Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TOPFIELD TF 7710HDPVR

jirkaskra (139)|4.2.2008 11:31
Mate někdo skušenosti s novým SAT-přijímačem TOPFIELD TF 7710HDPVR - http://www.topfield.cz/tf7710hdpvr2.html

Po dlouhém rozhodování jsem se rozhodl, že příjem programů budu řešit přes SAT přijímač.Kabelovku mám a už jí nechci. Nechci pozemní DVB-T, nechci stavět HTPC, a nechci mít obývák plný krabiček.
Receiver-nutnost(Pioneer xxx), DVB-S (TOPFIELD TF 7710HDPVR ...250GB) , DVD ..nebo raději BR.
LCD nebo plasma FULL DD.
losos (2977)|28.2.2008 23:40
Napsal jsem zde delší příspěvek, jehož smyslem bylo upozornit na Homecast 8100 CIPVR, uvedl jsem pár rozdílů mezi TF a Homecastem a zmínil se o tom, kde jsem se dozvěděl nejvíce informací o obou.
Bohužel mi to můj příspěvek nedovolilo odeslat - nevím proč, žeby kvůli zmínce o konkurenčních fórech ?
losos (2977)|28.2.2008 23:42
A tak to budu zkoušet v kratších relacích : ty informace jsou na ccsf a parabole - hm, projde to ?
losos (2977)|29.2.2008 00:13
Prošlo, takže problém byl možná v délce příspěvku. Tak teď ty rozdíly mezi TF a Homecastem :

1. Homecast má menší rozměr - 360 mm, TF 430 mm
2. Homecast má zabudovaný ventilátor, TF ne - a to dost topí
3. Homecast je asi o 2 až 3 tisíce levnější a přitom zhruba totéž co TF
4. Při programování časovače u Homecastu se zadává čas v hod. zač. a konce nahrávky, u TF musíme zadat délku nahrávky, což vede ke stálému přepočítávání atd... (trochu to pomáhá vylepšit programování z GUIDE)
losos (2977)|29.2.2008 00:22
Zase mi to nedovolilo více řádků, takže pokračuji :

5. Nevím, jak je to u Homecastu, ale u TF jsou jednotlivé naprogramované řádky v časovači seřazeny na obrazovce tak, jak jsme je zapsali, čili nejsou seřazeny dle data a času, čož je velmi nepříjemné, neboť při větším počtu událostí (běžně i přes 40 řádků = 4 stránky) je to absolutně nepřehledné a chaotické. Ten kdo zná provedení časovače u HDD DVD rekordérů Panasonic, ví o čem je řeč. (U Topfieldů by si z toho měli vzít příklad...) Zajímavé přitom je, že např. v seznamech nahrávek lze jednotlivé nahrávky seřadit buď podle data a času, tak i podle délky, nebo abecedy. Škoda, že to neumí i časovač....
losos (2977)|29.2.2008 00:31
Ale musím Topfielda i pochválit : už i jen z jeho dálkového ovladače přímo "čiší" kvalita atd... také např. pro jeho dva samostatné tunery postačuje k provozu jeden CI modul Cryptoworks s jednou kartou TaT... také nahrávání a přehrávání záznamů je výborné - a jistě i mnoho jiných věcí je perfektních.
Jinak - oba (TF i Hom.) mají ještě ne zcela dohotovené firmware a tak něco ještě nefunguje tak, jak by mělo. Ale to se jistě zlepší.

Mně osobně u TF nejvíce vadí ten nedobře udělaný časovač. Jsem ochoten se jej kvůli tomu zbavit a pořídit si Homecast (až mu vylepší to firmware, atd...)
Tak pěkný obraz a pevné nervy v čekání na nové verze firmware.... ahoj.
losos (2977)|1.3.2008 21:46
Ještě jeden doplněk :

