Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak na satelit v HTPC?

Xon (14)|3.12.2007 08:25
Ahoj,

resim problem jak zakomponovat satelit do HTPC.

Moznost 1: HTPC vcetne satelitni karty (Hauppauge WinTV-HVR-4000) s DVB-S i S2.
Bude to fungovat bez problemu? Je nejaka moznost tak zprovoznit i kodovane programy (legalne nebo jinak)? Staci mi na to jen pak pripojit parabolu a funguje to nebo jsou tam jeste nejake jine zaludnosti?


Moznost 2: HTPC s klasickou hybridni TV kartou a na satelit koupit externi klasicky dekoder a ten pak propojit az s HTPC. Ale to si nejsem jist jak by to fungovalo. Jestli prepinani programu bude zavisle na externim dekoderu nebo ten posila pres nejaky vstup do PC vsechny programy a HTPC si to uz muze prepinat samo. Jako + by asi byl snazsi prijem kodovanych programu.
Radoo (1302)|3.12.2007 16:06
Skystar HD + CI slot + dekoder CW + přístupová karta
Xon (14)|3.12.2007 20:51
[QUOTE=Radoo;157515]Skystar HD + CI slot + dekoder CW + přístupová karta[/QUOTE]

DIKY

a SW? Cisty Windows MCE/Vista nebo nejaka nadstavba? Jaka je slozitost ovladani - je to user friendly nebo musis spoustet x ruznych podpurnych aplikaci?
Radoo (1302)|3.12.2007 21:19
Je třeba rozlišit dvě věci, HTPC (home theatre PC) hardware a operační systém MCE (Windows Media Center) a ještě aplikaci MCE (ovladatelná via dálkový ovladač).
Mám v HTPC MCE a SS HD běží pod dodávanou aplikací Technisat tv center.
I když mám DO, většinu věcí stejně dělám/ovládám bezdrátovou opt. myší a klávesnicí ...
Do MCE existují spec. ovladače a pluginy, aby v nich sat běhal, ale nemám potřebu to řešit.
Konycz (56)|4.12.2007 07:28
no sat v nich urcite pobezi v MCE, ale urcite bude problem s rozbehnutim EMU.... Rekl bych ze EMU rozjedes jenom v externim programu.. Tedka mam nahozeny MediaPortal, takze jak budu mit cas tak se na to mrknu
pavlo (8)|5.12.2007 09:02
Tiez uvazujem nad stavbou HTPC. Zatial ako najlepsia alternativa co sa tyka OS bude asi Vista ... Media Center. Taktiez som uvazovat ze ked HTPC, tak s podporou SAT. Zatial sa obzeram po vhodnej karte s dobrou soft podporou (asi to bude SS2). Mojou predstavou je integrovat SAT cast do MC ale aj s EMU podporou. Ma s tym niekto skusenosti? Dalsiu otacocku by som mal k pluginom. Kde sa da k nim dopatrat...mozno by sa nejake hodili. Zatial som MC skusal priamo na PC s Vistou ale zarazilo ma ze pri prehravani DiVX filmov sa nijako nedaju k nemu priradit titulky...nejaky tip ako na to?
No je problem ze zamotne Media Center toho moc neponuka. Dufam ze sa najdu nejake vhodne plugins ktore to vylepsia. Ak viete o niecom tak hodte link. Zatial DIK!
Xon (14)|5.12.2007 11:20
Radoo: jj rozliseni mezi pojmy rozumim :) Ja bych uz sel do Windows Vista, tam by snad podpora satelitu mela byt lepsi nez u XP MCE (aspon MS to tvrdi). Ale nic podrobnejsiho jsem o tom nenasel, tak se ptam, jaky SW mas ty... Kvuli pritelkyni bych chtel aby to bylo jednoduchy na ovladani, ne ze by to nezvladla, to jo. Jen by se tezko vysvetlovalo, ze investuji 20tis do nejakeho vylepseni, jehoz vysledkem bude ze bude muset prepinat a ovladat TV pomoci klavesnice a mysi :D

