Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PIONEER DVR-550HX-S

OVCA (9)|29.10.2007 12:04
Zdravím, nemá niekto tento model?

Rozmýšľal som nad panasonic DMR-EX77EP o ňom je tu dosť popísané
a Sony RDR-HXD870 ale podľa skúsenosti uživateľov, asi nehrozí.

Ale moc som o PIONEER DVR-550HX-S nenašiel, nemá ho niekto doma, lebo neskúšal, alebo nejakú recenziu či diskusia, najlepšie v SKV/CZ.

NEnašiel som v popise či má CM (vystrihávanie komerčných prestávok) a či vie dopočítať film ak sa z HDD nevojde na DVD?

JO ako mohol by mi niekto vysvetliť ako využijem CI slot ?

Alebo rozdiel medzi DVR-LX60D a PIONEER DVR-550HX-S, aspoň ja som si nič nevšimol?

dík
robert.kotasek (777)|29.10.2007 12:45
CI slot vyuzijes naprikald na dekodovani mpeg4...
Xaver (149)|29.10.2007 23:07
[QUOTE=OVCA;154239]
NEnašiel som v popise či má CM (vystrihávanie komerčných prestávok) a či vie dopočítať film ak sa z HDD nevojde na DVD?
[/QUOTE]
Vystřihávání a rozpoznání nemá... pouze ručně,

[QUOTE=OVCA;154239]
JO ako mohol by mi niekto vysvetliť ako využijem CI slot ?
[/QUOTE]

CI Slot slouží k zasunutí modulu na placenou TV nebo jiný např. dekódovací modul MPEG4 na MPEG2 jak již bylo řečeno ...
Tedy pro rozšíření funkčnosti přístroje.

[QUOTE=OVCA;154239]
Alebo rozdiel medzi DVR-LX60D a PIONEER DVR-550HX-S, aspoň ja som si nič nevšimol?
[/QUOTE]

DVR-LX60D má navíc: CI slot, USB 2x typ A,B (550HX-S nemá USB), možnost připojení usb klávesnice pro zadávaní názvů na HDD, možnost USB připojení k PC a synchro MP3 a JPG na PC a na HDD, černé šasi.
...ale hlavně cena je větší

Výběr udělej dle účelu užití...velmi zjednodušeně lze říci, že lze volit:
Panasonic - k nahrávání videa a foto JPEG
Pioneer - hrací skřínka, vše na HDD MP3/JPEG/video/hudbu
Sony - Pioneer za mensi penize a mene funkci a vice chyb
OVCA (9)|30.10.2007 16:35
Jo super, dík, mám v tom jasnejšie :)
P.Michal (22)|10.11.2007 17:48
Tak jsem dnes v obchodě objevil nový model Pioneer 555 hx. O proti 550 má již USB. Cena 16 900,-. Je ale otázkou zda je USB až tak nepostradatelná funkce. Jediné co mne na Pioneerech odrazuje je 160 GB HDD. Pokukuji po tom 550HX, ale jak říkám, mám obavy z těch 160 GB.
Xaver (149)|15.11.2007 13:58
[QUOTE=P.Michal;155416]Tak jsem dnes v obchodě objevil nový model Pioneer 555 hx. O proti 550 má již USB. Cena 16 900,-. Je ale otázkou zda je USB až tak nepostradatelná funkce. Jediné co mne na Pioneerech odrazuje je 160 GB HDD. Pokukuji po tom 550HX, ale jak říkám, mám obavy z těch 160 GB.[/QUOTE]

Obavy mas z ceho? Ze bude HDD 160GB maly? Kazdy HDD je maly! Jde o jen o mazani prehranych filmu...
Vyhoda HDD 160GB je ze vetsinou to jsou 1plotnové disky, které se méně zahřívají, což má určitě vliv na spolehlivost.

Pioneer je nejdal v poctu novych funkci ,spolu s LG a Samsungem, ale tito mivaji problemy se spolehlivosti a kvalitou.

Kdy jsi narazil na Pioneer 555 HX? Nikde jsem jej nevidel? Ma digitalni tuner?
jofa1 (5)|15.11.2007 15:58
[QUOTE=Xaver;155847]Kdy jsi narazil na Pioneer 555 HX? Nikde jsem jej nevidel? Ma digitalni tuner?[/QUOTE]

např.
http://www.hifipartner.cz/items/pioneer-dvr-555-hx-s.aspx
Z podstaty značení, tak jak to chápu, mají modely "HX" DVB-T tuner

Taky bych se přimlouval za více infa/zkušeností o modelu DVR-550HX resp. DVR-555HX ... ale ono to bohužel bude asi tak, že to vážně moc lidí nemá. Na zahraničních fórech taky nic moc.

Tak alespoň co se mi podařilo najít k DVR-550HX:
- manuál (eng) k DVR-550HX
http://www.superfi.co.uk/index.cfm/page/moreinfo.cfm/Product_ID/3374

- někde jsem četl rozhořčenou ponámku, že to neumí nahrávat na HDD z tuneru a zároveň přehrávat DVD
(otázkou je, jestli to někdo umí, nezkoumal jsem)
P.Michal (22)|15.11.2007 18:20
[QUOTE=jofa1;155857]např.
http://www.hifipartner.cz/items/pioneer-dvr-555-hx-s.aspx
Z podstaty značení, tak jak to chápu, mají modely "HX" DVB-T tuner

Taky bych se přimlouval za více infa/zkušeností o modelu DVR-550HX resp. DVR-555HX ... ale ono to bohužel bude asi tak, že to vážně moc lidí nemá. Na zahraničních fórech taky nic moc.

