Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD prehravace DAYTEK

Jozef2 (188)|15.12.2007 10:02
Ahoj.

Uvazujem o kupe druheho DVD prehravaca. Paci sa mi pomer vykon/cena u prehravacov zn. Daytek. Mali by to byt premenovane prehravace Daewoo. Uvediem par parametrov:
Daytek DV 810X - DivX, USB 1.1 . Prehrava vsetky bezne formaty, tu je velmi podrobny test toho co vsetko prehrava - http://divxtest.surdvd.com/form/divxtest2_view.php?lang=eng&id_425=1
Daytek DV 815X - malo by sa jednat o ten isty typ ako 810X, iba iny dizajn.
Daytek DV 950Z - DivX, USB 2.0, HDMI

Mate ich niekto? Ako ste spokojny? Co sa tyka podporovanych formatov pre mna by to bolo postacujuce. Preto ma zaujima skor technicke prevedenie, najma:
1. ake to ma dialkove ovladanie? Je to v pohode, alebo necitlive, takze treba stlacat aj 2x aby zareagoval prehravac (takymito neduhmi vraj trpia mnohe lacne DVD prehravace najma cinskej vyroby).
2. ako je to s vysuvanim DVD mechaniky? Vysuva sa cela, takze sa DVD medium da pohodlne vlozit, alebo sa mechanika vysuva iba ciastocne, takze DVD medium sa musi neprakticky zasuvat do vnutra?
Pripadne ake dalsie plusy a minusy maju Daytek prehravace. Dakujem.
Jozef2 (188)|12.1.2008 16:11
Mal som moznost vyskusat dva Dayteky, tak sem napisem skusenosti.
Prvym bol uplny lowend Daytek DV-300X za 999.- Sk.
Testoval som ho pomocou DivXtestu DVD 2.0 (orginal testu si mozete stiahnut na www.divxtest.com ) Prehrava bezproblemovo DivX i Xvid v standartnom rozliseni, dokonca este lepsie ako horeuvedeny vyssi model DV 810X (vid horeuvedeny odkaz na test DV 810X). Jedine pri prehravani Xvidu s GMC 3 warp points dochadzalo k miernemu kostickovaniu a trhavemu pohybu. Ale bez problemov pozeratelne.
Co vsak bolo velmi zle na prehravaci bol jeho ovladac. Spociatku som nevedel ako na to, musel som stlacat raz, dva, tri krat ovladac aby prehravac zareagoval. Potom som si vsimol istu zavislost. Prve stlacenie tlacitka akokeby dialkovy ovladac (alebo snimac na prehravaci?) "zobudilo" a az na druhe stlacenie prehravac zareagoval. Po asi sekunde vsak dialkovy ovladac/snimac na prehravaci zasa "zaspal". Takze na dalsi povel som musel zase dvakrat stlacit tlacitko (vlastne akokeby som urobil "dvojklik").
Ked som vsak po prvom dvojklilu rychlo pokracoval v stlacani tlacidiel, napr. pri listovani zoznamom MP3-ok tak prehravac reagoval na kazde stlacenie. Ale ak som na cca sekundu prestal stlacat tlacitka tak dialkovy ovladac/snimac na prehravaci opat "zaspal" a na nasledny pokyn prehravacu som opat potrebovali urobit "dvojklik".
Kvalitu prehravania DVD medii som moc netestoval, lebo ako som narazil na problem s dialkovym ovladanim, isiel prehravac z domu.
Jozef2 (188)|12.1.2008 17:04
Dalsim bol najvyssi model vyrobcu - Daytek DZ-950Z. Na cenu 1999.- Sk vyborne vybaveni model. Mal som az dva kusy. V prvom rade dialkove ovladanie fungovalo tak ako sa ma. Za druhe, prehravac mal vacsie problemy s prehravanim videi ako jeho o polovicu lacnejsi predchodca. Napr. nestandartne SVCD s max. dat. tokom az 9800 kbps (video subor Vid-1C z DivX testovacieho DVD) sa dost zasekavalo (na oboch kusoch), na prvej 950Z-ke sa este 2x vyskytol problem s miernym zasekavanim pri prehravani beznych testovacich videi, na druhom kuse ani raz. Problem bol pri prehravani narocnesieho videa s GMC warp points. Oba pristroje vobec neprehrali video s GMC 1 warp point, video GMC 3 warp poinst prehrali s kostickovanim a trhanim ale dalo sa na to pozerat.
Citacka kariet nacitala dva druhy SD kariet - klasicku SD 1MB i 133x 2MB SD. Pomocou testovacich *.vob videi som testoval rychlost prenosu. Video s dat. tokom 6000 Kbps prehraval v podstate plynulo (mozno s obcasnym minimalnym trhnutim), video s dat. tokom cca 9450 Kbps uz evidentne nestihal a prehraval ho trhane.
USB vstup bol deklarovani ako 2.0 ale rychlosti zodpovedali skor 1.1. Pristroj cez USB nenasiel moj pqi 512 MB kluc, ale vzdy nacital Emtec SD/SDHC/MMCIRS-MMC USB 2.0 citacku kariet, ako aj externy hardisk s vlastnym napajanim. Z hardisku sa v podstate plynulo prehravalo video s dat. tokom cca 5400 Kbps. To bolo tak na hranici (na kvalitu prehravania videa s 6000 Kbps si uz nepamatam). Video s cca 9450 Kbps sa uz prehravalo trhane, hoci podla deklaracie USB 2.0 by nemal byt problem s datovym tokom.
Cez v USB a citacku kariet prehravac cital media s FAT alebo FAT32 suborovym sytemom. Na hardisku som skusal i NTSF ale nevedel ho nacitat. Dalej pri vytvoreni viac 32GB particii na hardisku prehravac nasiel iba prvu particiu. 4x som tiez zopakoval pokus s vytvorenim jedinej 80 GB particie na harddisku, jej naformatovanim utilitou fat32format a naslednym nahranim roznych medialnych suborouv na hardisk. V troch pripadoch prehravac z takto naformatovaneho harddisku nacital zoznam suborov (iba prvych 3000 suborov), iba v jednom pripade pocas nacitavania zoznamu suborov zamrzal. Stalo sa opakovane, vzdy pri tych istych percentach nacitavania, takze mozno bol na vine aj nejaky nestandartny/poskodeny subor?

