Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic DMR-EH55

Petrenka_shw (3)|20.8.2007 08:52
Mám problém:
Když si nahraji záznam například z televize a chci vystříhnout reklamu,tak při prehrávání v místě střihu dojde ke krátkému zamrznutí-je jedno jestli je to SP,LP záznam

Nedělám někde chybu ?
Pitomec (10211)|20.8.2007 13:24
Děláš chybu v tom, že to stříháš v rekordéru a ne v PC. Ostatně v návodu na obsluhu se to jasně píše, že v místech střihu může dojít ke krátkodobému zastavení obrazu, a že to není závada.
MikeM (194)|20.8.2007 13:29
[QUOTE=Petrenka_shw;148215]Mám problém:
Když si nahraji záznam například z televize a chci vystříhnout reklamu,tak při prehrávání v místě střihu dojde ke krátkému zamrznutí-je jedno jestli je to SP,LP záznam

Nedělám někde chybu ?[/QUOTE]

Az to vypalis na DVD tak to bude OK. Presne na tohle jsem se ptal pred 1/2 rokem ja :-))
Petrenka_shw (3)|20.8.2007 14:35
[QUOTE=MikeM;148243]Az to vypalis na DVD tak to bude OK. Presne na tohle jsem se ptal pred 1/2 rokem ja :-))[/QUOTE]

Tak já to testnu - snad to tak bude

zatím díky
Pitomec (10211)|20.8.2007 17:36
[quote=MikeM;148243]Az to vypalis na DVD tak to bude OK. Presne na tohle jsem se ptal pred 1/2 rokem ja :-))[/quote]
Nebude. OK by to mělo být jedině při přehrávání v tom samotném rekordéru. Po vypálení na placku a přehrání jinde tam bude asi 1s prodleva.
MikeM (194)|20.8.2007 18:14
[QUOTE=Pitomec;148263]Nebude. OK by to mělo být jedině při přehrávání v tom samotném rekordéru. Po vypálení na placku a přehrání jinde tam bude asi 1s prodleva.[/QUOTE]

Fakt ? Myslel jsem, ze to je pouze zpusobene tim, ze pri strihu tam recorderu vznikne "dira" dat na HDD, ktera pri prepalovani se jiz neprojevi, protoze tam zapise kontinualni data.
Takze pokud to tak neni, tak se omlouvam. Zatim jsem ale nic pri prehravani na PC nepozoroval.
jm252485 (43)|20.8.2007 19:58
[QUOTE=Pitomec;148241]Děláš chybu v tom, že to stříháš v rekordéru a ne v PC. Ostatně v návodu na obsluhu se to jasně píše, že v místech střihu může dojít ke krátkodobému zastavení obrazu, a že to není závada.[/QUOTE]

Nemá rekordér v menu volbu jako "77", kde si mohu nastavit, že přehrávání "švů" po stříhání bude plynulé (v "77" je to na kartě"Obraz" jako třetí volba)?
Rada "stříhat v PC" je trochu "hraběcí", protože "vydolovat" film z rekordéru tak, aby se dal rovnou použít, je možná POUZE přes DVD-RAM (alespoň nevím o jiném řešení, aby to vyplivlo v kuse a ne jako 1MB VOBy) a to jestě musí být nahrané tak, aby se to na něj vešlo. Jinak je to docela prácička - z VOBů udělat zpátky jeden stream, ten sestříhat a znovu autoring do DVD formátu. A toho času... I při přenosu 4 GB na DVD-RAM cca 20 minut (kopírování vysokou rychlostí), z DVD-RAM do PC cca 12 minut (4 GB), střih nepočítám, autoring taky ne (když mám jeden film, menu si odpustím), ale sestavení VOBů zase cca 15 minut a vypálení na DVD dalších asi 12 minut (pokud se jistím rychlostí 4). Nemluvě o tom, že bych asi pro jistotu udělal nejdříve DVD RW, to zkouknul a pak pálil na čisto...
Pokud se nepracuje pod NTFS, nastává problém s velikostí souborů atd...
Takže bych spíše uvažoval o přímém nahrávání do PC přes DVB-T kartu (je-li to možné) nebo standardní TV kartu s enkódováním do MPEG2 a ušetřil si ten opruz s přenosem. No a pak stojí zásadní otázka., zda to totiž stojí za to... Ale nechtěl jsem nijak znechutit ;-))
Brkoun (201)|20.8.2007 20:33
TMPGEnc EasyPack ti zkopíruje záznam z jakéhokoliv média na HDD v počítači jako jeden soubor, přehratelný a použitelný pro authorizaci, dokonce ti nabídne i vystříhání nežádoucích scén a opět po střihu uložení jako jeden soubor. No a authorizace bez menu je velmi rychlá, pálení DVD jen rychlostí 4 je snad zbytečné. Řekl bych, že je to snadnější, jednodušší než stříhání v rekordéru, navíc výsledek je perfektní. Žádné seknutí v místě střihu.
Pitomec (10211)|21.8.2007 07:03
[quote=jm252485;148268]Nemá rekordér v menu volbu jako "77", kde si mohu nastavit, že přehrávání "švů" po stříhání bude plynulé (v "77" je to na kartě"Obraz" jako třetí volba)?
Rada "stříhat v PC" je trochu "hraběcí", protože "vydolovat" film z rekordéru tak, aby se dal rovnou použít, je možná POUZE přes DVD-RAM (alespoň nevím o jiném řešení, aby to vyplivlo v kuse a ne jako 1MB VOBy) a to jestě musí být nahrané tak, aby se to na něj vešlo. Jinak je to docela prácička - z VOBů udělat zpátky jeden stream, ten sestříhat a znovu autoring do DVD formátu. A toho času... I při přenosu 4 GB na DVD-RAM cca 20 minut (kopírování vysokou rychlostí), z DVD-RAM do PC cca 12 minut (4 GB), střih nepočítám, autoring taky ne (když mám jeden film, menu si odpustím), ale sestavení VOBů zase cca 15 minut a vypálení na DVD dalších asi 12 minut (pokud se jistím rychlostí 4). Nemluvě o tom, že bych asi pro jistotu udělal nejdříve DVD RW, to zkouknul a pak pálil na čisto...
Pokud se nepracuje pod NTFS, nastává problém s velikostí souborů atd...
Takže bych spíše uvažoval o přímém nahrávání do PC přes DVB-T kartu (je-li to možné) nebo standardní TV kartu s enkódováním do MPEG2 a ušetřil si ten opruz s přenosem. No a pak stojí zásadní otázka., zda to totiž stojí za to... Ale nechtěl jsem nijak znechutit ;-))[/quote]
Pokud jde o střih v PC, tak to sice trochu času zabere, ale zase ten komfort při zpracování a relativně velká přesnost, to je nebe a dudy oproti práci přímo v rekordéru (nehledě na to, že např. chyba uživatele ve vymazání nějaké části má u stolního rekordéru fatální následky, zatímco v PC to naimportuješ znovu a jede se dál). Import VRO (DVD-RAM) a nebo VOBů (DVD-R/RW) zvládne v pohodě Womble MPEG Video Wizard DVD, kde to můžeš následně i sestříhat bez ztráty kvality a udělat opětovně DVD-Video.
Petrenka_shw (3)|21.8.2007 07:42
No, bohužel jsem to včera nestihl vyzkoušet,ale už dřív jsem ty reklamy normálně odstřihl a vypalil na RW(nejde o zálohu filmů) bez chyb,ale nezkoušel jsem to přehrávat přímo z HDD v rekordéru,tak nevím jestli to dělalo od začátku,nebo se něco pokazilo,ale ta prodleva je nějaká divná.