Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

záchrana nezfinalizovaného DVD

Serpentin (21)|1.5.2007 10:07
Stala se mi taková prekérka: nahrával jsem Philips DVD rekordérem. Všechno jsem nahrál, ale při finalizaci disku se celej rekorder zasekl a neodpovídal na nic... Když jsem to resetoval, tak mi hlásí, že disk je prázdný. Samozřejmě, že opticky je vidět, že ten záznam tam fyzicky je, ale asi je porušená nějaká část disku...

Je nějaká možnost, jak ten záznam z toho disku dostat?

Díky moc za radu!
mirekv (7169)|1.5.2007 12:17
No a jak se disk tváří v PC?
Serpentin (21)|4.5.2007 17:34
Tak jsem se k tomu dostal: v PC je naštěstí vidět normální struktura DVD.

Bohužel v adresáři video_ts nejde přečíst druhý .vob soubor ve kterým je napotvoru zrovna to nejdůležitější...
Nejde ani zkopírovat na disk. Ostatní voby jsou přehratelný.

Dokonce, když disk strčím do komplu, tak se začně přehrávat zrovna to video, který potřebuju a jen se v pár místech na začátku sekne, jinak je to OK. Když to přeskočím, tak to jede.

Ale já musím udělat funkční kopii tohot DVD bez sekanců na začátku....

-úplně v nejhorším přeskočím chybný začátek, pustím to dvd a nahraju to na miniDV a pak znovu z toho udělám DVD. Ale S-video výstup z komplu je dost shit, tak bych to raději vyřešil nějak čistěji.....

Díky
mirekv (7169)|4.5.2007 18:47
Serpentin: VOB je v podstatě MPEG-2 akorát obsahuje toho víc, je to vlastně kontejner s více zvuky, titulky apod. Asi Ti nezbude než všechny VOBy rozložit a pak zase zauthorizovat.
Serpentin (21)|4.5.2007 19:05
jasně, o ty funkční voby nejde - holt to budu muset znovu překomprimovat - osobně bych to dělal vob na avi (DVpal) a pak avi v premiéře rovnou na DVD. Jde to nějak rychleji? Nějak se vyhnout tomu převodu vob-avi-mpeg, ale rovnou bez re-komprimace vytáhnout z vobu ten mpeg2?

Hlavně ale jde, jak dostat to video z toho jednoho nečitelného vobu. Nejde zkopírovat, nejde přehrát ( jako vob), ale když se pustí DVD v PC tak po pár chybách na začátku hraje.

Jak na něj? Je to to nejdůležitější!

Díky moc!
jojto (865)|4.5.2007 20:17
K tej finalizacii. By som este vyskusal DVDDecrypter (Tools/Drive/Close/Track,Session,Disc) a IsoBuster ( http://www.isobuster.com/isobuster.php ). Ale kedze ti zlyhala finalizacia, vidim to bledo. Co sa tyka toho demuxu inkriminovaneho vobu, tak by som skusil bezne "nastroje" (TMPGEnc -MPEG tools, DVDDecrypter, ReJig, Vobrator...), ale ak ti to nejde nakopirovat na HDD a ani prehrat, tak asi neuspejes. Este ma napadla taka blbost, skus ten disk skopirovat na iny napr. cez Nero alebo DVDDecrypter.
StD (8612)|5.5.2007 13:30
@Serpentin: Malý tip - zkusil bych to DVD načíst a zkopírovat na Macu (Apple Macintosh). Mám tu zkušenost, že co někdy nešlo vůbec na PC, šlo bez problemů na Macu. Kupodivu málokdy tomu je naopak...

Jinak na čtení formátu UDF 2.0 (z rekordéru, PC používá UDF 1.5) by bylo dobré vyzkoušet prográmek B'sClip pro PC. Ten umí formátovat i psát/číst UDF všech variant. Existuje i jednoduchá "free-čtečka"... Ale pozor! Nemá se to rádo s InCD od Nera, tudíž možno zkoušet pouze na PC, které je "[COLOR="DarkRed"]NeroFree[/COLOR]"...