Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nejlepsi kvalita SD signalu?

zoroastro (5)|15.11.2007 12:46
Mozna omluvte blbej dotaz, ale pri prochazeni techto stranek (mimochodem velmi poucnych) jsem nenasel odpoved na nasledujici:

1. Jsem z Prahy, mam UPC Direct a kupuju plasmu. Jak je na tom kvalita SD signalu z UPC Direct ve srovnani s DVB-T, DVB-C, O2TV, a jinymi DVB-S providery jako CzechLink, Digi TV, atd.? Kriterium ceny, programove nabidky, a vhodnosti plasma technologie pro sledovani SD signalu ponechejme prosim v tuto chvili stranou. Jde mi o vas nazor jak by vypadal pomyslny zebricek kvality SD signalu podle technologie prijmu, resp. jednotlivych poskytovatelu.

2. Bude subjektivne kvalita obrazu SD signalu z DVB-S o poznani lepsi pokud vymenim muj SCART-only Homecast receiver a nahradim ho HD-ready receiverem, ktery pripojim k plasme pres HDMI?

Diky za cas a odpovedi.
Pitomec (10211)|15.11.2007 13:07
1. U příjmu CZ programů si moc nevybereš, CS Link je nejlepší, ale i tak je spíš jednooký král mezi slepými.

2. HD receiver ti k ničemu není, dokud se nebude v HD i vysílat - jinak řečeno na HD receiver chytneš v CZ jazyce jenom SD vysílání a to chytneš stejně tak i na stávající SD receiver.
zoroastro (5)|15.11.2007 13:36
[QUOTE=Pitomec;155840]1. U příjmu CZ programů si moc nevybereš, CS Link je nejlepší, ale i tak je spíš jednooký král mezi slepými.

2. HD receiver ti k ničemu není, dokud se nebude v HD i vysílat - jinak řečeno na HD receiver chytneš v CZ jazyce jenom SD vysílání a to chytneš stejně tak i na stávající SD receiver.[/QUOTE]

Diky za odpoved.
Ad 1. obecne je tedy DVB-S lepsi nez DVB-C a DVB-T?
Ad2. Tomu rozumim, slo mi spis o to zda bude SD obraz znatelne lepsi pokud nahradim scart pripojeni HDMI pripojenim.
Dik
Pitomec (10211)|15.11.2007 14:39
1. DVB-C jsem v potaz nebral, protože tam není moc velká dostupnost, ale jestli máš tu možnost a seš ochoten to platit, tak do toho běž (minimálně to máš všechno bez práce a starostí). DVB-S jedině v podobě CS Linku (jde-li ti o kvalitu) a DVB-T klidně taky (to vyřeší receiver za tisícovku a jedna pásmová UHF anténa, např. Color nebo síto).

2. Znatelně lepší nebude, ale samozřejmě pokud máš tu možnost, tak to přes HDMI propoj. Obecně největším problémem je to, že přijímáš SD signál a zobrazovač je HD, a to se fakt blbě řeší (vlastně nedá se to vyřešit nijak, jedině počkat na HD vysílání, což ale může být klidně dalších 10 let...).
Man5on (661)|6.12.2007 10:33
Pánové řekněte mi, je CS link taková bomba jak se všude píše? Nemám možnost posoudit, nikde sem ho neviděl v akci, ale kdyby český programy byly v kvalitě jako maj němci ZDF a ARD, tak bych do toho šel bez mrknutí oka!
StD (8612)|6.12.2007 10:52
Je to sice dotaz OT, ale Němci mají ZDF a ARD plus všechny "trojky" jen za normální koncesionářský poplatek a my na DVB-S FTA zdarma... :cool:
SS2CZ (874)|6.12.2007 11:04
Já jsem za CZlink tenkrát zaplatil 3500kč jestli se nepletu,jednorázový poplatek a důvod toho prý byl náklady na distribuci.:OO V tomhle Kocourkově vznikají opravdu unikátní situace.
To se týče tý kvality je czlink asi to nejlepší co lze česky přijímat i když o kvalitě se dá diškutovat a Němci mají lepší kvalitu(FTA).
Man5on (661)|6.12.2007 11:21
[QUOTE=SS2CZ;157880]Já jsem za CZlink tenkrát zaplatil 3500kč jestli se nepletu,jednorázový poplatek a důvod toho prý byl náklady na distribuci.:OO V tomhle Kocourkově vznikají opravdu unikátní situace.
To se týče tý kvality je czlink asi to nejlepší co lze česky přijímat i když o kvalitě se dá diškutovat a Němci mají lepší kvalitu(FTA).[/QUOTE]