Tak alespoň co se mi podařilo najít k DVR-550HX:
- manuál (eng) k DVR-550HX
http://www.superfi.co.uk/index.cfm/page/moreinfo.cfm/Product_ID/3374

- někde jsem četl rozhořčenou ponámku, že to neumí nahrávat na HDD z tuneru a zároveň přehrávat DVD
(otázkou je, jestli to někdo umí, nezkoumal jsem)[/QUOTE]

Když budu nahrávat na HDD a chtít sledovat DVD, tak jej šoupnu do přehrávače. Tato funkce by mne zas až tak netrápila. Tak jsem dnes zase okukoval tu 555, no je to mazel. S tím 160GB harddiskem to asi nebude až tak žhavé, po debatě v prodejně mi bylo sděleno, že na HDD 160 u Piuoneera se vejde skoro stejně jako do Panasonika 87 s 250GB HDD. I podle katalogů těchto značek to tak vyznívá. Nakonec asi tedy půjdu buď do té 555 nebo 550 Pioneera. Rozdíl jen v USB. Co se mi u Pioneera líbí je možnost volby co bude v provozu, zda HDD nebo DVD mechanika.
jofa1 (5)|16.11.2007 10:24
[QUOTE=P.Michal;155869]Když budu nahrávat na HDD a chtít sledovat DVD, tak jej šoupnu do přehrávače. Tato funkce by mne zas až tak netrápila.[/QUOTE]
mno jo, mne to trapi, ja starej player vyhodim ...

[QUOTE=P.Michal;155869]S tím 160GB harddiskem to asi nebude až tak žhavé, po debatě v prodejně mi bylo sděleno, že na HDD 160 u Piuoneera se vejde skoro stejně jako do Panasonika 87 s 250GB HDD.[/QUOTE]
Tak tomu nerozumim.
Nahrává to do mpeg2 stejně jako Panasonic, při zachování podobné kvality to nemůže být jednou tolik.
V SP to dá 68h, citace z manuálu Pioneer :

Recording time
HDD (160 GB)
XP+ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Approx. 23 h
Fine (XP) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Approx. 34 h
Standard Play (SP) . . . . . . . . . . . . . . . . . . Approx. 68 h
Long Play (LP) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Approx. 136 h
Extended Play (EP) . . . . . . . . . . . . . . . . . Approx. 204 h
Super Long Play (SLP) . . . . . . . . . . . . . . Approx. 272 h
Super Extended Play (SEP) . . . . . . . . . . Approx. 340 h
Manual Mode (MN) . . . . . . . . . . . Approx. 23 h to 455 h

Panasonic ma v režimu SP 70h (160GB) resp. 111h (250GB)

[QUOTE=P.Michal;155869]Nakonec asi tedy půjdu buď do té 555 nebo 550 Pioneera. Rozdíl jen v USB. Co se mi u Pioneera líbí je možnost volby co bude v provozu, zda HDD nebo DVD mechanika.[/QUOTE]
Tak at dobre poridis a prosim po nakupu postrehy sem :-)

btw, pozor na mechaniku, cetl jsem stiznosti na hlucnost ...
P.Michal (22)|16.11.2007 14:58
btw, pozor na mechaniku, cetl jsem stiznosti na hlucnost ...[/QUOTE]

To s tou hlučností to údajně bylo u předchozí řady, loňské modely. U těch nových snad prý problém vyřešen. Někde na nějakém fóru o tom byla zmínka.
P.Michal (22)|16.11.2007 14:59
Tak 555HX je objednán. Do středy by měl být doma a potom budu informovat.
OVCA (9)|18.11.2007 18:28
zdravím, trochu som nemal čas, tak stále som nič nekúpil :D, pozeral som philipsa, ale nakoniec nevyhralo ani to USB, 87 je lepšia pre mňa.

No ak vydržím, tak počkám na reakcie na ten pioneer, ešte si to pozrem.
Honza07 (1)|22.11.2007 00:47
TO: P.Michal - Ahoj, tak uz mas doma ten Pioneer 555HX? Jak jsi s nim spokojen? Resim ted jeho nakup taky, tak budu rad, kdyz se se mnou (s nami) podelis o rady, pripadne te prosim o zaslani emailu. Email na me je [email]pracovni207@seznam.cz[/email]. Diky za info a mej se.
jofa1 (5)|22.11.2007 13:29
Zadny mailovani chlapi, pekne sem s informacema, urcite nas pred tim rozhodnutim stoji vic ;-)

To Michal.P : ... uz jsme zvedavi ;-)
P.Michal (22)|22.11.2007 18:30
Tak už je doma. Zatím mám hlavu v péru. Tolik všemožných informací. Zatím se seznamuji. Zkoušel jsem nahrávat z analog. kamery a TV. Obojí bez problémů. Nejhorší bude vychytat kolik záznamu a v jaké nejlepší kvalitě nahrát na DVD. Jak jsem tak zatím pochopil, tak se dá nastavit kolik minut, nebo hodin se má vlézt na DVD a on sám upraví kvalitu podle délky záznamu. Tak jsem to pochopil. Musím ještě laborovat. Jinak hlučnost je myslím v pohodě. Když sedím u něj tak je slyšet jen že fouká ventilátor. Ze sedačky při sledování filmu je to OK. Co se mi líbí je funkce DVD/HDD. Volba co je v chodu. Takže při sledování filmu z mechaniky je HDD vypnut a na opak. Jinak menu, alespoň pro mne je velice přehledné a srozumitelné. Obraz TV vysílání přes TV tuner je o móóóóóóóc lepší než přímo z televize.

