Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

software pre SkyStar HD

zeJ (4)|20.11.2007 13:18
Chapu, ale ja mam jiny problem, potrebuji ceske stanice a navic jeste nektere jine. Absolutni kvalitu nevyzaduji. Uzivatelske pohodli z dalkoveho ovladace taky nevyzaduji. Podminkou by snad byl jen winXP, ale to taky neni uplne pravda, s Knoppixem bych se treba smiril. Na praci mam jiny PC. Celkova cena je ovlivnujici nikoliv vsak limitujici. Ale levnejsi varianta ma prednost.
Radoo (1302)|20.11.2007 20:43
Pak asi budeš muset hodně študovat a nebude to hned ...
petrprv (281)|20.11.2007 23:57
Idealni sestava muze vypada i takto:
LC-46HD1E
http://www.sharp.cz/index.php?id=483&L=8&tx_ttnews[tt_news]=1734&tx_ttnews[backPid]=482&cHash=b136d0a3f9

Neboli jedna televize za asi 80.000Kc, ktera ma v sobe HDTV tunery DVB-t i DVB-S2, vcetne 160GB harddisku.
To by pro me bylo idealni reseni ... zadne prepinani vstupu a dratovani, proste jedna super tenka placka a do ni uz jen koaxy a jeden dalkovy ovladac.
Foolproof (2713)|21.11.2007 00:49
Já teda vidím na tom odkazu integrovaný tuner Freeview, to zrovna na 2 tunery nevypadá a DVB-S2 už vůbec ne.
Taková bednička by šla, akorát, že to co je zajímavé na orbitu je kodované, konečně i třeba CSlink, jestli to má výstup na externí dekoder nikdo neví a tyto dekodery jsou ukrutně drahé a naprosto neuniversální, jednoúčelové.
Vůbec ten technický popis je dost ubohý, o dekoderech nic, pokud je to pouze MPEG2, tak je to strašně drahé.Ale cenu tam taky nevidím.
petrprv (281)|21.11.2007 13:40
No melo by to umet vsechno:
Doba odezvy 4 ms + 100 Hz technologie zobrazení
Kapacita pevného disku 160 GB
Vestavěný DVB-T tuner i pro kabelový rozsah (CATV)
Vestavěný tuner pro digitální satelitní vysílání i v HD rozlišení (DVB-S/DVB-S2)

A cenu najdes neco přes 80 litrů za tu nejmenší 46 palců.
Ale jak říkáš, nevím kolik to má šachet nadekódovací karty, aby jsi nezkončil na tom, že dáš cs link a když budeš chtít něco dalšího a hlavně v tom HD přes DVB-S2, tak nebudeš možná mít kam strčit další kartu.
Nevím, já jsem nezkoumal manuál, co to vsechno umí, ta cena je pro mě už hodně vysoká.
Radoo (1302)|21.11.2007 21:23
koukám, málokdo má tolik sebereflexe, aby nezačal zase plácat blbosti zcela od tématu ...
proč si nezaložíte téma, nebo si nepošlete soukromý zprávy nechápu ...
ngc7000 (16)|7.12.2007 05:02
SkyStar HD mam asi rok, pouzivam jej s programem altDVB. Po nekolika nastavenich mam naprosto spolehlive funkcni 3 LNB prez DiSEq. Zcela vyjimecne pri zapnuti programu se nenastavi spravne DiSEq, pak je nutne prepnout na jinou frekvenci a pak zpet. Kartu mam spise na "hrani", nebot HD programy jsou snad jen 2 a jeste k tomu jen DEMO. Nova HD mi chodi ve VLC z Dreamboxu po siti.

Muj dotaz smeruje k tomu, jake HD programy komu chodi FTA i placene (a jak). Potom jaky plugin je vhodny pro sdileni karty (klient) napr. pro altDVB, server mam lokalni Dreambox (2.Dreambox pracuje o.k. - konfigurace MGcamd)

dik.
-Vl- (366)|7.12.2007 08:58
Na sdílení z Dreamu v AltDVB a i v jiných potřebuješ WinCSC. V Dreamu Mgcamd nestačí, to je klient. Určitě tam ještě máš v Dreamu kde je karta NewCS nebo starší Cardserver kde musíš přidat pro SkyStar HD Usera
Foolproof (2713)|7.12.2007 15:46
[quote=ngc7000;157956] Kartu mam spise na "hrani", nebot HD programy jsou snad jen 2 a jeste k tomu jen DEMO. Nova HD mi chodi ve VLC z Dreamboxu po siti.
[/quote]

