Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

spam z threadu o HTPC

Pitomec (10211)|8.6.2007 15:38
Každopádně to postavit na Intelu C2D. Výše uvedené AMD se hodí akorát pro net+office.
RAY_tvf (27)|8.6.2007 15:44
Díky za připomínku, nicméně až Intel začne taky vyrábět procesory se spotřebou pouhých 35W, začnu o Core 2 Duo uvažovat (nehledě na fakt, že my linuxáci máme 64bit radši :) ).
stayman (12393)|8.6.2007 15:45
[QUOTE=RAY_tvf;143571]Díky za připomínku, nicméně až Intel začne taky vyrábět procesory se spotřebou pouhých 35W, začnu o Core 2 Duo uvažovat (nehledě na fakt, že my linuxáci máme 64bit radši :) ).[/QUOTE]


Take robi davno tiez, staci sa pozriet po notasoch, navyse nechapem na com chces setrit ;)
Pitomec (10211)|8.6.2007 15:52
[quote=RAY_tvf;143571]Díky za připomínku, nicméně až Intel začne taky vyrábět procesory se spotřebou pouhých 35W, začnu o Core 2 Duo uvažovat (nehledě na fakt, že my linuxáci máme 64bit radši :) ).[/quote]
Tady třeba čtu, že příkon je 65W ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) což je úplně stejné jako u E6320 s 4MB cache ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) a úplně jiným výkonem, než ten chcípák od AMD.
RAY_tvf (27)|8.6.2007 15:57
Nejde vůbec o šetření, rozpočet pro HTPC jsem si neomezil :)

Nemyslím si, že nákup mobilní verze C2D by byl lepší než standardní Athlon 64 X2, protože:

- desktopová verze EE SFF Athlon 64 X2 má také nízkou spotřebu
- podporuje Cool and Quite (tzn. spotřeba v idle bude ještě nižší)
- je navíc 64 bit

Co se týče nízkého výkonu oproti C2D, jak uvedl Pitomec, tak tuto připomínku nezbývá než ignorovat.

V neposlední řadě pro Intel neexistuj základní deska na bázi chipsetu nVidia s podporou HDMI+HDCP a TV-Outu.
V žádném případě nechci kupovat další topidlo v podobě dedikované GK, když může být na desce.
RAY_tvf (27)|8.6.2007 15:59
[QUOTE=Pitomec;143573]Tady třeba čtu, že příkon je 65W ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) což je úplně stejné jako u E6320 s 4MB cache ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) a úplně jiným výkonem, než ten chcípák od AMD.[/QUOTE]

Nojo, ale to čteš blbě :) Základní neznalost BTW. To je verze EE, ale já jsem uvedl verzi EE SFF (Energy Efficient Smal Form Factor - tj. CPU v podstatě přímo pro HTPC).
Pitomec (10211)|8.6.2007 16:13
[quote=RAY_tvf;143575]Nojo, ale to čteš blbě :) Základní neznalost BTW. To je verze EE, ale já jsem uvedl verzi EE SFF (Energy Efficient Smal Form Factor - tj. CPU v podstatě přímo pro HTPC).[/quote]
To je úplně jedno, protože jestli 35W nebo 65W (navíc Intel má tuším taky nějakou technologii úspory) - kde se to projeví v reálu? Nikde.
Mimochodem - HTPC je dobrý fígl na tahání peněz lidí, ale ve skutečnosti se jedná o normální PC jenom v jiném case. To už bych si radši postavil to normální PC (pravda omalovánky typu čelní display by tam nebyl) a udělal si ho v maximálně možném tichém provedení (heatpipový chladič na CPU apod.). Určitě větší přínos, než CPU se spotřebou 35W a výkonem mizérie...
RAY_tvf (27)|8.6.2007 16:22
[QUOTE=Pitomec;143578]To je úplně jedno, protože jestli 35W nebo 65W (navíc Intel má tuším taky nějakou technologii úspory) - kde se to projeví v reálu? Nikde.[/QUOTE]

Zbytečná demagogie při nedostatku argumentů. Samozřejmě, že se to projeví. Ve vyzařovaném teple, což je pro tento stroj HTPC bez jediného větráčku celkem zásadní ;-) (všimněte si prosím pasivně chlazeného zdroje - nechci šetřit :) )

