Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SONY RDR-HXD870B

orcaa (7)|22.10.2007 20:52
Dobrý den , rád bych rozpoutal smyslupný dialog na téma tohota DVD jeho výhody , nevýhody atd.
o Panasonicu bylo napsáno mnohé o tomto jen kusé informace .
zatím sonduji trh a je to můj favorit .
Prosím o nějaké soukromé recenze a poznatky klady + zápory , či co vás mile či nemile překvapilo.
předem děkuji.
dan222 (36)|22.10.2007 21:21
sonduju o nem taky nejaky info, ale bohuzel jsem nenasel nikde slusnou recenzi (ani v AJ). neco vyslo v computeru 17/7, ale informacni hodnota testu=0. pokud bys narazil na slusnou recenzi, hod sem link. konkretne by me zajimala hlucnost-jako jeden z mala nema ventilator, tak ocekavam minimalni hlucnost. dalsi vec je rychlost startu - za jak dlouho je schopen z vypnutyho stavu zacit nahravat (zminovane panasonicy to maji za 40s!). zklamal me tim, ze nema CI slot, resp. 870/970ka ho ma, ale modely pro CR ho nemaji..

udajne prehrava blbe mp3ky-kvalita je pry mizerna, coz me netrapi, mp3 neposloucham
na zahranicnich forech jsem se docetl ze ma problemy s casovym nahravanim-nekdy nenahraje naprogramovany porad.
taky me zarazi deklarovana spotreba 52W coz je dvojnasobek oproti konkurenci.

sosni si ze sony manual, tam jsou vsechny funkce pomerne pekne popsany vcetne ovladani, strihovych moznosti etc.
dan222 (36)|23.10.2007 00:01
jj, recenzi jsem cetl, bohuzel nic nerika o dobe startu z vypnuti do nahravani (manual bohuzel taky nic nerika) a nerozepisuje se o urovni hluku pri nahravani, chasing playback, etc. ale lepsi nez dratem do oka.. stale cekam na nejakou solidni recenzi v SaV, HIFI nebo podobnem.
Xaver (149)|23.10.2007 08:13
Nevim proč tak trváš na rychlém startu? Stačí posunout začátek nahrávání o minutu a vše je OK?

Recenzí (podrobné nikoliv chvalozpěvně-reklamní) a informací od uživatelů je opravdu málo...
Toto jsem zjistil na internetu, z manuálu a časopisů...napíšu hlavně nedostatky

Neco jsem jiz napsal zde: http://www.golias.cz/index.php?modul=audio&sub=forum&page=forum&id=111743

Sony je vevnitr udajne Pioneer (i menu ma stejne v obou manuálech),
Sw je asi dost nedodelany - coz Sony urcite opraví toho bych se nebal,
udajne ma chybu s zobrazenim fotek upravenych na PC a nejake chyby v ovl. software...vice zde: http://www.videoexpert.cz/dvd-rekordery-s-pevnym-diskem-250gb/sony-rdr-hxd970-b

Dale MP3 nahrane na HDD hraji udajne velmi spatne.

DVD-RAM pouze cte (nebude prece podporovat format sveho rivala - Panasonic :-),

má USB, lze kopírovat MP3,FOTO z CD/DVD/USB na HDD,

Umí kopírovat (ripovat) originální AudioCD do LPCM formátu na HDD!
Ale pozor! Při kopírování (ripování do LPCM formát) AudioCD na HDD Ti rekordér nenahraje TV pořad dle nastaveného času.

