Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Připojení DVD rekordéru Panasonic k PC

PeBo (26)|26.2.2007 22:18
Tak jsem bádal, jak připojit DVD rekordér Panasonic (u mě typ EH55) přes FireWire k PC a povedlo se - napsal jsem ovladač pro Windows XP, pomocí kterého lze použít rekordér jako DV D/A převodník. Více viz Readme.txt v přiloženém zipu.

Pravděpodobně bude fungovat i pro jiné typy od Panasonicu. Zkoušeno pomocí WinDV, Windows Movie Maker a Vegas 6.0.
Zkušenosti a postřehy můžete psát sem nebo na mail.
ferrda (162)|27.2.2007 20:44
Skúšal som. Ide to, ale prakticky nepoužitelné. Aký vtom vidíš zmysel?
Blue (62)|28.2.2007 15:47
To PeBo:
Hmm mna by skor zaujímala aplikácia pre pripojenie PC cez FireWire tak aby bolo možné dostať sa na HDD recorderu (stačí read) bez toto aby som musel otvoriť bednu odpojit ho a propojit k PC (to je blbost). Potom by som využitie videl :-) LG nahrava v MPEG-4 takže toto by bol sposob ako MPEG-4 dostať z HDD. Je to vobec princialne realizovatelné cez FireWire hdd rec ? Čo myslíš ?
BOBA (590)|28.2.2007 17:09
Doufám, že to funguje i tak, že si zapojím VHS do DVD recorderu a přes firewire to dostanu do PC.
PeBo (26)|28.2.2007 18:57
To ferrda: DVD rekordér pak funguje jako D/A převodník z PC (velmi kvalitní), ev. jako MPEG2 kodér

To Blue: to by jistě bylo zajímavé, ale to musíš napsat výrobci rekordéru, aby implementoval SBP2 protokol na FireWire...

To BOBA: Bohužel, ani to výrobci nedělají. FireWire v rekordéru je primárně pro připojení kamery, tedy pouze DV in.
ferrda (162)|1.3.2007 11:14
To PeBo: Ja Ti rozumiem, že ako to fugnuje len neviem či to niekto potrebuje. Inak počas môjho testovania sa to chovalo veľmi nestabilne. Spomalilo to celé PC. Zle to spolupracuje s Vegas 7d. Ako som už bol písal, podľa mňa prakticky nepoužiteľné. I keď vyžitelné by to možno pre niekoho bolo, ale to by to muselo správne fungovať.
PeBo (26)|1.3.2007 12:15
To by mě zajímalo, proč ti to zlobí. Je třeba mít dost rychlý počítač (hlavně disk) a taky se musí dát pozor na antiviry apod. Rekordér je dost citlivý na výpadky ve streamu, jinak se objeví na 2s tma.
Jeden člověk psal, že tím prohnal 82 minut videa bez jediného problému.
Z Vegasu (tuším že 6.0) jsem to zkoušel jako náhledový monitor a bylo to úplně bez problému.
Kdyžtak napiš SZ (jaký máš počítač a tak) a můžeme to zkusit vyřešit.
milannr (20)|22.5.2007 23:37
Tak som to skúsil aj ja. ale nič .po pripojení sa DVD neprihlásilo automaticky, musel som to nainštalovať cez pridať hardvér. Používam v PC (Intel 3, DDR2-1G,2HDD 250G, sú v raide sw WXP SP2) Adobe Predmieru (pro 2 aj 6,5) a aj Movie maker, ale nič sa nedeje. V capturovacom okne AP je modra obrazovka. V MM zamrzol. Kameru Sony 2100 som pripojil cez cinche do DMR-55 na vstup AV3 ktorý som predvolil aj ako vstup (neskôr som skúsil aj AV4).Ak som robil niekde chybu tak ma opravte. Tak hádam skúsim stiahnuť ten Sony Vegas 6 a možno potom
milannr (20)|22.5.2007 23:56
Zabite ma. Tupý som jak koľajnica. Až teraz som si uvedomil, že to DVD ma len IN. Výstup je OK aj v Adobe Premiéri. Škoda, že to nemá OUT. V tom by som videl skôr uplatnenie. Vďaka PeBo
PeBo (26)|23.5.2007 08:15
Doporučuji update driveru, řeší zatuhávání aplikací při práci s DVD rekordérem.
Jinak ta modrá obrazovka v capture okně je v pořádku, přečtěte si readme.txt :-)