Ja vím, že to nejde v diskuzi nějak blíž popsat jak to vypadá, ale zkus mě to oznámkovat jako ve škole, tak jak to vidíš ty. ČT, Nova, nebo jestli máš i Galaxii. Já mám UPC direct a tam je třeba podle mě Galaxie za 4 a ČT za 3, naproti tomu již výše zmiňované ZDF za 1*.
SS2CZ (874)|6.12.2007 11:37
Jestli je ZDF 1 ta Czlink je 2-:-E .UPC jsem nikdy neviděl,ale jestli je srovnatelný s Digi tak je to tragédie asi 4- a tu galaxii nevyjímaje.Soudil,bych dle rozlišení a datových toků.Parametry by ti měl vyčíst TSRaeder tak si to můžeš porovnat sám.
Pitomec (10211)|6.12.2007 15:44
[quote=Man5on;157878]Pánové řekněte mi, je CS link taková bomba jak se všude píše? Nemám možnost posoudit, nikde sem ho neviděl v akci, ale kdyby český programy byly v kvalitě jako maj němci ZDF a ARD, tak bych do toho šel bez mrknutí oka![/quote]
CS Link je nejlepší dostupný příjem CZ programů. Je to ovšem jednooký král mezi slepými (UPC Direct, DigiTV).
Man5on (661)|7.12.2007 08:29
[QUOTE=Pitomec;157900]CS Link je nejlepší dostupný příjem CZ programů. Je to ovšem jednooký král mezi slepými (UPC Direct, DigiTV).[/QUOTE]

Co sem tak pochytil, tak je teda CS Link nejlepší v digitální distribuci, ale myslíš, že je obrazově lepší než velice slušnej analogovej příjem?
Pitomec (10211)|8.12.2007 08:07
Je otázkou odkud se ten analogový signál primárně bere (protože nezřídka slouží právě CS Link jako distribuční trasa), ale každopádně analogový signál má omezení v počtu programů (vyjma kabelovek, ale tam zase není kvalita nijak oslňující) a časem stejně zmizí v nenávratnu, takže i kdyby byl kvalitnější (což být samozřejmě může), tak je to k ničemu.
RomanP (147)|24.12.2007 13:02
Dokud si nějaký sat. nepořídím, je to pro mě jen nějaká psaná teorie, proto se chci zeptat v tomhle vlákně na pár věcí, které jsem asi ostatním jasný, ale přišlo mi to lepší, než zakládat nějaké nové podobné vlákno.

1, Tady jsem našel seznam HD programů :[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Co tedy potřebuji pro jejich příjem? Plazmy umí MPEG2 DVB-T pokud koupím DVB-S tuner, který umí
MPEG4 a propojím ho s TV pomocí HDMI, tak je jedno co TV umí, je to tak?

2, Pitomec: Obecně největším problémem je to, že přijímáš SD signál a zobrazovač je HD
Pokud jsi to myslel opravdu obecně, tak to je jasný, ale ve vztahu k DVB-S to neplatí ne?
Žiju v domnění, že pokud splním podmínku HD tuneru - HDMI - HD TV tak mám co jsem chtěl
(byť jen prokládaně a ne na českejch programech)

- pokud se najde někdo kdo odpoví, asi bych na něj rozsvítil lampičku a proklepl bych ho několika dalšími otázkami :-)
Pitomec (10211)|25.12.2007 10:52
Hlavně musí ten řetězec začínat HD vysíláním a pak teprve HD tuner >> HDMI >> HD zobrazovač. Jinak je to na draka. A ten počet HD programů volně dostupných napočítáš na prstech jedné ruky, a to jde ještě vesměs o testovací vysílání. O CZ programech se nebavím, protože Nova jede taky jenom jako test (a vysílání má v nejbližší době ukončit) a ČT cosi nacvičuje, ale nikdo neví k čemu to je vlastně dobrý (když většina jejich HD programů je dělaná upscalingem z SD).
RomanP (147)|25.12.2007 19:16
Jo, to s tím HD zdrojem chápu, nechtěl jsem dokola brečet nad tím jaká je situace, s tím nic nenadělám.
Šlo mi o to, jak získat to málo co je možné získat.

Takže v principu: když budu mít tuner, kterej je schopen zpracovat MPEG-4, propojím ho HDMI a nevyužívám interní tuner (MPEG-2) nejsem ničím omezen?
helio (1)|25.12.2007 19:39
1 CS link vše ostantí je nic moc ale jenom jeden kmitočet vysíla pořádné datové toky jsou tam TV programi
ČT plus TV Prima , Nova je na jiném kmitočtu a kvalita nic moc
2 V CS linku pokusně vysíla Nova v HDTV a HDMI je nejlepší spojeni
Pitomec (10211)|26.12.2007 10:42
[quote=RomanP;159549]Jo, to s tím HD zdrojem chápu, nechtěl jsem dokola brečet nad tím jaká je situace, s tím nic nenadělám.
Šlo mi o to, jak získat to málo co je možné získat.

Takže v principu: když budu mít tuner, kterej je schopen zpracovat MPEG-4, propojím ho HDMI a nevyužívám interní tuner (MPEG-2) nejsem ničím omezen?[/quote]
V podstatě seš omezen pouze dostupností vysílání v MPEG-4, ale to je jasné. Jinak externí tuner umí zcela jistě pracovat v obou normách (DVB i DVB-S2), takže interní tuner pak k ničemu není.