Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Špatný obraz při nahrávání

Musky (11)|29.1.2008 17:48
Moje PC
Athlon XP 2400+
1GB DDR 266MHz
HIS 9550 pasiv - ovladače nainstalované z přiložené CD, protože s verzí 7.xx mi nejdou hry
Zvukovka integrovaná
80GB HDD 7200ot/min - volné místo asi 20GB
AD73 Pro nejnovější BIOS (ne beta) - ovladače nainstalované z přiloženého CD

TV karta AverTV A16D
Windows XP SP2, žádné aktualizace
Software AverMedia verze 6.0.6 (07010201)
ovladače z přiloženého CD

Ukázky jsou na muskatt.sweb.cz/video. Kvalita nic moc, ale ta na to vliv nemá, protože i když je obraz super, tak stejně to dělá. Zvuk je v pořádku v jakémkoliv záznamu. Je tam nahrané video v VCD, které je v pořádku, a SVCD, které je špatné. Při nahrávání neměním žádné parametry nahrávání kromě formátu záznamu. Obraz je dobře široký, ale na výšku je nízký. Obraz je v pořádku u VCD, MPEG1. U MPEG2, AVI, SVCD, DVD je obraz špatný. Zkoušel jsem nový formát DVD1, který je MPEG2 ale s bitrate jen 2000kbs a dělá to stejně. DVB-T jede v pořádku. Při nahrávání nemám nic jiného spuštěného, jen AverMedia. ICQ 385265500. Email [email]muskatt@seznam.cz[/email]. Děkuji předem za jakoukoliv radu nebo alespoň za nápad. Psal jsem na support na avermedia.com ale ještě mi neodpověděli a stejně mě odkazujou na forum a FAQ. Novější AverMedia mi nejde nainstalovat, shání to nějaký soubor.
Musky (11)|11.2.2008 21:13
Support mi dnes poslal kodek mpeg2 a funguje to, stáhnutý z http://www.free-codecs.com. Sice jsem psal asi pětkrát asi mě hned nepochopily nebo jsem se špatně vyjádřil, ale mohli to poznat z ukázek, ale to už neřeším.