Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony RDR-HXD 870/970/1070 a verze firmware

Tomas_X (124)|2.1.2008 15:54
Mám verzi firmware 1.58. Zde už je k dispozici verze 1.65:
http://support.sony-europe.com/hav/downloads/downloads.asp?l=en&m=DVD%20Recorders&f=FW_DVDR
ovšem píšou že jen pro U.K. Autorizované servisy v ČR ovšem mají mít k dispozici cca 14 MB upgrade soubor SR07165.mem, který je alespoň podle názvu totožný s tím, co se nabízí ke stažení a údajně pro Evropu není k dispozici jiný a zde se píše, že se používá i mimo U.K. tenhle:
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=666649
Objevil jsem řadu chybiček, takže by možná upgrade pomohl, ale zase je tu určité riziko, protože pokud během 5 minut upgrade vypadne proud, tak údajně servisy to neumí vrátit zpátky a vyměňují základní desku.

Jakou máte verzi firmware? Víte něco o chybách, které byly mezi 1.58 a 1.65 opraveny? Má verze 1.65 stejně dobrou nebo lepší kompatibilitu s českým DVB-T?

Zjištění verze firmware:
------------------------------------------------------------------------------------------------
Power on the television and make sure it is tuned to the inputs to which the DVD Recorder is connected.
Power on the DVD Recorder.
On the remote control, press the SYSTEM MENU button.
Select Initial Setup.
Press the ENTER button.
Select Audio Out.
Press the ENTER button.
Select Dolby Digital Output.
Press the ENTER button.
Highlight Dolby Digital and press the ANGLE button.
The firmware version currently installed on the DVD Recorder will be listed on the television screen as VERSION:. If the version number is 1.65 or higher, your DVD Recorder does not need to be updated.
To exit, press the SYSTEM MENU button.
ROMIKUS (22)|2.1.2008 19:21
Já mám verzi 1.62.
Má někdo novší?
Tomas_X (124)|3.1.2008 00:05
Takže bych se Tě coby provozovatel verze 1.58 rád zeptal na některé věci:
- přijímáš český DVB-T signál? Máš s ním potíže nebo ne?
- co plánované časové nahrávání přes Guide, stalo se Ti někdy, že by se Ti vymazalo některé naplánované nahrávání přes "EPG Link"? Údajně to má opravit až verze 1.62 nebo 1.65
- při nahrávání přes Guide - taky nelze editovat čas začátku?
- kde máš zmršenou češtinu? Já mám v Guide češtinu správně, ale v Title Listu i Timeru už mám místo českých písmen hvězdičky
- ukazuje se Ti symbol rychlého kopírování i v případech, kdy to nevyjde a bude pomalu překódovávat?
- ukazují se Ti občas nesmysly (jiné ukázky) v náhledech Title Listu?
- mně se občas rozhodí - jakoby rozpůlený mezi dva snímky - obraz z tuneru přes scart na TV a vypnutí a zapnutí DVR pomůže - taky se to stává?
Tomas_X (124)|3.1.2008 00:16
Ony ty verze firmware jsou dvě a zjišťují se různě:

-----------------------------------
Check if you have the latest software already installed
You need both of the following

System Menu / Initial Setup / Options / Software Update / Technical Info.
(Latest software is 125)

‘Hidden’ software version:
System Menu / Initial Setup / Audio Out / Dolby Digital Output / Dolby Digital / press key ‘9’ or 'Angle'
(Latest software is 1.65)
-----------------------------------

A snad tohle by mělo zupgradovat obojí:
http://support.sony-europe.com/hav/d...ders&f=FW_DVDR

... ovšem rád bych se dozvěděl, zda poslední verze verze 1.65 & visual verze 125 je v něčem podstatném vylepšená, než moje verze v Česku koupeného DVR hidden verze 1.58 & visual verze 120.
mcak (3)|3.1.2008 12:16
Ahoj.

Mě psali ze Sony.cz "Váš firmware 125 odpovídá verzi 1.62." Takže mám verzi 1.62, verzi 1.65 prý teprve připravují. Možná mysleli, že připravují pro ČR.

Ohledně tvých problémů (něco jsem psal před chvílí v jiném threadu):

- DVB-T signál - v pořádku, !!akorát Prima a Óčko občas (někdy často) zamrzne na pár sekund. Což mi docela štve a signálem to dle mého není... :-((( Tyto musím nahrávat z analogu :-(
- plánované časové nahrávání přes Guide se mi zatím nevymazalo, ale prý v 1.65 mají být opraveny nějaké chyby při ručním nastavení časového nahr.
- Guide - taky nelze editovat čas začátku, ale jde to pak při editaci již potvrzeného nahrávání. Je to trochu nesmysl, ale na druhou stranu to většinou není třeba, spíš to ujede na konci a tam se to dá velice snadno prodloužit o 10, 20 nebo 30 minut
- zmršenou češtinu - mám jako ty.
- nesmysly (jiné ukázky) v náhledech Title Listu - no, to se nastavuje v Setupu - buď tzv. rychlé ukázky, pak si Sony sám vybere z celého pořadu různé části a ty promítá v Title listu, nebo tuším lze nstavit, aby vždy jel od začátku. Mně to však nevadí.
- rozpůlený mezi dva snímky obraz z tuneru přes scart na TV - to jsem nepozoroval.
Tomas_X (124)|3.1.2008 13:00
[QUOTE=mcak;160483]Ahoj.