Jediné co musím vyřešit je digitální propojení audia. Rekorder má jen koax a já mám na receiveru jen optiku. Existuje na to nějaký konvertor, musím se po něm podívat.
Xaver (149)|22.11.2007 19:48
Můžeš mi zodopovědět několik dotazů?

Jedná se mi o funkce související s přehráváním hudby.

- přehraješ MP3/FOTO přímo z USB?
- jaká je rychlost čtení/kopírování z USB - dřívejší modely rychlost měli velmi pomalou?
- jaké zařízení (pevný disk/usb flashdisk/čtečku karet) můžeš do USB?
- z jakých všech médií (CD-R/CD-RW/DVD-RAM/DVD-R/DVD+R/DVD-RW/DVD+RW) nahraješ MP3 na HDD?
- pokud máš puštěnou hudbu z HDD nahraje se TV pořad dle časovače na HDD?
- pokud máš puštěnou hudbu z CD nahraje se TV pořad dle časovače na HDD?
- můžeš používat češtinu v názvem MP3 souborů a složek?
- čte 2 vnořené složky př.AUTOR/ALBUM/?

Diky moc za odpoved!
P.Michal (22)|23.11.2007 07:33
[QUOTE=Xaver;156486]Můžeš mi zodopovědět několik dotazů?

Jedná se mi o funkce související s přehráváním hudby.

- přehraješ MP3/FOTO přímo z USB?
- jaká je rychlost čtení/kopírování z USB - dřívejší modely rychlost měli velmi pomalou?
- jaké zařízení (pevný disk/usb flashdisk/čtečku karet) můžeš do USB?
- z jakých všech médií (CD-R/CD-RW/DVD-RAM/DVD-R/DVD+R/DVD-RW/DVD+RW) nahraješ MP3 na HDD?
- pokud máš puštěnou hudbu z HDD nahraje se TV pořad dle časovače na HDD?
- pokud máš puštěnou hudbu z CD nahraje se TV pořad dle časovače na HDD?
- můžeš používat češtinu v názvem MP3 souborů a složek?
- čte 2 vnořené složky př.AUTOR/ALBUM/?

Diky moc za odpoved![/QUOTE]

Tak tak daleko jsem se ještě nedostal, ale fotky s USB bez problémů.
Xaver (149)|23.11.2007 17:47
[QUOTE=P.Michal;156527]Tak tak daleko jsem se ještě nedostal, ale fotky s USB bez problémů.[/QUOTE]

Jasne....jak budes mit cas, pomuzes tak spoustu lidem, kteri tyto info nikde jinde neziskaji.
Staci kdyz se na nas nevykasles...
P.Michal (22)|23.11.2007 17:53
[QUOTE=Xaver;156582]Jasne....jak budes mit cas, pomuzes tak spoustu lidem, kteri tyto info nikde jinde neziskaji.
Staci kdyz se na nas nevykasles...[/QUOTE]

Samozřejmně podám info, ale teď musím vyřešit ten problém s audio digital výstupem. Tady je ppodrobný popis problému. https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=14379

Prosím poraďte.
P.Michal (22)|25.11.2007 10:17
[QUOTE=Xaver;156486]Můžeš mi zodopovědět několik dotazů?

Jedná se mi o funkce související s přehráváním hudby.

- přehraješ MP3/FOTO přímo z USB?
- jaká je rychlost čtení/kopírování z USB - dřívejší modely rychlost měli velmi pomalou?
- jaké zařízení (pevný disk/usb flashdisk/čtečku karet) můžeš do USB?
- z jakých všech médií (CD-R/CD-RW/DVD-RAM/DVD-R/DVD+R/DVD-RW/DVD+RW) nahraješ MP3 na HDD?
- pokud máš puštěnou hudbu z HDD nahraje se TV pořad dle časovače na HDD?
- pokud máš puštěnou hudbu z CD nahraje se TV pořad dle časovače na HDD?
- můžeš používat češtinu v názvem MP3 souborů a složek?
- čte 2 vnořené složky př.AUTOR/ALBUM/?

Diky moc za odpoved![/QUOTE]

Tak nějaké poznatky. Zatím mohu říct že bez problémů.

-MP3/FOTO jde přímo z USB bez ukládání na HDD, jediný problém, ale ten je prý i ujiných rekorderů je ten že
fotky upravené v Zoner Photo Studiu nezobrazí, z Photoshopu ano.
-rychlost čtení je v podstatě okamžitá, kopírování proběhlo rychlostí 33 skladeb MP3 za cca 4 min. Moc
nebo málo? taky záleží na rychlosti Flashdisku.
-média, zatím vyzkoušeno DVD-R a CD-R, z nich MP3 na HDD jdou
-zatím nevyzkoušeno
-zatím nevyzkoušeno
-čeština jde ale bez háčků, názvy se na HDD načtou se znaky místo písmen s háčky, jde přepsat
-tak jsem zkoušel ty adresáře a rozbalí se hned seznam alb a skladby. Takže třeba když máš složky ROCK,POP atd, tak se rozbalí rovnou jejich obsah do hromady. Př. Žánr - Interpret - Album- Skladby, tak se otevře Album a po boku je seznam skladeb. Takže ze včech Žánrů se udělá seznam alb. Ale v Jukeboxu už si ze stažené hudby na HDD můžeš udělat co chceš.

