Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vyber satelitniho kompletu

acizek (66)|4.2.2008 10:39
ahoj vsichni,
jsem v teto oblasti naprosty laik, uvitam srozumitelne napsane rady :)

mam plazma TV, HD ready. bydlim v Madarsku, kde dostupnost digi vysilani neni dobra, tudiz je pro me jasna potreba satelitu.

chtel bych ceske programy, plus dalsi zahranicni (nejde mi o zadne special, jen ty klasicke - sport, hudba, dokumentarni, filmy), pokud mozno co nejvice v HDTV.

diky za odpovedi.

Adam
georgo (74)|6.2.2008 19:45
HD programov nie je veľa, ale väčšina je kódovaných, to znamená, že by si potreboval prístupovú kartu z krajiny, odkiaľ program vysiela. Zoznam HD programov je tu, žlté sú voľne dostupné.
http://flysat.com/hdtv-freq.php
Čo sa týka zostavy na klasické SD satelitné vysielanie, treba čítať, sú rôzne stránky, a e-shopy.
Googluj, študuj, a potom uveď podmienky:
Jedna družica, multifeed, motor, atď...

Na české programy máš viac možností:
CSlink-najvyššia dostupná kvalita - Karta buď firma Gital, alebo Trade and Technology, možnosť jednorázového poplatku-príjem navždy, obe majú www stánky. Vysielajú na pozícii 23.5 E, ďalšie stanice na tejto pozícii:
http://flysat.com/astra23.php skoro všetko je kódované
UPC - mesačné poplatky - 19.2 E
http://flysat.com/astra19.php je tam veľa zahraničných voľných programov
DigiTV - dosť slabá kvalita, výhodná cena
acizek (66)|7.2.2008 09:03
diky za odpoved!
jaky slusny prijimac s moznosti prijmu HDTV a pripojenim pres HDMI? chtel bych mit jeden slot na kartu CSlink, aby to melo dalsi na pripadne jine karty (treba prave na nejake placene HD kanaly).
zrejme na vic druzic, Astra na CSlink, Hotbird a mozna jeste nejaky.
priznam se, ze se v teto oblasti nejak moc vzdelavat nechci, proste mi jde o slusny prijimac splnujici podminky vyse, radu jak zajistit pristup k napr. BBC programum a dalsim HD v anglictine (bud jak muzu platit nebo jak si od nekoho nechat na urcitou dobu nakodovat kartu a pokazde pak menit).
diky
stani (1647)|9.2.2008 21:16
Chtěl jsem se zeptat: jaký je rozdíl mezi UPC a CS-Link co se kvality obrazu týče?
pat01 (249)|9.2.2008 21:41
UPC katastrofální na Plazm. a LCD dle mě nekoukatelný a nepoužitelný už i na CRT to začíná být napovaženou.
CZL je někde jinde tam je to v pohodě samozřejmě záleží co je vysíláno jak je to stará věc atd..
Jinak pro orientaci stejný program v UPC a stejný CZ link tak CZ link má jednou tak velký bitrate.
Cz link dosahuje maxima na CT 1 třeba 4500kb/s a v UPC 1900-2300kb/s
To UPC je opravdu humus.
Ale věřím že někdo napíše že má velkou plazmu UPC a obraz krásný....
stani (1647)|9.2.2008 22:09
[QUOTE=pat01;165237]UPC katastrofální na Plazm. a LCD dle mě nekoukatelný a nepoužitelný už i na CRT to začíná být napovaženou.
CZL je někde jinde tam je to v pohodě samozřejmě záleží co je vysíláno jak je to stará věc atd..
Jinak pro orientaci stejný program v UPC a stejný CZ link tak CZ link má jednou tak velký bitrate.
Cz link dosahuje maxima na CT 1 třeba 4500kb/s a v UPC 1900-2300kb/s
To UPC je opravdu humus.
Ale věřím že někdo napíše že má velkou plazmu UPC a obraz krásný....[/QUOTE]

Když píšeš, že UPC je humus, co je pak DIGI TV?....
blueant (820)|9.2.2008 22:10
[QUOTE=stani;165239]Když píšeš, že UPC je humus, co je pak DIGI TV?....[/QUOTE]

Co sa tyka obrazu nepovedal by so m ze je na tom volako horsie.
Ale co sa tyka zvuku vypadkov EPG ..... hmmm
pat01 (249)|10.2.2008 08:30
[QUOTE=stani;165239]Když píšeš, že UPC je humus, co je pak DIGI TV?....[/QUOTE]

