Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD Recorder - prosím profíky o vysvětlení

funteek (57)|22.11.2007 09:16
Zdravím všechny,

přemýšlím nad koupí stolního DVD rekordéru, ale mám brouka v hlavě. Viděl jsem rekordéry v akci asi 3 krát, ale vždy byla kvalita nahraného videa o ničem. A to i na nejlepší nastavený nahrávací parametr. Nahrávám-li video ve svém PC, kde mám satelitní kartu, tak je video vždy stejné tak, jak vysílá daná stanice.

Moc tomu nerozumím, ale jediné co vím, tak že dotyční měli DVD rekordér - v jejich případě se satelitním přijímačem od UPC i od DigiTV - propojený z přijímače do DVD scartem. Nemýlím-li se, tak scart už neposílá do rekordéru digitální signál a tudíž usuzuji, že proto je tato kvalita obrazu špatná. Opravte mě jestli se mýlím.

A jelikož i já přemýšlím o pořízení satelitní tv bud od UPC nebo DigiTV, to ještě nevím....tak moje otázka zní, jestli nějak docílím, aby kvalita nahraného videa na HDD (chtěl bych pořídit rekordér s HDD) byla bezztrátová.
Pokud ovšem přijámače od UPC nebo DigiTV mají ze sebe nějaký ditigální výstup(????), který bych připojil do digitálního vstupu DVD rekordéru, tudíž bez použití scartu.

Prosil bych si teda od někoho zdatného vysvětlení a radu, jaký musí mít můj budoucí rekordér vstup, abych docílil toho, čeho docílit chci :-)) Napíšete-li mi i nějaý osvědčený typ rekordéru, budu jen rád.

Díky funteek
Pitomec (10211)|22.11.2007 09:46
Žádný DVD rekordér nezaznamenává přímo stream DVB vysílání (kromě jednoho modelu Radix 4000, jenž o sobě prohlašuje, že to u DVB-T umí, ale nikdy to nikdo neviděl), takže není co řešit a můžeš koupit cokoliv.
funteek (57)|22.11.2007 09:54
Takže pak už jedině satelitní přijímač s harddiskem.
Pitomec (10211)|22.11.2007 10:03
Pokud to máš pro záznam v nepřítomnosti a pozdější sledování, tak je to asi nejlepší volba. Ona ta kvalita vysílání CZ/SK stanic stejně nestojí za nic (nízký datový tok, ořezaný obraz na hnusných 4/3), takže to nemá vůbec smysl pálit na DVD.
funteek (57)|22.11.2007 10:13
Nene, pálit se to nebude. Jen odešlo video a je u nás zvyk nahrávat na video různý pořady z tv jen na podívání a zase smazání (seriály apod). Tak jsem přemýšlel, že než koupit nový video, tak raději už DVDrec. Takže fakt asi jedině sat přístroj. Ale to už jsme zase na jiných cenách LOL
Pitomec (10211)|22.11.2007 10:18
Popravdě řečeno, ale ta degradace (při propojení STB>>DVD-rec přes RGB) není zase žádná tragická. Sice není bezeztrátová, ale rozdíl pouhým okem nepoznáš. Takže bych si z toho těžkou hlavu nedělal :-)
funteek (57)|22.11.2007 10:25
RGB je scartem?
Pitomec (10211)|22.11.2007 10:44
Plně osazený SCART může přenášet RGB.
vlada (3470)|22.11.2007 11:14
Spíš u satelitu s HDD vidím jako výhodu snadné naprogramování nahrávání. U DVD rekorderu + STB se to seštelovává dost blbě.
funteek (57)|22.11.2007 11:16
OK. Díky za rady. Něco snad vymyslím.
vomic (671)|22.11.2007 19:08
mám HDD rekordér Panasonic a nahrané analogové TV vysílání na 2 nejlepší kvalitu vypadá i na 1m plasmě skoro totožně jako bych koukal na TV. U nejvyšší kvality nejsem už shopen poznat rozdíl.
vlada (3470)|22.11.2007 23:35
vomic: Ale co to má společného s původním tématem?

funteek: Ještě doplním k Tvému dotazu, že STB obvykle žádný digitální výstup nemají. V drtivé většině případů na nich najdeš jenom 2x SCART. HDMI tam nečekej.