To je k tvým dotazům. Dnes jsem zkoušel edit TV vysílání. Nahrával jsem celou noc a následně jsem dělil jednotlivé pořady a mazal reklamy. Nemám zkušenosti z jiných přístrojů, ale myslím, že docela konfort. Přesnost střihu je velice dobrá.
petr.pc (23)|25.11.2007 10:56
Pro P.Michal
Prosím tě můžeš napsat a vyzkoušet jaký máš přesně typ PIONEER DVR-550HX-S nebo PIONEER DVR-555HX-S a jestli je tam analog i DVB-T tunera , z USB jdou číst DivX například z flash disku.Díky moc.
P.Michal (22)|25.11.2007 14:52
[QUOTE=petr.pc;156703]Pro P.Michal
Prosím tě můžeš napsat a vyzkoušet jaký máš přesně typ PIONEER DVR-550HX-S nebo PIONEER DVR-555HX-S a jestli je tam analog i DVB-T tunera , z USB jdou číst DivX například z flash disku.Díky moc.[/QUOTE]

Mám 555HX-S, X znamená že je vybaven DVB-T tunerem. DivX jsem z flashu nezkoušel bo se mi na něj nevejdou. Mám malý. Jinak z CD jdou i s titulkama, tedy zatím co jsem zkoušel tak to titulky psalo. O proti 550 je rozdíl právě v tom USB a propojení s PC
petr.pc (23)|25.11.2007 17:40
Díky moc Petr
Xaver (149)|25.11.2007 18:12
Pro P.Michal.

Jeje...
Díky moc za odpoved!!!!!!!!!!!!!

Nejvic me zajima zda muzes mit puštěnou hudbu a zda se nahraje TV pořad dle časovače na HDD?
Zda-li zalezi odkud je hudba pustena CD/DVD/HDD/USB, a jestli dojde preruseni reprodukce hudby
nebo co se stane?
Xaver (149)|25.11.2007 18:41
Pro P.Michal.

Jeste doplnim...

U starych Pioneeru byla PRÝ viditelne pomalé zobrazení FOTO z USB, př. bezne 2MPix foto se zobrazovalo cca 20-30s... To uz asi neni pravda ?!

Rychlost kopírování je tedy cca 33 skladeb MP3 x 5MB za cca 4 min odpovida 33x5/(4x60)x8= 5,333Mb/s
Coz pokud je zapis z rekorderu na USBFlash velmi dobre, pokud je to z USBFlash do HDD rekorderu.
Pak je to slabe... Nevim jak mas kvalitni USBFlash.
Nevis zda je USB 2.0 a zda je HiSpeed?

Mas pravdu i u jiných rekorderů je problem ze fotky upravené v editorech se nemusi zobrazit a to nejen u Sony ale i pise to v manualu Panasonic!!!!

K te češtině u názvů MP3.... co je za znak místo písmen s háčky ...mezera, ctvereček nebo se vynechá uplne?

Neporozumnel jsem ty adresáře ...
Zobrazi nazvy adresaru obsahujici MP3 a nazvy vlastnich MP3?
Je mi jasne ze pak si to muzes v JUKEBOXu upravit...proc ale delat stejnou praci znovu ze?!
P.Michal (22)|25.11.2007 19:45
[QUOTE=Xaver;156736]Pro P.Michal.

Jeste doplnim...

U starych Pioneeru byla PRÝ viditelne pomalé zobrazení FOTO z USB, př. bezne 2MPix foto se zobrazovalo cca 20-30s... To uz asi neni pravda ?!

Rychlost kopírování je tedy cca 33 skladeb MP3 x 5MB za cca 4 min odpovida 33x5/(4x60)x8= 5,333Mb/s
Coz pokud je zapis z rekorderu na USBFlash velmi dobre, pokud je to z USBFlash do HDD rekorderu.
Pak je to slabe... Nevim jak mas kvalitni USBFlash.
Nevis zda je USB 2.0 a zda je HiSpeed?

Mas pravdu i u jiných rekorderů je problem ze fotky upravené v editorech se nemusi zobrazit a to nejen u Sony ale i pise to v manualu Panasonic!!!!

K te češtině u názvů MP3.... co je za znak místo písmen s háčky ...mezera, ctvereček nebo se vynechá uplne?

Neporozumnel jsem ty adresáře ...
Zobrazi nazvy adresaru obsahujici MP3 a nazvy vlastnich MP3?
Je mi jasne ze pak si to muzes v JUKEBOXu upravit...proc ale delat stejnou praci znovu ze?![/QUOTE]

Ten Flash disk mám takový ůplně obyč, takže žádné zázraky. Je to z flash na HDD.
Místo písmene s háčkam je tam černý čtvereček.
S těmi adresáři, tady je příklad. Budeš mít na flash disku tento strom adresářů:
Hudba MP3/Domácí/Folk/Nohavica/Divné století/vlastní skladby, tak v rekorderu se zobrazí pouze Divné století/vlastní skladby. Snad je to srozumitelnější.
Jinak jsem už vypálil první film z HDD na DVD-RW. Když se s tím člověk naučí tak to bude OK.
Xaver (149)|26.11.2007 16:08
Tak jsem ty adresáře pochopil správně....

