Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

přehrávač DVD

mirekv (7169)|6.11.2004 11:47
[quote=ODSakEda]A jak to souvisí s DVD přehrávači a funkcí progressive u některých modelů???...[/quote]
Funkci progressive jsem nepochopil k čemu je (takový přehrávač mám), v podstatě dělá, co jsem psal - spojí půlsnímky do jednoho snímku a tento slepenec se objeví na TV 2x. Výsledkem je při rychlejším pohybu mázlý obraz.
ViKinG (793)|6.11.2004 11:54
mirekv: progressive musí vybaveno být též zobrazovací zařízení...
ODSakEda: se tím WinFastem necháváš unášet do říše snů... je to stále jen nedokonalá TV karta.
clee (6592)|6.11.2004 14:23
mirekv: to vis ze ne
Anonymous (825)|6.11.2004 15:27
[quote=mirekv]Výsledkem je při rychlejším pohybu mázlý obraz.[/quote]

K tomu musí bejt progressive televize za cca 60 000 a výš :-E :-E :-E , protože musí zobrazit naráz 576 řádek, normální TV zobrazuje jen 288 řádek naráz, to už sem ale tady psal ...

[quote]Já se bavím o reprodukci-zobrazování! Ne záznamu! I na progressive koncovém zařízení přeci můžu zobrazovat neprogresívně pořízené video! Ne?! [/quote]

To ale spolu souvisí, snad si nemyslíš že interlaced zdroj budeš moct sledovat progressive a progresssive zase interlaced 9-) 9-) 9-)
ODSakEda (2278)|8.11.2004 18:04
Bullbacku: zase se mýlíte a to až o 100%!...

Např. co se týká cen reprodukčního zařízení-tedy kvalitnějšího než TV, nejen že nestojí min od 60.000, ale od 25-30.000Kč, ale dokonce je navíc i s obrovskou úhlopříčkou-nikoliv však bez zvýšeného počtu bodů jako u TV (TV se pouze zvětší tak, že se úměrně zvětší i bod...) a jsou progressive!

Např:
http://www.profi-shop.cz/index.php?inc=19&produkt=2609&kat=2&pod=4
-jde sice o zpětnou projekci, ale dnes již i s DLP-TM a DCDiTM technologiemia také s VGA a dokonce s DVI-D video vstupem! a to až 1280x1024, což se blíží HDTV

např. špička je AXIUM od SAGEM: http://www.sagem.com/en/index.html
(HDVT záznam jsem na tom 50" AXIUM viděl v Datartu v Brně běžet a byl jsem tak trochu bez dechu!!!. Všechny ty plasmy a pod. bylo možné bezprostředně porovnat-byli všechny relativně shi_tový!!! a to jsme nad hlavami měli zářivkové svítidlo a obraz byl přesto velmi jasný! Lampa vydrží oproti běžným 3 až 5000hod. minimálně 8000hod a stojí standartně!)

Dobrým a levným kompromisem je dnes i dataprojektor a ty DLP s šíleným kontrastem a dobrou svítivostí a VGA stojí od 25.000, XVGA pak od 30.000Kč s DPH (jiné než DLP nemohu doporučit): http://www.alzasoft.cz/Default.asp?CatID=18843306&TYPTREE=1

Plasmy mě tam vůbec nezaujaly! Nejen vysokou cenou, ale i velmi malým rozlišením (očividně hrubý rastr a kmitající loga, jak u TV...), s nestabilním obrazem a navíc mají stejně omezenu životnost... (lampu si vyměním i sám, ale vypálenou obrazovku jaksi ne...) To mě již zaujali více poslední LCD technologie, které již dosahijí slušných parametrů, ale rozměrů zatím max. 32" (cca 70.000kč) LG pak nejvíce 40" (170.000Kč...) ale ty ceny... Zatím doufám!
Anonymous (825)|8.11.2004 21:21
Tak od 30 000,-, zlevnilo se :-)
ODSakEda (2278)|8.11.2004 22:42
Nešlo mi jen o to oponovat, chtěl jsem také poukázat na některé technologie vlastně již dneška! (komouši furt jen slibovali že jednou-tedy už brzo v budoucnu bute to či ono! A?! Nic...)
Sám jsem překvapek rychlostí nástupu všech technologií, kdy co co se ohlásí že bude, je defakto již současně komerčně(!) ke koupi! A vždy daleko levněji, než se předpokládalo! To je příjemné zjištění.
Víte já su starej pes a z dob, kdy se na veletrhu vystavovalo roky lecos a pak se to zase léta stejně nedalo SEHNAT! :(( ... Dnes se prostě KUPUJE :-)

