Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skystar 2, DVBviewer, CSlink, Phoenix

Radoo (1302)|24.10.2007 17:05
Zdravím znalce, potřeboval bych trochu pomoct.
Mám Skystar 2, DVBviewer, CSlink kartu od TT, Phoenix čtečku.
Kdysi jsem SS2 provozoval s DVBviever TE light verzi pro FTA programy.
Pak jsem chtěl zkusit to rozchodit s čtečkou karet. To se mi povedlo pouze s ProgDVB.
Chtěl bych to ale rozjet s DVBviewerem, ale marně.
Ne že by se mi nechtělo hledat, ale už to trvá moc dlouho a k ničemu to nevede.
Můžete poradit jakou verzi DVBvieweru, ovladačů, emulátoru CW a dalšího sw používáte, aby to jelo ?
Karta je načtená v HW sat přijímači.
Foolproof (2713)|24.10.2007 18:54
:)

DVBViewer je úmyslně napsán tak, že nepodporuje MD API rozhranní. Pro Phoenix jsou prakticky všechny pluginy napsány pro MD API. Jedině Vplug to řeší jeho autor to napsal i pro DVBV API.

DVBViewer je napsán pro použití s CI, ale jak z toho ven když SS2 nekomunikuje s žádným CAM ? Proto universální čtečka, třeba ten Phoenix, v DVBV je potřeba zapnout, že "Has a common interface" a do plugins dát emulátor, je to SoftCSA.dll od Pikaču, který udělá most mezi rozhranními a nyní pluginy umístěné v adresáři MDPlugins, naleznou svoje rozhranní.
Problémům není konec, je potřeba ještě CSA dekoder, DVBViewer jej neobsahuje, je jich několi typů, záleží co a jak na kterém PC jede nejlíp. Umísťuje se do rootu aplikace, je potřeba aby byl k dispozici po odeslání DCW do PC.

Takto to fungovalo ještě pro verzi 3.5.yyyy jak je to nyní nevím, nemám nyní žádnou funkční kartu, (skoro není důvod), takž nemohu zkusit.
Radoo (1302)|24.10.2007 22:17
Díky za radu. Celkově je to dost na bednu, tak snad objednám Skystar HD s CI a orig CW a bude to z krku, ale taky 5k včudu a SS2 s Phoenixem naprodej ... :)
Foolproof (2713)|24.10.2007 23:01
Pokud to chceš všecko udělat kvůli tomu, že má DVBV jakýsi MediaCenter, tak je to dost unáhlený krok.
Cena je úplně někde jinde, a nezapomeň, že ještě musíš koupit CAM.

Jsou i jiné playery......zadarmo.

http://www.geocities.com/thereal_pikachu/binary.zip nakopírovat do plugins
vytvořit adresář MDPlugins a tam dát všechno to, na co ti to jede v ProgDVB
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] spostit a obsah podadrsáře CSA nakopírovat do rootu DVBV(jsou tam všechny dekodery.)

Zkus to, nyní bys měl v pluginech všechno vidět a můžeš laborovat.Už to nevypadá tak hrozně ne ?
mirekv (7169)|25.10.2007 17:04
Já doma DVBViewer na DVB-S nerozchodil vůbec, nejde ladění. V práci na DVB-T v pohodě. Doma používám DVBDream a k tomu CWCamEmu.
Radoo (1302)|25.10.2007 23:49
[QUOTE=Foolproof;153837]Pokud to chceš všecko udělat kvůli tomu, že má DVBV jakýsi MediaCenter, tak je to dost unáhlený krok.
Cena je úplně někde jinde, a nezapomeň, že ještě musíš koupit CAM.

Jsou i jiné playery......zadarmo.

http://www.geocities.com/thereal_pikachu/binary.zip nakopírovat do plugins
vytvořit adresář MDPlugins a tam dát všechno to, na co ti to jede v ProgDVB
spostit a obsah podadresáře CSA nakopírovat do rootu DVBV(jsou tam všechny dekodery.)