Muzes jeste zkusit to soucasne prehrani hudby z CD/USB/HDD a nahravani z TV?
Na to sem fakt moc zvedavy !
P.Michal (22)|26.11.2007 18:29
[QUOTE=Xaver;156800]Tak jsem ty adresáře pochopil správně....

Muzes jeste zkusit to soucasne prehrani hudby z CD/USB/HDD a nahravani z TV?
Na to sem fakt moc zvedavy ![/QUOTE]

Tak to funguje. Pustil jsem nahrávání z TV a zasunul USB a spustil, hrálo, potom jsem navolil Jukebox a hrálo, vložil jsem CD a co myslíš? Hrálo. Proč tě to tak zajímá, u jiných přístrojů to nejde?
Jinak jsem zjistil velice dobrou funkci při pálení. Údajně to umí jen Pincek. Když chceš vypálit film z HDD, tak když zadáš jeho délku, př. 1h,30min, tak sám automaticky zvolí kvalitu nahrávky vůči kapacitě DVD

Teď jsem si přečetl že chceš vědět to přehrávání při programovaném nahrávání. Při stisknutí REC to jde, ale programové nahrávání jsem ještě nezkoušel. To nechávám až do druhého kola seznamování.
Xaver (149)|27.11.2007 10:59
[QUOTE=P.Michal;156816]Tak to funguje. Pustil jsem nahrávání z TV a zasunul USB a spustil, hrálo, potom jsem navolil Jukebox a hrálo, vložil jsem CD a co myslíš? Hrálo. Proč tě to tak zajímá, u jiných přístrojů to nejde?
Jinak jsem zjistil velice dobrou funkci při pálení. Údajně to umí jen Pincek. Když chceš vypálit film z HDD, tak když zadáš jeho délku, př. 1h,30min, tak sám automaticky zvolí kvalitu nahrávky vůči kapacitě DVD

Teď jsem si přečetl že chceš vědět to přehrávání při programovaném nahrávání. Při stisknutí REC to jde, ale programové nahrávání jsem ještě nezkoušel. To nechávám až do druhého kola seznamování.[/QUOTE]

To me nejvic zajima - hudba při programové nahrávání - nechci zmeskat TV porad jen proto, že
jsem si na chvili pustil Pink Floyd...

Bohuzel u jinych znacek se totiz nekdy neprovede naprogramovane nahravani, z duvodu ze s rekorderem
neco delas.
Spatne je zejmena kopirovani, ktere rekorder zamestna na cely uvazek.
To ale jako člověk z branže chapu a nevadi mi to, ale jina omezeni me fakt s.rou.
V manualech se ale niceho nedoctes... ver, ze je mam projeté snad 1000x...

Chci mít doma 1 přístroj s 1 DO na hudbu, foto, video... (nesmí to být nic s Microsoftem ;-) ...ani jinym OS)
Hudbu (MP3) chci poslouchat jen jako kulisu, bez extra naroku na kvalitu.
Upřednostnuji komfort před kvalitou.

Jeste jednou diky za odpoved, pokud budes mit cas tak mi vyzkousej jeste toto.
Budu Ti moc povdecny.
jofa1 (5)|27.11.2007 14:02
To Xaver: s tim naprogramovanym nahravanim pri aktualnim poslechu Floydu by to melo slapat, umel to i predchozi model, snad nam to potvrdi P.Michal.

To P.Michal: predne, diky za doted poskytnuta infa :-)
pokud muzu poprosit, tak jeste proverit nasl. veci :
- hlucnost vetraku (vecer/v noci, kdy je fakt ticho)
- hlucnost mechaniky (dtto)
- cestinu v EPG
- nemas moznost pripojit externi HDD pres USB ? -> co vse se z toho da zkopirovat na interni HDD (u 545HX nesly treba Divx fajly ...)

... k te cestine v EPG, nekde jsem, zase pro predchozi model, vystoural nasledujici a pomahalo to ... :
(plati pro dvr-545HX)
České jazyky v EPG nastavíte podle vyjádření servisu tak, že
1. nenastavíte PSČ
2. jako časovou zónu nastavíte GMT+2
3. při ladění zvolíte zemi Belgie

... pak je teda jeste otazkou, zda to bude dobre nahravat naprogramovane veci, kdyz to bude o hodinu jinde ;-)
jm252485 (43)|27.11.2007 16:53
[QUOTE=P.Michal;156816]Jinak jsem zjistil velice dobrou funkci při pálení. Údajně to umí jen Pincek. Když chceš vypálit film z HDD, tak když zadáš jeho délku, př. 1h,30min, tak sám automaticky zvolí kvalitu nahrávky vůči kapacitě DVD[/QUOTE]

