Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Uprava MPEG

maxik_tvf (3)|10.1.2007 16:07
Prosím o radu. Mám zo satelitu nahratý film vo formáte mpeg. Má plné rozlíšenie 720x576, konštantný bitrate u obrazu 6,5Mb, prekládane.
Chcel by som tento súbor zmenšiť. Skúšal som to v TMPGEnc. Ako zdroj som nastavil:
video type: Interlace
field order: Top field first (field A)
aspect ratio: 4x3 625 line (PAL).
A teraz moja otázka.
Aký nastaviť formát výstupného videa?
Prekladané alebo neprekladané video? Použiť deiterlace, alebo to nechať tak ako to je. Je to nahrávka z Markízy. Je to seriál, a chcel by som na 1DVD dať viac častí.
Výsledok potom chcem výpáliť ako DVD video, a sledovať na TV ale aj v PC.

Ďakujem :-?
mirekv (7169)|10.1.2007 17:18
Dlouho jsem Tmpgenc neviděl, ale tuším, že někde v Settings je nutno nastavit Full Screen (keep aspect ratio) a nechat interlaced.
Pears (1027)|10.1.2007 18:15
Asi bych to nechal tak jak to je a normalne provedl authoring a ulozil do Image. Potom bych to prohnal treba Shrinkem \/
Je podle me blbost to video prekonvertovavat znovu. Shrink ti to sice zmrsi take, ale ne tolik jako nova konverze z MPEG2 do MPEG2.
mirekv (7169)|10.1.2007 18:38
Pears
Vidíš, to mě hned nedošlo, přitom to taky tak dělám! :-E No ale ptal se na Tmpgnc...
Barney (7)|13.1.2007 19:27
Maxik, ja ked prerabam nahravku z TV, tak vzdy pouzivam filter deinterlace. Vyberiem taky, pri ktorom mi zmiznu ciarky v obraze hlavne pri rychlom pohybe obrazu. Pre istotu pozriem aj nasledujucich niekolko snimkov, ci ich dobre prerobi. Vacsinou Even field alebo Double
StD (8612)|14.1.2007 09:27
Zásadně NECHAT JAK JE! Deinterlaci ponechat na reprodukčním zařízení. Deinterlace filtr je potřeba použít pouze když to někdo v TV domršil posunutím půlsnímků a zubatí to (a i v tom případě potom nastavuji výstup prokládaný jak byl původně), nebo když je cílem video pouze pro přehrávání na PC.
To co uvádí Barney je zavádějící a vhodné tak maximálně na Cartoons...
Taktéž rozměr nechat jak je, odpovídá-li specifikaci DVD. Pokud ne, změnit jej pouze v hlavičce. Žádný Resize. Jinak z toho vyleze paskvil. :-!!!
Saxel (2279)|8.2.2007 09:08
[quote=Pears]Asi bych to nechal tak jak to je a normalne provedl authoring a ulozil do Image. Potom bych to prohnal treba Shrinkem \/
Je podle me blbost to video prekonvertovavat znovu. Shrink ti to sice zmrsi take, ale ne tolik jako nova konverze z MPEG2 do MPEG2.[/quote]

Jak Shrink to změnšování dělá, že je při tom tak rychlej?
mirekv (7169)|8.2.2007 09:51
Saxel
DVDShrink dělá tzv. transcoding, kdy pouze zmenšuje bitrate. Takže do určité dost malé komprese může být i poněkud lepší než encoding. To ovšem záleží na zdroji. Někdo tvrdí, že ta hranice je mezi 70-80%, já přes 90%, hlavně když je hodně pohybu a rychlých změn.