Zaver:
Na Sony a novinku má velmi priznivou cenu...pokud Ti nevadi že nezapisuje na DVD-RAM a chces USB, MP3 na HDD, nebojíš se chyb v sw, tak je to rekorder pro Tebe...
dan222 (36)|23.10.2007 12:33
[QUOTE=Xaver;153647]Nevim proč tak trváš na rychlém startu? Stačí posunout začátek nahrávání o minutu a vše je OK?[/QUOTE]

jde mi o funkci timeslip nebo jak se to u sonyho jmenuje. pokud mi zazvoni telefon nebo cokoliv jineho, tak chci jen zmacknout tlacitko, jit si to vyridit a samozrejme chci ztratit co nejmensi cast poradu od stisknuti tlacitka do doby zahajeni vlastniho zaznamu. proto je to pro me dulezity a panak se 40sec je presne z tohohle duvodu pro me out ackoliv mam panasonic plazmu a chtel jsem vyuzit vyhod vieralink pres hdmi, spolecne DO :-(

pokud je na tom sony podobne jako panak, rozdil do jedne desitky sec, tak vezmu panaka, ale pokud se vzbudi za 20s je pro me lepsi sony.

jinak odkazy jsou dobry, alespon nejake dalsi info ale stale cekam na nejaky "lepsi" test a ne jen PR ve forme zaplacenyho testu..
jogurt (32)|23.10.2007 15:16
Panasonic DMR-EX77(87) má start nahrávání na HDD za 1 sekundu (což je nejrychlejší start ze všech rekordérů). Pouze pokud je nastaven režim úspora energie, trvá start uvedených 40 sekund...
Xaver (149)|23.10.2007 15:41
[QUOTE=dan222;153676]jde mi o funkci timeslip nebo jak se to u sonyho jmenuje....[/QUOTE]
Toto ma i Panasonic... a jak konstatoval kolega nade mnou je nejrychlesi... podminkou je bud zapnuty nebo ve specialnim Standby rezimu, ktery bere ale cca 10W misto 1W.
dan222 (36)|23.10.2007 21:18
to vim-viz. manual, ex87 s povolenym rychlym startem bere 17W, na muj vkus trochu moc pro pristroj spotrebni elektroniky. bohuzel manual sony o techto parametrech taktne mlci a zadnej slusnej test se zatim nikde nevali :-(
Xaver (149)|23.10.2007 22:20
[QUOTE=dan222;153733]to vim-viz. manual, ex87 s povolenym rychlym startem bere 17W, na muj vkus trochu moc pro pristroj spotrebni elektroniky. bohuzel manual sony o techto parametrech taktne mlci a zadnej slusnej test se zatim nikde nevali :-([/QUOTE]

U Sony i jinych znacek to bude stejne, protoze tuto funkci okopirovali od Panasonicu... :-)
kami72 (0)|5.11.2007 20:07
Dobrý den, chtěl bych se zeptat majitelů tohoto HD DVD jak je to s tím problémem zobrazení jpegů? Je něco nového? Taky mě zajímá jestli je to tak špatné s kvalitou mp3 z HD?
Jakékoli poznatky a upozornění na chyby nebo nepříjemné (i příjemné) vlastnosti uvítám. Rozhoduju se mezi tímto a Panasonicem DMR-EX77. Díky.
pYarin (9)|18.11.2007 17:17
Dobrý den. Taktéž zvažuji o tomto rekordéru. Chci se zeptat, jestli tomu dobře rozumím, tak tento přístroj (stejně jako Pioneer) umožňuje jakýmsi dálkovým ovládáním přepínat programy na externím zdroji signálu, v mém případě by se jednalo o Satelit UPC. Takže si sám rekordér navolí potřebnou stanicí na satelitu ? Může to tu někdo potvrdit, nebo vyvrátit ? V návodu t sice popsané je, ale také se píše že to neumožňuje v ČR, nejsem si jist, jestli se to nevztahuje jen na systém Guide Plus. Díky za jakékoli info...
pavlo (8)|23.11.2007 15:07
Tiez by ma zujimalo ci a ako sa pokrocilo ohladom vyladovania firmware pre toto zariadenie. Podarilo sa Vam niekomu vyriesit problem a citanim upravenych jpg ci nekvalitou prehravania mp3? Zvazujem jeho kupu ... ale pred tym by som rad vedel ci sa dakomu podarilo dane veci uspesne odatranit. Takze ak ma niekto s riesenim tohto problemu skusenosti, nech ho tu popise. Budem rad ... a nie len ja :-) Dik
Tomas_X (124)|2.1.2008 13:20
Máme tenhle DVD DVB-T rekordér od Vánoc. Nepoužíváme ho zatím vůbec na MP3 a JPEG, používáme ho jen na na nahrávání DVB-T i analogového signálu a převodu z videokazet, ale za těch pár dnů docela intenzivně, takže o něm mohu říci pár praktických zkušeností.