Tohle umí i Panasonic v módu FR (Flexible Recording). Funguje to O.K. - lze tak nahrávat i v "super režimu" nejvyšší kvality, kdy film 2 hodiny zabere 8 GB,pak se to dá ostříhat a pomocí FR nahrát tak, aby se zaplnilo 4.7 GB DVD. Má to jeden háček (asi u Pioneera) - znovu se to překódovává, takže rychlost je 1:1
P.Michal (22)|27.11.2007 17:58
[QUOTE=jm252485;156905]Tohle umí i Panasonic v módu FR (Flexible Recording). Funguje to O.K. - lze tak nahrávat i v "super režimu" nejvyšší kvality, kdy film 2 hodiny zabere 8 GB,pak se to dá ostříhat a pomocí FR nahrát tak, aby se zaplnilo 4.7 GB DVD. Má to jeden háček (asi u Pioneera) - znovu se to překódovává, takže rychlost je 1:1[/QUOTE]

No zkoušel jsem to a vypáleno bylo za cca 10min.
P.Michal (22)|27.11.2007 18:11
[QUOTE=jofa1;156892]To Xaver: s tim naprogramovanym nahravanim pri aktualnim poslechu Floydu by to melo slapat, umel to i predchozi model, snad nam to potvrdi P.Michal.

To P.Michal: predne, diky za doted poskytnuta infa :-)
pokud muzu poprosit, tak jeste proverit nasl. veci :
- hlucnost vetraku (vecer/v noci, kdy je fakt ticho)
- hlucnost mechaniky (dtto)
- cestinu v EPG
- nemas moznost pripojit externi HDD pres USB ? -> co vse se z toho da zkopirovat na interni HDD (u 545HX nesly treba Divx fajly ...)

... k te cestine v EPG, nekde jsem, zase pro predchozi model, vystoural nasledujici a pomahalo to ... :
(plati pro dvr-545HX)
České jazyky v EPG nastavíte podle vyjádření servisu tak, že
1. nenastavíte PSČ
2. jako časovou zónu nastavíte GMT+2
3. při ladění zvolíte zemi Belgie

... pak je teda jeste otazkou, zda to bude dobre nahravat naprogramovane veci, kdyz to bude o hodinu jinde ;-)[/QUOTE]

Větrák ne že by dělal nějaký randál je slyšet takové foukání, když je večer ticho, sledování filmu to neruší a za dne to snad ani není slyšet. mechanika je slyšet pokud sedíš s uchem přilepeným na přístroji, tak slyšíš že se uvnitř něco děje.

EPG bohužel nevyzkouším bo nemám digitální příjem TV, ale Guide plus není v češtině

S tím ext. HDD jsem to zkoušel jen tak běžně a nic, ale asi bude problám v tom že jej mám v NTFS, ůdajně by měl být ve FAT 32. Musím vyzkoušet
P.Michal (22)|29.11.2007 21:28
Tak jsem zkusil to programové nahrávání + přehrávání hudby (zatím z HDD) a jde to, tak myslím že to půjde i z USB a CD/DVD.

Dotaz na majitele nějakého DVD recorderu Pioneer. Jak je to u nás s tím Guide Plus? Nějak se mi to nedaří rozpohybovat.
Xaver (149)|1.12.2007 13:38
[QUOTE=P.Michal;157110]Tak jsem zkusil to programové nahrávání + přehrávání hudby (zatím z HDD) a jde to, tak myslím že to půjde i z USB a CD/DVD.

Dotaz na majitele nějakého DVD recorderu Pioneer. Jak je to u nás s tím Guide Plus? Nějak se mi to nedaří rozpohybovat.[/QUOTE]

Diky...
LOPATA69 (5)|2.12.2007 20:53
[QUOTE=P.Michal;157110]Dotaz na majitele nějakého DVD recorderu Pioneer. Jak je to u nás s tím Guide Plus? Nějak se mi to nedaří rozpohybovat.[/QUOTE] VČR nefunguje (ani u ostatních značek). Musí ti stačit EPG, pokud máš dig.příjem.
P.Michal (22)|3.12.2007 17:04
[QUOTE=LOPATA69;157442]VČR nefunguje (ani u ostatních značek). Musí ti stačit EPG, pokud máš dig.příjem.[/QUOTE]

Tak to si ještě budu muset počkat
Roman M. (3)|21.1.2008 19:00
Dobry den vsem,

Mam cerstve Pioneer DVR-555HXS. Vase prispevky jsem prosel, ale stale nemam uplne jasno v nasledujicim:
- Nabizi 2 volby program. pruvodce - Digital EPG nebo Guide Plus. Prvni jsem zprovoznil s nastavenim Belgie, ale slouzi pouze k informacim o digitalnich kanalech. Neni pristup k ShowView a k manualnimu casovani zaznamu pro analog. stanice, u kterych mam porad vyrazne cistsi prijem.
- Nechodi mi Guide Plus - je vubec jako takovy spusten v CR ? Jako jazyk nelze nastavit cestinu, proto mam anglictinu.
- "Host channel " - je spravne automatic nebo manual setup ?
- Guide Plus mi pise jako system information : Version 1.01 / IR1.217

Ke kvalite signalu (jsem sever Prahy):
- Pioneer mi "predhazuje" RF kanal 25, ktery indikuje silu signalu kolem 43%, ale casto to vypadne na 0%.
- kdyz manualne preladim na RF kanal 46, sila signalu vyskoci na 94% a kvalitu signalu indikuje "100% dobry". Ale tenhle RF kanal nevim, kam ulozit na pevno. Vzdy se to vraci ke kanalu 25.
- to vse na v podstate "kus dratu". Samozrejme chci co nejdrive koupit digit. antenu, muzete doporucit ?