BTW: da se pouzit i vic dekodovacich karet? protoze jeden slot rovnou obsadi CS link...
tcaba (8)|5.12.2007 11:37
Existuje přeci i vícenásobná čtečka připojitená přes com nebo usb,k tomu SS2 a je to.
Radoo (1302)|5.12.2007 19:23
[QUOTE=Xon;157749]Radoo: jj rozliseni mezi pojmy rozumim :) Ja bych uz sel do Windows Vista, tam by snad podpora satelitu mela byt lepsi nez u XP MCE (aspon MS to tvrdi). Ale nic podrobnejsiho jsem o tom nenasel, tak se ptam, jaky SW mas ty... Kvuli pritelkyni bych chtel aby to bylo jednoduchy na ovladani, ne ze by to nezvladla, to jo. Jen by se tezko vysvetlovalo, ze investuji 20tis do nejakeho vylepseni, jehoz vysledkem bude ze bude muset prepinat a ovladat TV pomoci klavesnice a mysi :D

BTW: da se pouzit i vic dekodovacich karet? protoze jeden slot rovnou obsadi CS link...[/QUOTE]

Do SS HD jsem původně chtěl koupit CAM dvojče, ale pak jsem koupil CAM Cryptoworks s Conaxem dohromady. Na T&T jedou i Slováci.
Mám teď bezplatně asi 16 CZ/SK programů a 20 rádií a je toho přezpříliž ... 9-)
Xon (14)|6.12.2007 10:02
[QUOTE=Radoo;157827]Do SS HD jsem původně chtěl koupit CAM dvojče, ale pak jsem koupil CAM Cryptoworks s Conaxem dohromady. Na T&T jedou i Slováci.
Mám teď bezplatně asi 16 CZ/SK programů a 20 rádií a je toho přezpříliž ... 9-)[/QUOTE]

Nasel jsem toto:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][1]=7&ID[2]=8416&detail=124&Modul-TechniSat-MultiCrypt-1-(Cryptoworks-&-Conax)-

Ale vypada to, ze ma ctecku jen na jednu kartu. Tj. musel bych karty prehazovat kdybych se chtel divat na slovaky? Nebo mas jeste jiny modul ktery ma 2 ctecky jednu na Cryptoworks a druhou na Conax?
Radoo (1302)|7.12.2007 16:23
[QUOTE=Xon;157875]Nasel jsem toto:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][1]=7&ID[2]=8416&detail=124&Modul-TechniSat-MultiCrypt-1-(Cryptoworks-&-Conax)-

Ale vypada to, ze ma ctecku jen na jednu kartu. Tj. musel bych karty prehazovat kdybych se chtel divat na slovaky? Nebo mas jeste jiny modul ktery ma 2 ctecky jednu na Cryptoworks a druhou na Conax?[/QUOTE]

Podívej se na Slováky na stránky providerů CSlinku...
a např. sem na CAM http://www.obchod.cz/products_detail.php?kod_zbozi=00074885
mr.bouchac (21)|2.1.2008 14:05
Zdravim, takze taky prihodim nejaky dotaz.

Chtel bych do budoucna poridit sat a zvazuju moznosti bud pouzit neco externiho co se da rovnou pichnout do TV a nebo kartu do HTPC. HTPC jako takove mam vice mene hotovo zatim je osazeno hybridni DVB-T od leadteku.

Zajimalo by me co vse je potreba poridit aby se dalo sledovat na PC SAT programy a to nejen neblokovane ale i placene Czech link a pod.

Napr.: poridil bych kartu SS HD - predpokladam ze k ni by bodl modul pro CI ktery sem videl ze je ktomu k dispozici. dale by bylo potreba kartu cryptoworks nebo multicrypt pokud se nemylim a k tomu kartu TaT nebo Gital pro ceske kanaly ze? To by bylo do pc snad vse a pak jste nejaka parabola 80 a vice? a k ni LNB, predpokladam ze ze startu by stacil jen jeden a jen s jednim vystupem, twin a quatro pocitam ze jsou pro pouziti vice reciveru ze?
Takze kdyz toto vse nakoupim mel by mi jet sat v PC? nebo jsem jeste neco opomenul?

