Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nahravanie zo sleep rezimu

martin-x (7)|29.9.2004 09:23
V recenzii nejakej TV karty ( Leadtek? ) som sa docital, ze umoznuje pri
nahravani zobudit PC zo sleep rezimu. Taketo nahravanie sa mi zda
uplne skvele :) Problemom je to, ze to podporuje len jedna karta
( nie som isty ).

Existuje sposob ( soft ), ako prebrat PC z sleep rezimu, nahrat program
a znovu prejst do sleep rezimu???

Poradi niekto?
ego42 (76)|29.9.2004 09:43
Brko (201)|29.9.2004 17:55
AIW 7500 a MMC 9 jsou bez problému, počítač probudí, nahraje se pořed a vše zase pěkně usne. Fungují tak i novější ATI karty s VIVO. Vše zajišťuje MMC.
martin-x (7)|30.9.2004 07:26
[quote=ego42]iuVCR ( http://www.iulabs.com )[/quote]

Je mozne zobudit PC zo sleep rezimu len softwarovo???
Nie je potrebna podpora ziadneho hardwaru? To sa mi akosi nezda...

V sleep rezime aplikacie OS nebezia, takze ani nemozu ( nemali by )
zobudit PC. Alebo sa mylim?
Brko (201)|30.9.2004 10:05
Nevím, nejsem počítačový odborník, ale MMC a AIW mi tak fungují již nějaký měsíc. Ego 42 ti nabízí iuVCR - tam je nutné mít práva administrátora a mít nastavené heslo pro spuštění systému. Nemůže být jen prázdné heslo, musí být nějaký znak - mezera nestačí. IUVCR mi počítač ale ze sleep režimu neprobouzí.
ego42 (76)|30.9.2004 16:55
iuVCR probouzí PC přes Plánovač úloh integrovaný ve WinXP. Ten by to měl umět na víceméně jakékoli ATX desce, režim spánku a stand-by (vypnutí) totiž zřejmě nejsou úplně totéž, když v režimu spánku vypneš zdroj, po opětovném zapnutí do sítě se počítač "neprobudí", ale naběhne jako po normálním restartu resp. vypnutí/zapnutí, v režimu spánku jsou totiž CPU a RAM pod proudem. Pomocí Plánovače úloh můžeš samozřejmě počítač probouzet pro jakoukoli TV aplikaci, ale spolupráce s iuVCR je nejpohodlnější, protože jeho scheduler probuzení počítače naplánuje sám. Mně to funguje skvěle, někdo ale problémy mít může, často bývá problémem "neukázněný" HW, který zabrání přechodu do/z režimu spánku; obvykle je tím neukázněným HW TV karta :-D
Brko (201)|30.9.2004 17:44
Při režimu spánku nemusí být počítač napájen. Výpis RAM je uložen na HDD. Po zapojení proudu se počítač probudí do stejného stavu v jakém byl před usnutím - bez restartu systému.
ODSakEda (2278)|30.9.2004 23:21
Potvrzuji, že mi toto fungule s orig sovtem (ale asi 3. WDM a aplikací před nejnovější verzí, ostatní mají spousty chyb...) u WinFast TV Expert od Leadteka! Apropo ta karta umí s P4 2,4GHz zachytávat přímo do plného PALu (720x576 a dokonce s menším zatížením CPU při plném PALu-768x576-zřejmě je to její hardwerové rozlišení, neb i foto z ní leze 768x576!) v XviD (kvalita ale maximálně-Hi a cca 2až3000kbps!!!) Takže mi plně nahrazuje videorecorder s lepší kvalitou než VHS (s přetáčením...) a plánováním a s možností dodatečné editace-reklamy pryč a pod. a uložení toho co by stálo za to bez časových ztrát s renderinkem, díky práci s přímou kopií ve VirtualDubu!:-)
ego42 (76)|1.10.2004 10:03
[quote=Brko]Při režimu spánku nemusí být počítač napájen. Výpis RAM je uložen na HDD. Po zapojení proudu se počítač probudí do stejného stavu v jakém byl před usnutím - bez restartu systému.[/quote]

To jsem si myslel taky, ale experimentálně jsem se přesvědčil o opaku. Možná je to jenom otázka nastavení (suspend to RAM vs. suspend to disk), ale zase jak jinak vysvětlit, že WinXP ze spánku probudí i desky, které nepodporují wake-up-by-alarm, nebo je pro jeho aktivaci potřeba předchozí restart? Zkus si uspat počítač a znovu ho zapnout až poté, co bude chvilku vytžený ze sítě, obávám se, že se neprobudí do původního stavu, ale normálně nastartuje, jako by se nechumelilo. Ale nehádám se, u mě to funguje takhle, ale může to být jenom mým nastavením, vzhledem k tomu, že mi to funguje dobře, moc se v tom nevrtám :-)
Brko (201)|1.10.2004 13:40
Do původního stavu se mi probouzí i ( nejdéle co jsem si ověřil ) po 24 hodinách prokazatelného odpojední od sítě - kabel ze zásuvky. Jak jsem v předchozím příspěvku předeslal, nejsem počítačový odborník, něšťourám se v nastavení BIOSu, je to jen to co mi poskytuje OS. Je pravda, že několika kolegům režim spánku prakticky vůbec nefunguje, v podstatě při stejné konfiguraci. Měl jsi pravdu, rozchodil jsem i iuVCR a spustí se i z režimu spánku.
martin-x (7)|1.10.2004 14:34
[quote=Brko]Do původního stavu se mi probouzí i ( nejdéle co jsem si
ověřil ) po 24 hodinách prokazatelného odpojední od sítě - kabel ze
zásuvky. Jak jsem v předchozím příspěvku předeslal, nejsem počítačový
odborník, něšťourám se v nastavení BIOSu, je to jen to co mi poskytuje
OS. Je pravda, že několika kolegům režim spánku prakticky vůbec
nefunguje, v podstatě při stejné konfiguraci. Měl jsi pravdu, rozchodil
jsem i iuVCR a spustí se i z režimu spánku.[/quote]

Len aby som sa uistil - v rezime spanku ( sleep :) Ti bezal ventilator na
procesore alebo nie?
Brko (201)|1.10.2004 23:06
No pokud mám kabel vytažený ze zásuvky, tak předpokládám, že větráček neběží, a proč taky, když je počítač bez jakékoliv činnosti.
klikar (3)|12.10.2004 16:22
Ja som na nete nasiel velmi sikovny programcek Intelligent Wakeup, ktory dokaze pocitac zapnut kedykolvek a z akehokolvek rezimu, ak ste pocitac predtym vypli za pouzitia tohto programu. Jedinou jeho nevyhodou je, ze je to shareware.