Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

monoblok twin + topfield = problém?

Piskor (2)|12.11.2007 10:40
Chtěl bych Vás poprosit o radu. Mám nový satelitní komplet pro Astry - 23.5 a 19.2. Anténa nasměrována profesionály - síla cca 77%, kvalita 99%, naladím všechny stanice z obou pozic. Problém je, že se mi nedaří, aby šli obě pozice dohromady (přesněji řečeno při jednom nastavení DISEqC v přijímači). Přijímač je Topfield 5010 MP (má dva tunery, ale to si myslím není důležité) a LNB - Inverto monoblok twin. Po analýze problému jsem dospěl k závěru, že problém je skutečně pouze v DISEqC - buď v přijímači nebo LNB. Změnu provádím v nastavení DISEqC 1.0, mám tam volby 1 z 4 až 4 ze 4, Mini A, Mini B. Správné pro twin LNB by mělo být nastavení 2 z 4, resp. spíše Mini A (to jsem vyčetl v manuálu). Pokud nastavím 2 z 4, jdou mi stanice pouze z pozice 23.5 ne z 19.2. Pokud nastavím Mini A tak pouze 19.2 a nikoli 23.5. Tzn. i pokud vše smažu do továrního nastavení a chci hledat stanice, najde mi to pouze 19 nebo 23, nikdy ne oboje. Stejně při dívání (pokud už mám v seznamu stanice z obou družic). Pro jistotu jsem zkusil všechny kombinace, prohodit oba kabely od antény, bez výsledku.

Nevíte v čem může být problém? Vadné LNB? Přijímač? Kompatibilita?
-Vl- (366)|12.11.2007 11:26
Zřejmě nemáš nastavený v přijímači pozice, aby 19,2 šlo třeba na první LNB a 23.,5 na druhý LNB.
axicom (626)|18.12.2007 20:22
Uz si to nejak vyresil? Dnes jsem s tim take bojoval. Mam 19 a 23 Astru a to Astra - DiSEQqC 1.0 na mini A a Astra2 - DiSEQqC 1.0 mini B, zda se ze se naladilo vse. Dej vedet.
Piskor (2)|20.12.2007 08:52
Vyřešil jsem to tak, že jsem se po pár dnech marnýho a zoufalýho snažení rozhodl zajít do Omka a vyměnili mi monoblok. Od té doby jde všechno jak má. Docela jsem litoval, že jsem zvolil monoblok, protože kdybych to měl z komponentů, tak bych lehce našel co je vadné, který LNB nebo přepínač. Mám poučení pro příště.