[QUOTE=Pitomec;143578]Mimochodem - HTPC je dobrý fígl na tahání peněz lidí, ale ve skutečnosti se jedná o normální PC jenom v jiném case. To už bych si radši postavil to normální PC (pravda omalovánky typu čelní display by tam nebyl) a udělal si ho v maximálně možném tichém provedení (heatpipový chladič na CPU apod.). Určitě větší přínos, než CPU se spotřebou 35W a výkonem mizérie...[/QUOTE]

Jasně, že je to normální PC, co by to bylo jiného. HTPC = Home Theater PC. Na rozdíl od klasického PCéčka však jde o co nejnižší spotřebu a bezhlučnost (nikoliv max. výkon - ten není až tolik třeba díky hardwarové akceleraci videa - včetně HD), což se dociluje pasivním chlazením a komponentami s nízkým vyzařováním tepla (proto tam je také HDD Cinemastar atd.).

Takže pojďme konečně přikročit k relevantním připomínkám :)

Hlavně mě zajímají ty odpovědi na ty otázky, to jediné nemám vyzkoušeno.
Pitomec (10211)|8.6.2007 16:36
Tak se budeme těšit jak na tom AMD pohrneš full HD - to je zcela konkrétní připomínka :)
RAY_tvf (27)|8.6.2007 16:41
[QUOTE=Pitomec;143583]Tak se budeme těšit jak na tom AMD pohrneš full HD - to je zcela konkrétní připomínka :)[/QUOTE]

Hele Pitomče, já plně respektuji, že tvoje srdce tepe pro Intel, ale není jediný důvod, proč by to na tomhle AMD nevalilo. Bez problémů mi HD valí na Turionu 3200+ s GeForce 7300 Go a nevidím důvod, proč by to valit nemělo :)

Jestli si nedáš pokoj, půjdu to vyzkoušet i na obstarožních Athlonech XP 2400+ co mám na okolních počítačích :)
Pitomec (10211)|8.6.2007 16:45
Full HD je ale 1920x1080 a ne 192x108 :-D To by ten tvůj AMD musel začít podávat takový výkon, že by mu nestačilo 350W :-D Ale seš rozhodnut, takže ti bránit v rozletu nebudu - kdo chce kam, pomozme mu tam ;)
RAY_tvf (27)|8.6.2007 17:05
[QUOTE=Pitomec;143585]Full HD je ale 1920x1080 a ne 192x108 :-D To by ten tvůj AMD musel začít podávat takový výkon, že by mu nestačilo 350W :-D Ale seš rozhodnut, takže ti bránit v rozletu nebudu - kdo chce kam, pomozme mu tam ;)[/QUOTE]

Pitomče, nevím co tento příspěvek má znamenat. Bavíme se o HD(i/p) a to samo o sobě definuje rozlišení. Prostě pochop, že NVIDIA GK (a ATI má také něco podobného) mají hardwarovou akceleraci HD, takže není třeba nijak extra výkonej procesor. Chápeme? Prostě ani když 100x napíšeš blbost, nestane se z ní pravda.

Jinak abychom si rozuměli. AMD platforma nebyla zvolena z ekonomických důvodů, ale z ergonomických důvodů - mě připadá vhodnější.
Najděte mi zákl. desku pro Intel s HDMI+HDCP a TV-Out a Intel procesor s takhle nízkou spotřebou a pak o Intelu lze uvažovat.
Doom (2331)|8.6.2007 20:57
pitomec, je co se týká AMD, totálně mimo mísu...
full HD jsem zkoušel přehrávat na A3000+ (venice) s GF7600GS a bez sebemenšího problému...
Pitomec (10211)|9.6.2007 03:21
A ty seš mimo mísu nejenom v tom AMD (kde trpíš neskonalým komplexem, protože Intel s uvedením C2D poslal to tvoje AMD defacto do kopru a je jenom otázkou času, než tato pafirma vyhlásí bankrot) :D
RAY_tvf (27)|9.6.2007 14:40
[QUOTE=Pitomec;143606]A ty seš mimo mísu nejenom v tom AMD (kde trpíš neskonalým komplexem, protože Intel s uvedením C2D poslal to tvoje AMD defacto do kopru a je jenom otázkou času, než tato pafirma vyhlásí bankrot) :D[/QUOTE]

...už jste našel tu zákl. desku s HDMI+HDCP pro to super skvělé, extra topící C2D bez nutnosti přímotopu v podobě GK? Ne? Tak v tom případě sám asi zjišťujete, že to s tim koprem nebude tak hrozné.