Blueant má pravdu obrazově naprosto srovnatelný dle mého názoru Digi TV lepší ostřejší.
Samozřejmě epg pro toho kdo je na to zyknutý ztráta....ale ty ses ptal na obraz mezi UPC a CZL.A já Ti napsal můj názor .Mám doma denně k porovnání i CZLi UPC i Digi Tv a můj názor je UPC na plazmě nebo LCD humus...a ty my tu předhazuješ co teda je digi TV ??tak proč se ptáš když ty kvality obrazu znáš??
Pokud plánuješ jak jsem se dočetl a předpokládám? koupit LCD a provozovat na tom UPC tak upřímnou soustrast...
Ale je to zase jenom můj názor !! žádný fakt ani doporučení ..jen můj názor.
Z toho důvodu jsem si dodnes LCD ani Plazmu nekoupil...a v dohledné době to vypadá že tomu tak nebude.
Mám určité obrazové nároky z kterých nehodlám slevit a spojení LCD nebo Plasma versus SD signál typu UPC atd..obrazovou kvalitu nezaručují.
stani (1647)|10.2.2008 08:52
[QUOTE=pat01;165256].a ty my tu předhazuješ co teda je digi TV ??tak proč se ptáš když ty kvality obrazu znáš??
[/QUOTE]

Ach jo... :rolleyes:

Já přeci nic nepředhazuji, pouze se ptám! Právě proto, že ty kvality obrazu NEZNÁM.
Četl jsem tu někde ve foru, že DIGI TV co do kvality obrazu nic moc, pak napíšeš ty(a já ti to věřím),že UPC je humus, tak jsem se ZEPTAL co je PAK DIGI TV když UPC je humus....?
:-E

Ano, budu nucen si koupit LCD, protože jsem netušil, že ještě za dva roky po mé obrazově vynikající CRT Philips 29PT9521(která má bohužel zřejmě neopravitelnou závadu), ještě nebude na trhu odpovídající kvalita(např. OLED). Budu ovšem volit LCD nejnovější generace, která se ze všech LCD obrazu mé CRT nejvíce(!) přiblíží... ;)
pat01 (249)|10.2.2008 09:22
STANI.
Aha tak se omlouvám tak jsem to špatně pochopil že jsem tak ,,blbě" odpověděl.
Takže UPC je stejný jako Digi co se obrazu týče muj dojem je že digi je opravdu o něco ostřejší.
CZ link ač už není tím co byl je viditelně daleko někde jinde.
Výborná je slovenská Markíza v SL linku tam ty data moc nešiděj a někdy běží film a bitrate se pohybuje mezi 6-7 tis. kb/s ale to jenom na okraj to Ti moc nepomuže.
Každopádně z CRT a modelu co máš to bude každopádně skok dolů.
Ale na vinně není ani Plaz.ani LCD ale to že to není čím nakrmit.
Já ten problém CRT/PL/LCD řeším dodnes a nenašel odvahu ještě CRT opustit...
vity (292)|10.2.2008 18:51
Moje řeč UPC slabota(hodně předražená) v ČR. Na Slovensku daleko levnější.Digi má aspoň zajímavou cenu.(Tomu adekvátní kvalita.)
Pitomec (10211)|10.2.2008 18:57
U UPC lze alespoň použít vlastní přijímač (takže např. s HDD), dají se chytat slovenské programy v ČR a opačně. A taky tam nejsou takové výpadky jako u Digi (kde celý transpondér na nule není výjímkou).
vity (292)|10.2.2008 19:40
Jo ale 260kč měs. ver. 690kč(517kč akce 3měs.zdarma) To je sakra rozdíl.To v SK 220kč(digi tv) ver. 300kč.(UPC) To už je na rozmejšlení.
stani (1647)|10.2.2008 20:03
Asi takhle: bohužel si nevybereš...:(

Nejlepší by bylo kdyby CS Link měl všechny programy jako má DIGI TV nebo UPC, při stávající kvalitě(datovém toku) s tím, že by si každý mohl vybrat jaké programy chce přijímat a dle toho by také platil.

Jenže to by nastala ideální situace, která jak víme, neexistuje...
losos (2977)|18.2.2008 19:16
Měl jsem možnost se asi 14 dnů dívat na Digi TV, nahrál jsem několik pořadů na harddisk v DVD HDD rekordéru a následně vypálil na DVD disky. Výsledná kvalita - dá se na to dívat JEDINĚ na CRT televizoru. Ostatně - na plazmě či LCD se na DigiTV nedá dívat ani na originální obraz přímo ze sat.přijímače. Proto jsem se pokorně vrátil na Astru 3 na programy cs.linku. Ty se dají sledovat i na plazmě, atd.... obzvláště ty, co jsou v módu 16:9 na plnou obrazovku, jsou někdy s velmi dobrým obrazem.... zatím nejkrásnější obraz měl přímý přenos závodu na lyžích na Pražském hradě...
Jedna maličkost - vypadá to tak, že se plazmy (a asi i LCD) dokáží po nějaké době k signálu, který dostávají, dost podstatně "přizpůsobit" - a původně třeba ne moc pěkný obraz se potom zdá o dost lepší....
Všiml jsem si toho nejen já, ale i jiní známí.... tak ahoj a dobrý obraz.
Pitomec (10211)|20.2.2008 12:18
[quote=vity;165372]Jo ale 260kč měs. ver. 690kč(517kč akce 3měs.zdarma) To je sakra rozdíl.To v SK 220kč(digi tv) ver. 300kč.(UPC) To už je na rozmejšlení.[/quote]
Mně nabídli UPC Direct za 290Kč/měsíc (a nejsem sám) a samozřejmě to není jenom o ceně. To se koukej z okna a máš to měsíčně za 0 Kč 9-)