První, co mi velice překvapilo, je vynikající kvalita signálu, který pouští do TV. Mám tento DVR připojený k TV přes scart s nastaveným RGB přenosem a kvalita obrazu je podstatně (!) lepší, než když třeba stejný analogový zdroj TV vysílání přijímá přímo tuner v Thomson televizi S2021 či Thomson video rekordér.
Taktéž DVB-T vysílání z domažlického Vraního vrchu mi dává zde v Plzni přes tento Sony DVR výrazně lepší obraz, než analogová kabelovka rovnou do TV. Ta analogová kabelovka je více zašuměná a přeostřená, DVB-T signál přes tenhle Sony DVR DVB-T přijímač posílá do TV čistý obraz, na kterém nevidím zřetelné známky ani žehlení šumu ani digitálních artefaktů. Prostě jak analogový tak digitální tuner je hodně kvalitní a pravděpodobně tenhle Sony přístroj dělá jakési povedené on-line zpracování obrazu, ale současně nevidím žádné rozpatlání detailů od razantního přežehlování. Už jen z tohoto důvodu jsem rád, že jsem nedal přednost ničemu levnějšímu. V digitálním vysílání jsem jen asi 3x zaznamenal zaškobrtnutí zvuku na zlomek sekundy, rozpad obrazu ani jednou. Vlastním ještě Sony DVD přehrávač, DVD média vypálené novým Sony rekordérem přehrává rekordér trochu lépe, než Sony DVD přehrávač, ale to připisuji tomu, že rekordér je do TV připojen přes scart AV1 s RGB, zatímco přehrávač přes scart AV2, který má pouze S-video. Když ale na TV nastavím nižší ostrost a nižší kontrast, tak i přehrávač přes S-video dává pěkný obraz.

Digitální TV Guide se mi designově líbí, ovládání mi příjde docela ergonomické, mám výhrady k tomu, že když si vyberu pořad pro nahrávání, tak jeho konec můžu natáhnout hned dvěma způsoby, ale začátek není editovatelný, lze ho změnit až při pozdějším vstupu do časovače. Časovač je stejný pro digitální (ČT,Nova) a analogovou TV (Prima), ale pro nahrávání digitálních pořadů se do něj vstupuje šikovně z TV Guide, který naplní čas začátku a konce. Ovšem to, že v onu chvíli nelze změnit čas začátku mně zatím problémy neudělalo, žádný začátek jsem neprošvihnul, DVD rekordér se VZBUDÍ O 2 MINUTY DŘÍVE a ohlásí přípravu na časované nahrávání. V tu dobu už nedovolí některé jiné akce.
Podrobné popisy pořadů jsou parádní, ale to je záležitost vysílání, Sony to jen zobrazuje.
Tomas_X (124)|2.1.2008 14:21
Práce s tituly nahranými na HDD mně také připadá zcela vyhovující, vystříhávání reklam je také docela povedené, rekordér dělá intuitivně kapitoly a většinou se začátkem a koncem kapitoly strefí do reklamy, takže se nemusí hledat postupně. Na časové ose titulu lze skákat po kapitolách, jít normální rychlostí dopředu a dozadu a zrychlení dopředu a dozadu má 4 stupně. Při pauze lze skákat po nejmenších (cca 0.5 sec.) úsecích mezi I-frames tak, aby při kopii z HDD na DVD se nemusela dělat rekomprese. Kromě vymazání lze také tituly rozdělit na dva. Pokud po sestříhání zbude titul velikosti pod 4.4 GB, DVR ho může vypálit vysokorychlostně za cca 8-10 minut, jinak provede překódování na nejvyšší kvalitu, která se vejde. Kromě "hlavních" formátů kvality komprese HQ (1hod./DVD), HSP (1hod. 30min./DVD), SP (2hod.), .... umožňuje v tzv. ručním nastavení i mezirežimy (MN23, MN24,....) odstupňované po 5 až 10 minutách.

