Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-S a více televizí

maxidog (2)|1.2.2008 18:47
Zdravím všechny diskutující,

snažil jsem se zjistit jak je to s DVB-S pokud chci používat více TV, ale moc úspěšný jsem nebyl.

Moje představa byla, že na střechu dám anténu od Digi TV s jedním LNB, připojím do domácího rozvodu k TV zásuvkám a k nim si pak koupím dostatečný počet STB. Jenže pak jsem si všiml, že Digi TV k dual STB dává i dvě LNB a snad dokonce musí od antény jít dva dráty. Pro srandu králíklm to asi nedělají, takže moje představa s jedním LNB, domovním rozvodem a neomezeným počtem STB bude asi špatná.

Může prosím někdo říct jak to tedy funguje? Co musím udělat abych mohl přijímat Digi TV na třech televizích? Doufám že kvůli tomu nemusím mít 3 antény (případně 3 LNB) a tři samostané kabely ze střechy.

Děkuji.
Pitomec (10211)|1.2.2008 21:31
Anténa stačí vždy jedna (pokud přijímáš signál z jedné družice) a konvertor musíš zvolit takový, který má adekvátní počet výstupů pro tvoje potřeby (tj. TWIN=2výstupy, QUAD=4výstupy a OCTO=8výstupů. Větší počet pak pomocí konvertoru QUATTRO a MULTISWITCHE). Z toho samozřejmě plyne i počet koaxiálních kabelů tažených od konvertoru k přijímačům (=samostatný kabel ke každému).
maxidog (2)|2.2.2008 00:25
Díky za odpověď.