Co se týká kvality, myslím si, že hlavním problémem není ani tak převod digitál -> analog -> digitál jako spíš MPEG-2 -> YV12 (nekomprimované) -> MPEG-2. On už je dost zmršený ten vysílaný stream a další rekomprese mu rozhodně nepřidá...
vomic (671)|23.11.2007 14:19
já psal jen své os. zkušenosti s DVD-HDD recorderem kde nahrávka i přwes to že jde o analog je srovnatelná kvalitou stím co vidím přímo na TV. Myslím že k tématu to je - jinak jsem reagoval hlavně na větu kde tazatel popisuje, že kvalita nahraného pořadu na DVD recorderech i na nejlepší nastavenou kvalitu byla o ničem a sám chce kupovat HDD recorder ale bojí se kvality nahrávky.
Pitomec (10211)|23.11.2007 17:16
Dneska už bych to neřešil - UPC Direct má jednom transpondéru 14 programů, DigiTV 13 programů a CS Link 12 programů, takže obraz je všude tak hnusný, že se ani nevyplatí nahrávat (resp. lze nahrát jenom v nepřítomnosti pro pozdějí sledování a smáznutí) :-I
Foolproof (2713)|23.11.2007 18:07
Tato úvaha ovšem předpokládá existenci rovnoměrného rozdělení bandwithu mezi jednotlivé kanály, to ale není pravda.
Datový tok, jako jeden z předpokladů kvalitního přenosu se velmi liší kanál od kanálu.

CT1 na Astře 23




Co bys tomu chtěl vytknout ?

CT1 v UPC



Tak to je bída, ale je to za peníze:)

CT1 v DigiTV




Taky dost bída.


Fakt je, že nahrávat něco z českých transponderů ....co když je to jaksi trochu zpožděné.
Takový třeba Discovery channel (nikdy se do tšch zemí, které ukazují nedostanu:) :) ) se asi nahrát oplatí, viz níže




:-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!!
Pitomec (10211)|23.11.2007 19:01
V CS Linku existuje i druhý transpondér (11,992H) a třeba u "prémiového filmového análu" to vypadá takto:

pagotamd (9)|23.11.2007 22:30
hele me nikdo neporadil co mam koupit ,koupil jsem teda panas. DMR-EH57
mam zapojeno : satelit -TV scart
setelit-DVD scart
DVD-TV hdmi
mam zatim poze digitv kvalita nic moc,ale da se to na 106cm ze 3metru obstojne
co ale nahraju na HD a pak prehravam prez zapojeni hdmi je kvalitou teda rozhodne lepsi,nez prime sledovani"ze by ten upscaling? ale slepej nejsem ,ksichty byly s daleko vetsima detailama :)" ,takze mam co jsem ani nepotreboval o) ,nahravam SP

PS: at se koukam jak se koukam je nahranej obraz ostrejsi a peknejsi nez kterej nezenu prez toho panaka DVD,coz me velice mile prekvapilo
funteek (57)|6.12.2007 16:10
No, tak já už jsem začal přemýšlet raději o koupi toho sat. přijímače se dvěma tunerama a HDD, aby se dalo na na jedno koukat a na druhý nahrávat. A k tomu zatím DigiTV, když už konečně nabízejí za jeden paušál sledování dvou TV nezávisle na sobě. Akorát přemýšlím, jak to řeší, když budu mít svůj sat. přijímač s tím nezávislým sledováním dvou tv. Netuším totiž vůbec, jak to zapojují...snad jim vadit nebude, když budu mít svůj sat. přijímač.
Pitomec (10211)|6.12.2007 17:13
Jim to vadit nebude, ale tobě ano, protože na svůj přijímač Digi nechytneš.
funteek (57)|6.12.2007 17:40
[QUOTE=Pitomec;157913]Jim to vadit nebude, ale tobě ano, protože na svůj přijímač Digi nechytneš.[/QUOTE]

Tak to je docela dobrá poznámka. Jak to je vlastně u Digi? Mají taky kartu, která se vkládá do modulu nebo jak to mají?
Pitomec (10211)|6.12.2007 17:52
Dostaneš komplet zařízení i s instalací. Jinak jejich karta je spárovaná s receiverem, tak proto to omezení.
funteek (57)|6.12.2007 18:02
Ani u UPC tato možnost není? Jako fakt to moc nechápu, ale přece,když si někdo chce domů pořídit satelitní přijímač s HDD a chce zároveň mít stále možnost sledovat svoje oblíbené cz a jiné programy, které třeba až do ted používal na zařízení digitv nebo UPC, tak je mu prostě pak ta karta a celý paušál a vše co dosud má, na nic?? K čemu pak teda jsou satelitní přijímače. Přece se na nich nebudu dívat jen na volné stanice. Jsem z toho daněk.
Pitomec (10211)|6.12.2007 18:38
U UPC Direct můžeš mít svůj vlastní receiver, u UPC DVB-C (digitální nabídka v kabelu) je to stejné jako u DigiTV (karta svázaná s receiverem). Tím důvodem je přehnaná snaha poskytovatelů o zabezpečení svého vysílání proti nelegálnímu příjmu, ale jak víme, tak někdy je to stejně na prd (viz Digi a prolomený kódovací systém).
funteek (57)|6.12.2007 19:04
[QUOTE=Pitomec;157924]U UPC Direct můžeš mít svůj vlastní receiver, u UPC DVB-C (digitální nabídka v kabelu) je to stejné jako u DigiTV (karta svázaná s receiverem). Tím důvodem je přehnaná snaha poskytovatelů o zabezpečení svého vysílání proti nelegálnímu příjmu, ale jak víme, tak někdy je to stejně na prd (viz Digi a prolomený kódovací systém).[/QUOTE]