Co se mi zatím nelíbí?
1. V některých situacích mně vadí, že neumožňuje dělat dvě věci najednou. Někdy je to vcelku pochopitelné, když je to například proto, že nemá 2 digitální tunery, jindy si říkám, že by něco současně možná dělat mohl. Třeba zobrazit seznam nahraných titulů nebo nastavení časovaného nahrávání by mohl snad dělat kdykoliv, případně nahrávat na DVD médium a k tomu pracovat s TV Guidem atd. Ovšem holt něco by třeba nezvládnul výkonem procesoru, paměti nebo třeba to programátoři nechtěli dovolit aby to nedělalo nepředvídatelné chyby z nějaké interakce.
2. Ne vždy se na displeji zobrazuje, co právě dělá, a někdy na displeji není nic a přitom on uvíznul na dialogovém výběru, který nevidím, protože na TV zrovna sleduju jiný program. Třeba i přesto, že to bylo navoleno, neudělá finalizaci DVD média proto, že na ní neměl čas, ale projeví se to jen tak, že to médium nejde číst na jiném zařízení.
3. Má sice hezké svítící barevné indikátory - modrý HDD a oranžový DVD, které by měly přepínat mezi diskem a DVD, ovšem pokud je plánované nahrávání rovnou na DVD, tak po jeho dobu svítí HDD, který tam byl předtím a naopak, prostě nesvítí to podle toho, co zrovna pracuje, ale podle toho, na co to naposled uživatel ručně nastavil "jako default". Asi by tio šlo i nějak obhájit, ale v praxi je to matoucí.
4. Mám intenzivní pocit, že běžící náhledy v seznamu titulů občas sáhnou někam úplně blbě, pak to vypadá jako bych místo chtěného filmu nahrál úplně jiný program nebo jako by se to pomíchalo, ale naštěstí snad skutečně nedošlo k pomíchání, možná má ale nějakou občasnou chybu v náhledu.
5. Občas jsem se sestříháním dostal na nebo pod 1:30 nutných pro rychlé vypálení kvality HSP na DVD, ale on to odmítal, že je to moc dlouhé, a na druhý pokus už to odsouhlasil, zřejmě má chybu v aktualizaci délky sestříhaného titulu. Rovněž mám někdy dojem, že ignoroval nějaké nastavení a napodruhé to prošlo, ale neumím vždy stoprocentně říci, že je blbej on a ne já.
Xaver (149)|2.1.2008 16:01
[QUOTE=pavlo;156574]Tiez by ma zujimalo ci a ako sa pokrocilo ohladom vyladovania firmware pre toto zariadenie. Podarilo sa Vam niekomu vyriesit problem a citanim upravenych jpg ci nekvalitou prehravania mp3? Zvazujem jeho kupu ... ale pred tym by som rad vedel ci sa dakomu podarilo dane veci uspesne odatranit. Takze ak ma niekto s riesenim tohto problemu skusenosti, nech ho tu popise. Budem rad ... a nie len ja :-) Dik[/QUOTE]

Na tyto problemy jsem zde upozornoval ja, ted to musim doplnit a opravit...
Tento problem je bohuzel asi u vsech rekorderu, napr. i u panasonicu EX87, presneji o tomto pisi v manualu.
Jinymi slovy si nevyberes...

Nekvalita prehravani mp3 je asi spise o narocnosti uzivatele, nez skutecny problem...
Stezoval si na to spise velmi narocny uzivatel - soudim tak dle jeho receiveru, byl to superHiFistroj...
Nejlepsi se stavit v SonyCentru a poslechnout si...

Jinak udajne Sony na firmware zapracovalo...a doslo k mirnmu zlepseni u nove prodavanzch kusu.

