Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HDV jako zdroj pro DV

LOPOLO_2 (488)|4.3.2007 21:44
Zdravim. Mam malou otazku. Mam kameru ktera toci mimo jine 1080i. Moje idea je, ze pouziju HD zaznam jako video material pro projekt ktery bude ve vysledku v DV tak, abych moh po zameru virtualne svenkovat, pripadne zoomovat ( coz asi nebude vzhledem k prokladani tak easy ). Dotaz zni, jak je to s prokladanim u zminenyho HD formatu? Je to stejny jako u DV nebo je tam nejaka zrada? O HD nic nevim. :-)
stayman (12393)|5.3.2007 01:51
[QUOTE=LOPOLO_2;136326]Zdravim. Mam malou otazku. Mam kameru ktera toci mimo jine 1080i. Moje idea je, ze pouziju HD zaznam jako video material pro projekt ktery bude ve vysledku v DV tak, abych moh po zameru virtualne svenkovat, pripadne zoomovat ( coz asi nebude vzhledem k prokladani tak easy ). Dotaz zni, jak je to s prokladanim u zminenyho HD formatu? Je to stejny jako u DV nebo je tam nejaka zrada? O HD nic nevim. :-)[/QUOTE]

Mas taku kameru (mimochodom kde je aj to DV) a pytas sa? :-? Co si pil? Nie je v tom ziadna zrada, je to to iste prekladanie.
Serpentin (21)|14.9.2007 12:45
no pozor - HDV co jsem viděl je upper first a DV lower. Když to pak půjde na DV, tak to HDV bys měl přehodit na lower.
stayman (12393)|15.9.2007 15:17
[QUOTE=Serpentin;150332]no pozor - HDV co jsem viděl je upper first a DV lower. Když to pak půjde na DV, tak to HDV bys měl přehodit na lower.[/QUOTE]

A? Ako to suvisi s povodnym dotazom o svenkovani a zomovani??? Ci ide prvy riadok, alebo onen, je to v principe absolutne jedno a o to, aby to bolo spravne, sa postara sam soft.:cool:
Pave1 (4279)|15.9.2007 21:30
lopolo, nedoporučuju ti to (brát výřez z HDV jako DV).
Kvalita je " v třídě PD/VX" o kus nižší (je to vidět).

Naopak točit v HDV a po downconvertu použít materiál jako DV lze.
(samozřejmě lze dělat cokoliv, ale pokud chceš uchovat alespoň zdání profesionální kvality, tak bych ten nápad s výřezem opustil).

Radím ze zkušenosti (zkoušel jsem, viděl jsem)
camel59 (49)|9.7.2008 10:32
Včera jsem ve Vegasu vytvořil projekt DVD PAL, ovšem se zdroji z HDV (m2t z HV20), a pak ho zrendroval do DVD PAL mpeg2. Nic jsem nenastavoval a volby jsem nechal defaultní. Výsledek je přesto hodně rozjetý (připadá mi, že namísto odstranění prokládání je prokládaný dvakrát). Buď jsem něco někde omylem nastavil blbě, nebo to Vegas automaticky neumí (nepozná obrácené prokládání u m2t). Nemáte s tím někdo zkušenosti? Večer si s tím zkusím pohrát sám, ale pokud by někdo věděl, v čem je problém, ušetřím si práci.
Pytkin (7947)|9.7.2008 21:48
camel : tiez som to mal , ked som kombinoval HDV a DV v jednom projektre .. HDV je v DV projekte zmensene .. Treba nastavit deinterlacovanie v setupe projektu .. a potom je vsetko OK ..
camel59 (49)|10.7.2008 09:15
Jasně, došlo mi to. Vegas defaultně žádné prokládání v projektu nenastaví. Zkoušel jsem obě volby a na běžné TV jsem neviděl rozdíly, i když interpolace bude asi o něco lepší.