Máš 3 LNB, Dreambox a propojené sítí ? Nevím co dodat snad jenom link - http://www.lyngsat.com/hd/astra19.html
t.kulich (5)|9.12.2007 18:28
Zdravím. Mám problém. Koupil jsem si kartu SkyTar HD a k tomu modul CI .
Do tohoto modulu jsem vložil cryptoworks a kartu Gital na české programy. po chvíli, až se karta načetla se zasekl obraz a už se nerozběhl, teprve až po vysunutí karty zase naskočil.Nemáte s tímto skuśenosti. Děkuji za info. Testováno na winXP media center a vistech. software od technisatu dodávaném s kartou.
Radoo (1302)|10.12.2007 17:27
[QUOTE=t.kulich;158208]Zdravím. Mám problém. Koupil jsem si kartu SkyTar HD a k tomu modul CI .
Do tohoto modulu jsem vložil cryptoworks a kartu Gital na české programy. po chvíli, až se karta načetla se zasekl obraz a už se nerozběhl, teprve až po vysunutí karty zase naskočil.Nemáte s tímto skuśenosti. Děkuji za info. Testováno na winXP media center a vistech. software od technisatu dodávaném s kartou.[/QUOTE]
zdá se, že máš podobný problém jako jirka.va
viz: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=14561
t.kulich (5)|16.12.2007 08:36
Zdravím. Mám další dotaz. Podařilo se Vám integrovat do media centra ovládání této karty? A co D.O. funguje Vám? Děkuji za reakce.
ngc7000 (16)|19.12.2007 00:28
Zkousel jsem ladit podle linku http://www.lyngsat.com/hd/astra19.html bohuzel ani jeden kanal (11914H, 12722H) nejde, tuner hlasi NO-Signal (v altDVB). Jedinne co pracuje je ten promo kanal Astra HD a TV Nova HD. Mozna je to tim, ze S2 normu altDVB neumi. Jake pouzivate SW pro ovladani a prehravani TV, samozrejme s podporou pluginu. dik
Foolproof (2713)|19.12.2007 12:47
1. AltDVB má bug v ladění, je vhodné použít upravený interface např. http://www.zshare.net/download/513511449c54c4/

2. I s tím interfacem vypnout auto u modulace a dát tam podle tabulek u toho kterého kanálu - nejčastěji 8PSK.

3. Vypnout (jak na kterém stroji) podporu více procesorů, AltDVB neumí podporu více jader, ale pouze multithreading a jsou li tam procesory fyzicky, dělává to problémy.

4. Pluginy fungují a AltDVB, vzhledem k tomu, že nativně má nízkou zátěž CPU je velmi vhodný, je to taky jediný player, u kterého jede FFDShow v H.264 bezproblémově.

5. Pro ladění je vhodné opatřit si program World of satelites, který má výstup ve formě souboru SDX, nyní se už nedají stáhnout z netu - http://www.satcodx2.com/ces/
a taky http://www.satcodx.info/ces/
výhodou je to, že skenuje jen to, co je funkčí a ne milion momentákně mrtvých existujících transponderů a když nerozluští ze SID jméno programu, použije právě z této databáze.

6. Škoda, že autor nepokračuje public ve vývoji, vyšší verze jsou jenom pro VIP, kdyby to totiž viděli uřivatelé různých MCE a pod. tak by se asi hned po*rali.
ngc7000 (16)|22.12.2007 13:53
Stale se nedari. Pouze jsem mirne zvysil spolehlivost prehravani CS-LINKu zakazanim automatickeho update klicu vplugu, nebot tam obcas nacpal nejaky nesmysl a program se zasekl.

Pokusil jsem se ovladat altdvb pomoci jineho driveru (vyberem pri startu programu), lec se shodnym vysledkem.

Na obrazku je ladeni astra 23.5, kde by podle vseho melo byt vysilani na 10.842V, bohuzel mi proste altdvb nic nenaladi, stejne tak, jako jine transpodery. Verze altdvb je 2.2.0 build 3912, ovladace jsou Technisat, 4.4.10.18 v sekci "radice zvuku, videa a hernich zarizeni", altdvb driver je dev_bda2driver 0.1.0.8.



pokud jsou nejake navrhy reseni problemu, tak predem dekuji
dvbscan.png
SS2CZ (874)|22.12.2007 16:08
Musíš si ručně přes pravý klik myši z editovat frekvenci a nastavit modulaci na 8PSK. Vplug s tím nemá co dělat.Stáhni si ty upravený soubory jak ti napsal Foolproof.
Foolproof (2713)|23.12.2007 12:33
Vidíš tam těch 8PSK ????? I když jsem psal, že to máš nastavit ručně, tvrdošíjně tam máš auto.
Navíc tam je jakási debilní symbolová rychlost, na obrázku vidíš, že tam má být 13 333.

Bodejť by se ti dařilo, když neposloucháš rady.Navíc aktivace Vplugu na CSlinku.....to ti někdo poradil nebo jsi na to přišel sám ?:)

Edit - ne tak SR je dobře, to tam svítí v selected z jiného TR. Sorry.
ngc7000 (16)|23.12.2007 13:45
Tak bohuzel, na frekvenci 10.842V / astra 23.5 nic neni ani po nastaveni 8psk pravou mysi. Novy driver zpusobil pouze to, ze sly naladit nektere nemecke kanaly v S2 norme, tim jsem presvedsen, ze tuner je v poradku a ze je sestava schopna naladit i S2 normu.