Nepovinná politická četba:
(i proto su tén Odéesák, i skutečněj, nechci aby se ta doba vrátila! Kdy i jako zvukař rockové kapely jsem byl na prášky z toho, že byl problém něco, tedy spíše se vším-SEHNAT(!) elektroniku ba dokonce blbej stíněnej kabel nejen profi nebo konektory JACK o Canonu nemluvě, ale i politická cenzura skladeb a pod.!... A všimli jste si doufám nebezpečného nárůstu vlivu komančů! Politika mě neživí ani netěší! Spíše mě obtěžuje! Ale kadit na hlavu a omezovat svoje svobody si rozhodně nenechám nečinně líbit!!! Vzpomene si někdo vůbec, že za komárů bylo na PC techniku a nejejn na ni uvaleno obchodní a informační embargo?!!!)
ViKinG (793)|9.11.2004 00:19
ODSakEda: na politiku raději nereaguji, neboť můj názor je že mezi ODS a komančema je rozdíl jen ten že komančové nepřevlíkli kabát... u nás žádná hodnověrná pravice není. Takže jsem zase nevydržel a reagoval...
Jen mi sděl jedno, kde budeš dnes brát HDTV zdrojové video???? Na obloze jich je pomálu... v naší TV se bojuje o DVB-T s minimálním bitrate. DVD jsou některé slušné ale HDTV to není a nebude... takže bohužel HDTV ještě skutečně není na pořadu dne.
clee (6592)|9.11.2004 01:46
no mame tu jednu kameru (FX1), ale neni o co stat
ODSakEda (2278)|9.11.2004 11:17
Nejen pro ViKinGa: Samozřejmě krom perspektivní investice, má nákup HDTV výstup smysl!

1.I když není zatím běžně dostupný zdroj ve vysílání, jsou např. již dnes relativně dostupné cca 3 miniDV kamery s vyšším rozlišením progressive okolo i do 100.000Kč! A vývoj nekráčí, vývoj a pokles cen doslova valí!

2.když jsme pustili do teho AXIUM-a s DLP-TM technologií a SXGA rozlišením progresívně, relativně kvalitní analogovej zdroj v PAL-u (Eurosport má docela dobrej obraz) na tento displej a vedle současně to samý do široké klasické TV a do plasmy ale i starších zpětných projekcí s LCD technologíí, byl rozdíl šíleně velkej ve prospěch teho AXIUM-a!!! (skoro to zní jako reklama na něj... :-) ) Mimochodem na takovém displeji již bude i drobný popis ikon na ploše Windows zaručeně čitelný! :-D Zatím nepředpokládám výhodnější spojení než v kombinaci než s PC Viděl jsem však někde již i DVD player nejen s VGA ale i s DVI výstupem!
-----------------------------------------------------------
Myslíte si, že když mají papírové audioreproduktory standartní zkreslení 5 až 10%, dle zatížení, nemá smysl se hnát za elektronikou nebo záznamem se skreslením menším než 0,1%?!

Přece již tak kompromisní PAL s nic moc rozlišením nepustím na podobně hnusnej rastr aby to ještě více zprasil, neb u analogu (jen mimo DVI-D!) nejsou body záznamu a reprodukce synchronní a konkrétně definovány (dokonce se obraz roztahuje za roh s překrytím!) a tedy neodpovídají si a proto interferují!