Diky moc za odpovedi.

R.
Xaver (149)|22.1.2008 10:25
To: Roman M
Ze zkusenosti vim, ze pokud je silny signal staci prutova antena za 200,- Kč (vyzkouseno na LCD TV Panasonic). Lepsi antena (i prutova) ma v sobe zesilovac, ktery je napajen prilozenym adapterem.
Myslim ze rozdil mezi "analogou a digitalni" neni protoze prijimaji na stejnych pasmech...jist si nejsem.
Konkretni radu nemam...

Tip. Nektere TV a rekordery umoznuji napajeni +5V po signalovem kabelu mezi TV a antenou a nemusis
tak pouzit adapter a mas tak mene kabelu...


Mam dotaz zda pretrvavaji ty vypadky az poridis slusnou antenu a zda nedochazi k zamrzavani obrazu pri DVB-T...
O zamrzavani totiz hovori vlastnici rekorderu Sony RDR-HXD 870 a 970, zrejme chyba v digituneru...
Je verejnym tajemstvim ze tyto rekordery jsou uvnitr vlastne Pioneer a ja si myslim ze konkretne DVR-555HX-S.
Nemas proto stejny problem?
Roman M. (3)|23.1.2008 23:17
To: Xaver
Diky za reakci i tip. Ano, obraz obcas zamrzava, domnival jsem se, ze se to zlepsi prave porizenim anteny, kterou bych pripojil do antenniho digit. vstupu (proto jsem mozna nepresne rozlisoval analog. a digit. antenu, myslel jsem ale tyto 2 vstupy, protoze i manual uvadi pro vstupy "Antenna RF IN" a "Antenna (Digital) IN).
Ja si rovnez nejsem jisty, ale myslim, ze mezi nimi rozdil musi byt. Kdyby nebyl, mohl bych k antenni zasuvce od silne stresni domovni anteny pripojit rozbocovac, ze ktereho bych vedl 2 kabely, kazdy do jednoho tuneru.
O tom, ze zminene Sony rekordery jsou vlastne Pioneer vim z recenze na digilidi. To bych nebyl moc nadseny, protoze s tim by se asi nedalo nic delat, a opakovane 5-10sekundove zamrznuti v nahranych filmech mit nechci (i kdyz fimozrout zrovna moc nejsem :). Nebot jak jsem psal - kdyby se mi povedlo na stalo mit RF kanal 46 a ne 25, sila signalu okamzite poskoci, ale zakrikl jsem to :) - i na nem jsem uz zaregistroval zamrzani, takze by to nasvedcovalo spis na ten tuner. Ale uvidim po nakupu nejake aktivni prutovky s integr. zesilovacem, dam vedet. Jinak tenhle Pioneer umi napajet antenu (+5V a 30mA).

Manual rovnez uvadi: nepripojujte komponent (=TV), ktery prijima analog. signaly ke zdirce ANTENNA (DIGITAL) OUT. Takze antenni koax. kabel jsem dal jen do ANTENNA RF OUT vystupu smerem k TV. A ja mam 8 let starou TV Grundig (na kterou jsem mimochodem zatim nepremluvil DVD, aby slo pouzit DVD dalk. ovladac. na jeji ovladani. Navod je jednoduchy, u starsiho Philips VHS videorekorderu to slo, ale tady Pioneer vubec nereaguje).

Kdybys Te napadlo neco ke zbyvajicim dotazum, co jsem nadhodil v minulem prispevku, budu rad.

Zdar a trpelivost :)!
LOPATA69 (5)|24.1.2008 11:08
U mne také zamrzalo (1-2sec). Síla signálu byla někde kolem 60%, ale kvalita signálu chodila pod 30%. Pokud se kvalita signálu držela nad 35% tak nic. Měl jsem původní jednu anténu (pro analog i dig příjem) namířenou na analog vysílač. Digitální vysílač byl o 15° bokem. Nyní jsem zakoupil síto i se zesilovačem (za 350 kč), nasměroval na dig. vysílač, zapojil samostatně na dig. vstup (napájí zesilovač). Nyní síla 95-100%, kvalita 100% (sem tam se mění, ale pod 60 neslezla) a nic nezamrzá (nebo jsem si nevšim). Mám LX60D. Bohužel je asi digitální tuner u Pijonýra citlivější. Na původní zapojení mi šlape set-box (Digipal2) i plazmice (PX700) a tam se nic neseká.
Roman M. (3)|24.1.2008 19:32
Dik za komentar.
Ja resim kvalitu signalu a vyber anteny vubec poprve, predtim jsem zil tezce v analogu :)...
Jak moc zalezi, mas-li antenu o okna ? A jak zjistim seznam a smer nejblizsich aktivnich dig. vysilacu ?
Zamyslel jsem mit prutovku (ta je vsesmerova, a proto asi ne tak efektivni jako sito, ze jo) sice cca uprostred pokoje, ale rovnez se zesilovacem samostatne na dig. vstup napajeny DVD dekoderem. Kdyby vsak byl dig. tuner takto citlivy, musel bych to asi poresit citliveji a presneji i ja :).
Prilisna citlivost dig. tuneru se zda byt nevyhodou.

