo (1302)|15.11.2007 08:52
Taky se přikláním spíš k méně fantaskním "názorům" ...
Foolproof (2713)|15.11.2007 13:16
Takže poslední příspěvek.

1. Nějak jsem si nevšiml, že bych psal o volných kanálech:) .Tato utkvělá, bohužel velmi zcestná myšlenka se v mé hlavě nezrodila.
2. Nikde jsem nepsal o běžném uživateli,.Tato utkvělá, bohužel zcestná myšlenka se v mé hlavě nezrodila.:) (Už vidím toho tvého "běžného" uživatele jak si pouští HD Video nahrané na neexistujícím HDDrekorderu na "multimediálním" PC). To jsou plky a ne to co můžeš najít na forech, které se na danou problematiku specializují.
3. Nevím co myslíš pod pojmem, že HD vysílání, je něco jiného, jedině ,že bys tím myslel to, že na tom "multimediální" PC zdechne a pořádné stroje do obýváku víceméně neexistují, však jsi sám za pokusného králíka, viz jinde. HD vysílání v DVBS přijímám od roku 2004, na kartu SS2, na screenshoty se můžeš podívat i na zdejším starém foru.......
4. O titulcích .....
a) kanály, které mám na mysli reklamu nemají, ty s reklamou nehrají 3 měsíce staré filmy.:) A i kdyby.
b) problém s načasováním titulků, má zejména ten, kdo neovládá jazyk (chápu, že "běžný" uživatel neumí pořádně ani ten svůj rodný)
c) K dnešnímu dni jsem "napasoval" titulky asi k 380 filmům (podle evidence), vzpomínám si asi na 2, kterých jsem se nechtěl vzdát a titulky byly k jiné verzi, na satalitu dávali jakousi prostříhanou, (censor vylepšil umělecké dílo) tak to byly 2 hodiny stříhání.

Právě nahrávka na HDDrekorderu přináší spoustu dalších komplikací od nechtěné rekomprimace, přes transfer do PC až po já nevím co.
Naopak, když pouřívám PC na přehrávání, tak musím mít doma 2, jedno to "multimedální", jehož problémy budu řešit neustálými dotazy na forech:) a druhé asi "normální", na kterém to pro to "multimediální" budu připravovat, ne ani to nebudu promýšlet.

Mít nějaký player, který umí po síti pracovat s media serverem je přece tisíckrát jednodušší.

(Sám sis přece objednal:) )
zeJ (4)|18.11.2007 14:01
Chci taky koupit tuto kartu a predem bych radsi vyresil pripadne problemy. Pobezi to ve win XP. Takze jak je to s vice LNB? Jak na kodovane programy?

Moje dotazy:

1. Jak teda rozchodit 4 LNB na teto karte? Je to mozne nebo ne? Jeste tu nepadla odpoved, teda krome toho ze je to chyba.

2. Soft pro tuto kartu? (CoreAVC 1.6.0.0., CyberlinkH.264 z PDVD 7.3 z 6.9. 2007 je to vse nebo jeste neco co se da pouzit?)

3. Jak zprovoznit kodovane programy. Staci jen obecny postup a komponenty(jak software tak hardware) k tomu potrebne.
Foolproof (2713)|18.11.2007 15:49
1.Dost záleží na DVBPlayeru, ale musíš mít Diseq přepínač, jde to.
2. Dalo by se řící, že kromě těch 2 dekoderů zatím nejede na úrovni nic víc.
3. Dekodování je dvojí, softwarové a hardwarové, v prvním případě není nic extra proti SD potřeba, ve druhém vlastně taky ne, kromě karty, pochopitelně.
zeJ (4)|19.11.2007 12:18
To Foolproof: Ok, diky za zhrnuti.
add1. Prepinac je jasny. Ja jen, ze nekdo psal ze nedokaze rozchodit 4 LNB ale pouze 2. Aly ty rikas ze je to nejspise chyba softwaru, doufam ze je.

Takze jdu hledat software:-)
Radoo (1302)|19.11.2007 20:26
LNB by měli jít v orig Technisat TV center - jsou tam 4 předvolby - mám jen dvě LNB, nemohu ověřit ...
zeJ (4)|20.11.2007 12:29
ok, dva budou prozatim stacit.
Jeste se zeptam off topic. Pro prijem CS Linku na SS HD budu potrebovat kartu Cryptoworks CAM a pak jeste predplacenou kartu(nebo se da dostat k ceskym kanalum i jinak?). Nekde v jinem clanku Foolproof psal, ze si tim zase stizim softwarove dekodovani ostatnich kanalu pri pouziti hardwaroveho dekodovani. Coz by me vadilo. Me je jedno v cem se na to budu divat (jak rekl Paroubek pokud by tady pristaly Martani ...) hlavne kdyz me pojedou ceske kanaly a k tomu i neco z jineho LNB. Je me jedno jak to bude resene, hlavne kdyz to pojede.

Moc se v tom jeste neorientuji, cumim do toho teprve par dnu. Takze pokud je nekde odkaz kde si to muzu nastudovat, rad provedu. Nicmene to bude beh na dlouho trat:-)
Radoo (1302)|20.11.2007 13:07
Je to jen o kompromisech a osobních potřebách ...
mě šlo hlavně o to, aby to spolehlivě chytalo CZ programy v nejvyšší možné kvalitě, o programy cizojazyčné nejevím zájem a pak na to ani není čas - to je víceméně spíš nějaké hobby, obžerství a nadšenectví, jako když má někdo doma stovky filmů a desítky tisíc skladeb ... a pak nakonec stejně čumí do TVfreaku ! :D