Mě psali ze Sony.cz "Váš firmware 125 odpovídá verzi 1.62." Takže mám verzi 1.62, verzi 1.65 prý teprve připravují. Možná mysleli, že připravují pro ČR.

Ohledně tvých problémů (něco jsem psal před chvílí v jiném threadu):

- DVB-T signál - v pořádku, !!akorát Prima a Óčko občas (někdy často) zamrzne na pár sekund. Což mi docela štve a signálem to dle mého není... :-((( Tyto musím nahrávat z analogu :-(
- plánované časové nahrávání přes Guide se mi zatím nevymazalo, ale prý v 1.65 mají být opraveny nějaké chyby při ručním nastavení časového nahr.
- Guide - taky nelze editovat čas začátku, ale jde to pak při editaci již potvrzeného nahrávání. Je to trochu nesmysl, ale na druhou stranu to většinou není třeba, spíš to ujede na konci a tam se to dá velice snadno prodloužit o 10, 20 nebo 30 minut
- zmršenou češtinu - mám jako ty.
- nesmysly (jiné ukázky) v náhledech Title Listu - no, to se nastavuje v Setupu - buď tzv. rychlé ukázky, pak si Sony sám vybere z celého pořadu různé části a ty promítá v Title listu, nebo tuším lze nstavit, aby vždy jel od začátku. Mně to však nevadí.
- rozpůlený mezi dva snímky obraz z tuneru přes scart na TV - to jsem nepozoroval.[/QUOTE]

mcak: díky moc, tak se zdá, že možná (!) moje verze "1.58 - 120" je z hlediska toho, co z ní používám, na tom stejně jako "1.62 - 125" Jinak pan Vilím ze Sony Cz mi včera do telefonu řekl, že oni už mají verzi 1.65, ale že mi důrazně doporučuje případný upgrade přes autorizovaný servis, protože pokud bych postup zmršil (čehož se nebojím) nebo mi vypadnul proud (že bych si půjčil UPS), tak mi to Sony zdarma dávat do pořádku rozhodně nebude a oprava by se mohla skoro rovnat ceně nového přístroje. Na AVForum v zahraničí sice píšou o tom, jak si to stovky lidí upgradují přes CD-R sami, ale fakt je, že někteří lidi jsou mantáci a nepočkají 3 minuty a vyrvou to ze zdi nebo to vypálí na nějaké noname CD-čko z drogérie a ještě na něj 3x šlápnou....
Tomas_X (124)|5.1.2008 19:40
Tak zatím s firmware 1.58 jsem žádné samovolné vymazání z časovače nezaznamenal, tak s upgrade vyčkávám.
lite (2)|12.1.2008 11:29
Kdybyste se nekdo k tomu CZ 1.65 dostal, dejte to sem nebo napiste SZ. Diky
ipi (2)|19.1.2008 18:32
Nahrál jsem verzi 1.65 "U.K." a je naprosto OK. Ale samozřejmě neřeší problémy s CZ teletextem, info češinou ap. Sony mě docela zklamalo svým SW. Taky jsem hledal info ohledně prohlížení JPG editovaných v PC (např. v Zoneru) a následně nahraných do DVD - již se nezobrazí, a firmware 1.65 to také neřeší...
Tomas_X (124)|20.1.2008 14:43
ipi: nějaký viditelný rozdíl proti starší verzi 1.58 nebo 1.62? Zatím jsem z 1.58 neupgradoval, žádná drsná chyba se neprojevila.
ipi (2)|20.1.2008 20:25
Žádný rozdíl jsem zatím nezpozoroval.
lite (2)|8.2.2008 12:28
[QUOTE=ipi;162475]Nahrál jsem verzi 1.65 "U.K." a je naprosto OK. Ale samozřejmě neřeší problémy s CZ teletextem, info češinou ap[/QUOTE]

Menu asi cesky nezustane?
flep (34)|16.2.2008 21:49
Ahoj, nevíte někdo, jestli je možné nějak zvětšit titulky ve formátu srt u DivX? Nebo to musí vyřešit nový firmware? Děkuju
henno (14)|2.7.2009 14:17
[QUOTE=lite;165069]Menu asi cesky nezustane?[/QUOTE]

ale jo zustane, neboj :-)
henno (14)|7.7.2009 00:05
ver. 1.69 pre Sony RDR-HXD 870/970/1070
irm (6)|2.8.2009 18:39
Taktéž mám 1.69. Nevíte někdo, zda je již novější? Na sony.co.uk je jen 1.65. Rád bych se konečně dostal k možnosti naprogramovat opakované nahrávání.