Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sencor SDV 7104

lajdak (61)|5.3.2007 15:56
Ahoj všem. Zakoupil jsem si DVD přehrávač Sencor SDV 7104 a chtěl bych se zeptat zkušenějších a znalejších na pár věcí ohledně tohoto přístroje...
1) Existuje nějaký nový firmware, nejlépe český, a co případně řeší?
2) Když vložím disk s DivX/XviD filmem a nebo obrázky, nězobrazí se celý název, když je trošku delší a navíc se mi mezi jednotlivými písmeny zobrazují podélné čárky. Zajímalo by mě, jestli lze nějak donutit přehrávač, aby zobrazil názvy celé, případně nahradil písmeny ty čárky, zbytečně zabírají místo.
3) Titulky se mi zobrazují vlevo dole a já bych chtěl, aby se zobrazovaly uprostřed dole, jde to nějak přenastavit? V manuálu jsem to nenašel. Týká se to pouze filmů DivX/XviD.
4) Titulky se mi zobrazí vždy jen ve dvou řádcích a některé mám přitom v řádcích třech, jde to nějak nastavit, aby se zobrazovaly ve více řádcích než jen ve dvou? Týká se to pouze filmů DivX/XviD.
5) U jednoho filmu v DivXu se mi nezobrazí titulky, přitom ten formát .srt podporuje, a navíc ani nejde přetáčet obraz (pouze u tohoto jednoho filmu), nevíte někdo, čím by to mohlo být?
6) Jde nějak ztlumit nadměrná svítivost modrého světýlka při vypnutém DVD, když je v pohotovostním režimu? Zatím jsem ho přelepil páskou.
7) Prosím všechny uživatele tohoto DVD přehrávače o jakékoliv názory, zkušenosti, případně i ty špatné. Možná i další odkaz, kde se o tomto přehrávači mluví, píše, diskutuje.
Děkuji všem, kteří se zapojí do této diskuze a případně i poradí. Je to můj první DVD přehrávač, takže jsem zatím méně zkušený. Ahoj L.
ladinek (494)|5.3.2007 17:55
[QUOTE=lajdak;136377]Ahoj všem. Zakoupil jsem si DVD přehrávač Sencor SDV 7104 a chtěl bych se zeptat zkušenějších a znalejších na pár věcí ohledně tohoto přístroje...
1) Existuje nějaký nový firmware, nejlépe český, a co případně řeší?
2) Když vložím disk s DivX/XviD filmem a nebo obrázky, nězobrazí se celý název, když je trošku delší a navíc se mi mezi jednotlivými písmeny zobrazují podélné čárky. Zajímalo by mě, jestli lze nějak donutit přehrávač, aby zobrazil názvy celé, případně nahradil písmeny ty čárky, zbytečně zabírají místo.
3) Titulky se mi zobrazují vlevo dole a já bych chtěl, aby se zobrazovaly uprostřed dole, jde to nějak přenastavit? V manuálu jsem to nenašel. Týká se to pouze filmů DivX/XviD.
4) Titulky se mi zobrazí vždy jen ve dvou řádcích a některé mám přitom v řádcích třech, jde to nějak nastavit, aby se zobrazovaly ve více řádcích než jen ve dvou? Týká se to pouze filmů DivX/XviD.
5) U jednoho filmu v DivXu se mi nezobrazí titulky, přitom ten formát .srt podporuje, a navíc ani nejde přetáčet obraz (pouze u tohoto jednoho filmu), nevíte někdo, čím by to mohlo být?
6) Jde nějak ztlumit nadměrná svítivost modrého světýlka při vypnutém DVD, když je v pohotovostním režimu? Zatím jsem ho přelepil páskou.
7) Prosím všechny uživatele tohoto DVD přehrávače o jakékoliv názory, zkušenosti, případně i ty špatné. Možná i další odkaz, kde se o tomto přehrávači mluví, píše, diskutuje.
Děkuji všem, kteří se zapojí do této diskuze a případně i poradí. Je to můj první DVD přehrávač, takže jsem zatím méně zkušený. Ahoj L.[/QUOTE]

1. nový FW existuje, ale řeší myslím jenom velikost a barvu titulků
2. nevím
3. nejde
4. toto je hlavní důvod, proč jsem tento přehrávač po týdnu vrátil. toto bohužel vyřešit nejde a titulky tento Sencor prostě celé zobrazit nedokáže !!!
5. titulky musí mít naprosto totožný název, jako DivX/XviD a to i velikost písmen
6. nejde
lajdak (61)|5.3.2007 20:20
[QUOTE=ladinek;136384]1. nový FW existuje, ale řeší myslím jenom velikost a barvu titulků
2. nevím
3. nejde
4. toto je hlavní důvod, proč jsem tento přehrávač po týdnu vrátil. toto bohužel vyřešit nejde a titulky tento Sencor prostě celé zobrazit nedokáže !!!
5. titulky musí mít naprosto totožný název, jako DivX/XviD a to i velikost písmen
6. nejde[/QUOTE]

Děkuji za odpovědi, ach jo, tak se nedá nic dělat. Každopádně jsem se asi měl poohlédnout po jiném stroji, který asi tak může být nejlepší, myslím z těch levnějších? Nevíte někdo, kde se dá stahovat novější firmware, třeba ho časem ještě vylepší? Nikde jsem na něj odkaz nenašel. Díky.
ladinek (494)|5.3.2007 22:05
já jsem nakonec koupil Panasonic S 42 ...bez problémů zvládne divX i XviD a to včetně bezproblémových CZ titulků
Hondiago (99)|6.3.2007 10:12
Ahojky lidičky, nevíte někdo, kde se nachází nějaké fórum zabývající se debatami o DVD přehrávačích a případných i nadšenci upravených firmwarech, prý jsou i tací, ale nevím, kde hledat. Rád bych sehnal někoho, kdo by s tím uměl něco udělat. Díky.