Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PIONEER DV-400V nadupanec

Radoo (1302)|2.3.2008 17:44
[QUOTE=KOCOUR65;167855]tak vida co je to za slupku[/QUOTE]

Pravdu díž ! :)
Teď jsem dokoukal DVD a obraz jak z BR.
Jsem vysmátej !
bobos (18)|3.3.2008 00:35
[QUOTE=Goldfinger;167802]No nijak.Zkoušel jsem i více hdmi kabelů.Hlavní rada,jestli do tohodle přehrávače pujdeš,ušetři na hdmi a kup co nejlevnější.Nekoukej jestli je pozlacený,1,1 nebo 1,3,stíněný nestíněný,obraz je totožný.
Přehrávač je dobře vybavený,má usb,všechno ti přehraje,je tichý a dobře vypadá.S obrazem se to má tak,že ti ukáže všechny chyby dvd.Nemilosrdně.Mám jen pár originálek(rozuměj z kamených obchodů,ne z Blesku nebo Aha!)který nemaj obrazově chybu.Jinak má obraz sklony ke kostičkování v pozadí a v šedých plochách k zrnitému šumu.Rozuměj u kompresovaných a většině časopiseckých dvd.[/QUOTE]

Dík, myslím že jsi mi to vysvětlil. Nepoužívám kompresovaná DVD, takže zobrazení chyb zpusobené kvalitou záznamu považuji za pozitivní, poněvadž si tím pádem myslím, že kvalitní záznam bude o chlup lepší než u levných neznačkových přehrávaču. Zrnitý šum v šedých plochách mi přijde jako běžná věc u DVD a z odstupu 3m téměř nepozorovatelný. S tím kabelem HDMI budeš mít asi pravdu, protože rozdil v kvalitě se pozná zřejmě až u Blu-ray.
Pitomec (10211)|3.3.2008 07:10
[quote=bobos;167888]kvalitní záznam bude o chlup lepší než u levných neznačkových přehrávaču.[/quote]
Hlavně při propojení přes HDMI, tam bude rozdíl přímo bijící do očí :D :D :D
siho (7)|5.12.2008 09:53
Mám otázočku k DVD prehrávaču Pioneer.. konkrétne model DV-410V.

Mám doma 320GB externý disk (WD MyBook) napojený na DVD prehrávač. Predtým to bola Orava 561ka.. a disk v pohode fungoval, aj keď niektoré divxy sekali a ak bol plný disk, tak ho strašne dlho načítaval.

DV-410V ho načíta rýchlo, všetko v pohode prehrá, ale načíta ho iba raz. Akonáhle vypnem Pioneera a opäť zapnem, tak už nevie načítať externý disk. Disk sa roztočí, ale vôbec ho neprehľadáva, na obrazovke svieti iba červené logo Pioneer. Načíta ho, až keď vypnem DVD prehrávač z elektrickej siete a opäť ho zapnem.

Stretol sa s tým niekto? Je to bežné alebo je to na reklamáciu? :/

Ešte doplním, že s obyčajnou 8GB USB flashkou ide všetko ako má..
Radoo (1302)|5.12.2008 21:01
[QUOTE=siho;205364]Mám otázočku k DVD prehrávaču Pioneer.. konkrétne model DV-410V.

Mám doma 320GB externý disk (WD MyBook) napojený na DVD prehrávač. Predtým to bola Orava 561ka.. a disk v pohode fungoval, aj keď niektoré divxy sekali a ak bol plný disk, tak ho strašne dlho načítaval.

DV-410V ho načíta rýchlo, všetko v pohode prehrá, ale načíta ho iba raz. Akonáhle vypnem Pioneera a opäť zapnem, tak už nevie načítať externý disk. Disk sa roztočí, ale vôbec ho neprehľadáva, na obrazovke svieti iba červené logo Pioneer. Načíta ho, až keď vypnem DVD prehrávač z elektrickej siete a opäť ho zapnem.

