Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Záhada s DVD playerom PIONEER DV-600AV

lubek30 (83)|8.1.2008 19:57
Mám DVD prehrávač PIONEER DV-600AV a funguje perfektne až na jednu vec. Kúpil som si limitovanú 6 DVD edíciu Pána prsteňov a občas sa mi vždycky na jednom mieste prehrávanie zasekne a po pár sekundách to ide ďalej. Zaujímavé ale je, že na iných playeroch čo som tie DVD skúšal tie disky hrajú bez problémov. Táto trilógia je nahratá na obojstranných dvojvrstvých diskoch, je tam kinoverzia a predĺžená verzia a najväčšia záhada je to, že vždy na tom istom mieste sa to prehrávanie zasekne na obidvoch verziách a pritom tie verzie niesu na disku tým istým titulom (skontroloval som si to v DVDFab). Urobil som aj pokus, že som si vypálil kópiu jedného filmu z tejto trilógie a trhá to aj na tej vypálenej kópii a na tom istom mieste. Samozrejme že porucha prehrávača je vylúčená, pretože som na ňom prehral už minimálne 50 diskov a všetky išli absolutne bezchybne. Blbne to len na tejto trilogii a to na všetkých troch obojstranných diskoch. Disky ktoré sú bonusové a jednostranné idú bez problémov.
Victor77 (118)|9.1.2008 19:56
Je to jen dohad, ale není to třeba v místě, kdy se přeostřuje z vnější do vnitřní vrstvy? Někde jsem četl, že ke krátkodobému zaseknutí z tohoto důvodu může dojít a nepovažuje se to za závadu.
lubek30 (83)|9.1.2008 21:45
Nie, nieje to tým, ono to urobí viac krát za film, zhruba odhadom tak asi 5 až 7 krát za jeden film. Dnes mi to prvý krát urobilo na ďalšom filme než na pánovi prsteňov, schválne som si pozrel od rozčúlemia ďalší film a ten bežal od začiatku do konca bezchybne. Proste ničomu nerozumiem, vypadá to ako keby predsa len nebolo s tým prehrávačom niečo v poriadku, ale prečo to robí len na niektorých diskoch, na nejakých troch štyroch z 50-tich... Inak som už zúfalý, toto je môj tretí DVD prehrávač, tie dva pedtým proste odišli, jedného dňa už ani neroztočili disk. Tento zase blbne takýmto spôsobom.
stani (1647)|11.1.2008 12:16
a "tvrdý reset" jsi zkoušel? Tedy vypnout úplně ze sítě a pak ty disky zkusit přehrát?

Mám zkušenosti, že některá DVDčka na jednom přehrávači jdou v pohodě na jiném může zase dojít k nějakému kousnutí a naopak... Stává se to docela běžně.....