Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB Viewer a natáčení motoru s Skystar HD

tonn82 (1)|9.10.2007 05:10
Ahoj. Na netu jsem cetl, ze DVB Viewer je jediny program, ktery umi tocit s motorem u karty Skystar HD. Poridil jsem si placenou verzi, ale v programu jsem na moznost pracovat s motorem neprisel. Muze mi prosim nekdo kdo ma podobnou "konfiguraci", pomoct? Diky.
vriki (3)|16.10.2007 08:01
Mám presne túto konfiguráciu - DVBwiever pro, BDA ovládače, Skystar HD a motor 2100. Funguje to pomerne spoľahlivo a presne. Večer môžem dať podrobnejší návod.
mirekv (7169)|16.10.2007 08:32
Do nastavení se dostane přes Kanál - Seznam kanálů - Options - Edit DiSEqC, ovšem nezkoušel jsem.
vriki (3)|16.10.2007 21:20
Ako som to robil ja...Za predpokladu že máš správne nastavenú polohu paraboly a motor to podporuje, stačí v ponuke Scan channels nastaviť v ponuke DisecQ - Goto Angular - USALS (vyber družicu) a Scan range. Hotovo. Motor sa nasmeruje na správnu pozíciu a začne scan. Pozíciu družíc som ešte overil cez Fastsatfinder.
Možno ti tento jednoduchý návor pomôže
petrprv (281)|25.10.2007 08:27
A mel bych dotaz. Jak funguje vystup na druhy receiver, neprovozuje to nekdo?
Mam Technisat digit cci 2 a motor 2100, chtel bych za to poridit Skystar HD. Bude to fungovat? Jsou ty receivery pruchozi aspon ve vypnutem stavu, vcetne ovladani motoru nebo jsou schopny aspon prijimat totez na co se diva ten prvni receiver??
Mas s tim nekdo zkusenost??
vpe (2)|11.11.2007 19:17
[QUOTE=petrprv;153846]A mel bych dotaz. Jak funguje vystup na druhy receiver, neprovozuje to nekdo?
Mam Technisat digit cci 2 a motor 2100, chtel bych za to poridit Skystar HD. Bude to fungovat? Jsou ty receivery pruchozi aspon ve vypnutem stavu, vcetne ovladani motoru nebo jsou schopny aspon prijimat totez na co se diva ten prvni receiver??
Mas s tim nekdo zkusenost??[/QUOTE]

prosimtebe, vyresil jsi to nejak?

a jeste jedna vec, je SkyStar HD podporovan treba programem DVBDream?

je SkyStar HD podporovan ve Vistach?
Dreamer (459)|18.11.2007 00:05
[QUOTE=vpe;155496]a jeste jedna vec, je SkyStar HD podporovan treba programem DVBDream?

je SkyStar HD podporovan ve Vistach?[/QUOTE]
Ano.

Ano.

