Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Winfast expres zachytávání do AVI nebo jak se to nazývá

Miran25 (39)|10.9.2007 16:24
Zdravim,chtěl bych radu ohledně zachytávání videa na mém Winfastu EXPERTU.Zkoušel jsem zachytávat do MPEG2 pak vystřihnul reklamu a vypálil na DVD.To zvládám.Ale problém je že bych si chtěl něco nahrát do toho AVI a pak se to dá prý převést do Divx a vypálit na CD nebo DVD.Že bych měl třeba na DVD 4 filmy o to mě jde Nevím na co je to nejlepší nastavit.O převod do DiVX bych se postaral Virtualdubem a mohl bych si ještě odstranit logo TV.Existuje nějakej rychlej postup....Dík
Miran25 (39)|19.9.2007 23:45
Že by někdo nepomohl jak nastavit na kartě Winfast Expert nahrávání do AVI.Nebo snad všichni nahrávaji do Mpegu2 jako já.Zjistil jsem že se používá nějaký kompresní formát,ale v tom nastavení se fakt nevyznám.
Do jakého formátu nastavujete Winfast vy?Avi nekomprimovaně to je asi blbost.Stačilo by to čeho to nastavit.Snad se někdo někdo nebo něco najde.....
winfast nastavení.JPG
Foolproof (2713)|20.9.2007 13:58
Mně není jasné, proč si to nevyzkoušíš.
Na obr. vidím, že ti to přímo nabízí DV.
Na obr. vidím, že to nabízí MJEPG.
No a myslím, že když budeš rolovat dolů, tak najdeš i další, např. Xvid (po instalaci kodeku určitě) a zkus to rovnou, bez dodatečné komprimace. Podle výsledku se pak rozhodni a budeš radit ostatním.
mirekv (7169)|21.9.2007 07:52
No zachytávat do Xvid v RT mi nepříjde vhodné (akorát na shlédnutí a výmaz), ale DV nebo MJEPG jo. Jsou ale náročné na místo aby to za něco stálo.
Doom (2331)|21.9.2007 08:42
nejlepší zkušenosti mám s nahráváním do MPEG2 - nahrát, prostříhat a převést do xvid. mirekv má pravdu,zachytávat v reálném čase do xvid není ideální nápad, byť to samozřejmě jde
každý má enkodér nastavený jinak, takže univerzální rada, jak to nastavit, neexistuje.
Saxel (2279)|21.9.2007 09:32
Zkoušel jsem zachytávat do AVI kontejneru přes kodeky ffdshow (např. XviD). Dá se tam využít i preprocessing úprav, jako třeba snížení šumu v obraze. Nevýhody jsou, že je zapotřebí dostatečně silné železo a i tak se při nahrávání nedá na PC moc dělat (hrozí, že by nestíhal) a občas se mi také stalo, že se rozjel zvuk od obrazu. Další nevýhodou je z mého pohledu komplikovanější vystřižení reklam a dalšího balastu. Prostě jako nejsnadnější a nejpohodlnější vidím nahrávání do MPEG-2. Pouze v případě, že mi na pořadu záleží a chci si ho upravit v editoru, použiju MJPEG encodér od PicVideo. To jsou ale výjimky.
mirekv (7169)|21.9.2007 09:52
No já teď nahrávám ze satu přes SS2, takže jsem "za vodou" ale měl jsem dobré úspěchy se svojí Radeonkou 7500 do MPEG-4 ale to asi Expert neumožňuje.
Jo jinak lidi, co to s nahráváním myslíte vážně, tak satelit nebo pozemní digitál a kartu samo SS2 (AS2 pro pozemní digitál).
Doom (2331)|21.9.2007 10:42
záleží na kvalitě signálu. analog z kabelovky nebo dobrá společná anténa je dobrý zdroj (však Mirku, viděl jsi moje nahrávky z TV karty). ale jak je někde slabý signál a nebo nekvalitní analog, pak nahrávka stojí za kočzku. tv karta je na kvalitu signálu náročnější než klasická televize nebo VCR
Miran25 (39)|25.9.2007 16:57
Tak jsem zkoušel nahrávat do MJPEG encodér od PicVideo nastaveno na 19,hodinový záznam přes kabelovou televiziJ Jsem nastavil 720*576 nahrával jsem kompresi zvuku na Mpeg Layer3 na 44.100kHz 128Kb/s. A vyšel soubor 10Gb.Je to správně.Zdá se mě 10Gb docela dost a nevím jestli jsem ten zvuk dobře nastavil.Ten MJPEG encodér od PicVideo je doufám to nejlepší do čeho se zachytávat dá nebo se pletu?Vystříhal jsem reklamy upravil obraz ve Virtualu ale nevím jaký je optimální nastavení obrazu když je potřeba nahoře a dole obraz ořezat.Potom už jenom převod do Divx a je to .Jaké rozlišení nastavit......o kolik to mám ořezat.Nechci tam mít černé pruhy.

Díky všem za odpovědi.
Miran25 (39)|3.10.2007 13:01
Mám zpomalený zvuk.Obraz nesouhlasí.Nevíte jak to nastavit aby mě to šlo synchroně.Avi jsem přehrával v BS playeru.
mirekv (7169)|3.10.2007 14:38
Ta velikost zhruba souhlasí. Jinak audio nastav na 48.000kHz a PCM (nekomprimovaný). To bývá většinou příčina rozcházení. Soubor bude o něco delší. Kompresi uděláš potom při střihu.
Na ořez použij null transform, ale ořezávat umí každý filtr. Velikost ořezu vidíš na náhledu. Pozor, hodnoty X a Y musí být sudé!
Miran25 (39)|5.11.2007 09:55
Jak nastavit v Virtualdub abych měl výsledný soubor na 1CD 700Mb?Otevřu si MPEG2 např a dám filtr odstranit logo a pak se dá komprese obrazu ale nevím kolik tam nastavit ten bitrate?Kolik mám nastavit když má film např-1:42 min?
Lar (115)|5.11.2007 18:54
Bitrate se nastavuje přímo v nastavení konkrétního kodeku-např. u XVID je to položka target size nebo použít nějakou bitrate kalkulačku.