Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nejkvalitnější zachytávání

mitr (23)|29.9.2004 20:26
Nedávno jsem řešil jak co nejkvalitněji dostat záznam z videa do PC.
Když zatím neřeším zachytávání a dívám se jak se zhorší kvalita při pouhém prohížení co mám připojené na vstup (cinch) se mi zdá že se kvalita dost zhorší.
Máte někdo zkušenosti se zapojemín Scart -> S-Video ? Zlepší se kvalita ? nebo to už nijak neovlivním a je to kvalitou TV karty ?

Ještě horší je to ale při opačném postupu Grafika s TvOutem -> video, tam dojde ještě k větší ztrátě na kvalitě.
stayman (12393)|29.9.2004 20:58
Objavil si Ameriku :-E
Pitomec (10211)|30.9.2004 05:20
[quote=mitr]Nedávno jsem řešil jak co nejkvalitněji dostat záznam z videa do PC.[/quote]
Ty řešíš to, co je už dávno vyřešeno - A/D převodníky od Canopusu ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) :-)
Anonymous (825)|30.9.2004 11:55
[quote=mitr]Ještě horší je to ale při opačném postupu Grafika s TvOutem -> video, tam dojde ještě k větší ztrátě na kvalitě.[/quote]

Jestli ta grafika je ATI nebo ještě něco horšího tak se nediv ...
Tykoxxo (37)|30.9.2004 19:10
Nieco horsie ako ATI moze byt len NVIDIA.
mitr (23)|2.10.2004 09:37
Žádnou Ameriku jsem neobjevil .. jen jsem přeně popsal co dělám ...
šlo mi prostě o to jak dostta nejvíc z toho co mám ASUS TV FV a nVidia grafika .... jen jsem se htěl zeptat jestli někdo nemá zkušenosti se zapojením kvalitnejšího kabelu než jen cinch - cinch, jestli to má cenu kupovat.
mitr (23)|2.10.2004 09:38
Žádnou Ameriku jsem neobjevil .. jen jsem přeně popsal co dělám ...
šlo mi prostě o to jak dostta nejvíc z toho co mám ASUS TV FV a nVidia grafika .... jen jsem se htěl zeptat jestli někdo nemá zkušenosti se zapojením kvalitnejšího kabelu než jen cinch - cinch, jestli to má cenu kupovat.
stayman (12393)|2.10.2004 10:15
No ja zapajam len S-video, a je to hrozne tiez, takze nemam skusenosti s cinch.
Ivo Mašek (10205)|2.10.2004 10:29
mitr:
mrkni na moje stránky, do sekce "grafické karty a televize" jsem přidal "povídání" i s obrazovým materiálem, ohledně kabelů a "zásuvek", co použít, na co to použít, a jak to použít.
Já jsem to tam dal proto, protože se tu objevuje velké množství dotazů typu: co je to cinch, scart, jak to zapojit, kam to zapojit, atd. To se tu mele pořád dokola.
mitr (23)|2.10.2004 12:35
Jak to zapojit .. atd to vím.
Ale jen mě prostě zajímalo, jestli z toho dostanu něco víc zapjením s lepším kabelem a konektorama Scart <=> S-Video nebo jestli můžu používat pouhý Cinch a bude to stejné.
Někde jsem snad slyšel, že je lepší použít koax (2x u S-Video)
stayman (12393)|2.10.2004 13:02
Najlepsie je pouzit optiku... len kam to pichnut :-? :-E
Whitejoker (616)|3.10.2004 18:43
Obecně (vyčteno z mnoha diskusí a manuálů) je S-Video lepší než CINCH.
jen pozor - S-Video nemá zvukový kanál, musí se zapojovat zvlášť.
Já osobně nevidím žádný výrazný rozdíl.
mirekv (7169)|3.10.2004 19:04
[quote=Whitejoker]Obecně (vyčteno z mnoha diskusí a manuálů) je S-Video lepší než CINCH.
jen pozor - S-Video nemá zvukový kanál, musí se zapojovat zvlášť.
Já osobně nevidím žádný výrazný rozdíl.[/quote]
No, tak, to ti řeknu, já jo. Ne s TVOutu, ale třeba ze stolního přehrávače.
Anonymous (825)|4.10.2004 19:50
[quote=Whitejoker]Obecně (vyčteno z mnoha diskusí a manuálů) je S-Video lepší než CINCH.
jen pozor - S-Video nemá zvukový kanál, musí se zapojovat zvlášť.
Já osobně nevidím žádný výrazný rozdíl.[/quote]

Záleží jakou má podporu TV, u mojí bedny je nejlepší S-video (výrazně kontrastnější), nejhorší je RGB protože bedna to "pravé-plnohodnotné" zpracování nemá, v tom to může téže být ..., dále z TV tuneru leze jen "compozit" tak další nějaké roz ... nevede k ničemu, atd ... Z TV-outu taky nic nepoznám protože je právě z compozitu dělaný S-video a to je ten samý problém jako z toho tuneru ...
pee.tr (1208)|6.10.2004 12:48
nemyslím, že by byl v použití konektoru nebo kabelu až tak velkej rozdíl pokud to netaháš 20ti metrovým kabelem. Spíš jde o to, že na monitoru vidíš ten větší "bordel" v obraze, kterej ve VHS prostě je, kdežto na televizi ho nemáš šanci rozpoznat, ta zkousne všechno. :-)