Stretol sa s tým niekto? Je to bežné alebo je to na reklamáciu? :/

Ešte doplním, že s obyčajnou 8GB USB flashkou ide všetko ako má..[/QUOTE]

To máš ten HDD externě napájený ?
siho (7)|5.12.2008 21:13
Áno, disk má vlastné externé napájanie, je naformátovaný na FAT32..

Dnes som sa ešte trochu pohral.. nuž 8GB flashka funguje v pohode, ale akonáhle zapojím disk a potom ho vypnem, tak už nefunguje ani flashka, až kým neodpojím DVD prehrávač z elektriny..
Radoo (1302)|6.12.2008 00:17
[QUOTE=siho;205497]Áno, disk má vlastné externé napájanie, je naformátovaný na FAT32..

Dnes som sa ešte trochu pohral.. nuž 8GB flashka funguje v pohode, ale akonáhle zapojím disk a potom ho vypnem, tak už nefunguje ani flashka, až kým neodpojím DVD prehrávač z elektriny..[/QUOTE]

zkus resetovat podle návodu stroj do defaultu
siho (7)|6.12.2008 15:59
Nepomáha ani reset.. aj tak to musím odpojiť z elektriny.. (čo je to potom za reset, prečo vypíše na displeji CLEAR, keď aj tak tam niečo ostalo?)

Na akejsi "neoficiálnej" podpore pre tento prehrávač som našiel niečo, čo by sa mi aj hodilo:
http://www.pioneerfaq.info/english/dv410.php?player=DV-410V&question=USB
[quote]I used to get the menu to choose between .AVI and .JPEG files. However It has stopped now. Now it fails to detect Divx(AVI) files on USB disk
If you have a lot of files on the USB drive/stick, the player would skip scanning the files and you will not see this menu. You need to delete some files! to get it back again![/quote]Avšak aj keď som celý disk premazal a nechal tam iba jedno 700mb divxko, problém sa nezmenil.

Ešte skúsim nanovo preformátovať disk, prípadne požičať si od suseda externý disk, či to bude robiť aj s ním.

A ako posledné riešenie ma napadá už len použiť neoficiálny firmware z vyššie uvedenej stránky, čo by som však veľmi nechcel vzhľadom na stratu záruky. (oficiálny firmware som ešte nenašiel)
siho (7)|7.12.2008 15:45
Disk preformátovaný, avšak ani to nepomohlo. No medzitým som už asi prišiel na fígel, ako ho rozbehať bez potreby odpojiť DVD prehrávač z elektriny.

Keď v DVD prehrávači pracujem s externým diskom a chcem prehrávač ukončiť, musím najskôr vypnúť USB mode (tj. prepnúť na DVD mode) a tak vypnúť DVD prehrávač. Po zapnutí DVD prehrávača sa tým pádom najskôr zapne DVD mode a až potom ručne prepnem na USB mode.. a externý disk nabehne. Je to trochu prácnejšie, ale zdá sa, že to funguje..

:)
miki77 (30)|4.2.2009 16:15
Mám 410ku a TV Pan 42PX80, obraz super, zkoušel sem nastavit na DVD 720p, 1080i a 1080p a všechno naprosto v pohodě, obraz skvělej, koukal jsem na film Odstřelovač, je tam na začátku scéna - průlet nad řekou v kaňonu a fakt bomba, tak s přehrávačem naprostá spokojenost.
frank.2003 (1)|15.3.2009 13:47
PIONEER DV-410V:
Mam dva dotazy ohledne tohoto pristroje:
Prehrava DivX soubory vypalene na DVD-RW?
Jak je to s HDMI vystupem a Progressive Scan rezimem? Na TV i na Pioneeru je zaply PRGScan a spusti se DivX. Jak se zachova vystupni obraz - chytne si celou obrazovku s deformaci bez deformace, nebo vubec?

Diky za Vase zkusenosti