Podobně i starou vzácnou fotku i čb skenuji mnohem kvalitněji, abych ji zachoval co nejvěrněji a ne ještě více zprznil! (samo že i čb jeli vzácná často skenuji zdánlivě nelogicky-barevně!)

Stejně tak staré vzácné rodinné video z VHS! Jak může někdo tvrdit (mimo necenný film...), že stačí VHS zachytit do rozlišení VHS, tedy jen 320x240 (event. 384x288)???... Ubytek kvality a chyb se skoro až násobí, nejen sčítá!
ViKinG (793)|9.11.2004 11:48
ODSakEda: v oblasti spotřební elektroniky je u horkých novinek jejich nákup vyjímečně NEPERSPEKTIVNÍ investice. Vždyť pád cen je stále zřetelnější (stejně jako u PC). Takže až to bude mít opodstatnění (a budu-li na to mít!) budou ceny méně než poloviční, a půjdu do HDTV určitě v jedné z prvních řad... dneska je to pouze pro někoho kdo neví kam s penězi (a to bohužel není můj případ).
ad 2. to si asi myslel obecně protože nevím kdy jsem někomu doporučoval zachytávat VHS 320x240??? a i ostatní jde zcela mimo mne...
ODSakEda (2278)|9.11.2004 12:54
Každou reakci píši nikoliv jako osobní útok na někoho, ale obecně! Tedy principiálně obecně, ale s konkrétními zkušenostmi!
Mnoho lidí sice nereaguje, ale kouká a čte! A rád se podělím se všemi o poznatky ale i o 1. zkušenisti či dojmy :-)
Tedy nevstahovat vždy je na svoji osobu, ale např. na kritiku postupu či nepřesnosti technických parametrů! (mě např. nevadí osoba Grosse a jeho záliby jako Kotvalt a Kroky...-je to věc vkusu (nevkusu?), ale mnohé návrhy zákonů a lezení do soukromí, které se i mě dotýká! :-G )
I já se v některých složitějších věcech nechám rád poučit! A video je problematika, narozdíl od foto či audia sakra složitější, neb do hry vstupuje daleko víc proměnných (ale i problematika fotek a audia...)!
Anonymous (825)|9.11.2004 15:02
[quote=ODSakEda]
1.I když není zatím běžně dostupný zdroj ve vysílání, jsou např. již dnes relativně dostupné cca 3 miniDV kamery s vyšším rozlišením progressive okolo i do 100.000Kč! A vývoj nekráčí, vývoj a pokles cen doslova valí![/quote]

Já 100 000,- na kameru nemám (jako občasný) amatér, nejsem z ODS, kdybych jim drbal pr*dele tak možná by mě za to něco dali z privatizace :-E :-E :-E
[quote]Myslíte si, že když mají papírové audioreproduktory standartní zkreslení 5 až 10%, dle zatížení, nemá smysl se hnát za elektronikou nebo záznamem se skreslením menším než 0,1%?![/quote]
Nemá, zkreslení je ale i vyšší než 10%.Nemá ale když to jde vyrobit tak proč né ...

[quote]Stejně tak staré vzácné rodinné video z VHS! Jak může někdo tvrdit (mimo necenný film...), že stačí VHS zachytit do rozlišení VHS, tedy jen 320x240 (event. 384x288)???... Ubytek kvality a chyb se skoro až násobí, nejen sčítá![/quote]
Protože to neuměj a v Chipu si přečtou nějakou mystifikaci a nase*rou to do DivX :((
imported_pedro (2)|4.4.2005 10:58
ODSakEda
ahoj koukám že se v tom vyznáš. Můžeš mi prosim poradit ? Schánim dvd s HDD který by umělo DivX. Nechci ale Kiss. Existuje něco ? Nebo něco úplně jinýho. Chci prostě nahrávat z TV na HDD.
Díky Petr
ODSakEda (2278)|5.4.2005 17:50
http://www.sigmatekcomputer.com/products.php?lang=en&p=pvr800