Sony s Panasonikem zkouseli jiz loni posilat upgrade vzduchem pres DVB-T, takze je otazkou casu, kdy spusti tuto sluzbu na ostro a dojde k dalsim opravam.
ROMIKUS (22)|2.1.2008 19:18
Mám ho taky,zatím docela spokojenost až na nějaké snad menší chyby(snad to vyřeší budoucí firmware)
Trochu mi vadí ,že nepodporuje češtinu v teletextu a stím i souvisí názvy programu DVB-T.
Fotky jsem vyřešil prozatím(malým editačním programem na otáčení,oříznutí)se kterým to maká i po úpavě.
Jakou máte verzi firmware?Já mám 1.62 máte někdo novší.
Lark (365)|2.1.2008 23:18
Jestli se SONY chová stejně nevím, já mám Panasonic EX77 a z toho problému přehrávání upravených fotek JPG (popsaného v manuálu) jsem měl velké obavy.
Po praktických zkouškách jsem ale zjistil, že EX77 přehraje prakticky všechny JPG, dokonce i složená panorámata s velmi rozdílným poměrem stran (třeba i 5:1) se změněnými nebo i chybějícími parametry v EXIFu. Záleží jen na tom, aby ani jeden rozměr fotky nepřekročil povolené meze. Pro EX77 to je od 34x34 do 6144x4096. Při přehrávání z DVD RAM nebo CD, je taky důležité dodržet předepsanou adresářovou struktůru, a pak není problém :p
Má to ale jeden velký nedostatek. Při propojení HDMI do TV, se bez ohledu na nastavení formátu pro HDMI, rozlišení pro JPG degraduje na *x480 bodů :-k
Proto zatím promítám fotky přes DVI/HDMI z PC přímo do TV, čímž dojde k degradaci jen na *x768 bodů a výsledný obraz je znatelně ostřejší.
mcak (3)|3.1.2008 12:03
Tak já mám tento přístroj od Vánoc 2007. A před tím jsem měl na několik měsíců půjčený Panasonic DMR-EX77EP, takže mohu porovnávat.
Musím potvrdit, že kvalita obrazu Sony je subjektivně hodně dobrá. Ale bohužel se mi speciálně na digitální Primě a Óčku stává, že mi obraz občas zamrzne (někdy i každé 2-3 minuty, někdy vydrží celý pořad bez seknutí). Přitom příjem máme dobrý, Panák to nedělal, máme v domě také rozvedené digi programy do analogu (páč jsme v dolíku) a tam to také nedělá. Sám Sony ukazuje kvalitu 100% a pak najednou spadne na 0%. Nevím, jestli je to možné, aby signál takto vynechal, ale protože to panák nedělal, tak se mi to zdá divné. Na druhou stranu třeba ČT ani Nova se neseká... Jsem zmaten.

Co se týče obrázků, tak nejdřív mi to také nechtělo načítat upravené obrazy z PC, ale pak jsem se dočetl v manuálu, že to nebere progresivní kompresi, po přeuložení v Zoneru bez progresivní už to pak zobrazovalo v pohodě. Nicméně ještě před tím jsem stačil žalovat Sony-cz a ti mi odpověděli ve smyslu, že je to vlastnost přístroje a že to primárně má zobrazovat originální fotky z foťáku. :-\

Ohledně časování jsem spokojen, jak automatickými kapitolami, tak pohybem po nahrávce, akorát Panák mi umožňoval skočit rovnou na konec nahrávky, kdežto zde se musím proklikat přes nastavené kapitoly. Ale to je možná tím, že Panák kapitoly u TV nahrávky nenastavoval.

