Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Demux v ProjectX bez odstraneni chyb

RudlikM (15)|10.7.2007 13:34
Jde demuxovat v ProjectX zachyceny stream z DVB-T tak, aby v nem zustaly chyby a zaroven zustala zachovana synchronizace vide a audia?
Jde mi o to, ze bych rad, kdyz mi nejaky frame kosteckuje, aby zustal v tom demuxu koteckovanej a ne aby vypadl a tim padem se pak nutne pro synchronizaci muselo vlozit opakovani audio framu ("to otravne kratke zavrceni").
Sice mi AirStar2 nedela moc chyb, ale i tak je mi milejsi si nechat na vterinku rozpadnout obraz ale zvuk mit kontinualni.
Jde to vubec? Jak nastavit ProjectX?
Nebo v jinym softu?
Rad bych z toho demuxu authoringoval DVD a jeste jsem nenarazil na authoringovej soft, co by nedelal demux :-(
mirekv (7169)|11.7.2007 14:25
RudlikM: ProjectX je dělaný tak, že pokud vyhodí vadné snímky, tak vyhodí i příslušný zvuk, to je jeho výhoda. Dělal jsem testy s DVB-T, kde jsem měl i přes 500 chyb a obraz prostě akorát poskočí dopředu a zvuk s ním.
beldy78 (7)|15.7.2007 19:30
Ahoj, pokousim se v Projectx demuxovat svoje nahravky z DVB-T ale podle navodu kde se v nastaveni pise zaskrtnete "Create *.d2v Projectfile on demux for each selected videofile " mam bohuzel jen sede policko tudiz nemuzu PX spravne nastavit aby jsem potom mohl pouizit GordianKnot.Zkousel jsem i rucne vytvorit soubor *.d2v primo v DVD2AVI ale GK mi vyhodil error takze stejne neco delam spatne. Diky za kazde rady

EDIT:

Pouzivam PX verze: 0.90.4.00/30.03.2006
GK verze: 0.35.0
jm252485 (43)|1.12.2007 11:27
Mně se osvědčilo nedělat demultiplex, ale ponechat spolu jako m2p, což umí následně sežrat např. TMPGEnc DVD Author. Nevím, jestli Ti tato rada pomůže, ale mně se totiž občas stane, že chyba v obraze je v zásadě nepostřehnutelná (např. 1-2 framy) a zvuk je neporušen, ale při demuxu to vyhodí celý GOP (okolo 0.5 sec - 12 frame) a to už je poznat. Takže jsem rezignoval na takovouhle chybu a dělám, jak popsáno výše. ProjectX tak používám jenom k vystříhání reklam. a vytvoření m2p souboru.
RudlikM (15)|3.12.2007 09:08
opravdu TMPGEnc DVD Author pri authoringu DVDcka nedemuxuje?
a v ProjectX k odstraneni reklam strihas kterykoliv frame, jako Womble, nebo jen ty framy, ktery Ti to dovoli?
jm252485 (43)|3.12.2007 21:47
RudlikM: TMPEnc má systém tlačítek - načteš zdrojové klipy, vytvoříš kapitoly, pak menu a výsledné VOBy.
Pokud načteš klip i se zvukem, tak ho sám pozná a není třeba nic dalšího dělat.
ProjectX neumí stříhat jakýkoliv frame, ale tam, kde je střih, a to je v reklamě vždycky (reklama je navíc vždycky vložena do střihu v původním filmu), se trefí přesně. Na konci reklamy pak je vždycky (alespoň zatím jsem se s tím tak potkal) opakování posledeních 2-3 vteřin děje před reklamou a následuje střih (nový záběr) už ve filmu. No a tam se mi to taky trefí. Womble jsem nezkoušel, když mi tohle zadarmo stačí (ale co čtu, tak bude zjevně přesnější). Navíc dotaz zněl na ProjextX.
Pave1 (4279)|17.12.2007 23:34
Mám Project.X ve verzi 0.82.1 a v default nastavení volím buď m2p nebo demux (z DVB-T nahrávky uložené jako mpg).

Žádný problém v tom nikdy nebyl, tak zkus tuhle verzi, jestli bude fungovat.