Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dotaz na DivX

Enzo80 (4)|8.3.2007 20:01
Chci se zeptat vás odborníků, jaké videosoubory přehrávají stolní DVD rekordéry?
Ptám se protože, jsem si vždycky myslel, že dokážou přehrát video *.avi v DivX. (jakože si stáhnu film z netu, vypálím na CD nebo DVD a přehraju ve stolním DVD rek.)
Nikdy před tím jsem přehrávač ani rekordér neměl, až dnes sem si koupil LG.
Dík za radu.
VlaDamorava (466)|8.3.2007 23:07
LG???
Trochu málo pro odpověď!!
Enzo80 (4)|9.3.2007 15:37
Je to LG RH-265, podle prodavače je to vylepšenej model RH-177. (i když sem ho na internetu nikde nenašel)
Jinak ptám se spíš všeobecně pro všechny stolní přehrávače a rekordéry, protože když jsem v obchodě chtěl vyzkoušet svoje CD s vypáleným filmem (sám sem ho ripnul z DVD do DivX, soubor měl příponu avi + titulky sub.) tak to nešlo a prodavač říkal, že to video je ve špatným formátu. Proto se ptám jak by ten soubor měl teda vypadat.
vlastax (175)|9.3.2007 17:10
Každý DVD či recorder má specifikaci a jestli přehrává i DivX či Xvid musí být uvedeno a ještě musí být uvedeno , zda přehrává i české titulky, protože to je také mimo specifikaci.

Tvůj recorder, by měl umět DivX a Xvid ale není tam psáno, že umí titulky. Takže pochybuji.

Specifikace.:
Barva: černá
Vestavěný dekodér: DivX, XviD
Přehrává: CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD+RW, DVD-RW, DVD+R, DVD, CD
Podp. média: DVD-R, DVD+RW, DVD-RW, DVD+R
Velikost HDD: 80 GB
Výška: 4,9 cm
Šířka: 43,00 cm
Hloubka: 34,8 cm
Hmotnost: 4,1 kg

odkaz i na jiné modely.:
http://h-centrum.cz/inshop/scripts/detail.asp?itemId=1141&level=16
Enzo80 (4)|9.3.2007 18:44
Jasně, díky za informace, ale můžemi někdo říct jestli ty soubory musejí být s příponou *.avi, *.mpg nebo jimou?
Protože já sem ripnul DVD - kodek DivX(asi 4), přípona avi, vypálil jako datové cd a on to nepřehrál. Chci jen zjistit jak mám vypálit nebo upravit film, aby šel přehrát. Nebo to musejí být všechny filmy jako DVD-video?
vlastax (175)|9.3.2007 22:00
Pokud jsi správně nahrál DivX, spíše to ale vidím na Xvid, tak by Ti to výše avizovaný LG měl přehrát. Viz jeho specifikace

avi je kontejner, do něho se Xvid vleze.
ladinek (494)|10.3.2007 14:04
[QUOTE=vlastax;136669]Každý DVD či recorder má specifikaci a jestli přehrává i DivX či Xvid musí být uvedeno a ještě musí být uvedeno , zda přehrává i české titulky, protože to je také mimo specifikaci.[/QUOTE]

tak to není až tak 100%...koupil jsem Panasonic S 42, který má ve specifikaci uvedeno jenom DivX..ale bez problémů zvládá i XviD i CZ titulky...
vlastax (175)|10.3.2007 18:36
ladinek. To je jen dobře, ne.

A to chválíš, nebo nadáváš?

:-)