Ale není to můj tip, kdesi jsem tady na TVfreaku na to narazil, jen si takové libůstku ukládám a skoro uchylně schranuji :-)...
clee (6592)|5.4.2005 18:01
pedro je asi slepej, presne tenhle wodkaz na stejnou otazku sem mu daval do vedlejsiho threadu 9-)
Badis (226)|12.4.2005 17:27
Vikingu co to povídáš?? :OO Pioneer 575A umí přehrát mp3 z DVDčka!!!!! Teď jsem to zkoušel \/ Ještě prubnu ty obrázky.
Badis (226)|12.4.2005 17:35
Petrenka- klidně do té 575ky Pincka jdi! B-) Umí i JPEG!!! \/ Teď jsem to vyzkoušel. Páleno na DVD(dokonce +RW)
ViKinG (793)|12.4.2005 21:08
Badis: možná nový fw. Už i renomovaní výrobci se snaží aby je nepřeválcovala noname konkurence.
Před půlrokem to z DVD prostě nešlo... a nejen mě.
clee (6592)|12.4.2005 21:31
no ja nevidim jedinej duvod proc si nekoupit kissa a to i pro "lamy", na nastaveni jednoduchej DP-1000 zvladne i dite, navic ma moznost upgrade firmwaru vcetne neoficialnich a to jednoduchou instalaci z CD, prehrava mp3 i oggy z dvd, umi u mpeg1/2, divx, xvid z cd nebo dvd, dd, dts, jpegy, atd atd... nenasel sem na nem zatim zadnou chybu...
Tilk (295)|16.4.2005 17:30
Caute.
Tiez som zacal vazne uvazovat nad nejakym DVD/DivX prehravacom a rad si necham poradit. Ale ked sa tak pozeram na svoju filmoteku, bude to musiet byt nieco co nema problem s GMC a QPEL pri Divx a aj XviD, VBR MP3 (niekde som cital ze aj s tym byvali problemy), s ceskymi titulkamy a aby to citalo z +/-DVD aj z CD. A cena do 6000sk. Cize nieco na ten sposob ako pisal na zaciatku ODSakEda.
Inak su aj prehravace, co prehraju DivX/XviD aj z inych kontajnerov ako z AVI? Hlavne MKV a ktore by vedeli prehrat aj video s vorbis audiom? Kdesi som na obrazku videl nejaky KISS pri ktorom bolo ze Nero Digital :-?
mirekv (7169)|16.4.2005 18:02
Většina přehrávačů požaduje stejný název filmu a titulků a to co koluje mezi lidmi nesplňuje z 99%.
clee (6592)|16.4.2005 18:06
mno tak to zas ne, a nevidim jedinej problem si prejmenovat soubor pri prepalovani, a kiss umi prehravat video i z disku PC
mirekv (7169)|16.4.2005 18:16
jj v tom problém není, ovšem půjčené cd si prostě nepřehraješ (titulky).
clee (6592)|16.4.2005 18:17
no rikam ze jo, staci nakopirovat na disk a prejmenovat titulky
mirekv (7169)|16.4.2005 18:19
jasně! :-)
pavelpt (2713)|16.4.2005 18:32
Mám Kiss 500, předšlaný na 508 už asi 2,5 roku. V době kdy jsem ho kupoval moc na výběr nebylo, psal jsem už jinde, že bych do této značky už nešel, ne že by byla špatná, umí toho dost, ale kvůli neuvěřitelně špatné technické podpoře výrobce, který kdyby nebyl v Dánsku, řeknu že je to určitě z nějaké rozvojové země.

Příklad- dnes jsem psal na jedno forum k vyjádření, že nový firmware bude 1. března dotaz jestli mysleli letos.

Nevěřte moc recenzím u tohoto i jiných playerů, recenzent to má doma půjčené na chvíli, je rád, že se mu to podaří rozchodit a navíc je málokdy nestranný, protože kdyby to moc zepsul, už mu nic víckrát nikdo nepůjčí, to je komerce.

K příspěvkům výše.