Do akej miery presne neviem, hlavne co sa tyka natacania, preto zatial vaham, inak o SS HD tiez uvazujem. DVB Dream nepodporuje CI a tiez je problem s AERO, okno nejak skace v jednom zobrazeni, ale to nie je jediny program s podobnym problemom.
vriki (3)|27.11.2007 20:05
Po páde systému som nainštaloval novú verziu DVBViewer 3.9.0.0. ale tu sa mi nepodarilo ten motor rozchodiť. Musel som sa vrátiť k verzii 3.8. Testoval to už niekto s novou verziou DVBViewer?
SS2CZ (874)|27.11.2007 21:30
Jo DVBV 3.9. točí normálně.Zadáš si polohu do DiseqC a scanuješ jednotliý satelity pomocí goto angular.
MZagora (12)|1.12.2008 13:23
Jsem asi mene chapavy a zasekl se ve zprovozneni motoru... :(
Nejdrive jsem jeste pomoci stolniho satu naladil Eutelsat W2 - 16.
Pak zapojil SkyStar HD a v DVB Viewer Pro V3.9.4.0 a take naladil Eutelsat W2.
Po delsim hledani jsem zprovoznil motor pomoci ttBdaDrvApi_Dll.dll a jde ovladat pres Positioner Console, zadal jsem souradnice.
Ja kdyz jsem ale zkousel s tim motorem tocit pres Positioner Console, tak jsem to rozjel, ze uz nechytnu ani uvodne naledenou: Eutelsat W2 - je tam nejaka fce, jak do motoru poslu instrukci, at se nasmeruje na 0?
Dale pak nevim co nastavit u druzic v DVBViewer.
U vychozi nastavit?
=> DiseqC: Goto Angular; USUALS: 160 - Eutelsat W2
=> Nebo nejak jinak, kdyz se jedna o nulovy bod?
U ostatnich pak predpokladam:
=> DiseqC: Goto Angular; USUALS: <>
Me se to ted, kdyz to mam takto nastaveno, pri kliknuti na program z jine druzice ma snahu tocit, ale mam to zrejme cele posunute, kdyz ten motor nemuzu dostat nazpet do nulove pozice. :(
Predem diky za pripadne info!
SS2CZ (874)|2.12.2008 14:10
Ten nulový bod je podle mě přesný jih a správně nastavená elevace. V tom bodě by jsi měl resetovat motor.Ostatní už spočítá DVBV z tvojí pozice.
MZagora (12)|2.12.2008 14:44
Uz tusim, ze to mam blbe - narazil jsem na pekny clanek:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
"Takže keby ste boli na 14°E nastavíte na motore ručne 1°W a kľudne môžete použiť ako nulový bod spomínaný HOTBIRD."
Ja jestli jsem cca na 18°E a budu ladit 16°E, tak musim hledat s motorem nastavenym na 2°W a ne 0.
Diky.
johnrad (1)|8.1.2009 17:42
[QUOTE=SS2CZ;204880]Ten nulový bod je podle mě přesný jih a správně nastavená elevace. V tom bodě by jsi měl resetovat motor.Ostatní už spočítá DVBV z tvojí pozice.[/QUOTE]
Mám motor SG2100, který bez nejmenších problémů používám s recevierem DM7000S,kde mám nastaveno Longitude:17.000 East a Latitude:48.500 North.
Po připojení na SkyStar HD a nastavení podle výše uvedených příspěvku se motor ani nehne.Používám DVB Viewer Pro V3.9.4.0 + soubor ttBdaDrvApi_Dll.dll z 26.9.2007.
Můžeš mi prosím poradit co máš nastaveno v Channel list editor,DISEqC editor a Positioner console?Díky.
MZagora (12)|9.1.2009 01:15
[QUOTE=johnrad;210866]Mám motor SG2100, který bez nejmenších problémů používám s recevierem DM7000S,kde mám nastaveno Longitude:17.000 East a Latitude:48.500 North.
Po připojení na SkyStar HD a nastavení podle výše uvedených příspěvku se motor ani nehne.Používám DVB Viewer Pro V3.9.4.0 + soubor ttBdaDrvApi_Dll.dll z 26.9.2007.
Můžeš mi prosím poradit co máš nastaveno v Channel list editor,DISEqC editor a Positioner console?Díky.[/QUOTE]

ttBdaDrvApi_Dll.dll mam verze 1.0.1.17 z 20.11.2008 (primo u dvbviewer.exe, ne v plugins)
V Position Console nenastaveno nic, tam jde jen po vybrani Device zkouset manualne tocit
V DiSEqC Editor jen zadane souradnice
U SCANu druzic pak zadavam DiSEqC: Goto Angular a v USALS vyberu druzici.
V Chanel list editoru pak u vybraneho programu v pravo zase vidim:
DiSEqC: Goto Angular
USALS
SS2CZ (874)|11.1.2009 07:37
Používám to stejně jak píše MZagora,pomohlo mi ještě změnit v Edit Diseqc longitude stupně oproti skutečný pozici,abych měl lepší signál asi mám špatně nastavenou parabolu.
Jorges (17)|1.2.2009 22:37
Ahoj, můžete mi někdo poradit, kde stáhnout tento soubor: ttBdaDrvApi_Dll.dll ver. 1.0.1.17. Nějak se mi ho nedaří na netu najít. Mám verzi 1.0.1.14 a blbne mi natáčení motoru, tak potřebuji vyzkoušet, jestli to není tou knihovnou. Předem dík.