Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak získat (zachránit) data z HDD DVD rekordéru?

namei (1)|17.1.2008 14:07
Přepětím v síti se mi zničil DVD rekordér (Panasonic). Zajímá mě, zda je možné zachránit video z pevného disku - např. vyjmutím disku a jeho vložením do PC - zároveň by mě zajímalo, v jakém formátu DVD rekordéry zapisují data na pevné disky - tj. zda je možné s nimi pracovat, případně s jakým SW.
filas1 (58)|17.1.2008 16:19
Myslím si, že by to jít mělo. Řekl bych, že DVD rekordéry na disk zapisují stejně jako na DVD, takže tam budou nějaký VOB soubory a ty půjdou přečíst v PC.
artam (1147)|17.1.2008 16:31
filas1:
Omyl, ziadne VOBy, na hard disk sa nahravaju mpegy bud TS, alebo PS, zavisi od vyrobcu a typu rekrodera. Taktiez suborova struktura nemusi byt nutne citatelna v PC, hlavne u zavedenych znaciek (a predpokladam, ze Panasonic nebude vynimkou) si to kazdy vyrobca robi po svojom, vysledkom je, ze z takeho disku po pripojeni k PC neuvidite vobec nic.

Ak to v PC nepojde, tak najlepsie by bolo pripojit ten disk do rovnakeho typu rekordera, aby ho mohol bez problemov spoznat a povypalovat si to z neho na DVD.
filas1 (58)|17.1.2008 19:45
Aha, tak sorry, to asi bude takhle, to byla jen moje doměnka.
fluke444 (2)|7.7.2009 14:54
artam: Můžu potvrdit, že Panasonic používá svůj souborový systém, po připojení do PC vypadá disk prázdný, bez souborového systému. Špatné je, že kromě tohoto zjištění jsem v PC s diskem nic nedělal a po opětovném připojení do rekordéru mi ho chce rekordér pořád dokola formátovat a já se tak nedostanu k nahraným pořadům. Něco se pokazilo a já nevím co. Moc by mi pomohlo, kdyby někdo věděl informace o tom souborovém systému, který Panasonic (a celá Matsushita) používá, nebo ještě líp kdyby někdo znal program či ovladač, který tyto data zviditelní.
axicom (626)|13.7.2009 16:07
A co nejaky program ktery ukaze format HDD, napr Partition Magic, nebo dat v PC zobrazeni skrytych souboru, mozna blbost ale za zkousku nic nedas. Vidi alespon PC velikost HDD a volne misto?
nerolama (0)|14.7.2009 09:07
Přátele, výrobci HDD recorderu pouzivají vlastní souborovy system, ktery je diametrálne odlisný od FS v PC a jeho struktura je know-how vyrobce. vim o nekolika statních institucích, které se tyto informace snazili dostat z vyrobce a nepochodily. Je naivni myslet si ze ho lousknete PM.
JirkaS12 (1)|27.5.2010 15:41
Jestli jsi ochoten za to zaplatit tak v http://www.data112.cz to umi. Ja to tam mel.
Peter_KE (190)|28.5.2010 18:55
aky mas model recordera?