Teraz co bolo na oboch kusoch zle. Bola to podla mna nekvalitna DVD mechanika (u oboch kusov), ktora sposobovala nespolahlive prehravanie - kockatenie, trhane prehravanie i uplne zamrznutie. Stavalo sa to na napalenych i orginalych DVD mediach, ale dost zvlastne, niekedy to iste miesto prehravac prehral bez problemov, inokedy ho prehraval trhane. Nadobudol som dojem, akokeby sa pocet chyb zvysoval s casom. Do cca 1 hod. prehravac prehraval dobre a potom sa zacali problemy s prehravanim. Ze by to bolo prehrievanim? DVD media boli v poriadku, bez zavahania ich prehravali dva DVD rekordery i 3-4 ks PC.

Pri prehravani tiez bol pocut hluk DVD mechanik, pri druhom kuse to bolo asi vyraznejsie, lebo som si casom uvedomil, ze ma to rusi.

Takze konecny verdikt bol, ze som musel oba kusy vratit.
artam (1147)|12.1.2008 17:24
Osobne si myslim, ze spekulovat nad akymikolvek lacnymi DVD prehravacmi (vratane Daytek) sa jednoducho nevyplati. Kvoli nizkej cene sa vzdy niekde musi nieco usetrit, napriklad v kvalite obrazu, alebo podpore titulkov atd. Vo vysledku su s tym potom len same problemy.

To uz radsej prihodit par korun. Napriklad za nejakych 2990 Sk (vratane dph) kupite Feruson D-780HX, jednak to prehra prakticky cokolvek, jednak ma funkcne USB, CS titulky bezproblemov, navyse ma HDMI atd.
Za tu cenu si myslim, ze pomer vykon/cena/ je podstatne vyssi ako u nejakeho Dayteku. (http://www.ferguson-digital.cz/products/D-780HX/index.aspx)
Jozef2 (188)|12.1.2008 17:55
Suhlasim. Nakolko sa vsak jedna o nakup druheho/zalozneho DVD prehravaca do rodiny, tak by mi stacila hocaka sunka, len aby spolahlivo prehravala DVD, podporovala nejake DivX a Xvid, a dokazala nacitat/zobrazit vsetky MP3 subory na DVD mediu (cca 1300-1400 suborov na DVD).
Ten Daytek bol fakt vyborne vybaveny model - USB, citacka kariet, HDMI, kabel HDMI v cene. Aj ovladanie mi vyhovovalo ale zial asi sa muselo usetrit na DVD mechanike.
artam (1147)|12.1.2008 18:07
[QUOTE=Jozef2;161693]... len aby spolahlivo prehravala DVD, podporovala nejake DivX a Xvid, a dokazala nacitat/zobrazit vsetky MP3 subory na DVD mediu (cca 1300-1400 suborov na DVD). [/QUOTE]

Nuž, pojmy ako "lacný" a "akákoľvek šunka" s požiadavkami ako "spolahlivo prehravala DVD" a "dokazala nacitat/zobrazit vsetky MP3 subory na DVD mediu" sú absolútne nezlučiteľné. Predpokladám, že každý, kto si myslel, že za málo peňazí dostane veľa muziky, po zakúpení "šunky" rýcho vytriezvel.

Práve keď to má byť druhý prehrávač do rodiny, tak ušetriť a mať potom na krku kritiku od celej famílie nie je príliš ružová vyhliadka. :-)