Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

UPC Direct - co se mohlo po...t?

exTNT (1421)|21.1.2007 19:53
Zdar, jenom si ověřuju, jestli někoho z Vás nenapadne něco chytrého - po vichrech z poslední doby mi přestalo jít UPC Direct. Myslel jsem, že to bude jen pootočená parabola, tak jsem dneska vyšplhal na střechu, ale vypadalo to, že se nic nehnulo. Pro jistotu jsem zkusil pohnout parabolou malinko vpravo-vlevo a kupodivu se objevil signál, nicméně když jsem všechno dotáhnul, byl zase pryč. Zkusil jsem to ještě párkrát a vždycky to dopadlo stejně. Ještě nutno říct, že jsem neměl k dispozici satfinder, takže mi soused od televize hlásil stav indikátorů (hrubý signál nepřelezl přes 70 a jemný přes 10) v instalačním menu UPC (reaguje docela rychle, ale já jsem vždycky kousek pohnul a čekal atd.).
Takže mám nepříjemný pocit, jestli náhodou nemohlo něco káchnout v rozvodu - LNB má dva výstupy, ty vedou na půdu, kde je nějaká krabice, která míchá satelitní signál do normálního anténního svodu a v bytě je trojzásuvka TV - SAT - rádio, do který to všechno leze jedním koaxem. Druhá analogická větev vede k sousedům.
Máte nějaký chytrý nápady?
clee (6592)|21.1.2007 21:37
me se taky behem bourky rozjela antena takze ve vysledku neslo par transponderu, ale stacilo pohnout parabolou a vsechno ok, free kanaly ti fungujou? zkus naladit treba nemecky mtv nebo cnn nebo neco takovyho, idealni je na tohle samozrejme analogovej prijimac
StD (8612)|22.1.2007 07:59
...já v tom vichru i graboval z Astry a vše stále jede jak má. Ani se to nehlo (na obou STB - digi i analog)
Diablo (668)|22.1.2007 12:30
Měl jsem kdysi souseda, našteloval si parabolu, signál 90% a utahoval a utahoval a signál rázem 0%, tak to povolil a dělal to pořád dokolečka... ten blbec utahoval jen jeden šroub objímky, tak se mu parabola vždy při utahování mírně pootočila.... ale exTNT taková lama určitě není...


:-!!!
exTNT (1421)|22.1.2007 16:05
[quote=Diablo]Měl jsem kdysi souseda, našteloval si parabolu, signál 90% a utahoval a utahoval a signál rázem 0%, tak to povolil a dělal to pořád dokolečka... ten blbec utahoval jen jeden šroub objímky, tak se mu parabola vždy při utahování mírně pootočila.... ale exTNT taková lama určitě není...
:-!!![/quote]
jj, tohle znám, na to jsem dával bacha. Spíš se fakt bojím, jestli neodešlo něco v tom rozvodu v baráku - sám fakt nevím, co tam všechno je, aby se ty signály z FM, TV a SAT antény daly rozvést do čtyř samostatných větví (do každé jedním koaxem) s tím, že na konci z toho zase včechno disciplinovaně vyleze do tý správný zásuvky...