6. Topfield má svůj vlastní teletext, který není nic moc, např. načítá málo podstránek a nedovoluje použití teletextu v tel.přijímači (přes HDMI), což je škoda..., Homecast to naopak umožňuje, čímž lze využít obvykle dokonalých teletextů u plazem a LCD. U Topfielda se při nahrávání ukládá nejen obraz a zvuk, ale i všechny další informace a např. i teletext. Informace o nahraném programu si lze potom přečíst v seznamu nahrávek - ale moc to nevyužijeme, neboť tato informace je převzata asi z první minuty nahrávky a pokud jsme začali nahrávat o chvilku dřív, uloží se informace o předcházejícím programu... (to není moc chytré...)
Ještě o tom teletextu - neprochází přes HDMI, ale přes SCART, a i např. přes Video cinch ano ! Což je výborné...
losos (2977)|12.3.2008 04:21
7. Topfield umí jednu věc (u Homecasta nevím), která je sice trochu zbytečně složitá, ale funguje :
umí kopírovat záznamy pořadů a při tom může vynechat něco na začátku a i na konci. Je to vlastně taková náhražka střihu/smazání (u Topfielda vynechání) nechtěných částí nahrávky na začátku a na konci. Není to to pravé ořechové, (mnohem jednodušší a efektivnější je střih a smazání částí nahrávek na libovolném místě u DVD HDD rekordérů, např. Panasonic, nebo JVC) ale použít se to dá. Úspěšně jsem to vyzkoušel právě na filmech, které vysílal volně kanál FILMBOX HD v paketu "n" tento víkend. (K těm filmům - podívaná to byla překrásná !)
jirkaskra (139)|12.3.2008 08:26
Díky za obsáhlé informace, jsem pořád rozhodnutý pro tento přijímač i když nyní zvažuji nový HUMAX iCORD HD.
losos (2977)|12.3.2008 09:15
bych si asi nyní pořídil Humax iCord, ale již mám Topfielda. Uvidíme časem. Velice se mi u H. iCordu líbí ta jeho možnost současného nahrávání více programů najednou (4-6). To mi trochu chybí. A ještě víc bych možná uvítal nějaké lepší střihové funkce, jako mají např. DVD HDD rekordéry Panasonic, či JVC. Nu, zatím se mám čím bavit a v budoucnu uvidíme... ahoj.
P.S. - doporučuji shlédnout též povídání na cssf.....a samozřejmě recenze na Parabole...
P.P.S. - jak jsem četl různé diskuze o Humax iCordu HD, mají s ním uživatelé značné problémy, tak nevím, nevím.... (já bych přesto neváhal).
bugr (295)|3.10.2008 14:48
nějaké nové zkušenosti?
u mě je důležitá možnost přehrání HD videí která si nahraju z pc, je to možné?
losos (2977)|4.10.2008 00:41
[QUOTE=bugr;194492]nějaké nové zkušenosti?
u mě je důležitá možnost přehrání HD videí která si nahraju z pc, je to možné?[/QUOTE]

Tvoje otázka mi není zcela jasná, ale v Topfieldu lze, myslím, přehrávat jen jeho vlastní nahrávky....a některé Divxy. Moc jsem s tím neexperimentoval, takže to nevím přesně.
A mám dojem, že to tak je u všech, nebo u většiny HD přijímačů, ale krk za to nedám..., třeba to někdo dokáže lépe upřesnit...
bugr (295)|4.10.2008 00:50
no proto se ptám, že nevím. Prostě nemám nic co mi přehraje full hd videa a napadlo mě když tohle má výstupy tak jestli to umí přehrát video které tam nahraju z vnějšího zdroje.
Předpokládám ale taky že to nepůjde....
RADU (113)|29.3.2009 11:32
Uvažuji o koupi SAT-přijímače TOPFIELD TF 7710HDPVR a je mi jasné,že každý přijímač má své mouchy...Moje požadavky jsou příjem HDTV,dva tunery,HDD a pokud možno spolehlivý a bezproblémový chod přijímače.Jsou mínusy tohoto přijímače tak podstatné abych zvážil koupi raději jiného přijímače nebo je to dobrá volba.
Heartwork (2358)|29.3.2009 15:03
Pokud bych se nespokojil s Topfield TF7700 HSCI (jeden tuner), tak bych asi raději šel už do Vantage HD-8000:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
losos (2977)|30.3.2009 01:20
[QUOTE=RADU;221341]Uvažuji o koupi SAT-přijímače TOPFIELD TF 7710HDPVR a je mi jasné,že každý přijímač má své mouchy...Moje požadavky jsou příjem HDTV,dva tunery,HDD a pokud možno spolehlivý a bezproblémový chod přijímače.Jsou mínusy tohoto přijímače tak podstatné abych zvážil koupi raději jiného přijímače nebo je to dobrá volba.[/QUOTE]