Koho by napadlo, že je to takový problém. Takže nakonec asi stejně vyhraje DVD Rec a prostě nebude stoprocentní kvalita.
Díky


[QUOTE=Modena;157927]funteek
Pro Tebe leda něco takového :
http://www.elektroshopwagner.de/product_info.php/info/p41344?utm_campaign=idealo_41344&utm_source=idealo&utm_medium=preissuchmaschine&utm_content=textanzeige&campaign=idealo&et_cid=2&et_lid=20[/QUOTE]

Možná někdy, až se to bude dát sehnat i u nás, ale díky za info.
Pitomec (10211)|6.12.2007 23:18
Být tebou, tak to vůbec neřeším, protože kvalita TV vysílání v ČR je stejně na :-k , čili nějaké analogové propojení ze STB do DVD rekordéru (oproti přímému záznamu streamu vysílání na HDD) už tomu moc neuškodí...
rocco (34)|10.12.2007 02:24
Mozna je to off topic,ale nevite nekdo jestli uz existuje (pochopitelne ze ne u nas) DVD recorder s Blue-Ray prehravacem? Na pocitac takove mechaniky jsou,ale o stolnich jsem jeste neslysel.
vomic (671)|10.12.2007 10:31
Pokud se nepletu tak HDD rekorder s Blueray mechanikou bude mít Panasonic v nových modelech 2008.
Nicméně co jsem četl pálit snad půjde pouze klasické DVD ... mělo by snad jít o nějakou combo mechaniku ... čte blueray - pálí klasický DVD. Bohužel už nevím na jakým webu sem o tom četl.
rocco (34)|10.12.2007 16:02
To jsem mel presne na mysli,palit DVD a cist Blue-Ray.Uz aby to tu bylo a za par let...az spadne cena,si to budu moci dovolit i ja! :-))
Modena (1706)|11.12.2007 22:37
Kdyby jste se někdy pokusili hlouběji ponořit do tohoto webu a ne jen troskotat v této bohem opuštěné žvanírně, možná by jste si to mohli i přečíst a přestat zde plácat kraviny . . .

Už jste někdo z vás viděli BR recorder, co BR média čte a pálí pouze DVD ? ? ?

To jste si asi spletli médium - tuto zvrácenost totiž dnes využívá Toshiba u svých noťasů s HD DVD mechanikou !

https://www.tvfreak.cz/DVD-Blu-ray/aktuality/2


rocco (34)|14.12.2007 13:04
Nikdo preci nemluvil o BR recorderu?!! rec byla o BR prehravaci a DVD recorderu v jednom! Coz je pomerne bezna vec na PC.Doufam,ze neco podobneho uz brzy vyjde i tady.
Modena (1706)|14.12.2007 19:48
Nemyslíš, že to je něco jako nafukovací panna bez "tělesných otvorů" ? Potěší, ale problém gruntovně neřeší . . .
vomic (671)|15.12.2007 11:12
nemyslím, naopak myslím, že je to cenově ideální a přístupné řešení jak mít doma Blueray přehrávač a DVD (HDDsDVD) rekorder v jednom přístroji za solidní peníze na pár let než Blueray vypalovačka i média bude cenově stát jako dnešní DVD nebo adekvátně k DVD vzhledem k množství uložených dat.
Pitomec (10211)|15.12.2007 11:42
To jsou jenom vyhozený peníze - když BR, tak komplet čtení/zápis. Je to totéž jako kombo DVD/CD-RW, o který dneska nikdo ani nezakopne...
robert.kotasek (777)|15.12.2007 11:56
i to kombo se sveho casu dobre prodavalo.... takze par jedincu se najde i dnes ;)
Pitomec (10211)|15.12.2007 12:22
Moc dobře se teda neprodávalo a někteří výrobci ho ani nevyráběli.