Kupovat technické novinky je špatná investice - ano je, ale to bych si nikdy nic nekoupil, protože to zlevní v okamžiku, kdy je ještě něco lepšího a tak to jde donekonečna, na rozdíl od života.To je případ i toho mého Kisse, dnes jsou playery, které umí Qpel a tak. a levnější, ale neumí nativní HDV a až budou umět, přijdou jiné,které budou mít Blueray atd.......
clee (6592)|16.4.2005 18:45
jo firmware je hodne slaba stranka, zajimavej je ten sigmatek, ale osmistovka tu neni k dostani, tak tezko rict jak je na tom v realu
Tilk (295)|16.4.2005 20:14
[quote]ked sa tak pozeram na svoju filmoteku, bude to musiet byt nieco co nema problem s GMC a QPEL pri Divx a aj XviD, VBR MP3 (niekde som cital ze aj s tym byvali problemy), s ceskymi titulkamy a aby to citalo z +/-DVD aj z CD. A cena do 6000sk[/quote]
Zozeniem teda taketo nieco? Hlavne to GMC u XivDu som zatial nevidel. Zaujimavo vizera ta Yamaha ktoru na zaciazku niekto spominal, len neviem, ci toto vsetko splnuje. V kazdom pripade radsej ozejiem filmy co mam a nemaju rovnako nazvane titulky (alebo si ich dam na CD-RW) ako nemoct pozerat filmy v XviD s GMC a QPEL lebo to zvicajne pri komprimovani zapinam, cize ich mam kopu.
Tilk (295)|18.4.2005 16:40
Co je podla Vas vyhodnejsie? Kupit kompletnu sadu DVD prehravac + repro (Philips LX3900SA - nieco cez 10000sk) alebo samostatny prehravac do 5000 (napr. ta Yamaha 6600), a potom k nemu dokupit nejake nie moc drahe repro (nieco do 4000). Nemam v umysle vyhodit za domace kino nejak zvlast vela a uprednostnujem pôznorodost pouzitia pred extra kvalitov
Milosbb (889)|18.4.2005 16:49
[quote=Tilk]Co je podla Vas vyhodnejsie? Kupit kompletnu sadu DVD prehravac + repro (Philips LX3900SA - nieco cez 10000sk) alebo samostatny prehravac do 5000 (napr. ta Yamaha 6600), a potom k nemu dokupit nejake nie moc drahe repro (nieco do 4000). Nemam v umysle vyhodit za domace kino nejak zvlast vela a uprednostnujem pôznorodost pouzitia pred extra kvalitov[/quote]

Plus k tomu receiver od 10 000 Sk a dokopy to mas 20 000 Sk.Ak byvas v panelaku, tak ten Philips je postacujuca volba.
Tilk (295)|19.4.2005 16:46
Jasne, ja som myslel k tomu prehravacu do 5000 len repro, ziadny receiver, vacsina ma 5.1 vystup tak na to by sa napojili len nejake repraky. (Ak to je blbost opravte ma)
Milosbb (889)|19.4.2005 17:14
[quote=Tilk]Jasne, ja som myslel k tomu prehravacu do 5000 len repro, ziadny receiver, vacsina ma 5.1 vystup tak na to by sa napojili len nejake repraky. (Ak to je blbost opravte ma)[/quote]

Ten vystup 5.1 musis zosilnit, inak ti to hrat nebude.Vlastne hrat to bude, ale len stereo z TV reprakov a nie z tych, ktore k tomu kupis.A ak myslis tymi reprakmi tie PC repraky so zabudovanym zosikom s vykonom 5x5w+subwoofer 13W 9-) ,tak to radsej naozaj kup HT, teda komplet domace kino(aj ten Philips)
Tilk (295)|19.4.2005 21:56
No hej, mal som na mysli nejake tie PC repraky :-D
Je mi to jasne. A co sa tika toho PHILIPSU, neviete ci je uz vyrieseny ten problem so zobrazovanim diakritiky v cz titulkoch?
Tilk (295)|21.4.2005 17:04
zaujimave. diky