Dale sem se v diskuzich docetl neco o phoenixu a nevim zda jsem spravne pochopil ale asi to bylo pro pouziti v drivejsich dobach kdy se daly ty placene karty obejit a predpokladam ze se provedlo jen nejake zkopirovani udaju napr z karty TaT do PC a to si pak myslelo ze ma v sobe zakoupenou origo kartu ze? Ale toto uz tusim neni mozne ze?

A jeste me zajima jedna vec. Je tu hodne prispevku co uvadeji ze SAT v MCE nejede nebo nejede tak jak by mel. Toto by me taky zajimalo protoze Win Vista MCE bych prave rad vyuzival. Momentalne mi MCE slape dalo by se rict jakz takz dobre a bylo by dobre kdyby pod nim jel i ten SAT.

Diky za pripadne upresneni a rady
anicka.balounova (22)|12.2.2008 18:05
Skystar HD vam nebude v MCE (ani Vista) zvladat HDTV to už sem zjistila na MS hotline, to MS na DVB-Sx tezce bojkotuje.

Jinak je potřeba všechny upozornit, že vám v MCE nepošlapou dva různé typy karet.
Tj. můžete mít buď

2x analog tv cable
2x analog tv terestrial
nebo 2x DVB-T
nebo 2x DVB-S
ale kombinovat neleze!

jinak pochybuju, že tu někdo rozjel SS HD, aby mu šlapal v MCE vč. dekodovacich karet.
Konyczczcz (25)|13.2.2008 07:29
leda pouzit nastavbu Mediaportal, tam byl nejaky postup, kde se dalo rozjet EMU, ale bez 100% funkcnosti nebo OS Linux
Radoo (1302)|6.11.2008 17:39
[QUOTE=anicka.balounova;165624]Skystar HD vam nebude v MCE (ani Vista) zvladat HDTV to už sem zjistila na MS hotline, to MS na DVB-Sx tezce bojkotuje.

Jinak je potřeba všechny upozornit, že vám v MCE nepošlapou dva různé typy karet.
Tj. můžete mít buď

2x analog tv cable
2x analog tv terestrial
nebo 2x DVB-T
nebo 2x DVB-S
ale kombinovat neleze!

jinak pochybuju, že tu někdo rozjel SS HD, aby mu šlapal v MCE vč. dekodovacich karet.[/QUOTE]

A to nepojede HD a SAT karta ani po novém service packu ve Vistách Premium v MCE ?
Vyžaduje to asi spec. aplikaci kvůli CAM ...
Sefca (59)|10.11.2008 19:43
[QUOTE=anicka.balounova;165624]Skystar HD vam nebude v MCE (ani Vista) zvladat HDTV to už sem zjistila na MS hotline, to MS na DVB-Sx tezce bojkotuje.

Jinak je potřeba všechny upozornit, že vám v MCE nepošlapou dva různé typy karet.
Tj. můžete mít buď

2x analog tv cable
2x analog tv terestrial
nebo 2x DVB-T
nebo 2x DVB-S
ale kombinovat neleze!

jinak pochybuju, že tu někdo rozjel SS HD, aby mu šlapal v MCE vč. dekodovacich karet.[/QUOTE]

A v jakem OS teda Skystart HD v HDTV funguje? Nejak nechapu, k cemu je HD karta, kdyz nepracuje v HD. Nebo je to jen o tom, ze ve Vistach/MCE bude v HD fungovat, ale potrebuju extra SW, protoze v HD nefunguje nativne?
Radoo (1302)|10.11.2008 20:35
Rozebírá se jen to, pod jakými MCE karta funguje přímo v MCE aplikaci. Chápeš ?
Jak víme, MS má MCE pod mutací XP a pod Vistama
V klasických sat aplikacích jede normal.
Sefca (59)|11.11.2008 09:47
[QUOTE=Radoo;200850]Rozebírá se jen to, pod jakými MCE karta funguje přímo v MCE aplikaci. Chápeš ?
Jak víme, MS má MCE pod mutací XP a pod Vistama
V klasických sat aplikacích jede normal.[/QUOTE]

OK, myslel jsem si to, jen me to nejak nebylo ze souvislosti jasne, tak jsem si to chtel overit.