Jako kazdy jiny kouzivam vplug, abych mohl sledovat kodovane programy pomoci klicu z internetu. Pro paket CSLink mam nasdilenou kartu po lokalni siti, nestacilo jen vyhazet stare neplatne klice, ale i zakazat cinnost vplugu, protoze cas od casu se mu podarilo vecpat nejaky nesmyslny klic , ktery zpusobil zamrznuti televize.

K odkazum vyse: pokud maji informacni hodnotu, za ne dekuji, pokud jsou neuplne, vede to pouze k marnym pokusum.

PS: kazdy prispevek ctu nejmene 5x pokud si myslim, ze ma nejakou informacni hodnotu.

PPs: kanal HD5 neni na frekvenci 10.842V, ale 10.758V. Muze nekdo napsat co lze naladit na 23.5st. astra, frekvence onech 10.842V (myslim tim naladit, nikoli opsat tabulku z internetu).
ukazka.jpg
Foolproof (2713)|23.12.2007 15:02
:)
Když máš nasdílenou kartu, tak přece Vplug nepotřebuješ a pokud ho chceš na KDHome, který ti dosud nejel, protože jsi nenastavil 8PSK, tak nepotřebuješ mít v SoftCamu ty providery, kteří by mohli eventuelně zareagovat na Cryptoworksu. Nesprávný klíč tam může dát pouze tehdy, když existuje, neexistující tam snad nedá.:D Tedy je to rukama.

HD5 vysílá na obou transponderech, 10758 je DVBS a tam to funguje i na pochcaný konopný špagát, ale
z tvého screenshotu vyplývá, že máš zřejmě místo paraboly pokličku od hrnce z Tescomy, protože síla signálu je víceméně ubohá, takže se možná na H.264 a DVB-S2, nedokáže locknout. Ověřit se to dá přece jakýmkoliv jiným DVBPlayerem nebo i Serverem4PC z ovladačů.
Vidíš sám, že pokud jsi zadal správně modulaci, najednou DVB-S2 funguje, viz ti Germáni, ale na to jsi nepotřeboval nový driver, ti jedou na cokoliv.
-------
Opiš si to i s jednotlivými pidy, proto jsou na netu uváděny, sposta kanálů se nelockne, ale po ručním zadání fungují.

Zřejmě číst 5x nestačí, viz to tvoje post scriptum, porovnané s dalším obrázkem.
ngc7000 (16)|5.1.2008 15:23
Tak bohuzel, ani po opakovanych pokusech nelze na frekvenci 10.842V / astra 23.5 nic naladit. Transpoder je prazdny.

jsou celkem 2 moznosti:

1/ vadna karta
2/ spatny SW (altdvb), nebo drivery

Muze prosim nekdo z majitelu S2 tuneru napsat co lze naladit na vyse uvedene frekvenci ?
Popsat SW, kterym to provedli, typ HW, revize ovladacu.

Foolproof: S antenou mas pravdu, mam obycejnou 85cm, fresnellova zona je 100% v poradku, kabely dlouhe asi 20m H125, diseq switche. Na dreamboxu mi pise SNR kolem 13dB (kamarad na 8let stare rezave parabole 60cm ma kolem 7dB a CSlink jede bez vypadku - stejny kabel, konvertory i rozmisteni). AltDvb nejsem schopen posoudit, protoze nikoho v okoli se stejnou kartou neznam, signal se pohybuje tak do 70%, pod 50% prakticky nic nemam, mam vyzkouseno, ze pri cca 30% je prijem tak na hranici drop-outu (serizovani paraboly). Pristi tyden snad dorazi 90cm frontier, ta by mela mit lepsi chovani pri pouziti vice konvertoru.

diky za tipy
Radoo (1302)|5.10.2008 14:30
Tak se spuštěním HD nova, jsem se jal laborovat a zjistil jsem, že se Skystar HD běží pěkně včetně CI DVBViewer TE2 1.0.2.157, který naleznete na podpoře Technisatu pod Skystar HD2.
Enjoy
Radoo (1302)|9.10.2008 12:04
Zadařilo se mi při přehrávání HD srazit vytížení C2D z 90% na 7-15% takže chrochtám ! :)
dew (12)|13.11.2008 01:00
[QUOTE=Radoo;195518]Zadařilo se mi při přehrávání HD srazit vytížení C2D z 90% na 7-15% takže chrochtám ! :)[/QUOTE]
A jak si to prosim tě udělal? Mám CPU AMD Athlon 64 X2 4850+ EE a grafiku GigaByte HD4670. To se Ti podařilo zapnout akceleraci grafický karty? Dík za odpověď. Chci si pořídit skystar hd2 a trochu se právě bojim toho vytížení procesoru při přehrávání hd programů.
Radoo (1302)|13.11.2008 20:01
trefil jsi na hřebíček, HD akcelerace GPU
dew (12)|13.11.2008 23:06
[QUOTE=Radoo;201784]trefil jsi na hřebíček, HD akcelerace GPU[/QUOTE]

Jo dík. Tak to je super!