OT: Je skutečně neuvěřitelné, když člověk nahlédne do českých diskusních fór, kolik lidí tráví tolik času psaním naprosto bezduchých příspěvků jen proto aby obhajovali tu "svojí" značku. Zřejmě proto mají Češi tak nízkou produktivitu práce. V USA či UK byste k tomu donutil někoho leda tak za peníze.
Doom (2331)|9.6.2007 14:43
pitomec: narozdíl od tebe vím, že AMD má v mainstreamu výrobky srovnatelné a intelem... to, že momentálně nemá kloudnou odpověď na nejvyšší highend je jenom otázka času - jednou vede jedna firma, časem se karta otočí a zas nebude stíhat intel... takže tady laskavě přestaň kvákat o nadřazenosti intelu a podívej se na celý trh s procesory...
nejvyšší highend je záležitostí pár odborníků a nebo lidí, co potřebují masturbovat nad faktem, že mají to nej (třebas guru kokotů RH), pravá bitva se odehrává v mainstreamu
Pitomec (10211)|9.6.2007 14:46
[quote=RAY_tvf;143629]...už jste našel tu zákl. desku s HDMI+HDCP pro to super skvělé, extra topící C2D bez nutnosti přímotopu v podobě GK? Ne? Tak v tom případě sám asi zjišťujete, že to s tim koprem nebude tak hrozné.

OT: Je skutečně neuvěřitelné, když člověk nahlédne do českých diskusních fór, kolik lidí tráví tolik času psaním naprosto bezduchých příspěvků jen proto aby obhajovali tu "svojí" značku. Zřejmě proto mají Češi tak nízkou produktivitu práce. V USA či UK byste k tomu donutil někoho leda tak za peníze.[/quote]
Jestli ti připadá 65W u C2D E6600 jako přímotop, tak to pak musíš většinu procesorů od AMD zatratit úplně, protože až na pár vyjímek (nejspíš ale stejně vylhaných) je ta spotřeba vyšší 9-)

OT: Naprosto souhlasím a jsem rád, že ses tady ukázal jako zářný příklad :-E
Pitomec (10211)|9.6.2007 14:49
[quote=Doom;143630]pitomec: narozdíl od tebe vím, že AMD má v mainstreamu výrobky srovnatelné a intelem... to, že momentálně nemá kloudnou odpověď na nejvyšší highend je jenom otázka času - jednou vede jedna firma, časem se karta otočí a zas nebude stíhat intel... takže tady laskavě přestaň kvákat o nadřazenosti intelu a podívej se na celý trh s procesory...
nejvyšší highend je záležitostí pár odborníků a nebo lidí, co potřebují masturbovat nad faktem, že mají to nej (třebas guru kokotů RH), pravá bitva se odehrává v mainstreamu[/quote]
Tak až tu odpověď bude mít, tak dej vědět a můžeme to řešit dál - zatím je AMD ve srač*ách (to je naprosto přesné označení, nikoli vulgarita a může zato mimo jiné i nákup ATI), ty máš komplex méněcennosti a zřejmě tlučeš hlavou do zdi, ale na výše uvedeném faktu to skutečně nic nezmění 8-)
RAY_tvf (27)|9.6.2007 14:59
[QUOTE=Pitomec;143632]Jestli ti připadá 65W u C2D E6600 jako přímotop, tak to pak musíš většinu procesorů od AMD zatratit úplně, protože až na pár vyjímek (nejspíš ale stejně vylhaných) je ta spotřeba vyšší 9-) [/QUOTE]

