Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD prehravac s hardiskom?

Jozef2 (188)|6.1.2008 15:44
Napadla ma mozno blazniva myslienka, ci existuje DVD prehravac s HDD? Zda sa mi nieco taketo som uz niekde videl. Predavalo sa to bez harddisku, ten si tam mohol uzivatel nahodit podla svojich potrieb, roznej velkosti.
Nakolko mi v poslednom case odislo par DVD medii, tak ma napadlo kopirovat filmy na hardisk. Samozrejme da sa to riesit DVD rekorderom s HDD, ale DVD rekordery s velkymi kapacitami diskov (nad. 300GB) su zatial drahe a toto by bolo lacnejsie riesenie. Kupit iba lacny DVD prehravac, dat do neho napr. 400GB disk a na ten prekopirovat z DVD medii filmy, fotky, MP3-ky.
Pitomec (10211)|6.1.2008 15:51
To si kup nějaký mediální centrum s LAN a máš to vyřešený...
Foolproof (2713)|7.1.2008 00:12
Velmi mnoho přehrívačů už má USB2.0, redukce IDE,ATA,SATA,PATA to USB stojí asi 800. Je tam většínou omezení, že HDD musí být naformátován FAT32. Já mám i LAN i USB, pro nespolehlivost DVD nosičů používám HDD v PC.
Jozef2 (188)|7.1.2008 09:29
Vdaka Vam za odpovede.
Aj s tym prehravacom s USB 2.0 + externy disk ma to napadlo. Ma to vsak obmedzenie, ze disk FAT32 ma kapacitu max. 32 GB. I ked FAT32 moze mat vraj kapacitu aj 128 GB ale neviem ako to dosiahnut, nevie niekto akym prikazom? Mne sa to prikazom format nepodarilo.
Najlepsie by bolo, keby existoval prehravac s USB ktory podporuje NTSF? Existuje taky?
artam (1147)|7.1.2008 09:49
Jozef2:
Nezmysel, FAT32 ma limit pre HDD az 8TB (TeraByte). Problemom je Microsofti Windows, ten nevie naformatovat viac ako 32GB, ale pracovat s vacsimi vie bez problemov (viac info najdes napriklad na Wikipedii).
Na naformatovanie vacsieho HDD s FAT32 musis pouzit nejake programceky od inych, nie od MS (pohladaj cez google), alebo si to naformatuj napr. v Linuxe, staci nejaka mala Live distribucia.
Pitomec (10211)|7.1.2008 13:37
Ten HDD se dá klidně rozdělit na víc částí po 32GB a je to vyřešený.
Jozef2 (188)|8.1.2008 09:34
[quote=Pitomec;161051]Ten HDD se dá klidně rozdělit na víc částí po 32GB a je to vyřešený.[/quote]
To som skusal. Rozdelil som 80 GB disk na 3 disky - 32 GB, 32 GB a 16 GB, ale moj DVD prehravac Daytek DV 950Z vidi iba ten prvy. Ale je mozne, ze niektore DVD prehravace vidia aj viac diskov. Ak niekto o takom vie, prosim hodte sem skusenosti. A este lepsie by bolo keby ste nahodou vedeli o DVD prehravaci podporujucom disky NTSF. Dakujem.
-Vl- (366)|8.1.2008 11:42
Já mám tento HDD Player [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Vlastní mechaniku nemá, ale přes dvě USB lze připojit jak HDD v NTFS tak DVD mechaniku. Pak lze dát HDD i dovnitř. Přes USB tam mám nyní HDD 500Gb a bez problému ho vidí celý a uložené DVD na HDD přehrává komplet i s menu. Kdyby jsi měl zájem tak levně prodám.
artam (1147)|8.1.2008 11:56
S prehravacmi s podporou NTFS cez USB je problem, vyrobcovia to nepodporuju preto, lebo ide o uzatvoreny format od MS, takze je podpora tohto file formatu u ostatnych (rozumej ne-MS) vyrobcov zabezpecena zatial len reverznym inzinierstvom.

Ale nie je problem naformatovat aj 300GB na FAT32, napriklad pouzit FDISK a FORMAT z Win98 alebo ME, ktore nemaju tento limit 32GB (ten vznikol az od Windows 2000), pripadne existuje programcek FAT32FORMAT (http://www.ridgecrop.demon.co.uk/download/fat32format.zip) a jeho pouzitie jenajjednoduchsie na svete

fat32format f:

Alebo mozes pouzit programy na spravu a rozdelovanie diskov, napriklat Partition Magic, Ranish Partition Manager, a dalsie.
Jozef2 (188)|12.1.2008 17:15
Artam vdaka za tu utilitku na formatovanie.

Vyskusal som to a az na jeden neuspesny pokus to fungovalo.
Mam 80 GB 3,5" externy hardisk s vlastnym napajanim. Az 4x som zopakoval pokus s vytvorenim jedinej 80 GB particie na harddisku, jej naformatovanim utilitou fat32format a naslednym nahranim roznych medialnych suborov na harddisk. V troch pripadoch prehravac z takto naformatovaneho harddisku nacital zoznam suborov (iba prvych 3000 suborov), iba v jednom pripade pocas nacitavania zoznamu suborov zamrzal. Stalo sa opakovane, vzdy pri tych istych percentach nacitavania, takze mozno bol na vine aj nejaky nestandartny/poskodeny subor?

Len pre zaujimavost som hardisk naformatoval na NTSF, ale samozrejme prehravac ho nevedel nacitat.

Nakoniec som vsak prehravac aj tak vratil pre pravdepodobne nespolahlivu citaciu DVD mechaniku, ako o tom pisem v teme o prehravacoch Daytek.
artam (1147)|12.1.2008 18:18
[QUOTE=Jozef2;161685]... prehravac z takto naformatovaneho harddisku nacital zoznam suborov (iba prvych 3000 suborov), iba v jednom pripade pocas nacitavania zoznamu suborov zamrzal. Stalo sa opakovane, vzdy pri tych istych percentach nacitavania, takze mozno bol na vine aj nejaky nestandartny/poskodeny subor?[/QUOTE]

To je zrejme vada (alebo feature) konkrétneho prehrávača, stáva sa to hlavne u veľmi lacných strojov, (ktoré majú málo internej RAMky a nedokážu nakešovať celú štruktúru disku).
Ak by prehrávač načítaval disk po jednotlivých adresároch, potom treba tie súbory rozdeliť po adresároch po cca 500 súboroch a prehrávač by to mohlo oklamať. Inak smola, chce to lepší prehrávač.
Dúfam, že nebola snaha uložiť tých 3000 súborov do koreňa. :D
Jozef2 (188)|12.1.2008 18:57
Jasne ze som nemal 3000 suborov v koreni :-) . Subory boli pekne usporiadane v X adresaroch a podadresaroch. Ked nacitaval disk, tak vypisoval percenta a pocet (predpokladam, ze pocet nacitanych suborov). Na cisle 3000 vzdy skoncil a nasledne zobrazil nacitane adresare. Paradoxne, ten jeden pripad, ked to zamrzalo, som mal na harddisku iba par desiatok suborov.