TF 7710 HDPVR mám již rok a čtvrt, měl jsem problémy, protože mi do něj dali harddisk Samsung. Poté, co jsem jej vyměnil za správný Seagate (viz o tom diskusi na cssf), vše funguje jak má - s drobnými mouchami, které prakticky nestojí za řeč. Ještě se to má vylepšovat, uvidíme....
Nejvíce mi vadí, že při prohlížení záznamu z NOVA HD se při přeskočení třeba o pár minut dále pomocí skokového tlačítka, či rychloposuvem po časové ose se sice obraz objeví hned, ale zvuk až asi za 5-6 vteřin. U SD programů to nedělá. S minulým firmware to tak nebylo, tam ten zvuk (mám dojem) startoval rychleji...
Čekám na dubnové nové firmware, uvidíme, co přinese.
Ale osobně - kdybych teď kupoval HD přijímač, bral bych také Vantage HD 8000S.
I když možná má také nějaké mouchy, nevím...
Proč Vantage ? Psal jsem o tom již vícekrát - např. něco je i v https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=19586, příspěvek 10 pod číslem 46.)

A pokud bys nabyl dojmu (jako většina lidí), že ti stačí jen Vantage 7100, či dokonce 1100, tak si nejprve něco přečti zde a i jinde :
http://www.cssf.cz/showthread.php?t=32815
http://www.cssf.cz/showthread.php?t=32159&page=15
RADU (113)|30.3.2009 21:22
Vantage HD 8000S je určitě dobrá volba,ale cenově je už mimo můj výběr.Pokud bych se rozhodl pro TOPFIELD TF 7710HDPVR jak zjistím jaký je v něm HDD prodejci to neuvádí...
Heartwork (2358)|30.3.2009 21:45
[QUOTE=RADU;221592]Pokud bych se rozhodl pro TOPFIELD TF 7710HDPVR jak zjistím jaký je v něm HDD prodejci to neuvádí...[/QUOTE]

a nechodí to náhodou s diskem Seagate už od výrobce/dovozce?
losos (2977)|31.3.2009 03:04
[quote=RADU;221592]Vantage HD 8000S je určitě dobrá volba,ale cenově je už mimo můj výběr.Pokud bych se rozhodl pro TOPFIELD TF 7710HDPVR jak zjistím jaký je v něm HDD prodejci to neuvádí...[/quote]

Celé označení harddisku včetně celého čísla lze snadno přečíst přes dírky v horním deklu přijímače.
Doporučuji přečíst si o tom celé téma na cssf. Nemá cenu, abych to sem celé kopíroval.
Je to zde a i na dalších stránkách, něco je i na předcházejících...:
http://www.cssf.cz/showthread.php?t=30012&page=13

Ještě jen malý dodatek - Topfield TF 7710 HDPVR není levnější, než Vantage HD 8000S, protože k ceně TF musíte připočítat ještě dva Cryptoworks moduly (nebo jeden Twin) asi za dva tisíce, aby se to vyrovnalo funkcím Vantage ! Takže to vyjde zhruba nastejno, ale pořád TF nebude umět to, co umí Vantage (EMU) a navíc, jaké informace dokáže na obrazovce ukázat, PIDY, druh kódování a já nevím co, což TF neumí a nikdy nebude umět...
Také přenos settingu umí Vantage přes USB Flash, TF jen přes RS-232, nijak jinak. A tak bych mohl pokračovat... moje rada je stále tatáž : Vantage HD 8000S je stále nejlepší, i když možná nějaké mušky má také.