Pitomče, už asi vím proč vždy reagujete naprosto mimo mísu. Vy asi neumíte pořádně číst - možná dysleksie nevím - to by jedině bylo omluvitelné.
Já jsme totiž nic o přímotopu ve spojitosti s C2D nepsal...
Doom (2331)|9.6.2007 14:59
týýýkrávo ty tady snad máš kameru. no hlava mě od mlácení do zdi pěkně bolí :D a kvůli stavu AMD nemůžu usnout...
je pravda, že nákup ATi byl krok vedle, ale je to jejich věc a uvidíme, co se z toho vyvrbí. že grafiky od ATi jsou narozdíl od jejich čipsetů, špatné ví každý, AMD holt udělali chybu...
Pitomec (10211)|9.6.2007 15:04
[quote=RAY_tvf;143636]Pitomče, už asi vím proč vždy reagujete naprosto mimo mísu. Vy asi neumíte pořádně číst - možná dysleksie nevím - to by jedině bylo omluvitelné.
Já jsme totiž nic o přímotopu ve spojitosti s C2D nepsal...[/quote]
No jestli to nebude spíš tím, že tvůj myšlenkový pochod se odebírá jiným směrem, než co pak z tebe ve psané formě vypadne 9-) :-D
mach4 (19)|4.7.2007 13:53
tak tomu říkám lobovani za intel :). Pitomec to tady dot rozjel :). Já většinou fandil AMD, pak přišli s patici AM2 a to byl teda propadák, takže vítězil Intel. Ale od té doby co se AMD spojilo s ATI volím v oblasti HTPC jednoznačně AMD, proč nebudu popisovat, aby to někdo nenapadl :). Ale odkážu Vás na
http://www.mach4.cz/desky-mb-/amd-690g-idealni-zakladni-deska-s-hdmi-pro-pc-k-televizi.html
Doom (2331)|4.7.2007 14:17
škoda, že AMD nasazuje pouze jižní můstek SB600, který není nic moc. lepší SB by čipsetům od AMD prospěl
leo (345)|4.7.2007 16:54
Že vás to baví, vždyť je to úplně fuk, jaký křemík počítá ve vašem stroji. Nebýt konkurence, tak jsme v pr*eli všichni, protože nejpomalejší podprůměrný CPU bude stát 5000Kč. Jen ať se AMD a Intel perou, smát se pak můžeme my.
mach4 (19)|5.7.2007 10:31
ano souhlasím s tebou Leo
Doom (2331)|5.7.2007 17:22
njn, inteláci, amdčáci, nividioti, fanATici, shimanisti, campagnolo-fans, metalisti, technaři, každý má svou pravdu :-)
stayman (12393)|5.7.2007 18:17
[QUOTE=Doom;145313]njn, inteláci, amdčáci, nividioti, fanATici, shimanisti, campagnolo-fans, metalisti, technaři, každý má svou pravdu :-)[/QUOTE]

Pravda je len jedna, preto su aj vitazi a pozareni :-R \\/ B-)
Doom (2331)|5.7.2007 19:22
pozarenej jsi tak leda ty... :-D
stayman (12393)|5.7.2007 20:35
[QUOTE=Doom;145324]pozarenej jsi tak leda ty... :-D[/QUOTE]

Vidis, teraz si prehral, som vitaz B-)
Doom (2331)|5.7.2007 21:41
tak si to užij a moc se při oslavě neožer :-)-
stayman (12393)|5.7.2007 21:51
No okrem toho vitaztva nad tebou mam narozky, tak teda oslavujem B-) :-D
Ivo Mašek (10205)|9.7.2007 07:55
[QUOTE=RAY_tvf;143629]...už jste našel tu zákl. desku s HDMI+HDCP pro to super skvělé, extra topící C2D bez nutnosti přímotopu v podobě GK? Ne? Tak v tom případě sám asi zjišťujete, že to s tim koprem nebude tak hrozné.

OT: Je skutečně neuvěřitelné, když člověk nahlédne do českých diskusních fór, kolik lidí tráví tolik času psaním naprosto bezduchých příspěvků jen proto aby obhajovali tu "svojí" značku. Zřejmě proto mají Češi tak nízkou produktivitu práce. V USA či UK byste k tomu donutil někoho leda tak za peníze.[/QUOTE]
:-D Podle platů českých managerů a jiných lidí na vedoucích pozicích českých firem, máme tu nejvyšší produktivitu práce na celé zeměkouli. ................ a nebo, že by se u nás tak hodně okrádalo?:-D