Zkus to, nyní bys měl v pluginech všechno vidět a můžeš laborovat.Už to nevypadá tak hrozně ne ?[/QUOTE]

Díky za snahu, ale nejede. Jsem na to asi tele. Tož mosim připlatit a jít do Skystar HD s CI slotem a CW modulem. Útěchou mi je, že budu mít orig CW, že mi to načte kódy ze satelitu a nemusím to honit u sousedky důchodkyně ve stolním satu aby je načetlo, že to má DVB-S2, což jednou možná někdy využiju, a že to má mpeg4, což asi využiju taky. Snad to bude stabilní , jinak to jede zpátky.
Foolproof (2713)|26.10.2007 15:55
Má to MPEG4 ? A jako kde ? Pouze softwarově jako SS2, žádný dekoder se nekoná.
Do CI kartu nestrčíš, potřebuješ ještě Cryptoworks CAM.
Jestli DVBViewer propustí EMM, aby tě mohl provider třeba upgradovat si teda nejsem jistý vůbec, protože DVBViewer zásadně nastavení ECM a EMM neřeší, snad aby zamezil neoficiálnímu příjmu, ale možné to je, nevím.
Fyzická přítomnost hardwarového CI na druhou stranu dost omezuje využití CI softwarového, takže příjem dalších několika set atraktivních kanálů je značně ztížen, tím pádem se stává investice pouze do CSlinku v takové výši, dost vysokou.
Retiree (659)|25.11.2007 20:41
Zdravím všechy, Foolproofa především. Po vložení CA-modulu do PC (do adaptéru PCMCIA/PCI) jej XP správně rospoznají jako Technisat DVB_CA_Module a požadují instalaci ovladače, klterý ovšem nemám a nevím kde jej hledat. Poradíte? (CAM Technisat MultiCrypt 1 CI, karta CableStar 2PCI, sw DVBViewer Pro 3.9, provider UPC/Karneval, STB+SmartCard).
Foolproof (2713)|26.11.2007 01:21
Neporadím, s tímto osobní zkušenost nemám, snad je k tomu nějaké CDčko......
Retiree (659)|26.11.2007 08:46
Jedná se o CAM pro použití především v satelitních přijímačích, výrobce zjevně nepočítá s jeho použitím v PC (resp. s jeho komunikací s kartou bez CI slotu). CD není, ani na webu Technisatu žádný vhodný driver. Bohužel o ovladačím vím jen to, že existují, i tak díky.
blueant (820)|26.11.2007 09:43
No ja osobne pochybujem ze ovladace na to su. Neviem o ziadnom plugine pre DVBPLAYER, ktory by spolupracoval s MODULom v PCMCIA slote.
To ze sa hlasi je len vec identifikacie.
Radoo (1302)|27.11.2007 13:05
Jen pro info, mě jede CAM v CI slotu Skystar HD, načítá i kódy ze satelitu při změně ...
Retiree (659)|27.11.2007 15:46
Díky Radoo za povzbuzení, i když od karty s CI slotem bych to skoro očekával...
blueant (820)|27.11.2007 16:03
[QUOTE=Radoo;156886]Jen pro info, mě jede CAM v CI slotu Skystar HD, načítá i kódy ze satelitu při změně ...[/QUOTE]

No ale to je o niecom uplne inom ;)
Radoo (1302)|27.11.2007 18:44
[QUOTE=Retiree;156896]Díky Radoo za povzbuzení, i když od karty s CI slotem bych to skoro očekával...[/QUOTE]
Ne všichni o tom jsou přesvědčeni ...
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=154025&postcount=7
Foolproof (2713)|27.11.2007 19:00
:)
1. Blueant myslel, že CAM ze stolního přijímače je o něčem jiném, než karta s CI,slot
2. Uveřejněním pořizovacích nákladů interface, CAMů pro jednotlivé systemy ve srovnání s universálním Phoenixem za bratru 380 Kč se určitě vyzdvihne genialita investice kvůli občasnému upgradu sledovacích práv. Zvlášť výrazné to bude, až příští týden Nova vypne HD, automatický upgrade Cryptoworksu bude opravdu pro HD kartu velmi užitečný.
Radoo (1302)|27.11.2007 21:21
1. vím co myslel a neragoval jsem na něj ...
2. o pořizovacích nákladech nemá cenu debatovat, o tom že člověk chce koupit HW, nainstalovat SW a je to hotový bez toho, aby lovil někde nějaký pluginy a upravoval ini soubory, občas aktivoval kartu ve stolním satelitu, atd. to už na debatu moc není ...
Ne každý řešení je ideální pro každýho, pravděpodobně to vyrábějí, protože se to kupuje ...
Není to nic složitého na pochopení.