Mimochodem:
- jaky Ti to pise RF kanal ? 25?
- premluvil jsi Guide+, abys mel v nem vsechny stanice ?
- mas s LX60D nejaky zasadni problem? (lisi se jen vel. disku a designem, jinak snad totozne)
Xaver (149)|24.1.2008 21:45
To: Roman M.
[QUOTE=Roman M.;162997]
..... 2 vstupy, protoze i manual uvadi pro vstupy "Antenna RF IN" a "Antenna (Digital) IN).
Ja si rovnez nejsem jisty, ale myslim, ze mezi nimi rozdil musi byt. Kdyby nebyl, mohl bych k antenni zasuvce od silne stresni domovni anteny pripojit rozbocovac, ze ktereho bych vedl 2 kabely, kazdy do jednoho tuneru......
[/QUOTE]

Digivysilani nahrazuje stavajici analogove vysilani jinymi slovy bude na stejnych frekvencich
v "jinem formatu - modulaci". Takze obecne neni duvod pro novou antenu...problem bude spis
v naladeni zesilovace atp.

Vyznam 2 vstupu mi unika...
Mel jsem panasonic EX87 s jednim antenim vstup a ten jel na 1 antenu na panelaku analog i digi jak víno.

Zkus schvalne:
1. stavajici analog.antenu do Antenna RF IN -> ANTENNA RF OUT -> TV
a dale prutovou digiantenu do Antenna (Digital) IN., nezapojovat ANTENNA (DIGITAL) OUT
Asi Ti nezobrazi digistanice...pokud ano pak by to znamenalo ze 2 vstupy jsou kvuli
zapojenim samostatne analog a digi anteny bez rozbocek v opacnem př. nevim k cemu 2 vstupy
jsou...

2. stavajici analog.antenu do -> Antenna (Digital) IN -> ANTENNA (DIGITAL) OUT -> Antenna RF IN -> ANTENNA RF OUT -> TV toto bude urcite fungovat

[QUOTE=Roman M.;162997]To: Roman M.
Manual rovnez uvadi: nepripojujte komponent (=TV), ktery prijima analog. signaly ke zdirce ANTENNA (DIGITAL) OUT. Takze antenni koax. kabel jsem dal jen do ANTENNA RF OUT vystupu smerem k TV. A ja mam 8 let starou TV Grundig (na kterou jsem mimochodem zatim nepremluvil DVD, aby slo pouzit DVD dalk. ovladac. na jeji ovladani. Navod je jednoduchy, u starsiho Philips VHS videorekorderu to slo, ale tady Pioneer vubec nereaguje).
[/QUOTE]

No to sou mi veci... :-o ze by byl rozdil... no nevim nevim ...to se mi nezda...spis je to nejake
zjednoduseni pro uzivatele aby neco nezapojovali nekam kam nemaji...

Napr. digilidi nekomu udajne to jede i takto
2. stavajici analog.antenu do Antenna RF IN -> ANTENNA RF OUT -> -> Antenna (Digital) IN -> ANTENNA (DIGITAL) OUT -> TV

Poznamka:
...a vubec diskuze na digilidi je výživná, urcite si ji počti.

Guide Plus ...v CZ by nemela byt...mozna v Praze zkusebne...

Rada LX je zcela nova 2007 a proto je urcite jina (ruku bych na to dal) nez HX, ktera jiz bezi min. od roku 2005.

Dej vedet s tim zamrzanim..!!!

Jsou to moje domnenky... ale snad jsem Ti aspon pomohl...
Asi tak...
LOPATA69 (5)|25.1.2008 07:53
[QUOTE=Roman M.;163100]Dik za komentar.
Jak moc zalezi, mas-li antenu o okna ? A jak zjistim seznam a smer nejblizsich aktivnich dig. vysilacu ?
Zamyslel jsem mit prutovku (ta je vsesmerova, a proto asi ne tak efektivni jako sito, ze jo) sice cca uprostred pokoje, ale rovnez se zesilovacem samostatne na dig. vstup napajeny DVD dekoderem. Kdyby vsak byl dig. tuner takto citlivy, musel bych to asi poresit citliveji a presneji i ja :).
Prilisna citlivost dig. tuneru se zda byt nevyhodou.
[/QUOTE]
odpovědi hledej na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a podobných.
Já jsem si našel dig. vysílač, přesné místo v mapě, určil správný směr, rysknul samostatnou anténu (za 350 Kč nekup to), instaloval na střechu, podržel si palce a je to.
Řekl jsem si, že když to jelo na původní síto od analogu, tak to pojede i samostatně (hlavně lépe - nezamrzání).
Tento postup ovšem nedoporučuji . Nejsem odborník a ono to v různých místech (pokrytých dig. vysíláním) může fachčit úplně jinak.

[QUOTE=Roman M.;163100]
Mimochodem:
- jaky Ti to pise RF kanal ? 25? )[/QUOTE]
ne, 39 - Ostrava, od vysílače asi tak 30 km
[QUOTE=Roman M.;163100]

- premluvil jsi Guide+, abys mel v nem vsechny stanice ?)[/QUOTE]
v ČR nefunguje - nesnaž se
[QUOTE=Roman M.;163100]

- mas s LX60D nejaky zasadni problem? (lisi se jen vel. disku a designem, jinak snad totozne)[/QUOTE]
- zatím žádný problém, liší se asi tak jak jsi popsal (koupeno 11/2007, součást dom. kina stejné řady)