Co mi hodně vadí, jsou možnosti střihu. Panasonic umí dělat různé vlastní varianty střihu, nedestruktivní - říká tomu seznamy záznamů a můžete do nich různě poskládat kapitoly dokonce z různých titulů, to nějak nazvat a takto to i vypálit. Takhle se dá už dělat rozumný střih (samozřejmě ani jeden neumí dabbing zvuku, nebo podkreslení hudbou, ale není to PC :-) ). Sony však umí jenom destruktivní střihy na jednom daném titulu, spojovat tituly neumí (v Panáku to šlo přes ty seznamy), přeuspořádat kapitoly tedy také ne. Prostě vymazat A-B, rozdělit, nastavit kapitoly, nazvat. Je to docela škoda a kdybych to věděl včas, asi bych si koupil radši ten Panasonic.
Ještě paradox - on ten Sony umí dělat jakési Playlisty, které by snad mohly udělat podobnou službu jako u Panáku (i když daleko daleko krkolomněji), ale háček - jen na discích DVD-R(W) v režimu VR!!! Nechápu, proč to nejde na HDD, kde mohu také snad zaznamenat v režimu Video nekompatibilním (vysvětluji si aspoň, že to je režim, kde si mohu hrát s titulem volněji, ale pak je nutná rekomprese). A navíc ten Playlist se mi smaže, jakmile otevřu dvířka od DVD mechaniky - což je asi logické, když stříhám jen na DVD-R/W, ale v porovnání s Panákem prostě slabota.
ROMIKUS (22)|3.1.2008 19:38
Nevíte někdo jak udělat aby mi DVD finalizováne při přehravání nejprve najela do menu pro vyběr filmu.
Jakým softem odstranit prázdná okna v menu,když tam je třeba jen jeden nebo dva filmy ale abych zachoval to menu.
Lark (365)|3.1.2008 21:26
To mcak: s těma výpadkama signálu na Primě (Óčko nesleduju :) ) mám stejnou zkušenost i na mé plazmě 42PX70EA. Tak si myslím, že to s typem tuneru moc nesouvisí. Pravděpodobně citlivější tuner, nebo výkonější anténa to můžou zlepšit, ale ty výpadky (kolísání) na K46 (multiplex B) jsou chvilkově hodně hluboké. Normálně mám sílu i kvalitu signálu 100%, ale při tom kolísání to padá až ke 30% :-k (jsem asi 40km od Prahy). Multiplex A na K25 mám ale pořád na 100% a žádné kolísání jsem zatím nezaregistroval ani při sněžení nebo mlhách.
Fujtajfus (3)|24.1.2008 16:32
Ahoj chlapi, potrebuju poradit. Mam tohle DVD asi 3 dny a nejdou mi na tom poustet filmy z DVD+-RW a nevim proc. DVD-R bezi v pohode. Diky za radu.
Tomas_X (124)|24.1.2008 17:04
DVD-RW mi funguje, ovšem zkoušel jsem ty, které si Sony vypálil sám. Věci vypálené na PC jsem pouštěl zatím jen z DVD-R (taky úspěšně).
Problém může být v:
- na tom DVD+-RW nemáš film přesně v DVD specifikaci
- jedná se o DVD+-RW vypálené jiným přístrojem bez finalizace
- nekvalitní médium
- ????
Fujtajfus (3)|25.1.2008 08:59
Diky za radu. "C" je správně, je to v mediich. Zkusil jsem asi 20ks DVD RW + i - a fungujou mi asi 4 -RW (Samsung, Verbatim 4x) a 1 +RW(Sony 4x). Maxell 1-4x, Verbatim 6x, Sony 1x se bohuzel necapou. Tak jsem propojil stary DVD s novym a prekopiroval jsem to na HDD. Jeste bych se rad podelil se zkusenosti se zakaznickou linkou Sony. Tak mi pani poradila, ze si mam precist navod, kde mj. psali ze podporuje vse krome RAM. V Sony Centru v Olympii Plzen mi taky poradil zkusit ruzna media. Diky za rady
mates001 (75)|30.1.2008 01:44
Hosi,
pliz vy, ktori ho mate. Skuste pripojit na USB konektor externy HDD, portable HDD, databanku, USB kluc...
Bezi to? Najde obsah? Da sa obsah napr. zo 40GB databanky prekopirovat na HDD? Ide mi najma o FOTO a FILMY Divx. Koli tomu hladam DVD rekorder s USB. ZAtial som ale s USB u Samsungu mal problemy - ani USB kluc a ani databanku mi to nenaslo...

Dik mnohokrat!
M
Fujtajfus (3)|5.4.2008 22:39
Poradite mi, jak srovnam cas v programovem pruvodci